Suicide Guy: Sleepin' Deeply

07.07.2018
26.10.2018
08.01.2019

Suicide Guy: Sleepin' Deeply je pokračování first-person logické adventury Suicide Guy. Opět se ujímáte kontroly nad mužskou postavou s typickým pivním břichem a vše začíná napitím se 99,9% alkoholického piva, po jehož konzumaci upadáte do jakéhosi deliria - špatných snů, ze kterých se chcete probudit. Jedinou možností však je, jak název vypovídá, spáchat sebevraždu. K té dospějete řešením rozmanitých logických hádanek a úkolů, založených na fyzice. Celkem se hra skládá z šesti hlavních epizod, mezi kterými se vždy ocitnete v prázdné jídelně, a jednoho finále.

Graficky chytlavá hra, u které jsem občas myslela, že zahodím počítač.
Ocitáte se v roli týpka, který si dá 99,9% pivo a propadá se do děsivých snů. Vše začíná velkou zelenou příšerou, které jste vypíchli oko a vaším cílem je aby vás zabila a vy jste se ze svého snu probudili.
V druhé epizodě si tuníte auto. Ve třetí pro mě nejhorší z hlediska počtu opakování vás tlačí čas, ve kterém musíte překonat skákací dráhu a dostat se včas k cílovému místu.
Nejšílenější a nejdelší je čtvrtá epizoda, kde musíte opravdu hodně zapojit mozkové závity, abyste se někam dostali. Musíte si vyrábět různé nástroje včetně krávy, ke které připevníte balónky aby létala.
V další epizodě se staráte o roztomilého mimozemšťana, cestujete v čase, aby vás pak mohl za odměnu sežrat.
A v poslední epizodě se ocitáte na malebném ostrově, kde plníte flašku piva.
Pak už jen stačí vyjít na ulici a probíráte se ze svého deliria. Zahazujete 99,9% pivo a vracíte se ke svému osvědčenému.

Jak můžete vidět jedná se opravdu o šílenou hru, která je celkem pěkně zpracovaná a svůj mozek slušně procvičíte. V každém levelu také můžete hledat sochu a plnit si tak achievementy.

Pokud máte rádi logické adventury vřele doporučuji. Můj šálek to však úplně není. (Co bych pro výzvu neudělala) :D.