@Brasikona (29.10.2023 12:35): taky jsem křičel a když u něčeho křičím, jsem z toho celý trudnomyslný a emočně vykolejený. na střední obtížnost jsem to dohrál za 3 hodiny, furt se to sekalo a věčně jsem o rákosníka dříve zakopnul, než bych si ho všiml...
@Brasikona (29.10.2023 12:35): Fist Alpha byla dobrým přídavkem, ale poslední mise byla horor. Na nejtěžší obtížnost jsem ji hrál snad 10 hodin, protože protivník vás viděl i skrz keře. Nakonec jsem ji ale nějakým záhadným způsobem dohrál.
@Walome (27.10.2023 10:01): shlédnuto. kolem té dvojky teda chodili hodně opatrně a datadisk Fist Alpha - "už jsme všechno měli a uměli, takže datadisk byl pohoda", akorát teda stál úplně za hovno...
@Bravewolf (06.03.2023 14:22): Je tam jen nepřirozeně navýšený kontrast a saturace, to si můžu upravit sám na kompu. V intru jsou některé scény nesmyslně tmavé. To jsou změny, kterých jsem si všiml já.
@Bravewolf (06.03.2023 14:22): Taky mi to nejdřív nepřišlo, ale už jsem měla možnost to zkusit, konkrétně jsem hrála Operaci Plechovka, a minimálně tam jsem byla velmi příjemně překvapená.

A to se normálně považuji za slepou já, i když já koneckonců skoro jsem :)) Chce to jít blíž, mrknout na textury a tak.
@BINGMAN (10.04.2022 08:47): V každé válce propaganda zesměšňuje nepřátele. Vojáci je pak vnímají jako "zvířata" a dovolují si o nich mluvit takhle hovadsky. Nějak nevidím rozdíl mezi tím, když se ve Vietcongu řekne "rejžožrout" a ve hře z 2. světové třeba "Fritz".
@BINGMAN (10.04.2022 08:47): jo, tohle by vskutku mohl být ten pravý důvod... než si dělat problémy kvůli skoro 20 let staré hře, kterou koupí pár fans, tak to raději nechají u ledu... věčná škoda :)
@BINGMAN (10.04.2022 08:47): Aby sa z toho Amíci nepo...politická korektnosť nadovšetko. Pritom si uvedomujú, v akom období je hra zasadená? 1967-68. Od zrušenia rasovo segregačných zákonov a uzákonenia volebného práva pre afroamerické obyvateľstvo v USA ubehlo len niekoľko rokov, ale zakorenené nálady a predsudky voči nim stále doznievali. A čo sa týka armády, tak ruku na srdce - ktorý príslušník armády (hlavne mužstvo) vo vojnovom konflikte nenadáva alebo sa hanlivo/vulgárne nevyjadruje o nepriateľovi, aj za použitia raisiticky či xenofóbne orientovaných urážok? WTF?
Nejednou jsem slyšel, (především od cizinců) že je Vietcong dost rasistická hra. Bavil jsem se o tom i se svým kolegou, co má vietnamské kořeny. Sice Vietcong zbožňuje, ale rasistická je jak hovado (jeho slova). Možná i tohle brání vydavateli ve znovuvydání. Aby se vyhnul "kontroverzi".
To by těm údajným kupcum na aukru za 30k moc radost neudělalo, ta digitální verze :)
@Ferdish (09.04.2022 16:32): To je pravda, no už neraz sa stalo, že na GOGu vydali hru, ktorá na Wishliste nemala veľa hlasovaní od komunity, takže šanca je - no tiež si myslím, že VIetcong tam skoro neuvidíme, práve kvôli tomu, čo spomenul Fritol.
@Tarhiel (09.04.2022 15:28): Ja tiež, obzvlášť keby boli vychytané všetky bugy s ktorými sa potýkala pôvodná verzia (alebo aspoň tie najpálčivejšie). GOG je jednou z možných ciest, ale je to pomerne dlhý proces, naviac poradovník hier ktoré čakajú na svoj release na GOGu nie je práve krátky. Síce sa priority pracovníkov, ktorí robia na prerábke hier, dajú viac či menej korigivať pomocou Community Wishlistu, no Vietcong tam nie je práve na nejakej extra vysokej, ani frekventovane žiadanej priečke...
@S4TW (09.04.2022 16:03): To je pravda, ale JK třeba dodnes točí filmy o válce. USA filmy o Vietnamu netočí už pěkných pár let. A navíc reakce na tu hru od Vietnamců bude každému ukradená. No Kim by za to byl schopný poslat atomovku. :D

A přeci jen válka ve Vietnamu je trochu známější téma, než Korea. Nevím, jak ve světě, ale válku ve Vietnamu jsme na základce brali, Koreu a další méně známé konflikty nikoliv.
@Fritol (09.04.2022 14:48): Nepřijde mi, že by zrovna z vietnamské války vyšlo tak málo her. V porovnání s válkou v Koreji či Iráku/Kuvajtu tomu tak není... S druhou světovou se to ovšem srovnávat nedá, ale ostatní konflikty toho prostoru taky moc nemají...
@Tarhiel (09.04.2022 14:40): To druhé, ale možná i oboje, neb příběh Vietcongu vyznívá protiválečně. Přijde mi, že průměrný američan, respektive průměrný americký hráč stříleček se u hry z vietnamu necítí moc heroicky. Jednak protože ji v podstatě prohráli a taky už v době konfliktu k ní americká veřejnost často přistupovala tak, že tam nemají co dělat.

Samozřejmě třeba tomu tak není, ale vysvětlovalo by to, proč zábavní průmysl celkově trpí dost velkým nedostatkem děl s touhle tématikou. Hry v podstatě nevychází a když už, tak se o to spíš jen otřou jako součást studené války a filmy jsou na tom ještě hůř. Proto možná 2K dělá, že ta hra neexistuje.
@Falco (09.04.2022 09:00): Já kdysi psal na 2K. Proč to neprodávají mi neodpověděli a na otázku, zda to někdy prodávat digitálně budou napsali, že to neplánují. Už je to ale takových 5 let, třeba tam někdo změní názor.

Jak píše Brasikona, mohli to dávno vydat bez hudby, protože to bude jediný reálný problém a ostatně takhle vyšlo už několik her. Bych si kvůli tomu snad i troufl tvrdit, že to má co dělat s americkým přístupem k vietnamské válce, neb jiný problém tam být nemůže. Kór když se ani nemusí starat o spuštění na moderních systémech, když to za ně vyřeší GOG.

Velká škoda, že Take-Two je moc velká ryba díky Rockstaru a nehrozí, že by je někdo koupil. Dostat se to do rukou Embraceru, tak už máme i remake snad. :)
@Paul (09.04.2022 09:03): Bohužel netuším. Těžko říct, zda to někdo vůbec tuší, tedy kromě 2K či T2. H&D vyšlo, Mafia se též vrátila do digi distribuce, i když právě bez licencovaného soundtracku, což by právě mohlo být i řešení pro Vietcong, ted bez ohledu na to, jak mizerně by to bez té hudby působilo (a dala by se zase doplnit). Chtělo by to, aby byl Vietcong dostupný... A s v základu opravenou vysílačkou :)
@Falco (09.04.2022 09:00): to bude určitě vědět Brasikona :)
Osobně bych si tipl, že je to buď tím, že ta hra Take2 nezajímá tolik aby ohledně ní vyvíjela nějakou aktivitu, nebo tím že tam je použita nějaká licencovaná muzika a ta licence vypršela (ale opravdu jen tipuju).
@Le0nidas (komentář): Vietcong a první Mafii považuji za jedny z nejlépe zpracovaných her pro jednoho hráče. Dnes by zejména dabing Vietcongu nemohl v původní podobě vyjít, protože by se lidskoprávní organizace okamžitě ozvaly z důvodu nadávání Vietnamcům. Ze zahraničních her se kvalitě zpracování příběhu může rovnat snad jen série Red Dead Redemption.
Rozehrál jsem po pár letech a docela mě překvapilo, že všechny modely zbraní jsou nakloněny oproti kameře a muška není srovnaná s hledím, hledí je vždycky a někdy i dost výrazně pod muškou. Nezdá se mi, že by zbraně kvůli tomu stříleli "nahoru", kam dám mušku, tam to letí, tak je to jenom kosmetický (i když ani bych nečekal, že by střelba byla vázaná na model a asi to prostě střílí ze středu kamery jako ve skoro každé hře). Bylo to tak vždy, nebo je to nějaký bug na novějších systémech/větších rozlišeních? Hraju s VC starter 1.7 beta. Jestli je to už tak od vydání, existuje nějaký mod, který to opraví?
Vole, mám originálku z CD projekt Gold a jede to naprosto plynule.! :-) ! "Zasraný požírači rejže!" :-D
@Bravewolf (30.10.2021 16:41): Máš origo? Nebo staženo? Já si v březnu na Win10 nemohla stěžovat, minimálně na té verzi, co jsem stáhla.

Mimochodem, dneska zemřel Miroslav Středa, legendární výcvikový seržant... :(
tvle, to se neda hrat na win 10. Mam stabilne of 20-50 fps a seka se to extremne. Nevim jestli je to VC starterem ktery jede pres D3D 9, ale me hra bez toho nechce jet, protoze prej nemam Direct X verzi 8.1. Pritom sem ji stahl a nainstaloval... toto fakt nechapu :(

Tohle je zrovna hra ktera by potrebovala remaster jako sul
@Bravewolf (25.08.2021 17:34): Fake to nie je - táto aukcia na Aukre reálne bola, pamätám sa na ňu, ale nezúčastnil som sa jej, ani ju nesledoval do konca. Nakoniec bola zo strany servera Aukro ukončená, podľa všetkého kvôli viacnásobnému porušeniu pravidiel, ako som sa dočítal (odkaz). Každopádne tým najpovolanejším, kto na túto otázku dokáže najlepšie odpovedať, bude sám predávajúci/autor aukcie.
@Brasikona (25.08.2021 00:23): Samotná aukcia sa nedá dohľadať ani medzi ukončenými, takže bola pravdepodobne vymazaná prevádzkovateľom Aukra. Možno by vedel viac autor aukcie (ak jeho účet stále existuje), ale zo screenshotu v článku je takmer nemožné zistiť jeho meno.
Tak nebudu lhát, být milionář, taky bych to koupila, sbírka se sama neposkládá :D
Pokud vás zajímají přepálené prodeje starších her, tak tohle je k tématu must watch video.
@Jumas (24.08.2021 12:48): Pokud to je skutečně prodej, tak mi to hlava nebere :) Mám doma fůru kousků, které se na eBay samostatně taky nabízí od 3 tisíc do 10 tisíc, ale tohle je úplně jiná liga :)
@themacs (20.08.2021 17:42): Hodnotu určitě má, ale kolik ti neřeknu, netuším... Ale moc se jich tu neválí, takže já bych ho brala hned, ale ukecala bych tě na nějakou nízkou cenu :DDD (ale reálně fakt nevím popravdě)
Mimochodem, má nějakou hodnotu i bigbox na Operace Flashpoint: Resistance? Já jen že ho vyhodil kdysi tak o kolik jsem přišel :D
@themacs (20.08.2021 09:17): Mě by zajímalo kolik má reálně hodnotu třeba anglickej big box první Mafie protože amíci to na ebay střílí s mapou plakátem a se všim třeba jen za pětikilo až litr. Vím že český vydání stojí dost, ale i tak mi to přijde málo :D