Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

DH Masters 2020 - 1. turnaj

Je tu DH Masters 2020. Těšili jste se, co na vás vymyslím tentokrát? Čekání je konec, první turnaj začíná :)Během roku 2020 opět uspořádám 5 turnajů v pěti různých hrách, které prozradí, kdo se stane šampionem a DH Masterem 2020. Zúčastnit se může každý uživatel Databáze-her.cz.


Oproti minulému roku budete mít na hraní více času. Většinou půjde o co nejvyšší skóre nebo co nejrychlejší čas. Online duelový turnaj bude letos jeden nebo žádný.

O co se bude hrát?

Pro pět nejlepších v jednotlivých turnajích jsou připravené ceny v podobě "kreditu" na nákup her na Steamu ve výši 30, 20, 15, 10 a 5 euro.

Další organizační informace (letos zjednodušené) najdete v Pravidlech DH Masters 2020.


Hra pro první turnaj


Hra pro první turnaj DH Masters 2020 je DiRT: Showdown.


Vaším úkolem je získat co nejlepší výsledek v těchto disciplínách:
1. Demoliční derby - trať "San Francisco Rampage" (Showdown tour - Pro - spodní řada, druhý zleva)
2. Jízda na čas - trať "Miami Race Off" (Showdown tour - Pro - spodní řada, první zleva)

Obě disciplíny je nutné absolvovat v kampani (Showdown tour) s počítačovými oponenty. Můžete použít libovolné auto i s upgrady.

Uzávěrka pro odeslání výsledků je neděle 1. 3. 2020 ve 20:00.Pro účast v turnaji je nutné odeslat screenshot s nejlepším výsledkem z obou disciplín na e-mail kwoky@seznam.cz.
Pokud se chcete umístit na lepším než šestém místě, zašlete také videozáznam své jízdy. Pro nahrávání doporučuji Open broadcaster software (OBS).

Screenshoty a videa můžete posílat průběžně tak, jak se budete zlepšovat. Budu brát v úvahu vždy jen nejlepší výsledek.

Vyhodnocení bude probíhat tak, že sečtu každému účastníkovi jeho pořadí v jednotlivých disciplínách a porovnám součty.

Příklad:
Pokud tedy v derby skončíte na 2. místě a v závodě na 5. místě, bude váš výsledek v celkovém pořadí "7". Kdo bude mít 8 a víc skončí za vámi, kdo bude mít 6 a méně, skončí před vámi.
Při shodě se lépe umístí ten, kdo má lepší pořadí v jednotlivé disciplíně. Tedy 1+6 je lepší než 2+5.
V případě úplné shody (1+6 a 6+1) rozhodne o pořadí to, kdo svůj druhý výsledek odeslal dříve.


Pokud budete mít zájem, můžeme si dát v neděli po uzávěrce krátký stream s vyhodnocením výsledků.

Jestliže hru nevlastníte, dá se sehnat za cca 40 Kč např. přes Heuréku: odkaz

Příjemnou zábavu! :)

Kwoky

Chcete, aby byl na DH blogu uveřejněn i váš článek? Pošlete nám ho na e-mail clanky@databaze-her.cz.


Diskuze ke článku

To je ta nepřítomnost na srazu! Tam bys hráčskou slinu určitě zase chytil...
@Drekt (02.03.2020 00:29): Jop, offline soutěže mi vyhovujou víc. V tomhle turnaji jsem měl taky štěstí na výběr hry a mohl zúročit bohaté zkušenosti z Flatoutů. Příště bude třeba něco více kreativního a utřu :)

@Kwoky (01.03.2020 21:56): Aha, já jen že to bylo první čeho jsem si všiml, většinou dáváš do podmínek, že se musí používat základní auta/vybavení/nastavení apod.
Myslím, že letošní ročník už bude Psyxův, ten to tryhardí ještě o kus víc než já, takže mu ty neduelovky sednou :) Přel bych mu to, ale zadarmo mu to taky nenechám, takže příště bude muset tryhardit ještě víc :P Naopak mě dost zklamal Fatality, že se nakonec raději ani nezúčastnil ...
@Psyx (01.03.2020 20:26): Co jsem tak za ty roky postřehl, tak většina hraje jen to, co je baví. Dirt: Showdown je, zdá se, jedna z her, kterou skoro všichni mají, ale nikdo ji moc nehrál.
Karas to dotáhl na 4. místo za necelé dvě hodiny. Takže ta časová investice nemusela být zase tak velká.
Vyhlášení výsledků:

Zúčastnilo se nakonec 7 závodníků lomeno řezníků :)

Závod:
Psyx 1:34,06
Drekt 1:35,01
Gordon 1:38,09
Garion 1:39,06
Solidor 1:44,90
Karasman 1:52,72
Kunick 1:58,07

Derby:
Psyx 27710
Drekt 25870
Karasman 19735
Garion 19670
Solidor 18810
Gordon 18205
Kunick 11885

Celkové pořadí:
1. Psyx 1+1 = 2
2. Drekt 2+2 = 4
3. Garion 4+4 = 8
4. Karasman 6+3 = 9 (poslal své výsledky dřív)
5. Gordon 3+6 = 9
6. Solidor 5+5 = 10
7. Kunick 7+7 = 14

Díky moc za účast (obzvlášť Solidorovi za premiéru v DH Masters) i předvedené výkony. Občas jste mě dost pobavili :)

Výhry vám rozešlu během následujícího týdne. A cca za měsíc u dalšího turnaje DH Masters na viděnou.
@Kunick (01.03.2020 19:21): Měl jsem to v plánu, ale nějak z toho sešlo. Nepokořil jsem ani jednu hranici, kterou jsem si na začátku nastavil, za kolik by to mělo jít zajet, obzvlášť u toho derby jsem nechal prostor :(

@Zx Atari 500 (01.03.2020 19:50): Tak zrovna u tebe stačí čestné slovo, odesílat nemusíš :D

@Kwoky (29.02.2020 18:27): Díky za turnaj + mač, jsem čekal, že se zúčastní víc lidí během toho měsíce. Možná je odradilo, že hru musí odehrát celou, aby měli stejné šance?
tak co, honí někdo triko na poslední chvíli? ja to dostal pod 2 minuty a přes 10 tisíc bodů a stačilo ... přece jen jsou to auta a ty já nemusím.
Dovolím si připomenout, že v neděli končíme. Tak pokud jste ještě nezačali, máte nejvyšší čas :) Těším se na vaše výkony.
Škoda že to není online turnaj, třeba ten Rampage by byl mnohem větší sranda, kdybychom mohli rozbíjet ostatní účastníky (hlavně Psyxe za to že mě včera předjel) :D Nedomluvíme se třeba po vyhlášení na nějakém online zápase for fun? :)
Když jsem hrál kampaň, tak jsem 2-3 chcípal pravidelně, ale na soutěžení jsem si snížil obtížnost, aby mě nechali soupeři aspoň rozjet. Jináč je Rampage mód hrozná ruleta, fakt nemám pocit, že bych měl výsledek ve svejch prackách, víc by se mi líbil mód Score Attack (nebo jak se trikování jmenuje) nebo ničení barevnejch cedulí :)
Pokud chcete znát statistiky ostatních, stačí si najet statisticky hry na svém Steam profilu. :)
Jsem zmaten, to jako už první turnaj probíhá až do 1. března? Není třeba se jako dřív předem přihlásit?
To destruction derby je docela sranda, ani jsem nečekal, že mě auta budou tak bavit. Jsem fakt zvědavej, kolik bude mít vítěz...
@Kunick (10.02.2020 14:23): Ano, vážně je problém mezi klávesnicí a židlí, když ta hra musí být v malém okénku, aby se nesekala a fyzika hry naprogramovaná naprosto kriploidně, tyvole, jsem nevěděl, že si to mám přeprogramovat.
Dostal jsem dotaz, zda je nutné nahrávat video už během hraní, nebo stačí replay.

Mnohem raději bych záznam přímo z hraní. Pokud by ale nahrávání z důvodu nedostatku výkonu zhoršovalo vaši šanci na dobré umístění, pak mi můžete poslat nahrané video z replaye. V takovém případě prosím o pohled zpoza auta.

U derby je problém, že nejsou vidět body za jednotlivé nárazy, což je velká škoda. Proto prosím o záznam replaye jen v nutných případech.
Asi blbej dotaz, ale jak jde tu hru sehnat? Na Steamu jsem ji nenašel.
Zase auta... teda né že bych to po dotazu na Dirt nečekal. No uvidíme, zkusím se s tím nějak poprat.