Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
 

Komentáře

« Novější Starší »

Star Wars: The Old Republic

 • PC 0
Možná této hře křivdím a možná také ne, ale vzhledem k tomu, jak špatný dojem na mně udělala ...

Takže - Na svém hlavním PC jsem nebyl hru schopen rozjet, ani po skoro stu hodinách změny souborů, úprav, googlování apodobně. Můj počítač? Procesor AMD Phenom II X3, 2.8 GHz za jádro (tři jádra celkově), Nvidia GeForce GT 520 1 GB, 4 GB Ram ... a hra se nespustí, ať dělám, co dělám. (Všechny návrhy vývojářského týmu jsem vyzkoušel a nejsem jediný s tímto problémem, kdo jej nevyřešil ...)

Na mém laptopu (2 GHz dvojjádro Intel B950, grafická karta Nvidia GeForce GT 630m 2 GB vlastní paměti a 4 GB RAM) se mi hru podařilo rozjet, hra jede jen na minimální detaily a naprosto trhaně z pro mně naprosto neznámých důvodů, procesor vytížený na cca 60% .... za Sitha Válečníka jsem se dostal až na druhou planetu, kde ovšem nesmím vyjít ven, hra začne cyklovat textury (jako kdybych neustále po pár vteřinách měnil kvalitu textur od nejnižšší po nejvyšší), paměť po pár vteřinách "vyteče" a hra se sekne - z mého pohledu se jedná o velmi špatné programování ze strany vývojářů. Opět nejsem jedinný s tímto problémem, mnozí s podobnou hardwarovou sestavou mají stejný problém, ale vývojáři jej nedokáži vyřešit.

A tak narozdíl od například Knights of the Old Republic II: The Sith Lords, kterou se mi podařilo dohrát ve verzi 1.0 (!!!!!!), tuto hru není pro mně možné hrát, až splňuji veškeré požadavky více než dostatečně, proto není možné udělit jakékoliv kladné hodnocení.

Pro: Nic

Proti: Hra je tak nedokonalá, že spoustě lidí nefunguje

-23 +1 −24

Dungeon Siege: Legends of Aranna

 • PC 100
Nádherná hra, pro mně srdeční záležitost. Přenádherné a různorodé lokace, jejíchž kvalit nedosahují ani moderní hry (Krystalické jeskyně, různé typy lesů, podzemní lokace jak má být, ...), naprosto skvělá hudba, Skvělá hratelnost, Děj je slabý (dle mého názoru), ale meziscény jsou vynikající (Norrick, Stonebridge, vždy na konci kapitoly ...) Spousta zbraní. Zábavný Multiplayer. Datadisk přidává do hry novou část hry a s ní i nové lokace (Džungle, Město čarodějů atd.) a částečně řeší problém s nevyužitým potenciálem zbraní a zbrojí / předmětů. Spousta nových vychytávek je plusem.

Nevýhody - Částečně nevyužitý potenciál některých zbraní a zbrojí / předmětů. Systém dovedností a požadavků by chtěl krapet vylepšit, někomu může vadit linearita. Systém ukládání v Multiplayeru v porovnání se Singleplayerem stojí za <censured>

Pro: GRAFIKA, Hratelnost, Hudba, LOKACE, spousta zbraní a předmětů zábavný multiplayer

Proti: Částečně nevyužitý potenciál pro systém zbraní, Systém pro zbraně by chtěl krapet vylepšit, někomu může vadit lineárnost, Ukládání v Multiplayeru

+5

Dungeon Siege

 • PC 100
Nádherná hra, pro mně srdeční záležitost. Přenádherné a různorodé lokace, jejíchž kvalit nedosahují ani moderní hry (Krystalické jeskyně, různé typy lesů, podzemní lokace jak má být, ...), naprosto skvělá hudba, Skvělá hratelnost, Děj je slabý (dle mého názoru), ale meziscény jsou vynikající (Norrick, Stonebridge, vždy na konci kapitoly ...) Spousta zbraní. Zábavný Multiplayer.

Nevýhody - nevyužitý potenciál některých zbraní a zbrojí / předmětů. Systém dovedností a požadavků by chtěl krapet vylepšit, někomu může vadit linearita. Systém ukládání v Multiplayeru v porovnání se Singleplayerem stojí za <censured>

Pro: GRAFIKA, Hratelnost, Hudba, LOKACE, Skvělé meziscény, spousta zbraní, zábavný multiplayer

Proti: Nevyužitý potenciál pro systém zbraní, Systém pro zbraně by chtěl krapet vylepšit, někomu může vadit lineárnost, Ukládání v Multiplayeru

+6 +8 −2

Might and Magic IX

 • PC 35
Tato hra je naprosto nedokončená, samotní autoři tvrdí, že byla v době vypuštění v alfa verzi hry, chybí spousta mechanismů (pořádný systém alchymie, rozdělení živelné magie...)

Proboha vždyť vzhled postav (v inventáři) jsou obrázky artworků / návrhů pro vývojáře!

Tahle hra by potřebovala alespoň rok, aby se dala považovat za plnohodnotnou M&M hru.

Pro: Asi nic

Proti: Hratelnost, Grafika, Děj je divný v porovnání s předchozími díly, Různé systémy (zbraňové, ...), spousta věcí schází, velmi zjednodušené

+2 +5 −3

Might and Magic VIII: Day of the Destroyer

 • PC 95
První hra ze série Might and Magic, kterou jsem kdy hrál, takže jsem k ní shovívavý.

Nový systém v porovnání s předchozími díly není moc dobře proveden (a proto jsem jej předělal na způsob předchozích dílů, tzn. že je možné vytvořit si postupně celou družinu místo jedné postavy, postup je na youtube ode mně Might and Magic 8 Custom Group Tutorial Templayer)

Spousta věcí ve hře je nedodělkem a občas je to silně znát. Ať již v různých dialozích, tak v nevyváženosti hry (draci ... )

Pro: Hratelnost, Příběh, Grafika postav, Hudba

Proti: Nedodělek, chyby v dialozích, spousta nedokončeného materiálu ve hře (nevyužitý potenciál), Nevyváženost, Kratší než předchozí díly

+5 +7 −2

Commander Keen Episode 1: Marooned on Mars

 • PC 90
Výborná dětská plošinovka, překvapila mně svižnost a pravidelnost ovládání pod DOSBoxem (mnohem citlivější ovládání, než jaké se pamatuji z dětství), obzláště překvapivé po navyknutí na novější díly.

Pro: Hratelnost

Proti: Grafika, Hudba

+8

Příhody z Galské země

 • PC 75
Hru hraji z nostalgie, proto tak vysoké skóre, jinak má hra celou řadu neduhů. Grafika je pěkná a až podivně ostrá, dialogy horší, chybí dabing, hudba je dobrá, nelogičnost a spousty zbytečných předmětů jsou na škodu, hra má některé chyby (kvůli kterým nelze pokračovat ve hře a je třeba načíst pozici nebo hrát od začátku, jedná se například o chybu s kotlem a chybu s povozem). Ve videích zde je mé youtube video a je u něj uvedeno, že je to prvních dvanáct minut hry ... což je samozřejmě pravda, ale je to první epizoda z devíti (takže průchod hrou mám na YT kompletní, včetně obou konců hry)

Pro: Grafika, Hudba, Nostalgický retro pocit, dva konce hry

Proti: Hratelnost, Absence dabingu, kvalita dialogů nevalná, chyby hry, zbytečné předměty navíc

-1

Zázračný lék

 • PC 80
Vynikající hra s přihlédnutím na to, jak moc je amatérská. Dokonce má i dva možné konce ! :)

Pro: "Sýrová" grafika, Dabing, Humor, Postapo adventura

Proti: Krátká, amatérská

-2 +2 −4

Discworld

 • PC 95
Měl jsem tu příležitost (po pár hodinách práce) si zahrát verzi s anglickým dabingem a českými titulky. Mé pro a Proti mluví za vše. Jediné, co bych vytknul hře, by byl překlad do čestiny - když máte zapnutý dabing, příjdete na to, že si autor překladu do češtiny místy solidně vymýšlel.

Pro: Zábavné, Obtížnostně výzva, Skvělý ENG dabing, Grafika, Adventura jak má být

Proti: Dostupný český překlad tak nějak počítá s tím, že jej nikdo nebude zpětně porovnávat s originální ENG verzí (autor si občas vymýšlel)

+3

Dračí Historie

 • PC 95
A opět vidím ve videích odkaz na můj videonávod .... jsem rád, že mně na tento web tak přidáváte, rád dělám videa ze starých, či vzácnějších her.

A teď k hodnocení hry - Jsem milovníkem adventur a nemám skoro co vyčíst. Co bych asi nejvíce podotknul - při novém hraní jsem pochopil (tedy až v dospělosti) spoustu vtipů a "gagů", kterých jsem si v dětství nevšiml (začátek s Hadem a Ptákem, Obr trpaslíkožrout .... ) .... grafika kreslená mým oblíbeným stylem (pro mně plus), dvojsečný humor (Trol :D ), vynikající hratelnost, vydrží na dlouho, poměrně velká výzva přijít na některé hádanky (pro mně vždy plus, rád namáhám mozek, obláště nad něčím tak fantaskním), občas mi vadilo menu hry a inventáře (je neintuitivní), hudba výborná, dabing skvělý (Vííííítr :) ). Vše samozřejmě porovnávám s přihlédnutím na dobu, nesrovnávám s moderními hrami (moderní grafika apodobně ...)

Pro: Humor, Originální děj, Grafika, Hudba

Proti: Neintuitivní rozhraní (inventář, menu)

+6 +7 −1

Brány Skeldalu

 • PC 90
Vynikající dungeon, skvělá grafika, hudba velmi solidní, příběh dobrý, hratelnost skvělá.

V jakém jiném RPG dungeonu můžete (včetně grafického vyjádření) mít mága, co drží v každé ruce štít ? (Dva štíty ? ) Grafika postav a výbavy se mi moc líbila.

Nelíbil se mi ovšem počet a zpracování předmětů - některé zbraňové typy jsou později naprosto k ničemu, schází větší množství a přitom je hra na větší množství výborně připravena, chybí vícero dýk, KOPÍ, .... postupem hry odeznívají různé zbraňové typy, dokud nezůstají jen meče (a popřípadně sekery) Tento nevyužitý potenciál mně neskonale štve.

Pro: Hratelnost, Příběh, Grafika, Hudba, Zvuky, ..

Proti: Nevyužitý potenciál pro typy zbraní, schází větší množství (viz. výše)

+13

Gooka

 • PC 100
Tak jsem chtěl přidat zde ke hře svůj videonávod na hru a zjistil jsem, že zde již pár let přidaný je.

A teď přejdu k ohodnocení hry - hra je vynikající adventurou, bez jakýchkoliv podvodů jsem jí dohrál na prvním stupni základní školy (a že to bylo pokusů). Pravděpodobně kvůli nostalgickému pocitu nemám hře co vyčíst. Zajímavostí pro mně bylo zpracování grafického enginu hry, hra v podstatě konstantně jede v režimu jednoho snímku za sekundu a nahrávat jí bylo obtížné (musel jsem si pohrát s nastavením klíčových synchronizačních snímků, abych mohl zdárně nahrávat do videa ... tenkrát jsem ještě neměl Bandicam). Jinak v adventurách hledám výzvu a právě té se mi dostalo dosytosti.

Pro: Skvělý příběh, ručně kreslená grafika, výtečný dabing (Glux, Kostlivec, ...), Obtížnost je výzvou, hudba vynikající

Proti: Při hodnocení a přihlédnutí na danou dobu - není co vytknout. Asi z nostalgie. Možná také ne.

+10