Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Platinum Games PlatinumGames PlatinumGames

Japonsko
Japonsko
Japonsko
Založeno 2006
Založeno 2006
Založeno 2007
Nezávislé vývojářské studio Platinum Games Inc. bylo založeno pod názvem Seeds Inc. členy zrušeného Clover Studia (Viewtiful Joe, Okami). Jejich prvním počinem je Bayonetta, hack and slash hra vydaná pro PS3 a Xbox360. Další dva tituly (Infinite Space a MadWorld) vyšly pro Nintendo DS, respektive Nintendo Wii. Ve spolupráci s Konami vytvořili spin-off série Metal Gear s podtitulem Rising: Revengeance.

Nejznámejším členem studia byl Shinji Mikami, tvůrce značky Resident Evil. Platinum Games však opustil a založil Tango Gameworks.
Nezávislé vývojářské studio PlatinumGames bylo založeno pod názvem Seeds Inc. členy zrušeného Clover Studia (Viewtiful Joe, Okami). Jejich prvním počinem byla hack and slash hra Bayonetta, původně vydaná pro PlayStation 3 a Xbox 360. Další dva tituly (Infinite Space a MadWorld) vyšly pro Nintendo DS, respektive Nintendo Wii. Ve spolupráci s Konami vytvořili spin-off série Metal Gear s podtitulem Rising: Revengeance.

Nejznámějším členem studia byl kromě návrháře Hidekiho Kamyi (Resident Evil 2, Devil May Cry, Okami) také Shinji Mikami, tvůrce značky Resident Evil. Mikami však PlatinumGames opustil a založil Tango Gameworks.
Nezávislé vývojářské studio PlatinumGames bylo založeno pod názvem Seeds Inc. členy zrušeného Clover Studia (Viewtiful Joe, Okami), nicméně dnešní PlatinumGames vzniklo mergem se studiem Odd Inc., které vedl Tatsuya Minami. Mezi jejich prvními počiny byla hack and slash hra Bayonetta, původně vydaná pro PlayStation 3 a Xbox 360. Další dva tituly (Infinite Space a MadWorld) vyšly pro Nintendo DS, respektive Nintendo Wii. Čtveřici her pro vydavatele Sega pak uzavřel akční titul Vanquish. Ve spolupráci s Konami také vytvořili spin-off série Metal Gear s podtitulem Rising: Revengeance.

Veškeré tituly byly kritikou přijaty vesměs kladně, tudíž si umu vývojářů začali všímat i v dalších, nejen japonských, vydavatelstvích. Důležitým partnerem se pro studio stalo Nintendo, které zaujala hlavně značka Bayonetta a PlatinumGames pro ně následně vytvořili druhé i třetí pokračování. Financovali také původně WiiU exkluzivní hru The Wonderful 101, která se však o několik let později dočkala nezávislého portu pro další platformy. Na zmíněném WiiU se následně ujali značky Star Fox s přírůstkem zvaným Zero. Pro následovníka konzole pak vytvořili akční bojovou hru Astral Chain.

Zájem o tvorbu vývojářů projevil na západě vydavatel Activsion, který vydal licencované hry The Legend of Korra, Transformers: Devastation a Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutants in Manhattan, přičemž pouze Transformers se dostalo kladnějšího přijetí kritiky a Activision s nimi další spolupráci již nenavázali. Mnohem smutnější příběh však japonské vývojáře čekal při spolupráci s Microsoftem, kdy po letech problémového vývoje zařízli Xbox exkluzivitu Scalebound.

Šťastnější ruku tak měli opět s domácími vydavateli a studio zaujalo i vydavatele Square Enix. Při téhle spolupráci vznikla jedna z nejúspěšnějších PlatinumGames her, a to Nier: Automata. Mohlo by se tak zdát, že se Square Enix měli šťastnou ruku a hra jim tak zajistila obrovskou popularitu, nicméně obrovský průšvih jménem Babylon's Fall na sebe nenechal dlouho čekat.

Studio však má i samostatné ambice a vydali si tak díky crowdfundingu třeba zmíněný port Wonderful 101 nebo shmup Sol Cresta. Pro iOS vydali hru World of Demons, která se ve velkém inspiruje titulem Okami.

Nejznámějším členem studia byl kromě návrháře Hidekiho Kamyi (Resident Evil 2, Devil May Cry, Okami) také Shinji Mikami, tvůrce značky Resident Evil. Mikami však PlatinumGames opustil a založil Tango Gameworks. I když vedení studia tvrdí, že jsou stále nezávislí, menšinový podíl v něm drží i čínský Tencent.
Oficiální stránky vývojáře (http://platinumgames.com/)
Oficiální stránky vývojáře (http://platinumgames.com/)
Oficiální stránky vývojáře (http://platinumgames.com/)