My Friend Pedro

20.06.2019
05.12.2019
02.04.2020

My Friend Pedro je akčná 2D scrolling strieľačka, v ktorej ovládate bezmenného maskovaného zabijaka. S ním sa pohybujete zľava doprava, pričom neustále zostreľujete nepriateľov. Môžete tak robiť v normálnom móde, ale aj v špeciálnom, v ktorom sú vášmu zabijakovi umožnené aj saltá a iné vymoženosti. Spoločnosť vám pri tom bude robiť žltý banán, komentujúc vašu činnosť a povzbudzujúc vás k ďalšiemu zabíjaniu.

Veľký dôraz je kladený na satirické nadľahčenie a svojský štýl. Vaši nepriatelia sú špeciálne internetové komandá, alebo napríklad aj násilnými hrami zdegenerovaní hráči. Okrem frenetickej akcie a nekonečnej streľby však narazíte aj plošinovkovité pasáže, pri ktorých je nutné si dať pozor na správne načasovanie.

Brutální stylová akce. Kryptickej příběh. Maskovanej protagonista. Tepající elektro muzika. Zní to jako Hotline Miami, huh. Ale ne, je to jiná hra, Můj Kámoš Pedro s mluvícím banánem jakožto sidekickem. Pedro je 2D plošinovka (samozřejmě zpracovaná ve 3D, ale chodí se jen zleva doprava) mixnutá s Maxem Paynem. Střílení obouruč klidně i do dvou různých směrů zároveň, liberální využití slow-mo, akrobacie, kotouly, přemety, skákání s odrazem od zdi.
Jednoduchoučkej příběh, 4 hodinová herní doba. Je hezký, že si Victor Agren dělá legraci z žánrových klišé typu "každá akční hra musí mít stoky", jen škoda že to klišé pak sám zopakuje a do nudně vypadajích stok zasadí třetinu hry. Pro milovníky plošinovek a Johna Wicka i tak super hra, zvlášť pokud rádi hrajete levely znovu a znovu a snažíte se překonat high score. Mě tohle nebere, takže mi stačilo jednou dohrát a uninstall. Bylo to ok.
Pedro je myslím příjemná oddychovka. Trocha akce, trocha taktizování, možnost se lehce vracet k levelům a zkoušet je projít krapet rychleji a s větší finesou. Takto by šla shrnout pozitiva této plošinové verze Maxe Payne říznutý s Deadpoolem (co do šílenosti). Výtečným prvkem byla možnost střílet přes odraz o pánvičku nebo kovové plochy.

Bohužel se inovace přidává jen po troškách a tedy jsem neměl ke konci hry pocit, že bych nějak výtečně kombinoval získané dovednosti nebo výbavu postavy. Bohužel jsem také v jednom levelu potkal hodně nepříjemný bug, který zaplnil obrazovku duplicitami min a level byl skoro nedohratelný. Jako maličkost bych ještě vytkl ovládání, resp. jak působila animace postavičky. Místo elegance a rychlé akce jsem občas měl pocit spíš zpomaleného pohybu vodou a nemotornosti (i mimo zpomalený režim).

Pokud si chcete trošku zastřílet, moc neřešit příběh, ale občas se potěšit dobrou finesou, Pedro!

Pro: ricochet kill, return of Max Payne?

Proti: repetitivnost, bug