Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Elasto Mania

03.02.2000
77
168 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Elasto Mania (Elma) je 2D simulátor jízdy motorkáře. Každá z 54 úrovní představuje bludiště, ve kterém musíte posbírat všechna jablíčka a najít cíl v podobě kytičky. Musíte se přitom vyhýbat dotyku s různými nástrahami, neúspěch přinese také dotknutí se libovolného předmětu (kromě jablíček a kytičky) hlavou.

Motorku ovládáte pomocí klávesnice - můžete skákat, různě se natahovat a odrážet. U každé úrovně se vám počítá čas, za který ji splníte, pokud vám nepůjde některé kolo udělat, můžete až 5 z nich přeskočit a kdykoliv se k nim vrátit. Můžete si ukládat replaye svých jízd a soutěžit s rozsáhlou komunitou o nejlepší časy.

Díky vloženému editoru si můžete navrhnout vlastní úroveň, popř. si stáhnout některé z tisíců dalších map z internetu.


Poslední diskuzní příspěvek

@Psyx (27.05.2020 18:13): Maj to v pohodě. Na 1.3 si to updateneš jednim klikem a máš config i ofiko rozhraní.

Jen pro zajímavost. Psal sem jim: Hi, why Balazs sold you the game? Thanks.

a odpověděli: Hi, why not? Thanks.

Takže tak :D

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Pakliže bych měl vzpomínat na hry u kterých jsem strávil opravdu hodně času, pak by Elastomanie byla jednou z nich. Ikdyž se jedná o jednoduchou freewarovou gamesku, tak je až neskutečně chytlavá. Ze začátku možná kde kdo nepochopí fyziku, která je trošku jiná než byste čekali. Motorka má tendence stavět se na zadní hned při prvním stisku klávesy vpřed. Avšak jakmile vyhrajete několik začátečních levelů a pochopíte jak motorku ovládat příjde na řadu zcela jiná úroveň zábavy. Člověk co se Elmu naučí, si s ní neskutečně vyhraje - nejenom díky tvorbě levelů, ale i s ovládáním. Dá se tu udělat hodně špičkových legrácek a věcí, které běžný hráč bude těžko tušit. A k tomu všemu je hra ideální při poslechu hudby! Moje freewarová legenda!

Pro: fyzika, chytlavost, editor levelů, hráčská komunita (módy, levely, skiny atd. atd...)

Proti: grafika, nejde mít puštěnou hudbu a zvuky hry zároveň, občas hra skočí do windowsu

+14
  • PC 90
Elastomania aneb v jednoduchosti je krása. Nebo taky za málo peněz (Megabytů) hodně muziky... Hra, kterou mi dal někdo na disketě, mě bavila hodně dlouho. Asi proto, že nic podobného jsem předtím nehrál. Jediné co mi to připomínalo, jsou 2D závody v motokrosu se čtyřmi motorkami, přes překážky a hopsáky, to jsem hrál na nějakých TV hrách, nebo na Didaktik M. Ale Elastomania je Trial závod, taktické sjíždění překážek na čas. Je to zábavné, hratelné, je to skvělé! A vydrží to na hodně dlouho, některé levely trvají i 20 minut a víc. I zvuky jsou jednoduché a přitom dokonalé - bublající čtyřtakt po přidání plynu zaševelí a nabírá na otáčkách, Norton je oproti tomu hadra :) S úžasem jsme koukali na každej další level, se slovy "tohle už se nedá projet"! Elma je skvělá, hodně dlouho se z našeho pokoje ozývalo bublání čtyřtaktu a pískání tlumičů :) K té fyzice: pokud jde o hratelnost, je myslím dobře zvládnutá, akorát pomalejší než v reálu, aby se to dalo hrát. Vidlice kol se daly nereálně natáhnout až na několik metrů :)

Pro: Zábava, hratelnost, zvuk motorky

+13
  • PC 80
Tahle hra je dnes už opravdu klasika. Ve své době byla jediná svého žánru, přesto byla špičková. Z dnešního pohledu graficky lehce zaostává. Ničemu to ale nevadí. Fyzika funguje stále skvěle. Mapy jsou opravdu geniálně navržené a pokud by jste hru náhodou dohráli, nezoufejte. Na internetu jsou ke stažení tisíce dalších fanouškovských tratí. Další z her, které jsem paříval na mém druhém PC (Pentium I 233Mhz, zbytek si už nepamatuju). Cílem je sebrat všechna jablíčka na mapě a dojet ke kytiččce. A jednoduché se to opravdu jenom zdá. 80%

Pro: fyzika, chytlavost, první svého druhu, na netu tísíce map

Proti: šílená návykovost, normální člověk nemá na nejlepší světové časy šanci :)

+13
  • PC 90
Na tuhle elastickou srandu mám velice příjemné vzpomínky ze střední. Nebyl lepší způsob jak zabít čas při hodinách informatiky. Tehdy se totiž ještě vyučující naivně domnívali, že je zcela zásadní naučit nás psát růžovou barvou ve wordu nebo nakreslit sluníčko v "Malování" apod. Tragické bylo, že i tehdy byl běžný teenager podstatně gramotnější co se počítače týče než většina vyučujících.

Dosti bylo nostalgického vzpomínání na staré dobré časy, teď k věci. Elasto Mania je návyková a roztomilá 2D záležitost... motorkář sbírající jablíčka a skákající z jedné 2D plošinku na druhou, ještě více 2D plošinku... to je přece setsakra roztomilé, nemám pravdu?

A po sebrání všech jablíček to napálil do cíle = květinka. A pak znovu a znovu... Samozřejmě v případě, že nepadl za oběť nějaké rafinované pasti (miny) či si nenatloukl kokos o zeď. hra nabízela mrtě levelů a k tomu editor. Když k tomu přidám multiplayer, pardon, splitscreen, bylo o hodiny infantilní zábavy postaráno. Kdo poznal, rozumí. Ostatním nezbývá než spolknout vlastní hrdost a vesele se vrátit do dětských let

Pro: květinky, jablíčka a motorky... a spousta srandy

Proti: absence hrušek a jiného tropického ovoce. Ale ne... vážně... :)

+12
  • PC 70
Jednoznačně jedna z nejlepších a nejzajímavějších freewarovek všech dob, která celkem nepřekvapivě spustila lavinu plagiátů. Prima jednoduchý styl grafiky (tehdy to bylo na freeware celkem TOP), editor a dobře ujeté pokročilé levely.
+9 +11 −2