Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
22 let / Skladník / ČR - kraj Vysočina

Komentáře

< >

Left 4 Dead 2

  • PC 100
Left 4 Dead je takový rychlejší, záživnější, zábavnější a lépe zpracované No More Room in Hell. Perfektně zpracované prostředí vylidněných měst, kolikrát dost depresivní prostředí zombíky zamořeného venkova dodává hře bezvadnou postapokalyptickou atmosféru. Člověk se prostě při hraní nenudí a když už to na nějakou tu nudu vypadá tak vás osedlá Jockey nebo pozvrací Boomer, takže je o zábavu postaráno. Postavy přeživších jsou dobře vymyšlené a vypadají skvěle. Obě party jsou originální a nejsou si navzájem nijak podobné. Nikdo nemá dobrý hlášky jako pesimista Nick a nikdo není ostřílenější než válečný veterán Bill.
Snad v každé recenzi se dočtu, že má hra krátkou kampaň, já osobně jsem spokojen a myslím že by delší kampaní ztratila hra na kouzle. Pokud se vám zdá oficiální kampaň krátká tak si můžete ve Workshopu stáhnout další mapy vytvořené fanoušky a ty se vám pak objeví v doplňující kampani. Jak už sem zmínil na začátku, hra nenudí a na pestrosti nešetří. Střelných zbraní, zbraní na boj zblízka, zombíků i postav za které můžete hrát není málo a je z čeho vybírat a hlavně se máte čím kochat když hrajete. Doufám že se někdy dostanu i k prvnímu dílu.

Nic mě nenaštve víc než pomatení boti se kterými hrajete singleplayer. Tento problém má zjevně víc her a Leftko není výjimka. Boti se chovají kolikrát dost nelogicky, zdržují víc než hráč začátečník a vrcholem je, když se někde bugnou a vy tak nemůžete pokračovat dál. A největší lahůdkou pro boty jsou čarodějnice, které plaší ve velkém.

Pro: Prostředí, arzenál, Postavy, doplňující kampaň, všechno je rychlé a nikde se nemusíte zbytečně zdržovat

Proti: počítačem řízení spoluhráči

+8 +9 −1

Chicago 1930

  • PC 100
Chicago 1930 je snad jediná hra z mafiánského prostředí která mě kdy bavila. Přišel sem na ní naprostou náhodou a jsem za to rád. Tady se také vývojáři pěkně vyřádili a krásně vyobrazili Chicago na počátku 30. let 20. století. Na jednotlivých postavách i misích taky odvedli kus dobré práce a celá hra vás naprosto vtáhne do té doby a do prostředí města plného korupce a nájemných vražd. Okusíte jaké to je být chladnokrevným mafiánem nebo nepodplatitelným agentem FBI.
Ať už jste mafián Jack Beretto nebo agent FBI Edward Nash, děláte vlastně to samé, najímáte si lidi, zjišťujete fakta a snažíte se splnit všechny úkoly zadané vašimi nadřízeními aby jste došli svému cíli. A nejlepší na všem jsou velmi dobře vymyšlené proslovy, které vám před jednotlivými misemi říká vás nadřízený či Don. Zejména dialogy Dona Falcona nadabované Janem Přeučilem nemají chybu.

Jediným zádrhelem na této povedené hře vidím pouze první misi jak za mafii, tak za policii. První mise za mafii je krátká a dost nezáživná. První mise za policii sice není krátká, za to ale zbytečně dlouhá, protože než najdete všechny vodítka k jejímu dokončení tak si vytrháte všechny vlasy a rozmačkáte myš.

Pro: Prostředí tehdejšího Chicaga, postavy, dialogy

Proti: první mise za obě strany

+9 +10 −1

Wolfenstein

  • PC 100
Na mnohých webech čtu že mnozí čekali víc, nebo že to není ono, ovšem já jsem nadmíru spokojen. Temná atmosféra Eisenstadtu který je doslova ověšen hákovými kříži. Vykopávky, také ověšené hákovými kříži, farma na venkově která ukrývá vstup do obrovské podzemní laboratoře...no prostě nádhera. Vývojáři si s tím pěkně vyhráli a je na co se koukat. Mise jsou plné akce a k tomu se můžete kochat pěkným prostředím, co víc si přát? Zbraně, které ukořistíte od mrtvých Němců si můžete za peníze vylepšit, což je taky obrovské plus. B.J. Blazkowicz vypadá jak spojenecký agent a ne jak nějaká hora svalů připomínající Arnolda Schwarzeneggera, prostě normální chlap co bojuje proti zlým silám. Dost se mi zde líbil i Wilhelm Strasse, ty černé esesácké uniformy tomu taky daly pěkné grády, to byla masáž pro moje oči. No a třešničkou na dortu jsou mutanti a všelijak geneticky či roboticky upravení němečtí vojáci, kteří nemohou v této hře chybět.

Vytknout mohu jen takovou maličkost, chyběla mi tam nějaká služební pistole, která je snad v každém jiném díle. Mohli tam k tomu velkému arzenálu dát Waltera P38 nebo Parabellum, když už si s tím dávali takovou práci.

Pro: Temná atmosféra, uniformy Němců, vylepšování zbraní, celkové prostředí ve kterém se pohybujete

Proti: chyběla služební zbraň která jinak v ostatních dílech je

+24

Combat Arms

  • PC 90
Taková docela povedená divočárna kde střílíte jak pominutí aby jste se dostali na nejvyšší hodnost. Na základce s tím přišel jeden kámoš a hrávali jsme to v šesti lidech celé noci. Některé mapy jsou velmi pěkně udělané a nenudí, zombie mód je taky na jedničku. Obchod se zbraněmi a dalším příslušenstvím pro vaší postavu je taky pěkně zpracovaný a je celkem přehledný. Celá hra je vlastně jednoduchá a není třeba se u ní nijak zamýšlet, prostě střílíte, posunujete se na vyšší a vyšší hodnosti a za utržené peníze si můžete koupit třeba přilbu. Arzenál a výstroj pro vaší postavu je veliký a je z čeho vybírat.

Co mě ale doopravdy štve je, že si zbraně nekupujete ale pronajímáte na určitý čas, podle toho kolik máte peněz. Jak pitomec sbíráte všelijaké bonusové boxy, které vám vyplivnou nějakou dobrou zbraň a za týden vám zmizí z inventáře protože není na pořád. Na prd je taky fakt, že ne všechny zbraně si můžete koupit, musíte mít také nějakou hodnost aby jste si danou zbraň mohli koupit když se vám třeba líbí, je dobrá a máte na ní peníze.

Není to tak dlouho co sem jí hrál po dlouhé době sam a vidím to tak, že si jí brzo zase nainstaluji.

Pro: Prostředí, arzenál zbraní a vybavení, jednoduchost, není třeba nad tím nijak přemýšlet

Proti: pronajímání zbraní a další problémy kolem nich

+3

No More Room in Hell

  • PC 95
No More Room in Hell je dost realistická a brutální hra, která si atmosférou a prostředím musí získat snad každého fandu postapokalyptických her. Velmi se mi líbí arzenál, který si můžete posbírat na ulici. Nejvíc mě potěšil fakt že jednou z nejlepších zbraní, kterou můžete mít, je československý vzor 58. Pak jsou tu všelijaké zbraně na boj zblízka, které taky potěší co se týče druhů. Je také zajímaví výběr postav za které můžete hrát.

Jediné co mě docela štve je, že mapy jsou strašně dlouhé, musíte tam neustále něco hledat, aby jste se dostali dál, což vás strašně zdržuje. To se pak promítá v tom že nemáte munici, a to jste celkem bezradní protože stovky zombíků v pěti nebo sedmi lidech zbraněmi na blízko nepřemůžete. Vše je prostě pomalé a kolikrát sem to uprostřed hry vypnul, protože mě to nebavilo.

Pro: Reálnost, prostředí, atmosféra, arzenál zbraní

Proti: délka hraní jedné mapy, neustálé hledání věcí k dalšímu postupu

+7