@Charllize (12.01.2023 10:10): Já vím, že víš, ale nechceš vědět :)

Taky nekomentuji Star Ocean, který by zrovna němým protagonistou dost vylepšili. Ale já s protagonisty mívám obecně v JRPG problém.
@Solidor (12.01.2023 09:45): V P5 za nej mluví kočka, vyřešeno :)
Ale je to furt skoda, třeba u Soul Hackers 2 kde Ringo dabing má to dost přidalo cele hře, kdyby byla němá úplně by zapadla ta její vnímavá a příjemná osobnost :)
@Charllize (12.01.2023 08:38): Nevzpomínám si, že by mi němý MC zrovna u ACH vadil. Ale ona je to celá taková "dobrá, ale zapomenutelná" hra.

To Dragon Quest je v tomhle jiná liga (aspoň ty dva, co jsem hrál). Němý MC a jediné, co celou dobu můžeš ovlivnit je občas vybrat z "Yes" a "No". A přitom vždycky vlastně nakonec vyplyne z rozhovoru to Yes.

Zase ale Persona to dělá dobře, kdy je němý protagonista, ale jednotlivé možnosti pořád spadají do nějaké jeho obecné osobnosti.
@Charllize (12.01.2023 03:32): Xenoblade je snad další v plánu, to je další hra, kvůli které jsem Switch kupoval. Tak snad to bude lepší.

Zapomenutá možná, nicméně dle Platinum byly prodeje nad očekávání. Už v roce 2020 prodali přes milion kopií, což je na jejich poměry hodně. Samozřejmě Bayo nebo Vanquish asi prodaly ve výsledku víc, ale u Astral Chain můžeme mluvit o milionu+ za plnou cenu, takže to je ve výsledku větší úspěch, než většina jejich her. Případné pokračování bych tak třeba nevylučoval.

@marwel (12.01.2023 07:55): Na tu Bayonettu jsem taky zvědavý, jednička se mi líbila, tak chci koupit i dvojku, ale až po čase. Jestli dohraju Astral Chain, tak chci mít od Platinum klid na nějakou dobu. :D
@marwel (12.01.2023 07:55): Tak ona ta hra vytvoří dojem ze silent MC je podivný jelikož je na výběr mezi oběma a ten druhy pak mluví. Ale vzasade to nic moc divného není, her i jrpg kde MC nemluví je plno. Skoda to je vždycky ale mne to nijak zvlášť nevadilo.
Ten soubojak je na to ze by mělo jít o fluidní rychlou akci moc těžkopádný a dobrat se v něm nějakých uspokojivý výsledku dá zbytečně moc práce a ničí to takový ten cool pocit co by z nej měl být. Taky mám pocit ze moc nevěděli jak udělat smysluplné ovládání a plno těch věci s řetězem jde proste dost blbě.

Ale to mrskaní plechovek do koše je na jedničku :)

Vzasade jde o zapomenutou hru už, málokdy někde vykoukne když se řeší best of Switch. Takže si myslím ze tu zkušenost co si tu teď sdelujeme udělalo víc lidi.
@Fritol (11.01.2023 19:24): Jj, nemy hrdina nebyl v zadne hre debilneji navrzeny. Vy si vyberete jednoho ze sourozencu, pricemz ten druhy pak mluvi... Co je kurva tohle za debilni designerske rozhodnuti?! Ten soubojak je divnej, nezvykl jsem si na nej za celou hru. Byly tam takove zablesky, kdy jsem mel pocit, ze uz vim jak na to jen abych byl hned vzapeti vyveden z omylu.

Ja kupoval Switch primarne kvuli Bayonette 2 a 3. Dvojka me bavila hodne, takze te koupe nelituji. Trojku jsem koupil v den vydani, zahral prolog a dal to nehral. Ne kvuli tomu, ze by me to nebavilo, proste kompletni ztrata motivace cokoliv delat. Ale verim, ze je to dobra hra a az se k tomu dokopu, tak to bude fajn. Mozna pak nekdy zkusim jeste tu Zeldu.
@Fritol (11.01.2023 19:24): A takhle to mám s hodně hrami na Switch. Vždycky nějaká hra vyjde, hrozny humbuk, Ja to pak hraju a říkám si ze nic moc.
Astral Chain jsem přestal hrát potom co jsem zjistil ze jediná věc co me skutečně bavi je házet plechovky do košů :)
Ja si zas Switch pořizoval majoritne kvůli SMT V a nakonec to je pro mne snad nejhorší SMT v sérii. Vlastně hra kterou jsem si nejvíc na switchi užil je Mary Skelter 2, což působí legračne když vezmu v potaz ze to je hra která skoro nikoho nezajímá. Pak ještě Xenoblade taky ok. Ale jinak celkem bída pro mne ty hry tam.
Tak ti přeji at na tom jsi lépe dále, po tomhle neslavnem začátku z must buy hrou.
Jsem z toho poněkud zklamaný abych pravdu řekl. Mám odehraných nějakých 9 hodin a uh... zatím nejhorší Platinum hra, co jsem hrál? Ten souboják vypadá dobře na papíře, no realně mi to přijde zbytečně překombinované a vůbec z toho nemám ten uspokojivý pocit, jako z Metal Gear Rising nebo Bayonetty. Hlavně mi to přijde děsně chaotické, když vlastně ovládám dvě postavy najednou. A co víc, už teď mi to přijde repetetivní.

Hudba je vyloženě shit, ve hře to vůbec nevyniká. Ty dvě skladby co jsem v rok vydání přidal do videi jsou jediné dobré. Takže akci to nijak nepomáhá a opět, po hudebně nabušených Anarchy Reigns a Metal Gear Rising je to docela smutné. Stejně tak mě vysírá nejen neúplný dabing, ale hlavně že hlavní postava nemluví a vůbec se tomu nesnažili přizpůsobit dialogy. Každý rozhovor je úplný cringe, když na vás někdo mluví a hrdinka jen přikyvuje nebo máchá rukama, přičemž pak je chvíli ticho aby to vypadalo, že něco říkáte a vzápětí NPC tak nějak shrne, co jste jakože řekli a odpovídá vám... :D Debilněji vyřešeného němého hrdinu jsem nezažil.

No a příběh škoda mluvit. Nevím, zda se to rozjede ještě, ale zatím to není vůbec zajímavé. Žádné dobré postavy, žádný pořádný zvrat zatím... takové brakové anime s nudným námětem. Ale tak to se u Platinum dá docela čekat, to zas tak nehrotím.

Paradoxně mě nejvíc baví ty "adventurní" části, kdy si můžu jen běhat po mapě, sbírat blbiny (tyjo, i sbírat plechovky a hazet je do koše, mě bavilo víc, než souboje), řešit tam nějaké problémy s lidma a hledat důkazy. To je fajn, škoda, že tam toho není víc, ač je to docela primitivní.

No, snad to dohraju, ale teda tohle byl největší důvod, proč jsem kupoval Switch. Škoda...
Tak dohrano. V ramci moznosti ok. Ramec moznosti v tomto pripade zahrnuje snizeni obtiznosti na Casual na konci druhe mise a dohrani na ni a take fakt, ze jsem za celou dobu hrani nikdy nenabyl dojmu, ze vim v soubojich co delam. Tak trochu jako kdyz jsem jako kluk hral Tekkena stylem button mashing a vubec netusil, ze existuji nejaka komba. :D Postavy na muj vkus prilis anime, ale celkove stylizace dobra (podobny pripad jako Scarlet Nexus), nemy protagonista je nesmysl (vase postava je tak nejmene zajimava mezi uz tak neprilis zajimavymi charaktery), pribeh zmatecny, ze jsem uplne nepochopil o co hlavnimu zaporakovi vlastne slo, kvuli charakteru misi bude opakovane hrani dost otrava, narozdil napriklad od Bayonetty, ktera je ciste zamerena na boj (ale vzhledem k tomu, ze mi zde souboje prilis nesedly bych to tak ci tak podruhe nehral). Kazdopadne respekt za to, co se vyvojarum podarilo ze Switche vytahnout. Hra vypada opravdu pekne a az na propady vykonu v hektictejsich momentech to jede dobre. Kazdopadne v handheld modu nehratelne, stejne jako cokoli jineho co hojne vyuziva pravou analogovou packu. Jedine s nejakymi hori split pad nebo tak necim, joycony jsou nepouzitelne.
@Kejtee (19.03.2022 11:37): Asi no. Jenze ten zanr, nebo spis podzanr hry se bez osobni zkusenosti s ni hrozne spatne urcuje. Papirove by mi to sedet melo, je to v jadru akcni hack and slash. jen bohuzel to nejste vy kdo hackuje a slashuje ale Legion.
@marwel (19.03.2022 01:20): marwel mozno to len nie je uplne tvoj salok kavy

Mne osobne vobec nevadilo, ze moja postava nehovori a suboj a akcnost hry mi prisli perfektne. Dokonca natolko, ze by som si priala pokračovanie a beriem tuto hru ako jednu z naj na Switch-i.

Ale ako vravim,mozno to nebude uplne tvoj zaner alebo typ hry. To sa stava :)
Tedy ktery dement vymyslel, ze vase postava nemluvi, ale vas sourozenec ano... Tohle je skutecne vrchol demence designu nemeho protagonisty. Mas dabery pro oba, ale dialogy napises jen pro "toho druheho" ktereho jste si nevybrali na zacatku.

Jinak hra jede v docku 1080p 30fps (alespon mi to prijde jako native 1080p). V pripade takto akcni hry to znamena, ze to vypada skvele, ale neda se to temer hrat. Jeste zkusim jestli mi to stoji za to to hrat v handheld modu o prestavce v praci, jinak na to kaslu.

edit: Hmm, tak hra jede 720p 60fps v handheld modu. Jenze to cele vypada tak nejak pixelove, to neni jen prosty aliasing jako v Bayonette 2.

Kazdopadne ten soubojak mi tedy ale hodne nesedi. Kdy vy davate 4 dmg, zatimco vas Legion 40. Tak ho vyvolate a cumite, obcas se nejakemu utoku vyhnete a zase cumite. Protoze zapojovat se primo do boje je naprosto k nicemu s tim dmg ktery davate. Asi jsem to mel ocekavat vzhledem k tomu, jak lpim na skutecne kontaktnich soubojich v techto hrach. Vzdyt me vadilo v Nier Automate i to, ze 9S pri soubojich nedrzi mec v ruce ale jen ho gesty posila pred sebe. :D
Jsem v 6/11 příběhových kapitol (+1 post-game) a zatím je to hodně dobré.
Příběh zajímavý, postavy fajn, dobře to přechází mezi vážnou a uvolněnou atmosférou.
Super prostředí a svět. Souboják zábavný a se spoustou možností jak k němu přistupovat.

Má to pár much, ale nic co by mi kazilo hru:
- tichý protagonista, což imho nebylo nutné = vybere te si pohlaví (který ze sourozenců jste) a ten druhý je pak klíčová postava v příběhu. Sourozenec je nadabovaný. (osobně jsem proto zvolil mužskou postavu aby ta ženská v příběhu mluvila, původně jsem to plánoval obráceně)
- některé ovládací prvky jsou otravné - foťák, který je docela důležitý, například vypínáte jiným tlačítkem než ho spouštíte, takže se často stane že ho: Vytáhnete, vyfotíte co potřebujete.... a změníte filtr protože jste znova klikli tlačítko kterým se foťák spouští...
- hodně prvků v levelech počítá s tím, že si to pak zopáknete na vyšší obtížnost, takže jsou tam věci (secrety) které nemůžete získat při prvním průchodu protože ještě nemáte potřebný Legion atd. - to je hodně otravné
- jedna věc co je třeba sbírat levelech (tkz. Redshift) je fakt otrava a na mnohých místech je to blbě vidět. Náhle přerušujete akci/detektivní práci, abyste defakto vydrhli podlahu

Ale jinak zatím fakt super.
@Marcusss (26.08.2019 17:07): Jsem v obrovském pokušení koupit Switch. Vypadá to jako vůbec největší a nejpropracovanější hra od Platinum a ten souboják je libovka. Letos rozhodně nejzajímavější hra.