Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

5000 her v databázi !!!

"... mám pocit, že spouštím něco opravdu velkého. Zda se mé domněnky potvrdí, to se teprve uvidí...". Těmito slovy Memphis 1. 5. 2008 ukončoval úplně první příspěvek v DH blogu.

I přes toto sebevědomé prohlášení si Memphis v té době asi ani nedokázal představit, jak raketový bude mít databáze vzestup. Vždyť po pár dnech od oficiálního startu bylo přidáno přes 700 her a ve schvalování se jich v jednu chvíli tísnilo přes 250! Netrvalo to dlouho a DH slavila první tisícovku her. Podle odhadů se tak mělo stát zhruba za 2 roky. Dokázali jsme to za 41 dní...

Toto turbulentní období za nějaký čas (naštěstí pro schvalující) pominulo a schvalování se, i díky nově příchozím VIP uživatelům, stabilizovalo. I tak nám na druhou tisícovku stačilo pouhých 212 dní. A nyní, 1180 dní od zpřístupnění webu široké veřejnosti, evidujeme v databázi přes 5000 her.

V řeči statistiky:
1. přidaná hra: Mafia: The City of Lost Heaven
1000. přidaná hra: Richard Garriott's Tabula Rasa
5000. přidaná hra: Warhammer 40,000: Space Marine
Nejvíce přidaných her: MickTheMage (262)

Celkový počet hodnocení her: 84 023
Průměrné hodnocení hry: 69.39 %
Hry bez hodnocení: 786
Komentářů: 7372
Hry bez komentáře: 2939
Videí: 6917
Rozdaných +/-: 61 844

Co bude dál? Kolik vlastně ještě zbývá přidat her? Jedna zahraniční databáze eviduje přes 18 000 Windows/DOS her, přičemž pokud zahrneme i konzolové hry, s kterými se v DH 2.x počítá, dostaneme se k číslu 60 000 !!! A to do této cifry není zahrnuto téměř nekonečné množství freewarovek + nové hry neustále vycházejí. Práce je tedy stále mnoho, tudíž nezbývá než databázi do budoucna popřát mnoho zdaru a uživatelům stejnou chuť, se kterou přidali první pětitisícovku.

Diskuze ke článku

Gratulace! Přeju hodně úspěchů do budoucna, děkuju zdejším šéfům a VIP za pěkně odvedenou práci a těším se na v2.0!
Memphis: A také tam mají hry, které ještě nevyšly a jsou ohodnoceny :-D
Caelos: Tady to nemá smysl, tohle není FB kde může postovat každý jouda. My totiž víme, že se články z blogu líbí všem, kdybychom tu dali "To se mi líbí" tak by na to klikal každý a to by smrdělo sebechválou, což nemáme za potřebí :-)
Danny: no nezbyva nez cekat, jestli naci ti kaprici nepripluji :)
Say: A co googluješ? Po vyhledání neutrálního "herní databáze" nebo "databáze hry" je cdh výš.
Zoltan: I to jsme na srazu řešili. A zjistili, že to polovina z nás vůbec nezná. A co je ještě zajímavější... Při googlování je DH výš, než cdh=)
Fg: 5000? Za co nás máš? Je rok 2011, ne 1991, taková almužna... :D

Zoltan: Co ty stránky vlastně drží při životě? Proč to tam už dávno nezabalili?
Takže teraz už len ďalších 1000 porno/erotických hier, či ostalo ešte aj niečo ďalšie? :)
agitator ::D

btw pro prvni 3 komenty tady je odmena 5000,- tak si pohnete :)