Outer Wilds - Echoes of the Eye

28.09.2021
15.09.2022
07.12.2023

rozšíření

V místním muzeu se otevřela nová exhibice, která se zaměřuje na historii a funkci vaší domovské družice. Satelitní snímky však v minulosti zachytili podivnou anomálii, která způsobila zatmění slunce. Jednalo se jen o chybu zařízení, nebo se ve sluneční soustavě skrývá další tajemství?

Echoes of the Eye je první rozšíření pro explorativní adventuru Outer Wilds, která do hry přidává novou oblast plnou záhad a míst k prozkoumání, kde se mechaniky točí zejména kolem hry světla a stínu. Ani zde však neuniknete nezvratnému osudu vaší soustavy, která bude přesně za 22 minut zničena výbuchem supernovy.

Původní Outer Wilds jsou super a tak jsem se těšil, ale zároveň bál, jak bude DLC zakomponováno, jelikož jsem neviděl způsob, jak přidat do tohohle pozoruhodného vesmíru něco nového na prozkoumávání, aniž by to působilo odtrženě. Och, jak malou jsem měl představivost. DLC dává ne prozkoumání jednu novou velkou oblast, která sice znamená, že na začátku musí člověk vždy totožně doletět a přistát, z čehož se časem stává trochu otravná část, když se ty destinace nemění, ale samotná oblast je opravdu zajímavá, dává smysl, jak funguje, a vše tak do sebe moc hezky zapadá. Po vzoru původní hry je zde navíc spousta věcí na objevování a snad kromě jedné hádanky, kdy jsem opravdu nevěděl, je to všechno moc fajn. Až do chvíle, kdy se dostanete k hororové části ve třetí třetině. Tahle část mě fakt štvala, neužíval jsem si ji a dokonce mi poprvé u Outer Wilds přišlo, že informace, co člověk zjistí, nejsou poskládány chytře, ale spíš k naštvání hráče. Nicméně i přes to se mi DLC líbilo a pokud ho někdo bude hrát se základní hrou, myslím, že bude ještě lepší.

Pro: víc prozkoumávání a objevování, logika světa, vše do sebe zapadá

Proti: hororová část, která zbytečně hází hráči klacky pod nohy