Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Outer Wilds

95
1 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > akční adventura *
adventura > 3D adventura
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
29.05.2019 XOne
30.05.2019 PC
15.10.2019 PS4
Vývojáři:
Mobius Digital
Oficiální stránky:
http://www.outerwilds.com/
Outer Wilds je z vlastního pohledu viděná sci-fi adventura, v níž se coby astronaut znovu a znovu probouzíte u táboráku na lesní mýtině v blízkosti své kosmické rakety. Nacházíte se totiž uvězněni uvnitř nekonečné časové smyčky a jelikož její konec skončí implozí slunce a následným zničením celého solárního systému, v němž se nacházíte, máte pokaždé jen 22 minut do doby, než znovu umřete a znovu se ocitnete u tábořiště. Ovšem znalosti nasbírané během předchozí iterace vám zůstanou.

Planetární systém, v němž se hra odehrává, se skládá z několik miniaturních planetek s odlišnými prostředími, kdy vzdálenost mezi nimi se měří na kilometry a cesta z jedné na druhou se měří na minuty. Ve své raketě navštěvujete tyto světy a zjišťujete, proč jste uvězněni v časové smyčce, jak jste se tam dostali, jestli lze zabránit přeměny slunce v supernovu a co byla zač tajemná rasa, jež všude po soustavě nechala rozeseté starobylé stavby a artefakty. Na cestě budete potkávat další charaktery, řešit pomocí důvtipu logické hádanky, objevovat tajemství a rozkrývat záhady miniaturního světa.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.