Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Bayonetta 2

24.10.2014
16.02.2018
88
6 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Čarodejnice Bayonetta se vrací! Blíží se Vánoce, avšak chaotický shon při nakupování vánočních dárků byl narušen o něco menším chaosem v podobě invaze andělů. Bayonetta a její kolegyně čarodejnice Jeanne útok andělů odrazí, ale následkem nepovedeného rituálu odnese démonický drak Gomorrah Jeanninu duši do pekla a Bayonettě nezbývá nic jiného, než se vydat k branám pekla a svou přítelkyni zachránit...

Pokračování hry Bayonetta vzniklo ve spolupráci s vydavatelstvím Nintendo, s čímž souvisí fakt, že se jedná o exkluzivní hru na konzoli Nintendo WiiU, Jádro hry zůstává nezměněno oproti prvnímu dílu a opět se dočkáte velké porce zběsilé akce. Jednou z hlavních nových mechanik je bojová technika zvaná Umbran Climax, kterou je možné aktivovat po naplnění zásobníku magie a na krátkou chvíli dovoluje Bayonettě vyvolávat démony.


Poslední diskuzní příspěvek

"Hellena Taylor, the original English-speaking voice actor for Bayonetta, took to social media to share that she didn't reprise the role after being offered only $4,000 flat rate. "

Uff. Vážně pochybyju, že Jennifer Hale do toho šla za tyto prachy.
Hideki Kamiya si navíc vybral tento moment aby byl naprosto hluchý tónu konverzace a blokoval na twitteru tolik, že ho zablokoval twitter. Nazval Hellenu lhářkou, ale nijak to nevysvětlil. :/

Čtyři tisíce jsou fakt za tuhle roli na celou hru naprosté nic.
Rozjíždí to i víc diskuzi ohledně platů "hlarců", i v napojení na to, že crunchyroll zjevně platí i třeba jen 150$ za celý film.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • Switch --
Měl jsem od Bayonetty 2 obrovská očekávání. Na internetu na mě už v době kdy hra vyšla na WiiU skákala hodnocení v průměru snad 9,5/10 a označení jako absoultní must play, jedna z nejlepších Nintendo exkluzivit a podobné. Bylo teda jasné, že první hrou na Switch zvolím právě Bayonettu 2.

Kdybych měl Bayonettu 2 označit jedním slovem, tak to slovo bude "NÁŘEZ". Už od prvních minut má hra obrovské tempo, neustále se něco děje a není čas se nudit. Takovou nálož akce jsem snad v žádné hře ještě neviděl. Žádné dlouhé vysvětlování, je to akce, akce a zase jen akce. Po celou dobu hra své tempo zmírní snad jen o pár jednotek procent. Úrovně nejsou nikterak dlouhé a boss fighty jsou de facto co pár minut.

Všechno se to navíc odehrává v krásném grafickém hábitu, stabilní FPS a příjemná muzika dělají moc příjemný zážitek i v handheld módu.

Hack'n'slash prvky jsou taky velmi dobré a soubojovému systému asi není moc co vyčíst. Witch Time, jakési zpomalení času, je prvek, díky kterému se dá v soubojích relativně zorientovat a je to gró úspěchu každé bitky. Ve hře můžete také craftit a nakupovat. V shopech se dají koupit nové komba, zbraně, speciální itemy a lízátka sloužící k buffům u soubojů. Bohužel však mi ceny téměř všech utilit přišly strašně drahé a kupovat budete tedy spíše jen sporadicky, naprosto nepřipadá v úvahu, že byste měli po dohrání koupena všechna komba - nebudete mít ani polovinu.

Teď však už čistě ke kritice. Nejraději ze všeho na hrách mám příběh. Ten v Bayonettě schází. Totiž neschází jako tak, ale je prostě hloupý, nepřehledný, zmatený, nezajímavý a zbytečný. Přitom je to taková škoda. Hlavní hrdinka Bayonetta/Cereza je arogantní, nepříjemná a s ničím se nemaže, ale zároveň správně charismatická a má charakter. To se nedá říct o dalších postavách, které jsou nezajímavé, nudné, místy otravné a po dohrání si na ně ani nevzpomenete. Vtipné a charismatické postavy jako Enzo a Rodin nemají ve hře bohužel žádný prostor.

Další negativní věcí jsou bídné animace i na rok 2014, kdy hra původně vyšla.

Celkově je ale Bayonetta 2 skvělou záležitostí. Nejsem z ní sice tak odvařený jak jsem čekal a možná že desítkové recenze jsou spíše přehnané, nicméně stále se jedná o více než kvalitní port plný akce, který by "nintenďáky" neměl minout. Že by se ale jednalo o system seller? To učitě ne.
80%

Pro: akce od začátku do konce, grafika a stabilní fps, boss fighty co pár minut, charismatická hlavní hrdinka

Proti: zmatený a nudný příběh, animace jako z roku 2008, nezajímavé vedlejší postavy

+8