Zázračný lék

2000

freeware

Adventura Zázračný lék byla vyrobena pro soutěž Becherovka Game 2000, kterou také vyhrála. Jedním z hlavních důvodů vítězství, pominu-li ručně kreslenou grafiku, byl určitě kompletní český dabing, který se na freeware scéně jen tak nevidí ani dnes, několik let po vydání téhle hry. Dabing ale není profesionální, takže nečekejte hlasy Luďka Soboty či Jiřího Lábuse. Hra je udělaná ve flashi a ovládá se pouze myší.

Příběh se odehrává v nepříliš vzdálené budoucnosti, kde většina lidstva vyhynula na pandemii chronické žaludeční neurózy. Bohužel po čase postihla nemoc i hrstku přeživších a jediný lék na onu nemoc je jak jinak než Becherovka. Hlavní hrdina Pepa Bechr, tedy vy, musí objevit tajemství svých předků a nalézt zapomenutý recept na výrobu Becherovky, aby zachránil to, co ze světa zůstalo.

Vůbec první hra na motivy Becherovky, kterou jsem hrál, s nesmrtelným, byť amatérským dabingem. Nesmrtelné hlášky typu "Čubičku si vyudím, žrádla bude na týden" mi nedají spát dodnes.
Již se svou prvotinou jménem Zázračný lék vývojáři z Enteronu ukázali, že mají talent. I když jde o freewarovku s amatérským dabingem, je putování s Pepou Bechrem vcelku netradičním zážitkem.

Příběh je podobný, jako u většiny her, jež se účastnily některého z ročníků soutěže Becherovka Game. Jde o záchranu světa a hlavní roli v ní bude hrát samozřejmě známý bylinný likér. Záchrana se nakonec podařila a já se mohl v klidu vrhnout na Zlatý kalich.

Pro: příběh, dabing, humor

Proti: krátké

Hra, která byla velmi nadčasová. Už tehdy věděli, že litránek nebo dva alkoholického nápoje se hledá na hradě, kde sedí divný pán! Hlášek se zde obsahuje více, ožralej hipík je však ze všech postav nejlepší. Ze hry je cítit amatérský dabing, který ke hře ale jistě patří a dává jí specifickou atmosféru. Pokud jí však někdo hrál déle než hodinu, asi se někde stala chyba. Na amatérský počin však i tak slušných 60%

Pro: Hlášky, příběh

Proti: Jednoduché, krátké

Vynikající hra s přihlédnutím na to, jak moc je amatérská. Dokonce má i dva možné konce ! :)

Pro: "Sýrová" grafika, Dabing, Humor, Postapo adventura

Proti: Krátká, amatérská

-1 +3 −4