Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

A Short Hike

30.07.2019
78
17 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

A Short Hike je malá, možná až odpočinková, hra o krátkém výletu do blízkých kopců. Různé cesty vedou na vrchol hory, což je také váš cíl, a během této trasy nejspíše potkáte další dobrodruhy. Scenérie přírodní rezervace Hawk nabídnou krásnou podívanou plnou zeleně a strmých skalisek, ale i barevnou paletu typickou pro podzim. Na vrcholku vybraného cíle už ovšem začalo chumelit, takže je dobré se řádně připravit na opravdu chladné počasí.

Pozitivně laděná hra o jedné malé túře si získala popularitu díky svému zpracování a kouzelné atmosféře podpořené oceňovaným soundtrackem.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Nezvykle propracovaná, avšek ve svém jádru minimalistická, hra o výstupu na nedaleký kopec.

A Short Hike se dočkal kladného přijetí, a i v obrovské konkurenci indie her minulého roku (například Untitled Goose Game, Katana ZERO, Baba Is You, Outer Wilds nebo My Friend Pedro) patřila tato krátká adventurka k těm nejvíce oceňovaným. Důvod je prostý. Zábavná hratelnost, retro zpracování, poměrně široká paleta úkonů a výborně zvládnutá explorace (trochu podobná The Legend of Zelda: Breath of the Wild). Hratelnost spočívá v objevování (a použití) předmětů, rozhovorům s dalšími výletníky a v neposlední řadě ve sběru "peříček", která určují jak vysoko můžete vylétnout. Ty lze získaz různě po celé rozloze parku, nebo také za velký poplatek koupit. Titul ale počítá i možností alternativních způsobů, jak se na vrchol pohoří dopravit. Je tak jen na hráči, jakou cestu zvolí. Může spěchat a snažit se pokořit rekord (zatím 2:46) nebo naopak prozkoumat celou oblast rezervace a s rozvahou vystoupat.

A Short Hike se opravdu povedlo, a vysoká hodnocení nejsou náhodná. Jde tak trochu o mix Minit (design prostředí) a Journey (obsah), který dokáže pobavit asi každého. Jediným negativem tak zůstává, ač je to samozřejmě i hlavním lákadlem hry, malý rozsah. Vzhledem k funkčnosti mechanik a zvládnutého konceptu je škoda, že se lze na vrchol dostat za pár (desítek) minut. Nicméně vzhledem k tomu, že jde pro předplatitele Humble Monthly o volně dostupnou hru, lze A Short Hike pouze doporučit.

Pro: hratelnost, zpracování, design

Proti: krátké

+29
  • PC 85
Pokud v poslední době vyhledáváte hry, které by vám zlepšily náladu a poskytly únik od reality všedního dne, A Short Hike byste rozhodně neměli minout.

Minimalistická, ale velmi chytře nadesignovaná jednohubka, kombinující především radost z prozkoumávání všemi barvami hrajícího ostrova a velmi rychlého postupu v podobě nabytých schopností a dovedností hlavní postavy. Společně s příjemnou hudbou, vtipnými krátkými dialogy a jasně ohraničeným cílem (jistá paralela s Journey, kterou zmínil Drolin, je určitě na místě), kterého dosáhnete za cca hodinku (nebo taky tři, záleží, jak moc se budete poflakovat a hledat všechna skrytá zákoutí), se tak jedná o velmi příjemnou záležitost, po jejímž dohrání prostě budete mít dobrý pocit. Do těchto dní jako stvořené.

Pozn: Pokud si předplácíte Humble Monthly, hra je dostupná zdarma v rámci Humble Trove.
+25