Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Tango Gameworks

Japonsko
Založeno 2010, zrušeno 2024
Tango Gameworks bylo studio se sídlem v Tokiu, které v březnu roku 2010 založil herní designér Shinji Mikami, známý hráčům především díky sériím Resident Evil nebo Dino Crisis, které vytvořil ještě pro vydavatele Capcom. Právě tam započal kariéru v roce 1990 a vydržel s nimi až do zmíněného roku 2010.

Mikami spolu s dalšími bývalými zaměstnanci z Capcomu a dalších japonských studií začali nezávisle pracovat na několika projektech, přičemž hlavním byl Project Noah, což měl být open-world survival inspirovaný Dunou. Studio se však z blíže nespecifikovaných důvodů dostalo relativně rychle do finančních potíží a nezávislost si tak neudrželi dlouho. Záchrana přišla v podobě americké Bethesdy, respektive ZeniMaxu. Mikami věřil, že jim nový vydavatel ponechá volnou ruku a začaly práce na nové hororové hře Zwei, z čehož se později vyklubalo The Evil Within v roce 2014. Mikami následně poskytl příležitost jiným kreativcům a další projekty už vedly nové tváře. Roku 2017 tak vzniklo The Evil Within 2 a roku 2022 Ghostwire: Tokyo. Právě vývoj Ghostwire vedl Ikumi Nakamura, Mikamiho kolega z Clover Studia, dnešního PlatinumGames, nicméně práci nedokončil, neb během vývoje v roce 2019 studio opustil.

Ghostwire: Tokyo se stalo jednou z prvních PlayStation 5 exkluzivit, což byl paradox, neb ji vydal Microsoft. Ti totiž v roce 2021 koupili ZeniMax a tím pádem i Tango Gameworks a zařadili se tak mezi Xbox studia. Dokonce se stali prvním japonským studiem, které Microsoft vlastnil. Následně již pod Microsoftem vznikla původně Xbox exkluzivní akce Hi-Fi Rush v roce 2023. Jen měsíc po vydání Mikami oznámil, že studio opouští a o rok později Microsoft studio zavřel při vlně propouštění v rámci Bethesdy.

Studio od roku 2012 čítalo přibližně 65 zaměstnanců.

Nejlépe hodnocené hry