Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

@Cathan (18.03.2021 18:16): Ono u Odyssey není problém, jak by to bylo nereálné a flanderizované v rámci fikčního světa AC her. Lore zůstává jakž takž konzistentní a většina rozhodnutí směřuje do oblasti "die-hard fanboyové to budou obhajovat, že to přece jde všechno dohromady". Argumenty typu "Řecko, ve kterém ještě asasíni kanonicky ani neexistovali? si dělají prdel" jsou dost primitivní a nemístné. I za takových podmínek jde vybudovat silný příběh a dobře ho napojit, vlastně je to docela originální a odvážné. Tam problém spočívá hlavně v tom, jak málo to přispívá sérii, jak nesnesitelně to přešlapuje na místě a jak tvůrci očividně neví, kam vést příběh AC dál. Hlavně přítomnost je už od Black Flag zaseklá pořád u Desmondové smrti a nevymyslelo se nic nového. Což je pro mě osobně velký mínus. I-III u mě fungovaly hlavně kvůli přítomnosti, která všemu dávala pocit naléhavosti. V Syndicate a Odyssey není žádná hnací síla a stává se z toho spíš takové pískoviště, kde si můžeš hrát, jak dlouho chceš, a jakmile budeš ready, prostě ukonči hlavní příběh a posuň se k jiné hře. Za Valhallu mluvit nemůžu, tu jsem ani nezkoušel zatím (i když podle reakcí fanoušků se nic nezměnilo).
@Adieu (18.03.2021 17:48): ACII je chodící konspirační teorie a nikdy se tím netajili. Vždycky to bylo jen sci- fantasy v hezčích šatičkách. Možná tohle vědomí mi pomohlo i více akceptovat existenci Oddysey a spol. Nikdy to nemělo být realistické, jen to využívalo reálie. U jiných her to problém nebývá. Kdybych chtěl být hnidopich, tak například Kateřina Sforza byla ve skutečnosti pěkně sadistická a pomstychtivá mrcha, která nechala umučit rodiny členů povstání, včetně dětí - legitimních i od milenek. Do hry se z logických důvodů tato informace nedostala, protože... je to hra, kde je Sforza kladná hrdinka :D
@Cathan (18.03.2021 14:18): No, slušný příběh... :D Všechny Assassin's Creed hry absolutně nevyužívají potenciál historické látky, kterou mají k dispozici, místo psychologie postav a temných pohnutek lidské mysli je vše vždy devalvováno na nějaké ploché panďuláky, co mají svou konspirační agendu, spočívající v získání mocných předmětů. :D Naposledy jsem hrál Unity a chcípal u toho. Nicméně ACII je hra, kde Kateřina Sforza, Leonardo da Vinci a Niccolò Machiavelli uspořádají sektářský dýchánek na vrcholu zvonice, aby jej zakončili slovy "všechno je dovoleno" a jako Lemmings seskákali z věže do téhož vozu se senem, což je největší lobotomie, jakou jsem kdy kde střetl, a dostal jsem z toho epileptický záchvat.
@Gordon (18.03.2021 14:06): Ne to byla jedna z věcí. Mě se hra nelíbila, nudila mě, prostě souhlasím s komentáři, co mají 65% a méně :) @Cathan (18.03.2021 14:18):  Slušný příběh to je hodně subjektivní názor. Já s tím zas nesouhlasím. Ovšem nepopírám, že se to někom může líbit. Ten gameplay mě nebavil, ale třeba zase u unity ano :). Hudba je asi jediné pozitivum v mém podání. 

Však unity dostalo 75% z mé strany. I když pocitově bych tomu dal 60%. Jenže mě to celkem bavilo a jsem zvědav na další díly. 

Jako komentář bych napsat mohl, ale byla by to kopie toho s čím souhlasím s ostatníma.  Třeba takový Brootrhood považuji zatím za nejhorší. A ano asi bych dvojce mohl dát víc, ale hodnotím to pocitově a v daný moment. 

Třeba takové Far cry 3 jsem nenáviděl :D, ale 5 díl mě bavil, když nebyl s příběhem tak dobrý si myslím. 

Kdybych třeba ted hodnotil far cry 3 dostane 50% třeba. 

Já jsem zvědav na ostatní díly. Nevím zda má smysl hrát vubec relevations
Každý to má jinak... mě se třeba z celé série nejvíce líbí AC3, ačkoliv ho mnozí považují za nejhorší díl série a naopak zase třeba AC Black Flag mě tak uplně nenadchl :-/
Najednou si nepřipadám tak hrozně, že v podstatě nesnáším americkou trilogii... Asi to holt někdo vidí jako já, jen u jiného, mého oblíbeného, dílu :D
@FildasCZ (18.03.2021 08:51): Uf. 20% u klasiky jako je ACII je poměrně zdrcující a poměrně neobjektivní hodnocení... má to slušný příběh, skvělou hudbu, zábavný gameplay, zajímavé minihry a hlavně skvělé charaktery. To vysvětluje proč to má tak vysoká čísla. Spíše je otázka, co tobě tam bylo tak nepříjemné... poměrně mě mrzí, že tu nemáš komentář. Nebo se shoduješ s tím co napsal Ajantis?
@ntz (04.09.2020 22:46):  15- nebo 45 % to je fuk. Nechápu, jak ta hra může mít, tak vysoká čísla, když takové unity jsem dohral skoro na jeden zátah  a bavilo mě to. Jo příběh tam byl velmi slabý, ale neotravovala mě hnusná grafika, jako v brotrhood. Uvidíme, co přinesou jiné díly. Defakto ani nevím, který letos začnu. Valhala, origins, Odysea, Syndicate, Pirati, Rogue, Liberte :) nemám páru. 

A to jsem si myslel, že ani jeden díl nedohraji :D jedničku jsem vlastně dohral, ale taky nic moc.
Borci mám takovej menší problém.
Samotná hra mi běží na 60 fps, ale jakmile otevřu mapu tak mi to spadne na takovejch 10. Není to gamebreaking, ale otravný jak sviň. Nesetkal se tady s tím někdo?
@Red (10.05.2020 11:03): To je pravda, hudba skoro vždy seděla jako prdel na hrnec.. ale to je něco co Ubisoft fakt umí, třeba u Odyssey na některý ty skladby budu vzpomínat ještě dlouho..
@Molceon (komentář): Já to taky hraju podruhý a po těch x dalších dílech jsem mnohem shovívavější než tehdy. Po Syndicate je to vyloženě pohlazení po duši:)

P.S.: Zapoměls zmínit hudbu:)
@Red (15.04.2020 19:55): Jo, Lucy zabije Desmond. Ve trojce pak zemře i on. Obětuje se aby zachránil lidstvo před zkázou, kterou mu Juno s Minervou ukazují. Ale fakt si to nepamatuju detailně, mrkni na nějaké videa na youtube nebo na wiki je určitě přepis příběhu. Každopádně celý jeho příběh je uzavřený ve trojce, takže by nebylo od věci to dohrát třeba. :D
@Blackhand47 (15.04.2020 19:56): ja tu budoucnost vzdycky bral jen jako vymluvu pro postupne otevirani sveta, skakani z jedne dejinne ery do druhe a ruzne vymozenosti do stredoveku se nehodici. Vzdycky jsem to pretrpel nez me to zase pustilo hrat tu zajimavejsi cast - toulky minulosti.
@Fritol (15.04.2020 19:38): Já mám právě takovej pocit, že Lucy zabil v nějakém rauši právě Desmond, ale potom jakoby nic...no a trojku jsem nedohrál to je fakt...a potom nevím za koho hraju dál a jak dopadl Desmond.
@Red (15.04.2020 19:23): Jak zmizeli? Desmond byl od jedničky až do trojky přítomen. AC1-AC3 na sebe v přítomnosti navazuje. Lucy teda zemřela v Brotherhood tuším. Koukám, žes nedohrál AC3 a pak šel na Black Flag, který už nenavazoval, proto ti příjde, že "nějak zmizeli" :D Přítomnost ti ale neshrnu, protože si to prd pamatuju už.

A v dalších dílech si v animu noname charakter mám pocit.
Tak jsem znovu rozehrál nyní zlegalizovaný díl, a vidím tam Desmonda a Lucy. Tak nějak z deje zmizely v dalších dílech ani nevím jak. Mohl by mi někdo do spoileru shrnout děj série AC v rámci současnosti? Nějak jsem se v tom v průběhu celé série ztratil a marně hledám jak dopadl Desmond, kdo hraje v animu po něm v dalších dílech atd....
Assassin's Creed II (UPlay)
- zdarma k vyzvednutí
- akce trvá od 14.4 do 17.4.2020
- hra zůstane v knihovně i po akci!
Tak jsem v jedné třetiny hry a zjištuji, že je to prostě neskutečná nuda :). Jako sem tam vyskočit, někoho zabít. Prostě nesmrtelný týpek, co si s kde kým poradí. Hop sem hop tam :). Přijde mi to, jako primitivní GTA :). AKorát, že je tu méně zábav a více flustrace.

Většinou tomu dám tak půl hodiny a jdu od toho.
@Gordon (31.07.2018 15:10): Byla to hovadina (jen tak na 15 minut), co mě během psaní napadla. A jelikož mám doma mikrofon, který skoro vůbec nepoužívám, tak jsem si řekl, že teď přišel jeho čas. :D
@Gordon (14.06.2018 12:44): Jo tak to dělám :D intro videa 14 fps a během hry to skáče z 14- na 28 a to byl jen začátek nedokážu si představit boje rozlišení jsme stáhnul na 1377x768. No já chtěl koupit letos nový pc :D najednou koukám, že grafika, co stála 4500 stojí 10500 :D a rikám aha bitcoin. Tak cekam az to spadne a pak udeřím :D.

Pc za 20 000 bez monitoru win by mohl stači si myslim, ale ža příští rok :D letos na to nemám odvahu.
@FildasCZ (14.06.2018 12:40): Textury a detaily (polygony) dej na max. Stíny, vyhlazování, speciální efekty, bloom atd na minimum nebo off. To by mělo pomoc, defaultní nastavení grafik nikdy s tímhle nepočítá a jen tupě nastavuje celkovou kvalitu, musíš si s tím pohrát sám. Jinak tohle sebemrskáčství ale nechápu... :D

Btw ještě jestli jedeš na full HD tak sniž na HD ready (1200x720) to taky razantně pomůže.
Na to, že mám o 2/3 slabší doporučenou kartu. Tak by mi to mělo jet alespon na střední a sotva to vyplivne 14-20 fps ...
Prosim o pomoc. Rozehral sem zas AC2 na steamu a ve scene kdy mi chce Leo da Vinci useknout sekackem prst se hra pokazdy sekne a konec:( Do menu vseho se normalne dostanu, ale ta scena se zastavi a nic:(
Uz se mi to stalo vloni a letos zas na tomhle miste, nevite co s tim, nebo nestalo se to nekomu taky? To me dost stve:(
Ještě jedna věc by mě zajímala. V Mariově ville se můžou stavět budovy na zlepšení města. Jsou nějaké budovy, které by bylo lepší stavět jako první nebo je to jedno v jakém pořadí je posttavím?