Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Ondřej • 33 let • student • České Budějovice (ČR - kraj Jihočeský)

Komentáře

Braid

 • PC 65
Fajn zpestření "obyčejných" indie her, na druhý straně ale žádnej zázrak. Graficky ohromující, hudebně a především hratelnostně už pro mě nikoliv. Ani celkově mi to nepřišlo tak dobrý (například co se týče stylizace), jak se všude psalo, povídalo a hodnotilo. Nadprůměr rozhodně, ale víc jak 75% je střílení od boku.
-12 +5 −17

Grand Theft Auto IV

 • PC 95
Grand Theft Auto IV je bez debat důstojným nástupcem nejlepší herní série všech dob a co víc, pro mě subjektivně i nejlepší hrou, kterou jsem , kdy hrál, páč ve všech ohledech exceluje. Většina her vyníká například jedním aspektem, v jedné oblasti, příběhu nebo například ovládání, grafice.. Rockstaři vynikají ve všem a co je na tom nejlepší? Že ve výsledku a dohromady to všechno funguje bravurně, ovládá se skvěle, vypadá nádherně, vtáhne vás do děje plného zvratů a svým specifickým stylem navazuje na předchozí díly série. Rockstaři, děkuju vám, hrát a dohrát Grand Theft Auto IV na Xbox360 byl doposud nejlepší herní zážitek mého života! Ať mě za tuhle ódu pranýřuje kdo chce a jak chce, ale já si za ní stojim!!!

Pro: ruskej sexy přízvuk největšího východoevropskýho frajera, kterýho znám

Proti: občas framerate

+3 +9 −6

Pro Evolution Soccer 4

 • PC 95
Po naprosto božský trojce Pro Eva (oproti FIFĚ) přišla dokonalá čtyřka, prozatím to nejlepší a nejúžasnější zpracování fotbalu v rámci série Pro Evolution Soccer od Konami. Pak už to šlo s kvalitou dolů.. bohužel.

Pro: nebyla to ta hloupá FIFA, reálnost, volnost pohybu

Proti: asi nic

+2 +3 −1

Crazy Taxi 3: High Roller

Pure

 • PC 85
Opravdu hooodně povedený závodní kousek, kterej se doslova vysmívá všem vypiplaným simulacím. Co na tom, že v Pure vemete čtyřkolku, budete s ní lítat desítky metrů nad zemí, při tom ještě dělat nespočet stylových tříčků.. Ona je to prostě ukrutná zábava v ukrutně pěkným a plynulým grafickým zpracování!

Pro: multiplayer po xbox live, 16 vozítek na trati!!, stavění vlastní čtyřkolky

Proti: krátkost singlu

+9

Bridge Builder

 • PC 80
Geniální nápad na jednoduché hrátky s fyzikou. Pamatuji si, že jsem u hry trávil hodiny času a to i přes to, že samotný koncept je tak jednoduchý (nejspíš právě proto). Je až k nevíře, jak challengující / vyzivující efekt může mít Bridge Builder..
+6

Tennis Critters

 • PC 85
Nářez. Stylová grafika, mulťák pro čtyři na jedný klávesnici a veverky jako tenistky. 85%

Pro: 4 hráči na 1 klávesnici, veverky!

Proti: veverky!

+2 +4 −2

Elasto Mania

 • PC 85
Jednoduchý koncept a neskutečná hratelnost!! Další z kultovních počinů, který by si zasloužil next-gen remake.
+2 +6 −4

NHL 2004

 • PC 85
Mám-li to celé shrnout, vychází mi vcelku dobrá zábava, na tu dobu velmi pěkná grafika, ale také velmi nízká míra reality, což je rozhodně největším mínusem. Jinak bych snad ani nic nevytýkal, a dokonce vám NHL 2004 můžu vřele doporučit, jelikož se jedná o velmi zábavnou simulaci virtuálního hokeje a NHL 2004 je vůbec, si troufám říct, jedním z nejlepších dílů celé série…
+11

Tony Hawk's Pro Skater 4

 • PC 85
I přes mnoho nepřehlédnutelných velikánských chyb se jedná o nejlepší a nejzábavnější díl celé dosavadní série. Kombinuje všechny zábavné prvky, které chceme. Možná, že vám bude připadat moje konečné hodnocení, vzhledem k mínusům, trochu vyšší, avšak já si za ním stojím a stát budu.

Pro: rychlá nenáročná grafika,multiplayer,hratelnost,soundtrack,možnosti,arkádovost

Proti: slabší grafika,chabé tvuky,žádný příběh,arkádovost

-2 +4 −6

Unreal Tournament III

 • PC 85
Unreal Tournament 3 jakožto prozatím poslední pokračování úspěšné série důstojně navazuje na předchozí díly. A ačkoliv nepřináší mnoho nových vylepšení, každý hráč a fanda akčních her si v něm zalíbení dozajista najde, neboť řemeslně se jedná o špičkový titul. Mluvím především o technickém zpracování, tedy o ovládání a grafice. S klidným svědomím můžu prohlásit, že se jedná o perfektní hru a že neexistuje důvod, proč si Unreal Tournament s označením tři nepořídit.
+9

Need for Speed: Underground

 • PC 85
První Undergroundy považuju v sérii Need for Speed za revoluci. Byť jsem na převedení hry do podsvětí, tzn. nelegálních závodů, nahlížel trochu skepticky, výsledkem jsem byl pozitivně překvapen. Tuning byl zvládnutý na jedničku a hratelnostně šlo také o podařenou směsici. Celkově je podle mě Need For Speed Underground jeden z nejlepších dílů série (po jedničce a trojce samozřejmě), na druhé straně je to i díl poslední, který jsem hrál s chutí.
+4 +5 −1

Wolfenstein 3D

 • PC 100
Jelikož Wolfensteina považuju za hru, která po všech stránkách exceluje - ať už mám na mysli geniální 3D stylovou grafiku, ovládání, zbraně, nepřátele, tajné chodby, hlášky, zvuky, HRATELNOST a ZNOVUHRATELNOST (minimálně pětkrát hru projetou mám), stylizaci či atmosféru a nevím, co ještě; prostě všechno, nemůže to skončit jinak než plným hodnocením. Vedle prvního dílu Heretica se jednoznačně jedná o to nejlepší, co jsem kdy v žánru her viděných z prvního pohledu hrál.

Pro: ikonka ukazující zdravotní stav B.J.-e

Proti: průkopník čítování > ILM

+12 +16 −4

Audiosurf: Ride Your Music

 • PC 65
Sjíždění vlastní hudby? Skvělý nápad, jak si zajistit takřka nekonečnou hratelnost? Ano, ale ne ve stylu Audiosurf. Četl jsem spoustu oslavných fejetonů na tohle údajné zjevení. Když jsem si však hru opatřil a poprvé ozkoušel, byl jsem docela nemile překvapen tím, jak mě to nebaví. Sám jsem to nečekal, hry s podobným konceptem jako například Guitar Hero / Rock Band (jo na Xbox360) jsem si zamiloval, nicméně Audiosurf na mě působil jako rychle splácaná blbůstka, která funguje jen z půlky, neboť sjíždění většiny tracků mi přišlo naprosto zcestné a do hudby vůbec nesedící.
+10 +11 −1

UEFA Euro 2008

 • PC 80
[HODNOCENÍ XBOX360 VERZE]Vemte to dobré, co fungovalo ve FIFA 08 a představte si to ve stylizaci EURA. UEFA Euro 2008 je ve verzi pro next-gen konzole opět špičkovým fotbalem, od FIFY se změnila rychlost hry a reakce hráčů - všechno se to opět hýbalo o chlup lépe. Co mě ale na EURU zamrzelo bylo technické zpracování, co se grafiky týče, která zdaleka nedosahovala kvalit FIFY 08. Zamrzela mě i absence týmového multiplayeru po Xbox Live.. Celkově jde ale furt o kvalitní fotbalový kousek, který by fandovi ve sbírce chybět neměl, ostatní počkají na nový ročník FIFY, protože pakliže jste majiteli 08 a stačilo vám to skutečné EURO, to virtuální oželíte.
+5 +6 −1

Postal 2

 • PC 80
Jak stojí v popisu - "Vysoce kontroverzní (nevkusná, násilná, provokativní... prostě otravná) 3D akce od rozjařených arizonských týpků Running With Scissors." To je to, proč jsem měl Postal 2 rád. Celkově šlo o pořádnou šílenost, matně si vzpomínám [PRO TOHO, KDO NEHRÁL ASI !!!!SPOILER!!!!], že vyvrcholením příběhu bylo pochcání hrobu svýho otce, přičemž předcházelo vyvraždění kostela plného arabských atentátníků a teroristů. No prostě šílenost, jak se patří. Tvůrci maj ode mě výrazný plusko i za to, že měli tu odvahu a Postal 2 vydali.

Pro: příběh, nevkusné, šlo urazit palici lopatou

Proti: technicky nešlo o zázrak

+7 +10 −3

Bulánci

 • PC 40
Ačkoli pravděpodobně půjdu proti mainstreamu, nemám na vybranou. Bulánci jsou pro mě, i přes svou oblíbenost a popularitu mezi (nenáročnými) hráči, špatnou hrou. Nejenže se mi nelíbilo ovládání a vůbec koncept, ale nemusel jsem ani stylizaci. Bulánci u mě prostě neobstály..
+5 +13 −8

Gish

 • PC 90
Geniálně jednoduchý koncept, perfektně zpracovaná fyzika a ovládání a parádní grafika. Parádní indie hra, která si zaslouží pozornost všech. Nesmím zapomenout zmínit multiplayer, u kterýho jsem taky strávil pár hodin.
+3 +5 −2

Colin McRae: DiRT

 • PC 80
Colin McRae Dirt je důstojným nástupcem předchozích dílů slavné série Colin McRae a tvůrci z vývojářského studia Codemasters jen potvrdili, že nápadů mají dost a že herní série, ubírající se tímto směrem, je tím správným krokem – je třeba si ale uvědomit, že i Dirt je stále a pořád arkádou a ne simulátorem. Nebýt zvláštních výkyvů v technickém zpracování, tykající se především frameratu a občasného dokreslování objektů a textur, a hlavně absence plnohodnotného multiplayeru, je Colin McRae Dirt hodno devítkového hodnocení.
+8

Half-Life 2

 • PC 95
Nevím jak je toto možné, ale Valve udělali naprosto dokonalou hru. Kdybych mohl, tak bych hře dal plno, tedy sto procent, protože je vskutku revoluční, přináší nové FPS prvky, obohacuje žánr a to se samozřejmě cení. Protože s několika bugy a malinkými chybkami jsem se ve hře potkal, dám hře férových a moc, moc zasloužených 95%, a basta.

Pro: příběh,grafika,source,hratelnost,zvuky,z braně,design map,je to HALF-LIFE 2

Proti: Gordon Freeman ani jednou nepromluvil,miniaturní bugy a chybky

-12 +5 −17

RollerCoaster Tycoon

 • PC 90
No jo, Roller Coaster Tycoon, další průkopník žánru, který zůstal doposud nepřekonán. Pokus s převedením do 3D aspoň pro mě nedopadl nešťastněji, a tak jednička pro mě stále zůstává TOP dílem, neboť jinou sérii až na nic moc Theme Park neznám. Genialita tohohle díla opět spočívá v několika aspektech, a to jednoduchosti a srozumitelnosti plus samozřejmě perfektní 2D grafika.
+3 +4 −1