Assassin’s Creed III - The Tyranny of King Washington: The Redemption

16.05.2013
29.03.2019
21.05.2019

rozšíření

The Redemption je treťou a záverečnou časťou DLC balíčku The Tyranny of King Washington. Priamo nadväzuje na záver predošlého dielu. Ratonhnhaké:ton sa v ňom spolu so svojimi spojencami presúva do New Yorku, kde sa záverečný stret so šialeným kráľom neodvratne blíži. Pomôcť mu môže posledná nová schopnosť - sila medveďa, vďaka ktorej dokáže naraz zlikvidovať aj väčšie množstvo nepriateľov. Bude to však stačiť na úspech?

Závěrečná část trilogie byla levnější… říkal jsem si, jestli nebude i kratší a obsahově chudší, ale vůbec ne. Naopak mám pocit, že se tvůrci na závěr hezky předvedli a oživili DLC řadou nových prvků. Dějiště se přesunulo do New Yorku, kterého je opět jen polovina (a opět jen ta ryze městská část) ale zase je město plné změn. Především mu pak vévodí zbrusu nová stavba – Washingtonova pyramida. Ač je nepřátel stále všude okolo hrozně moc, zdá se mi, že jich je méně než v Bostonu. Jinak v rámci hratelnosti se nezměnilo nic – jednoduché questy, truhly, magie,…

To špatné…
- stále je těch nepřátel nějak mnoho a navíc se ještě dost okatě spawnují.
- pyramida je sice hrozně zajímavá, ale působí jako pěst na oko. Kdyby tvůrci postavili Washingtonovi třeba antický palác, působilo by to lépe. Na druhou stranu, když jsem uvnitř pyramidy viděl ty fresky pyramidy s okem… hned mi to docvaklo.

A to dobré…
- příběh hezky graduje a animace jsou velmi zajímavé i propracované, což je u DLC docela zvláštní. Ta velkolepost na závěr tomu pomáhá. Nejlepší moment? Washingtonův proslov.
- konečně se objevuje nějaké to pevnější pouto s dějem původní hry, ale přesto působí Tyranská trilogie dost mimo mísu (zase je ale fakt, že ten potenciál indiánské magie a jablka ráje je využit skvěle)
- Konečně Aquila! I když jen jedna mise.

Jen o kousek, ale přesto považují třetí díl za nejlepší část Tyranské trilogie. Myslím, že se to autorům povedlo velmi dobře a je znát, že DLC rozhodně nemusí působit lacině a jako pouhá ždímačka peněz.

Pro: Nové magické schopnosti, příběh, solidní délka, velkolepé finále, Aquila

Proti: Nepřátel je pořád mnoho