Tak dohrano. V ramci moznosti ok. Ramec moznosti v tomto pripade zahrnuje snizeni obtiznosti na Casual na konci druhe mise a dohrani na ni a take fakt, ze jsem za celou dobu hrani nikdy nenabyl dojmu, ze vim v soubojich co delam. Tak trochu jako kdyz jsem jako kluk hral Tekkena stylem button mashing a vubec netusil, ze existuji nejaka komba. :D Postavy na muj vkus prilis anime, ale celkove stylizace dobra (podobny pripad jako Scarlet Nexus), nemy protagonista je nesmysl (vase postava je tak nejmene zajimava mezi uz tak neprilis zajimavymi charaktery), pribeh zmatecny, ze jsem uplne nepochopil o co hlavnimu zaporakovi vlastne slo, kvuli charakteru misi bude opakovane hrani dost otrava, narozdil napriklad od Bayonetty, ktera je ciste zamerena na boj (ale vzhledem k tomu, ze mi zde souboje prilis nesedly bych to tak ci tak podruhe nehral). Kazdopadne respekt za to, co se vyvojarum podarilo ze Switche vytahnout. Hra vypada opravdu pekne a az na propady vykonu v hektictejsich momentech to jede dobre. Kazdopadne v handheld modu nehratelne, stejne jako cokoli jineho co hojne vyuziva pravou analogovou packu. Jedine s nejakymi hori split pad nebo tak necim, joycony jsou nepouzitelne.
@Kejtee (19.03.2022 11:37): Asi no. Jenze ten zanr, nebo spis podzanr hry se bez osobni zkusenosti s ni hrozne spatne urcuje. Papirove by mi to sedet melo, je to v jadru akcni hack and slash. jen bohuzel to nejste vy kdo hackuje a slashuje ale Legion.
@marwel (19.03.2022 01:20): marwel mozno to len nie je uplne tvoj salok kavy

Mne osobne vobec nevadilo, ze moja postava nehovori a suboj a akcnost hry mi prisli perfektne. Dokonca natolko, ze by som si priala pokračovanie a beriem tuto hru ako jednu z naj na Switch-i.

Ale ako vravim,mozno to nebude uplne tvoj zaner alebo typ hry. To sa stava :)
Tedy ktery dement vymyslel, ze vase postava nemluvi, ale vas sourozenec ano... Tohle je skutecne vrchol demence designu nemeho protagonisty. Mas dabery pro oba, ale dialogy napises jen pro "toho druheho" ktereho jste si nevybrali na zacatku.

Jinak hra jede v docku 1080p 30fps (alespon mi to prijde jako native 1080p). V pripade takto akcni hry to znamena, ze to vypada skvele, ale neda se to temer hrat. Jeste zkusim jestli mi to stoji za to to hrat v handheld modu o prestavce v praci, jinak na to kaslu.

edit: Hmm, tak hra jede 720p 60fps v handheld modu. Jenze to cele vypada tak nejak pixelove, to neni jen prosty aliasing jako v Bayonette 2.

Kazdopadne ten soubojak mi tedy ale hodne nesedi. Kdy vy davate 4 dmg, zatimco vas Legion 40. Tak ho vyvolate a cumite, obcas se nejakemu utoku vyhnete a zase cumite. Protoze zapojovat se primo do boje je naprosto k nicemu s tim dmg ktery davate. Asi jsem to mel ocekavat vzhledem k tomu, jak lpim na skutecne kontaktnich soubojich v techto hrach. Vzdyt me vadilo v Nier Automate i to, ze 9S pri soubojich nedrzi mec v ruce ale jen ho gesty posila pred sebe. :D
Jsem v 6/11 příběhových kapitol (+1 post-game) a zatím je to hodně dobré.
Příběh zajímavý, postavy fajn, dobře to přechází mezi vážnou a uvolněnou atmosférou.
Super prostředí a svět. Souboják zábavný a se spoustou možností jak k němu přistupovat.

Má to pár much, ale nic co by mi kazilo hru:
- tichý protagonista, což imho nebylo nutné = vybere te si pohlaví (který ze sourozenců jste) a ten druhý je pak klíčová postava v příběhu. Sourozenec je nadabovaný. (osobně jsem proto zvolil mužskou postavu aby ta ženská v příběhu mluvila, původně jsem to plánoval obráceně)
- některé ovládací prvky jsou otravné - foťák, který je docela důležitý, například vypínáte jiným tlačítkem než ho spouštíte, takže se často stane že ho: Vytáhnete, vyfotíte co potřebujete.... a změníte filtr protože jste znova klikli tlačítko kterým se foťák spouští...
- hodně prvků v levelech počítá s tím, že si to pak zopáknete na vyšší obtížnost, takže jsou tam věci (secrety) které nemůžete získat při prvním průchodu protože ještě nemáte potřebný Legion atd. - to je hodně otravné
- jedna věc co je třeba sbírat levelech (tkz. Redshift) je fakt otrava a na mnohých místech je to blbě vidět. Náhle přerušujete akci/detektivní práci, abyste defakto vydrhli podlahu

Ale jinak zatím fakt super.
@Marcusss (26.08.2019 17:07): Jsem v obrovském pokušení koupit Switch. Vypadá to jako vůbec největší a nejpropracovanější hra od Platinum a ten souboják je libovka. Letos rozhodně nejzajímavější hra.