Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

DH Masters 2018 - 2. turnaj

Druhé dějství turnaje DH Masters se blíží...V květnu se odehraje další ze série turnajů DH Masters. Tentokrát vás čeká hra typu "speedrun".

1. místo – kredit 25 euro
2. místo – kredit 15 euro
3. místo – kredit 10 euro


Opět se uskuteční také tipovačka a divácká tipovačka.

Organizace

Turnaj proběhne o víkendu 5. - 6. května 2018. Je nutné se do něj předem registrovat (stačí mi poslat krátkou zprávu do DH pošty). Deadline pro registraci je pondělí 30. 4. 2018 23:59:59.
Facebookové události - konec registrace a termín turnaje

Seznam aktuálně zaregistrovaných je k dispozici zde: odkaz

Obecné informace naleznete na stránce facebookové skupiny a na novém turnajovém webu.

Co se bude hrát?

Hra pro druhý turnaj DH Masters 2018 je zatím tajná. Bude zveřejněna v sobotu 5. 5. 2018 v 9:00.

Půjde o jednoduchou hříčku. Vaším úkolem bude dohrát hru v co nejkratším čase, tedy (chcete-li tomu tak říkat), jde o "speedrun". Nejrychlejší vyhrává.

Tentokrát je nutné, aby všichni účastníci nahrávali video svých pokusů, protože hra neobsahuje integrovaný časovač. Tedy bez videa nemůžete být zařazeni do turnaje! Záznam svého nejlepšího výkonu uploadněte na Youtube, Ulož.to nebo jinou službu (preferuji ty, kde se dá stáhnout originální soubor) a pošlete mi odkaz přes DH poštu nebo e-mailem na adresu kwoky@seznam.cz. Do předmětu e-mailu napište svoji přezdívku na Databázi. Uzavírka turnaje (termín pro odeslání odkazu na video) je neděle 6. 5. 2018 22:00.
Nemusíte se děsit, video by nemělo by být velké. Takže i účastníci s malou rychlostí uploadu nebo pomalejším procesorem by neměli mít problém video dodat.

Pravidla
- Není dovoleno využívat chyby hry. Máte-li pochybnosti, zda je nějaký trik legální, raději se mi včas ozvěte.
- Je dovoleno veřejně prezentovat svůj čas nebo video ze hry.
- Je zakázáno hru pauzovat, je nutné hrát na jeden zátah.
- Počet smrtí o ničem nerozhoduje, můžete umírat dle libosti.
- Pokud se budete průběžně zlepšovat, můžete svůj výsledek poslat i vícekrát. Budu započítávat pouze nejlepší z nich.
- Pokud náhodou dva hráči pošlou stejný čas, lepší umístění získá ten, který jej odeslal dříve.
- A pozor, přátelé. Je tu opět oblíbené pravidlo - není dovoleno vypínat hudbu. Vymletý mozek je součástí zážitku ;-)

Příjemnou zábavu! :)


Hra pro 2. turnaj

Ve 2. turnaji DH Masters hrajeme hru "They need to be fed"Oficiální web: http://venbrux.com/work/268
Mirror: https://www.dropbox.com/s/kpo8tiv5nvqe7bg/TNTBF.zip?dl=0

Cílem je dohrát tutoriál a světy 1, 2 a 3 v co nejkratším čase.

Začátek času počítám od okamžiku spuštění tutoriálu po zobrazení nápisu "Congratulations" na konci třetího světa. Tedy čas strávený v menu mezi jednotlivými světy se počítá do celkového času také. Pokud omylem spustíte uprostřed pokusu špatný svět, tak je možné se přes menu vrátit a vybrat správný. Veškerý čas se ale započítává do výsledku!

Postup, jak odehrát platný pokus:
- smazat save před spuštěním hry (tntbf.sav ve složce s hrou)
- pustit hru
- zapnout nahrávání
- odehrát tutoriál a tři světy (poslední level je "3-7")
- ukončit nahrávání
- uploadnout video (nejlépe na Ulož.to) a poslat odkaz pořadateli

Ukázku, jak takový platný pokus vypadá, najdete zde: https://youtu.be/gUze72o8Ax8
Podotýkám, že vy nemusíte mít nahrané, jak mažete save. To snadno poznám ze hry, kde budete mít 0 smrtí a 0 diamantů.

Doplňující info:
- Pro odemčení světů jsou třeba diamanty. Kde je seberete, je čistě na vás.

Deadline pro zaslání videa je v neděli 22:00. Jsem ochotný přijmout video do 22:30, pokud hráč prokáže, že vzniklo před 22:00 (např. tak, že mi před 22:00 napíše svůj čas a velikost souboru do DH pošty). Ta půlhodina navíc má sloužit pouze ke zpracování a uploadu videa. Nenechávejte to ale na poslední chvíli, jinak vás čeká tohle.

Kwoky

Chcete, aby byl na DH blogu uveřejněn i váš článek? Pošlete nám ho na e-mail clanky@databaze-her.cz.


Diskuze ke článku

< >
Díky všem za pomoc.Večer zareaguju podrobněji.Snad vám to aspoň všem funguje :)
Tak jsem po dvaceti pokusech vyrovnal ten Stevův druhý pokus a jsem se sebou spokojen:p Škoda že jsem ztratil zbytečně tak 30s ve druhým světě(otáčecí plošinky) a přes 20s v tom úplně posledním levelu (smrt kanon ke konci jízdy), tam jsem to v předchozích runech dával líp....ale celkově to asi líp nedám, už se ozývá karpální tunel....Pořád obíhám delší cestou a čekam na vhodné otočení, na efektivitu holt nemám orientaci a um, jsem rychlejší s pomalejším postupem.
@Drekt (05.05.2018 14:08): Tak takhle mi to bohužel nefunguje, buď mám aktivní okno se hrou a můžu mezerníkem spustit tutoriál, ale pak nejde spustit ten časovač příslušnou klávesou a nebo můžu spustit to odpočítávání, ale pak mi nejde spustit ve stejnou chvíli mezerníkem tutoriál.
@Walome (05.05.2018 14:12): To si nepamatuje ty nejlepší časy (tohle ti ukáže i kolik jsi kde pozadu, nebo napřed oproti minulým časům) a taky chceš asi něco co spustíš okamžitě se hrou, bez toho abys se musel zdržovat klikáním jinam.
@Crash (05.05.2018 13:37): Jednoduchá verze:

-Stáhněte a spustíte LiveSplit, zobrazí se časovač, menu zobrazíte pravým kliknutím myši na něj.

-V settings si můžete nastavit klávesy spouštění, defaultně je NumPad 1 – start, NumPad 3 – reset, což je to hlavní.

-Pokud by vám nešel spustit časovač, musíte ještě v „Control“ zaškrtnout „Global Hotkeys“.

-V OBS přidejte do zdrojů jako Okno [LiveSplit.exe], a nějak si napozicujte pod záznam hry, takže ho budete mít přímo ve videu.

-A to by mělo být vše, ve chvíli, kdy spustíte mezerníkem tutoriál prostě zároveň stiskněte i Start časovače a po dokončení znova stiskněte stejné tlačítko.

Pokročilejší verze:

-Alternativně si můžete rozdělit i na jednotlivé části, v “Edit Splits” přidat třeba Tutorial, World 1, World 2, World 3 (případně všechny levely 0-1 až 3-7)

-Pak budete chtít v “Edit Layaouts” dole nastavit na “Horizontal” a v “Layout Setting/Splits nastavit Total Splits na 4.

-Musíte pak myslet na to si to po každé části rychle ručně odkliknout, ale aspoň pak máte přehled, kolik jste strávili v kterém světě, či přímo levelu a jaký jste tam doposud měli nejlepší čas.
@Drekt (05.05.2018 12:47): Jestli můžeš udělat nějaký návod na to jak použít ten LiveSplit na tuhle hru, tak bych byl rád. Na webu je nějaký půlhodinový tutorial a moc se mi s tím nechce trávit čas.

@Kwoky (05.05.2018 13:10): To mi moc nepomůže, že ty si to změříš, já přece taky potřebuju vidět, jakého jsem dosáhl času, a jestli jsem byl rychlejší než v minulém pokusu. Jako nechci rejpat, ale tohle je fakt vopruz.
@Crash (05.05.2018 12:00): Teoreticky jde asi použít nějaký speedruningový timer, jako třeba LiveSplit, jestli Kwoky potvrdí, že je to v pořádku, můžu sepsat jednoduchý návod, jak ho pro tento účel použít.

@Red (05.05.2018 12:03): Pokud ti ten run netrval hodinu, máš zbytečně vysokou kvalitu videa, doporučuji snížit kvalitu v OBS (nebo cokoli používáš), zaznamenáváš jen malé okénko, nemusíš to mít na maximum.
Rozumím tomu správně, že ten výsledný čas si mám zjistit z toho nahraného videa, nebo mi něco uniká?
No pěkná blbost :D Druhý pokus kolem 5:20. Takže tipuju největší magory někam ke 4 minutám :)
@Laurona (04.05.2018 13:04): Hra nahrávat neumí. Je potřeba použít OBS, Fraps, Bandicam či jakýkoliv jiný program pro záznam obrazovky. Doporučuji to OBS, protože je zdarma a málo zatěžuje PC při nahrávání.
Kwoky, umí ta hra přímo nahrávat video, nebo na to budu potřebovat nějaký program?
@Kwoky (01.05.2018 00:05): Typy zaslány. Týjo, už delší dobu si všímám, že nové příspěvky v blogu jsou červené (jako nepřečtené v diskuzích). Nejdřív jsem si myslel, že se mi to jen zdá, ale když už se to teď stalo asi po pátý, tak už to vim na tuty. Že by částečně zprovozněné sledování příspěvků v blogu? Ještě by to chtělo někde ukazovat jejich počet, abych si toho všiml na hlavní stránce a bude. Co Memphisi, jestli to tu čteš?
Registrace uzavřeny. Přihlásilo se celkem 17 zájemců.

Od teď do čtvrteční půlnoci mi můžete DH poštou posílat tipy do divácké tipovačky. Zkuste trefit, kterých 6 hráčů se umístí na prvních šesti místech. Vybírat můžete z těchto jmen:

Steve
watchOut
Red
Kunick
Walome
Laurona
Drekt
musa
Crash
Gordon
Fatality
kiwizak
Crow
Eru
Psyx
Ronik
H34D
Zkusil jsem reklamu na Facebooku za 420 Kč. Výsledek?

Oslovení lidé - 2 878
Zájem o příspěvek - 50
Počet likes - 21
Počet zaregistrovaných do turnaje - 0
The World's Hardest Game hádám já.
* Jednoduchá hříčka - check
* Čas pod deset minut - check
* Debilní hudba - check
Zjistil jsem, že autor Getting Over It with Bennett Foddy udělal i QWOP, a k videu s QWOP speedrunem (jsou věci, co člověk potřebuje vidět okamžitě) mi Youtube nabídla speedrun právě TWHG,
To nemůže být nic jiného!
Pokud si chcete přidat události k DH Masters do Google kalendáře, tak jsem to pro vás nachystal. odkaz

Můžete mi někdo prosím potvrdit, že to funguje? :)
Já budu zrovna na MS v Dánsku, takže se zúčastním tak maximálně divácké tipovačky, ale podle indícií tuším o kterou hru jde. Ale neboj, neprozradím.
Tak jsem to právě odehrál poprvé celé podle pravidel tak, jak to mám vymyšlené i pro vás. První pokus jsem měl za 9 minut a 20 sekund. Druhý pokus už mi zabral jen 6 minut 43 sekund, což by nebyl špatný čas, ale dost jsem umíral. Takže někam k pěti minutám by to bez jakýchkoliv triků mělo jít zmáčknout. No a na ty největší maséry jsem hodně zvědavý :)