Borderlands: The Zombie Island of Dr. Ned

Gearbox Software •  Blind Squirrel Games (PS4, XOne) •  Turn Me Up Games (Switch)
24.11.2009
09.12.2009
03.04.2019
29.05.2020

rozšíření

Jedná se o první přídavek pro hru Borderlands. The Zombie Island of Dr. Ned paroduje zombie a horory a přináší do hry nové oblasti spolu s malým městečkem Jakobs Cove, kde přídavek začíná a dostanete se do něho pomocí Fast Travelu. Krom nových oblastí obsahuje 11 nových nepřátel a 9 bossů, proti kterým budete bojovat ve 25 misích. Vaším hlavním úkolem je zastavit Dr. Neda a jeho pokusy na lidech a zachránit enklávu v Jakobs Cove, která byla vybudována kvůli velkému množství zdrojů dřeva v oblasti.

@Shoggot (04.07.2013 22:50): zombici mi vadi no, protoze jsem s nima zacal brzy. Ve svych 10 letech jsem videl Snyderuv Usvit Mrtvych a ten mi zpusobil takovy mensi trauma, kteryho jsem se zbavil az v 17.....ale zas se nebojim u takovych her jako je FEAR, Doom 3 nebo Silent Hill

Jedná se o nadprůměrné DLC, které je minimálně stejně tak zábavné jako původní hra.

Příběh je ve zkratce o šíleném doktorovi, který si vytvořil armádu zombíků. To je vše, jenže zde se nejedná o příběh, ale o procházení lokací a typickou hratelnost Borderlands. Nový příběh, lokace a noví nepřátelé by mohli stačit na povedené DLC samy o sobě, jenže vývojáři k tomu přidali i pořádnou dávku humoru, kterého je mnohem více, než v původní hře. Hlášky v rozhlasu, hlášky v deníku úkolů; všude je vidět, že se tohle DLC nebere vážně a zombie apokalypsu jako ve Walking Dead opravdu nečekejte.

Oproti původní hře jsou zde více přítomné i cutscény např. před každým bossem. Ano, ani zde nechybí bossové, nicméně nejsou nijak originální, většinou jen nabíhají pod vaši brokovnicí. Zpět ke cutscénám a dialogům; ty jsou samy o sobě nudné a klišovité, jenže autoři to ví a vždy přidají nějakou skvělou hlášku, která celý ten dialog úplně zesměšní. Například při vážném intru: "A né, doktor Ned není nijak podobný doktoru Zedovi z původní hry!" :D

Stejně jako původní hra i toto DLC ztrácí na grafickém zpracování, co se ostrosti textur a množství detailů týče. Nicméně stylizace a atmosféra to bohatě vynahrazují. Není nad kombinaci vyřezaných dýní, obřího zářícího měsíce, hřbitova a zombíků.

Soubojový systém je oproti původní hře více orientován na blízko, takže se celé DLC dá projít s brokovnicí, tomu se nejspíše autoři snažili zabránit tím, že skoro všichni zombící na vás z dálky zvrací. Odstřelovat zombíky na dálku sice také jde, jenže po vystřelení za vámi začne ze země vylézat další spousta zombíků, takže nakonec stejně skončíte v boji na blízko.

Herní doba: 4 hodiny, s tím, že jsem nedělal všechny vedlejší úkoly, protože se mi nechtělo vracet se na stejná místa.

Pro: Hellowheen stylizace; Humor

Proti: Zombíci vylézají nečekaně přímo za vašimi zády; Procházení lokací sem a tam, hlavně základní lokace