Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Příhody z Galské země

Kajko i Kokosz w Krainie Borostworów

1994
1996
55
7 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Mirmilovo je poklidná vesnice, ve které spokojeně žijí pracovití obyvatelé. Znepokojuje je pouze nedaleko sídlící skupina zbojníků, jejichž velitelem je zlý Hegemon. Ten chce obyvatele z vesnice vyhnat, vymyslí proto plán, jak se jich zbavit. Rozhodne se zastavit přítok vody do osady a úkol následně úspěšně provede Oferma, jeden z členů jeho družiny. Vesnice je vyschnutím studny vystavena velkému nebezpečí a dva její obyvatelé, Kajko a Kokoš, se vydávají na strastiplnou cestu, aby Mirmilovu zdroj vody opět obnovili a snad se i nějakým způsobem vypořádali se zlými zbojníky.

Příhody z Galské Země je klasická 2D point 'n' click adventura s kreslenou grafikou, která vyšla původně v Polsku pod názvem Kajko i Kokosz, kde vyšel i stejnojmenný komiks. Česká distributorská společnost Vochozka Trading se s jejím dovozem do České republiky a českou lokalizací pokusila zopakovat obchodní úspěch jiné původně polské hry Teen Agent a vsázela i na nepokrytou inspiraci Asterixem a Obelixem. Hře se ale nevyhl problém pixelhuntingu a pouštění hráčů do slepých uliček, kdy bylo možné hru pokazit bez toho, aniž by to hráč mohl zjistit.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 50
Příběh začíná v jedné Galské vesničce jménem Mirmilov. Nedaleko však sídlí banda zbojníku, kteří by se obyvatel Mirmilova nejraději zbavili a proto jim zastaví přívod vody do studny. Na řadu pak přicházejí naši dva hrdinové. Malý a důvtipný Kajko a velký hromotluk Kokoš. Ti mají za úkol se zbojníku zbavit a vrátit vodu do studny.

Hra je celkem intuitivní a má jednoduché dialogy, které se snaží být někdy až na sílu vtipné.
Bohužel jsou docela stručné, takže to ve výsledku nepůsobí moc dobře. Trochu zvláštně je řešený inventář, kam lze vkládat všechno možné. Počet předmětů je bohužel omezený, takže je někdy nutné nepotřebné věci odkládat na zem. Nepříjemné je bohužel hlavně to, že pokud hráč ponechá nějaký důležitý předmět v lokaci, kam se již nemůže dostat, tak má prostě smůlu.

Grafika je ručně kreslená a na danou dobu relativně pěkná. Jedná se o jednu z prvních česky lokalizovaných her včetně dabingu, od kterého nelze očekávat zázraky, ale rozhodně neurazí.

Ve své době to byla fajn hra, rád vzpomínám, jak jsem ji jako malý hrával. Hrát se dá i dnes, nesmí se od ní ale moc očekávat.

Pro: Jednoduchá odpočinková hra, dva konce, dabing

Proti: Krátké, Inventář

+9
  • PC 75
Hru hraji z nostalgie, proto tak vysoké skóre, jinak má hra celou řadu neduhů. Grafika je pěkná a až podivně ostrá, dialogy horší, chybí dabing, hudba je dobrá, nelogičnost a spousty zbytečných předmětů jsou na škodu, hra má některé chyby (kvůli kterým nelze pokračovat ve hře a je třeba načíst pozici nebo hrát od začátku, jedná se například o chybu s kotlem a chybu s povozem). Ve videích zde je mé youtube video a je u něj uvedeno, že je to prvních dvanáct minut hry ... což je samozřejmě pravda, ale je to první epizoda z devíti (takže průchod hrou mám na YT kompletní, včetně obou konců hry)

Pro: Grafika, Hudba, Nostalgický retro pocit, dva konce hry

Proti: Hratelnost, Absence dabingu, kvalita dialogů nevalná, chyby hry, zbytečné předměty navíc

-1