Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Marcela • 25 let • ČR - kraj Středočeský

Komentáře

Far Cry 5

 • PC 90
Far Cry 5 jsem si pořídila v zimních steam slevách a ničeho nelituji. Jedná se u mě o historicky první hru s otevřeným světem, kde jsem skutečně splnila všechny, jak hlavní, tak vedlejší úkoly. Neboť jejich rozmanitost a různorodost mě stále bavila a neutápěla jsem se v jednotném opakování, jako u jiných her. A to i přes to, že za to na steamu nejsou žádné achievementy. :D
Graficky i příběhově, mě to také nesmírně bavilo. Musím tedy přiznat, že předchozí díly jsem nehrála. Pouze kdysi dávno jedničku. Jen konec mě trochu překvapil.
Ve hře se dá pohybovat pod vodou, na vodě, souši i ve vzduchu. Vyskytuje se zde mnoho typů jednotlivých vozidel, plavidel, letadel a vrtulníků. I zbraně jsou velmi rozmanité, můžete je i různě modifikovat, jak přidáváním tlumičů, zásobníků, tak různých barevných skinů. Na vše se dá celkem v pohodě vydělat.
Pokud vás nebaví jen střílet nepřátele, můžete si vyrazit na lov divoké zvěře, jejíž druhorodost je také rozmanitá od skunků přes jeleny až po bizony. Či si jít jen zarybařit, případně hledat tajné skrýše se zásobami.
Hru tedy hodnotím velmi pozitivně.
+17

Suicide Guy: Sleepin' Deeply

 • PC 70
Graficky chytlavá hra, u které jsem občas myslela, že zahodím počítač.
Ocitáte se v roli týpka, který si dá 99,9% pivo a propadá se do děsivých snů. Vše začíná velkou zelenou příšerou, které jste vypíchli oko a vaším cílem je aby vás zabila a vy jste se ze svého snu probudili.
V druhé epizodě si tuníte auto. Ve třetí pro mě nejhorší z hlediska počtu opakování vás tlačí čas, ve kterém musíte překonat skákací dráhu a dostat se včas k cílovému místu.
Nejšílenější a nejdelší je čtvrtá epizoda, kde musíte opravdu hodně zapojit mozkové závity, abyste se někam dostali. Musíte si vyrábět různé nástroje včetně krávy, ke které připevníte balónky aby létala.
V další epizodě se staráte o roztomilého mimozemšťana, cestujete v čase, aby vás pak mohl za odměnu sežrat.
A v poslední epizodě se ocitáte na malebném ostrově, kde plníte flašku piva.
Pak už jen stačí vyjít na ulici a probíráte se ze svého deliria. Zahazujete 99,9% pivo a vracíte se ke svému osvědčenému.

Jak můžete vidět jedná se opravdu o šílenou hru, která je celkem pěkně zpracovaná a svůj mozek slušně procvičíte. V každém levelu také můžete hledat sochu a plnit si tak achievementy.

Pokud máte rádi logické adventury vřele doporučuji. Můj šálek to však úplně není. (Co bych pro výzvu neudělala) :D.
+10

Assassin's Creed II

 • PC 80
Oproti prvnímu dílů neuvěřitelný posun v hratelnosti. Žádné nekonečné opakování věcí dokola, jak v hlavních misích, tak vedlejších. Teď mě ty vedlejší bavilo i plnit a vyčistit si tak lokace, kompletně celé.
Rozmanitost je opravdu veliká od jednoduchých doručení dopisů, přes závody, rozbití huby nevěrným manželům, až po nájemné vraždy. Zároveň jsou zde ukryté krypty, jak assassinů, tak templářů, kterými se musíte logicky probojovat až k pokladům.
Oproti jedničce, se mi také líbilo, že je zde možnost jakési imunity, pokud nic neprovádíte, tak vás neustále nikdo nestíhá.
Příběhová linie je taktéž rozmanitá a pěkně ubíhá s několika rozličnými zvraty.

Naopak, co mě úplně nejvíce rozčilovalo bylo, že v některých pasážích hry, při složitém lezení většinou v kryptách, se změnil pohled na assassina a směrové klávesy najednou fungovali jinak než předtím. A mě to stálo nepřeberné množství zbytečných pádů do neznáma a opakování celých pasáží lezení.

+16

Hellblade: Senua's Sacrifice

 • PC 90
Původně jsem si hru chtěla zahrát jen s odkazem na severskou mytologii, kterou mám ve hrách ráda. Ale po bližším prozkoumání a zjištěním příběhů a mechanizmů na kterých je hra založena, to zní udělalo mistrovské dílo. A propojením se schizofrenií jednotlivé rysy nabírají úplně jiné, smysluplnější rozměry.

Z počátku hraní mě plně doprovázel temný pocit vyvolávaný proměňujícími se hlasy, které celou dobu Senuu doprovází a a vám jako hráči pomáhají se orientovat. Doprovázející hudbou, která skvěle dokreslovala temnou atmosféru. Naturalistickými bojovníky a samozřejmě především příběhem s jednotlivými scénami.

Pak už jsem si celkem zvykla a plně si vychutnávala příběh, nádherné grafické zpracování a potýkání se s jednotlivými bossy a otevírání runových bran.

+32

Kingdom Come: Deliverance

 • PC 85
Tohle je asi jediná hra, kterou jsem si koupila téměř hned od vydání. Měla neuvěřitelný hype, že se jedná o českou hru a tak jsem neodolala. Oproti ostatním jsem zas tak moc bugů nezaznamenala. Asi jsem měla celkem štěstí. Jen třikrát jsem musela načítat předchozí save abych se mohla posunout v příběhu bez bugů. Jediný bug, který mě tak nějak doprovázel až do konce, bylo občasné zamčení dveří u obchodníků, kteří měli mít normálně otevřeno.

Moc pěkný byl systém vylepšování dovedností, podle toho, co opravu děláte. Nepřeberné množství zbroje a vrstev, co na sebe můžete navléknout. Veškeré úkoly mi přišli pěkně propracované, zábavné. Žádné stále opakování toho samého. Pěkně vykreslený svět, kde pořád můžete něco objevovat. Fajnové cutsceny a i dobrý příběh.

Co se týče soubojového systému, tak do něj sem pronikla celkem rychle a mečová komba šla sama od sebe. Pak jsem si však udělal poměrně dlouhou pauzu a už jsem se do toho nějak nedostala. Ať jsem se snažila o cokoliv protivníci vše vykrývali a tak sem se uchýlila k luku a šípům, kde stačila pořádná jedna rána do hlavy.
+30 +31 −1

Meow Motors

 • PC 80
Jelikož miluju kočky, tak jsem nemohla odolat možnosti získat tuto hru. A opravdu jsem nebyla zklamaná.

Na začátku máte jednu postavičku kočky a jedno auto. Postupně se propracováváte příběhem a za vyhrávání jednotlivých závodů a celých šampionátů/lokací se odemykají nová vozidla a nové postavy. Každá postava má nějakou konkrétní schopnost, která vám pomůže vyhrát.
Nejedná se však o klasické závody, na trati sbíráte různé power-upy v podobě zrychlováků, či zbraní, které používáte na protivníky. Jednotlivé power-upy se také odemykají při postupu hrou.
Dále hra kromě závodů, kde je cílem dojet první nabízí ještě driftovací mód, kde musíte nasbírat určité skóre za drift. A také strike mode, kde musíte sestřelit za určitý čas co nejvíce soupeřů.

Hra má velmi pěkné grafické zpracování, nabízí velkou variabilitu jak map, tak charakterů, či power upů. Vlastně ani nevím, co bych jí vytknula. Bavila mne od začátku do konce. Snad jen cena by mohla být nižší.
+10

Beyond: Two Souls

 • PS4 85
Tak konečně jsem sehnala a zahrála si beyond two souls. Hru po které jsem toužila od pořízení PS4. Zhltla jsem ji celkem rychle a zde jsou mé postřehy. :D

Hned na začátku mě překvapila možnost si vybrat, zda si chci hru zahrát, tak jak byla vytvořena, či chronologicky. Samosebou jsem vybrala možnost dle původního scénáře. Orientovat se v čase nebylo pak vůbec náročné, vzhledem k časové ose mezi kapitolami. Občas mi však nesedli otázky na mou osobu v určitých částech hry, kdy jsem o sobě ještě neznala podrobnosti, tak jsem nemohla objektivně odpovídat.

Ve výsledku, to však bylo celkem jedno, neboť jednotlivá rozhodnutí hru příliš neovlivňovala. Z čehož jsem občas měla horší pocit. Pořádná rozhodnutí celého děje se nacházela až na konci, kde se rozhodovalo, co udělat se svým životem dál. Po dohrání jsem si přehrála všech údajných 24 různých konců a ani tam se variabilita moc nevyskytovala. Vypíchla bych hlavních 5.

Co se týče celkového procházení hrou střídají se, jak krátké, tak dlouhé dějové pasáže a cut-scény, které dohromady utváří životní příběh mladé Jodie a Aidena, který není moc jednoduchý. Střídají se emocionální i akční epizody.
Nejvíce mě asi bavila epizoda s Navahy, která však z celého příběhu, tak nějak vyskakuje a úplně mi do něj nepasuje :D. Pak mne velmi bavili CIA mise.

Ovládání mi přišlo celkem intuitivní, nic složitého. Jen občas jsem měla problém s kamerou aby se otočila tím směrem kam jdu.

Hra mne velmi bavila a moc jsem si jí užila. Už se těším na Heavy Rain.
+16

The Witcher 3: Wild Hunt

 • PS4 95
Moje první dohraná PS4 hra, kterou jsem si neskutečně užila, jak graficky, příběhově, tak hratelně.
Nemá cenu se tu rozepisovat, protože to udělali desítky lidí přede mnou.
Jen já osobně jsem ve hře vůbec nevyužívala, jak kraftění předmětů, tak tvoření nějakých elixírů, takže ještě že bylinky nezabírali místo v inventáři. Vždy sem si vystačila s věcmi, co jsem našla a jediné co jsem nakupovala byli karty, které mně chyběli do kolekce.
Nejvtipnější bylo klouzání s Klepnou po skalách.
+15 +16 −1

LEGO Marvel Super Heroes

 • PC 80
Celou hlavní kampaň skládající se z 15 epizod, jsem odehrála s přítelem ve splitscreenu. Musím říct, že občas to bylo k naštvání, protože se obraz občas nezaměřil na činnost potřebnou k postupu a nebylo vidět, co dělám. Jinak to byla sranda.
Po odehrání hlavní kampaně jsme měli pouhých 16% z celkového postupu. Zbytek misí se odehrává v otevřeném světu, kterým je město New York. Můžete se vozit v autech, sbírat mince, nebo všechno rozbíjet.
Některé mise jsou splnitelné pouze s určitým charakterem, který je potřeba v jiných misích odemknout, což je celkem matoucí, neboť po hlavní misi máte jen pár charakterů a hledat na náhodu úkoly, které můžete splnit je nic moc.
Celkově se jedná o chytlavou hru, kde spolu spolupracuje například Thor se Spider-manem a Deadpoolem najednou a zahrajete si za spousty různých hrdinů.
+12 +13 −1

Dinosaur Hunt

 • PC 30
Tuto hru jsem si zahrála jen díky achievementům a znovu bych ji už nespustila.
Kampaň se skládá z 10 částí, kdy jste posledním přeživším v kempu, máte nepřeberné množství zbraní a nabíhají na vás hordy dinosaurů. A to je všechno. Jediné, co se trochu mění je prostředí. Hra mi nepřišla v ničem zvláštní originální a ani pěkná. O tom asi vypovídá cena necelého jednoho dolaru, která mi přijde více než odpovídající.
Pokud by vás hra přesto bavila, nabízí velký počet různých DLC.
+10

SAMOLIOTIK

 • PC 50
Myslím, že by nikdo neměl mít nahráno na této hře tolik, co mě trvalo ji dohrát. :D

Jednoduchá střílečka ovládaná pouze pohybem myši a levým tlačítkem. Prokousáváte se jednotlivými levely, kde střílíte jednotlivé objekty a těm nesestřeleným se vyhýbáte. Každý level má své prostředí hudbu a podobu bonusů. Které vám buď pomohou ve střelbě, nebo se můžete opít vodkou.
Pokud byste si rádi sestřelil Hittlera, Gabena či Ilumináty, tak doporučuji. Mě osobně z Gabena a doprovodné hudby a mé neschopnosti pomalu hrabalo.
+11

12 Labours of Hercules VII: Fleecing the Fleece

 • PC 75
Konečně jsem díky výzvě dokončila kompletně aspoň jeden díl. :D

Jedná se ovládáním o velmi jednoduchou hru, kde stačí klikat a jednotlivé postavy plní vaše příkazy. Na nejlehčí úroveň se jedná o fajn odreagovačku, kde si prostě jen klikáte. Horším se stává, pokud si zvolíte nejtěžší úroveň, kde se snažíte splnit achievementy a tlačí vás čas. Pak přichází úporné promýšlení jednotlivých tahů, aby jste dosáhli cíle, co nejrychleji, dokonce i rychleji, než vývojář.
K splnění daných časových limitů vám pomáhají různé bonusy a hrdinové, kteří mají svou vlastní úlohu v postupu.
Každá úroveň je obohacena možností hledat díly skládačky. Po jejím složení se odemknou bonusové úrovně.
Hra má i svůj příběh, který se jak už název napovídá týká zlatého rouna. Osobně mě nějak nezajímal, tak ani nemohu ohodnotit.
+10

Ori and the Blind Forest

 • PC 90
Hru jsem dostala, od jednoho známého jako odměnu za pomoc při levelování steamu.

Neuvěřitelná jak graficky, tak příběhově nádherná hra, která vás vtáhne dovnitř.
Pro mě, jako člověka jehož hlavním žánrem je FPS a RPG, byla tato adventura i na lehkou úroveň velmi hardcore (koordinace ovládání), nechápu, jak to někdo může projít na jeden život. Já jich potřebovala téměř 1000. I přesto jsem to zkoušela znova a znova, abych objevila, co nejvíce lokací a posunula se v příběhu.
U hry je i dost důležité logicky přemýšlet a zkoušet různé postupy, než se trefí ten správný.
Pěkný systém postupného odemykání schopností vás donutí se vracet do již prošlých lokací, abyste si odemkly další. Proto mě celkem hodně zklamalo/naštvalo, že po dohrání hry, není možné se vrátit na mapu a vše si v klidu dohledat a posbírat. Hrát to celé znovu od začátku se mi moc nechce.
Každopádně je to super hra, kterou doporučuji.
+25