Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Metal Gear Rising: Revengeance

19.02.2013
09.01.2014
07.01.2016
15.08.2017
kompatibilní
72
59 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Metal Gear Rising s podtitulem Revengeance navazuje na konzolový Metal Gear Solid 4: Guns of Patriots, kde se objevila postava Raidena, kybernetického ninji, jehož katana je nevyhnutelně smrtelným nástrojem pro každého, kdo se setká s jejím ostřím. Příběh nás zavádí do roku 2018, kdy se objevují skupiny soukromých armád, tvořených lidmi i kyborgy, které hodlají vyvolat válečný konflikt a svět proměnit v jedno velké bojiště. Raiden přichází proto, aby je zastavil.

Oproti stealthovým předchozím částem série jde Revengeance odlišnou a efektní cestou přímých střetů, soubojů zblízka a dynamické akce plné nekončící řezničiny. Nejenom mečem, který doslova krájí údy a těla nepřátel, je Raiden vyzbrojen. Postupně získá další unikátní zbraně: z robotických rukou složenou bojovou tyč, dvojici vše ničících velkých mečů nebo sekundární zbraně jako granáty či raketomet. Každá ze zbraní má svoje unikátní vlastnosti a umožňuje různé efektní kombinace úderů. Soubojový systém nabízí funkci blade mode, který umožňuje z oslabeného nepřítele získat součástku, která Raidenovi doplní zdraví.

Součástí PC verze jsou navíc i tři DLC mise Blade Wolf, Jetstream a VR Missions. Samozřejmostí je nastavení mezi několika stupni obtížnosti, možnost přehrání příběhových cutscén nebo zopakování soubojů s bossy.


Poslední diskuzní příspěvek

Zkusím se zeptat. Čeština se na hru neoplatí ? A nebo, proč to někdo nezkusil ? Já ted brzy rozehraji sérii, tak mě to zajímá. Anglicky docela umím, ale mám ráda náš jazyk.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Krájet, sekat, rozkrajovat, rozsekávat, půlit, dělit, plátkovat, oddělovat, odkrajovat, porcovat, čtvrtit, odřezávat, rozřezávat, ukrajovat, usekávat, odsekávat, takhle nějak Raiden zneškodňuje své nepřátele a ve výsledku je to vždy Fašírka.

Metal Gear jsem hrál jen první dva díly, nějaké povědomí o tom mám ale Rising si jede svou cestou. Raiden není úplně tichý agent, když umí nepřátele potichu zabít ale především se umí všemu postavit čelem čepele. Jako správný cyberninja je připraven svůj meč zabodnout do kohokoliv, ať je o dva domy vyšší nebo má na ruce řadu kulometů.

Bojový styl mi ze začátku vůbec neseděl pouhé zmatené sekání sem a tam. Po shlédnutí videa na YouTube a pochopení obrany / úskoku. Který je v tutoriálu úplně blbě vysvětlen a úskok je nutné si za koupit. Jsem začal Metal Gear Rising: Revengeance propadat. Nepřehledné bojiště se najednou stalo mojí parketou a začalo se tancovat podle mého meče. I když máte jen dvě tlačítka, vše vynahrazuje porcovačka, která neomrzí. Useknout nohu jak libo, useknout obě ruce prosím, udělat mrzáka bez nohou a rukou, který jen leží tady je. Proč ho rovnou nerozsekat na 120 dílku a hlavu nechat v celku!?!

Když se řekne Metal Gear hned se každému vybaví Solid Snake, mně též. Jakmile začnu přemýšlet nad dalšími postavami, tak mi vyskočí Bossové. Ocelot / Psycho / Dědek Sniper jak kouká každým okem jinam. A to je přesně co u Metalu obdivuji Bossi. Mají duši, jsou perfektně zpracovaný, jejich schopnosti, jejich hlášky atd. No a není tomu jinak Rising: Revengeance. Samozřejmě nejvíc je Monsoon ale i další se nenechají zahanbit Mistral, Jetstream Sam, s který je docela slušné DLC. Opět klobou dolů.

Verdikt: Pokud máte rádi Metal Gear a nevadí vám rubačky, tak směle do toho!! Bude vám odměnou slušný bojový systém, zajímavý děj, fantastický bossové a sem tam malé porcování kohokoliv a čehokoliv. 80%

Pro: Porcování, Bossové, DLC zdarma.

Proti: Špatný tutoriál, VR mise.

+17
  • PC 60
Ne, tyhle hry prostě nejsou pro mě. Proč si je sakra kupuju ? Hraju to na normal a stejně mi Armstrong (final boss) zabral tři čtvrtě hodiny nezábavy. Samozřejmě, po půl hodině bez úspěchu pak na netu zjistím, že hra obsahuje bug, kdy je potřeba snížit v určitých případech rozlišení, jinak nefunguje sekací mód správně. Samozřejmě jak jsem tohle udělal, tak jsem bosse umlátil na první pokus.
Ale i tak, MGR mě navždy vyléčilo ze zvědavosti o hrách tohoto typu - už DMC mě místy dost silně nudilo, Darksiders jsem nikdy nevydržel déle než pár hodin, Castlevanii jakbysmet.
A stejně jsem si MGR koupil, přeci jen první Metal Gear na PC po 12 letech, to se musí ocenit, ne ?
Já na tom vidím ty řemeslné kvality. Pro fanoušky tohoto žánru mlátiček, co se předhání ve sbírání ranků S, hrají aniž by je nepřátelé zranili, znají všechna komba nazpaměť a mají vyupgradované všechny schopnosti, jo, pro ty je tahle hra určitě boží.
Ale mě tenhle žánr prostě nudí, neustále něco mlátit, popř. koukat na vymydleně japonský soap opera cutscény. Občas se vyskytlo něco fakt cool, a místy mě to přeci jen chytlo..ale stejně, tenhle žánr prostě není pro mě.
Těch lehce nadprůměrných 60 dávám za tu očividnou řemeslnou kvalitu a za fakt, že jsem to přeci jen dohrál a místy se bavil. Ale už nikdy žádnou další podobnou hru hrát nechci. Mám dost.

...jo a snad nikdy jsem neměl takhle zpocený ruce a mokrej controller, v kombinaci s chtíčem ten controller prohodit plazmou. Jo vlastně měl, u Dark Souls. Zkurvení japonci :))

Pro: Pro fanoušky žánru skvělý.

Proti: Nejsem jedním z nich. Plus ten otravnej bug.

+15 +19 −4
  • PC 85
MGR vybočuje ze své ikonické série více než AC­/DC s Axlem Rosem. Pamatuju si ty propagační materiály, které slibovaly nasekání melounu z libovolného úhlu. Nelhaly, ale raději jsem usekával nohy, ruce nebo kostičkované penisy a vytrhával míchu z těl svých nepřátel.

Téměř nenávistné pohledy na Raidena, coby hlavního hrdinu MGS 2, jsou už snad definitivně pryč a my si tak můžeme užít zatím poslední díl v chronologickém řazení série Metal Gear. Revengeance totiž patří do kánonu a odehrává se v roce 2018, tedy čtyři roky po událostech v Guns of the Patriots, avšak příběh je celkem nepodstatný. Jde tu totiž jen o jedinou věc, asi jako jestli Leo konečně toho Oscara dostane a za mnohem horší film, než byl Vlk z Wall Street, a to o zabíjení. V jádru je to kombinace DmC: Devil May Cry a Ninja Blade dotažená k dokonalosti pod dohledem Kojimy z pozice výkonného producenta.

85 % :) Co taky čekat od fanouška?

Dostat se hře pod hroší kůži může být pain in the ass kvůli tomu, že parry (zablokování nepřátelského útoku) je na stejné klávese, jako pokyn pro útok. Zvládnutí tohoto úskalí mi trvalo déle než je můj práh trpělivosti, ale nakonec se to povedlo, na rozdíl od vlhkého snu Drolina na vítězství Tottenhamu v anglické lize. Našetřil jsem si 200 000 herního platidla, abych si koupil mystický meč Gray Foxe (mimochodem je strašně OP) a sekal jsem to jedna báseň a plánuji si hru projít i na hard obtížnost. Pocit z hraní je po zvládnutí parry hodně opojný.

Raidena můžete kdykoliv ve hře upravovat - kupovat mu nové obleky mající vliv na hratelnost, upgradovat jeho zbraňový arzenál, vylepšovat jeho životy a energetické články pro Blade Mode až na 200 %, odemykat nová komba a tak dále. To stojí herní měnu, kterou získáváte za absolvované bitky, sesbírané odznaky, postup ve hře, a podobně. Některé speciální zbraně získáte za poražení určitého bosse. Hra je poměrně krátká (především poslední dvě kapitoly) a nejvíce času tak zabere precizní zvládnutí již několikrát zmíněného parry pohybu. Ozvučení je na špičkové úrovni a když provedete úspěšné Zandatsu a Raiden zařve Bullseye! nebo Dead on!, běhal mi vždy mráz po zádech. Během hry se tu objeví víceméně neznámé postavy, možná kromě Sunny Emmerich, příběh je tak akorát na hack'n'slash mlátičku a je správně japonsky bláznivý. Zkrátka hodně jiný Metal Gear, přesto však kvalitní. Musíte se mu ale dostat na zoubek a pokud nemáte více trpělivosti než Tomáš Berdych při čekání na vítězný grandslam, připravte se na docela dost frustrace. Ale jinak za mě palec nahoru.

Pro: Raiden, Blade Mode, odkazy a easter eggy na MGS sérii, hratelnost, odemykatelné předměty, VR mise

Proti: Zvládnutí parry, ne moc user friendly tutorial pohybů, délka hry

+12
  • PC 80
Metal Gear Rising: Revengeance je asi nejlepší Heck&Slash hra,kterou jsem kdy hrál.
Zkoušel jsem ostatní hry jako je třeba Devil May Cry,ale za mě se to nevyrovná MGR:R.
Systém boje je dobře zpracovaný,máte opravdu pocit že tomu nepřítely něco děláte a ne že ním váš meč jen projíždí jako nůž máslem,když už konečně nepřítele oslabíte tak můžete spusit Blade mode kterým ho můžete rozřezat na miniaturní kousíčky,hra vám dokonce započítává na kolik částí jste ho rozsekali,můžete také rozseknout jeho tělo v určiteném místě kde v případě lidských protivníků můžete vytáhnout míchu,a v případě robotů nádrž,čímž si doplníte životy a energii,která se dá kromě Blade módu využít také na Ripper mode,který funguje jako blade mode bez zpomalení času a stání na místě,ale rovnou řežete končetiny v akci.
Hra moc není založená na příběhu,spíše si z toho dělá srandu takovým stylem že hlavní záporák je senátor který chce ovládnout Ameriku,samozřejmě ani v tomto Metal Gearu nesmí chybět nanomachines,které ze Senátora Amrstronga dělají terminátora.
Bossové v téhle hře jsou opravdu zajímaví,napřiklad Monsoon který je magneticky pospojován a při boji se rozděluje,takže je nemožná ho udeřit. Každá postava ve hře je dost zajímavá.
Ve hře jsou i vedlejší aktivity,jako třeba hledání MiB(Men in Boxes). Když najdete všech pět tak se vám odemkne dřevěný meč,který bych doporučil asi jen hardcore hráčům. Osobně jsem ten meč chtěl využít v páté,nejtěžší obtížnosti,Revengence,ale když jsem zjistil že ten dřevěný meč nepřesekne ani bránu přes kterou musíte projít tak jsem se na to radši vykašlal.
Hra má také úžasný soundtrack který dodává boss fightům výbornou atmosféru.

Pro: Blade Mode,Ripper,Postavy,Narážky,Humor,Gameplay,príběh je spíše parodie.

Proti: 2 z bossů se objeví znovu jako roboti,na mě moc krátké.

+6
  • PC 85
nevím proč to má jen 67% teda zatím. mě to hodně baví a myslím že si to zaslouží dobré hodnocení. mě docela bavilo si pozabíjet katanou a nemít hvězdičky jako v GTA. svět sice není tak rozsáhlý ale o tom to taky neni. a máte tu vypělý příběh který se vyskytuje v roce 2018 kde máte lidi a kyborgy prostě ti co jsou třeba dost závislý na budocnousti tak tady to máte. Já si teda na tuto hru nemohu stěžovat ikdyž tu jsou nějaké nedostatky pořád si to zaslouží lepší hodnocení než to jaké je ted. PS: Grafika je hezká takže neni na co si ponadávat kromě teda slabšího příběhu, mě bavil ale neni to prostě ten příběh co bych očekával.

Pro: grafika, příběh , hratelnost ,bitky, katana :3

Proti: drobné nedostatky okolo příběhu, hudba , svět

+3 +8 −5