Astral Chain

30.08.2019

Další third person bojová akce od vývojářů z PlatinumGames, pod kterou se nyní podepisují jména jako Takahisa Taura nebo Hideki Kamiya, tedy tvůrci her NieR: Automata, Metal Gear Rising: Revengeance nebo třeba série Bayonetta. Dle očekávání se tak nezapře jistá podobnost v hratelnosti, ovšem Astral Chain nabízí i spoustu novinek.

Příběh se odehrává v blízké budoucnosti v městě The Ark, které se stalo terčem vetřelců z jiné dimenze a lidstvo vkládá veškeré své naděje do "živých" zbraní nesoucí název Legion. Ty jsou vždy spárovány s elitními policejními jednotkami a právě jedné z takových jednotek se chopí i sám hráč s úkolem ochránit lidstvo a zabránit dalším průnikům zákeřných vetřelců.

Tvůrci hru popisují jako synergickou akci, což je důležitý prvek v hratelnosti. Jako hráč totiž neovládáte pouhou jednu hlavní postavu, kterou je jedno z dvojčat, tedy muž a žena, ale i zmíněného Legiona, který je s hrdinou spárován pomocí řetězu. To zajišťuje poměrně unikátní soubojový systém, ve kterém se mohou spárování Legioni měnit dle právě požadovaných schopností a například bojovat zatímco se hráč stará o podporu. Ve městě krom soubojů čeká i spousta interakcí s místními občany či vyšetřování různých případů, což je doplněno třeba i hádankami. Hratelná dvojčata pak představují v příběhu významnou roli a dvojče které nebudete přímo ovládat se ve hře stále vyskytuje jako váš policejní kolega.

• Switch 85
Bojová detektivka z budoucnosti se silným příběhem, která nemusí sednout každému - stejně jako Bayonetta.

Osobně Bayonettu nejsem schopný hrát ale Astral Chain se mi moc líbil. Mise vlastně jsou pořád ty samé: běž tam zmlať všechny bubáky => hotovo. To co je zde zábavné jsou ty souboje a kombinace vašich astrálních kamarádů Legionu.

Mě nejvíc vyhovoval základní Sword Legion s kterým jste hned od začátku. Hra vás sice nutí používat i jiné Legiony a to dokonce i v soubojích. Taky pro sbírání různých předmětů v koridorových levelech se bez všech Legionů neobejdete. Navíc v prvních levelech se nedostanete všude protože vám některý z Legionů chybí.

Detektivní složka je tu vlastně jen tak do počtu, což mě trošku mrzelo. Stealth misse, až na jednu, jdou jednoduše vymlátit.

Hrát můžete na víc obtížností. Chcete si užít příběh nebo mít vyváženou hru nebo naopak chcete pořádnou výzvu je to na vás.

Astral Chain je rozhodně to nejlepší co může Switch nabídnout. Takže neváhejte a vyzkoušejte.

Nejvíc mě dostala mini hra s uklízením aut aby byla průjezdná komunikace. Ano i takové úkoly tu jsou.

Pro: Příběh, Souboje, mini hry

Proti: Repetivní mise, Zběsilý začátek

• Switch 75
Od rozehrání Astral Chain mě trochu odrazovaly screenshoty, ale jakmile jsem hru spustil a viděl jí v pohybu na vlastní oči, okamžitě se mi detailní anime styl hodně zalíbil a paradoxně jsem ho celou dobu obdivoval, protože působí dost neokoukaně a skvěle se to celé díky vypiplaným animacím hýbe.

Hudba umí vytvořit v akčních scénach opravdu napínavou a adrenalinovou atmosféru, až jsem chvílemi nedýchal. Vlastně celá akční část skvěle ubíhala a moc příjemně se hrála.

Škoda, že to samé nelze říct o nezáživné detektivní části, ve které nebylo cokoliv zajímavého a klidně bych ji celou vypustil. Většina vedlejších úkolů moc zábavně a originálně nepůsobila, až na pár vzácných výjimek.

Pro: Akční část hry, úžasný audiovizuál

Proti: Detektivní část hry, často hloupá kamera, průměrné dialogy, opakující se prostředí