Train Valley

Train Valley: Console Edition

16.09.2015

Train Valley je logická hra o řízení vlakového provozu, kde stavíte svou železniční síť a řídíte vlaky. Hra se odehrává v Evropě, Americe, Japonsku a Sovětském svazu v letech 1830 - 2020 a zahrnuje období od století páry až po moderní dobu. Hráče čeká výstavba železnic a propojování míst mezi stanicemi.

Ve hře je 15 druhů vlaků na přepravu komodit i pasažérů a vojenského zboží. Vybírat lze z několika herních modů. Příběhový mod obsahuje dokonce i skutečné historické události, v náhodném modu se jednotlivé úrovně generují vždy zcela náhodně a neopakovatelně. Volná hra vás pak při hraní neomezuje časovým limitem ani finančními možnostmi.

Takúto „blbinku“ som pre deti (a nielen pre ne) zháňal už dlho. Hra spĺňa presne to, čo sme chceli: jednoducho postaviť trať, pridať vláčiky a hu huuu, môžeme vyraziť.

Základom hry je kampaň s úlohami. Niekto by možno povedal, že je to pre deti, ale už na 2.strane knihy je nutné začať premýšľať. Najmä ak chcete splniť všetky úlohy. Nehovorím, že ide o Dark Souls medzi vláčikmi, ale mozog bude určite pracovať. Kniha má 4 strany, piata pribudne neskôr a na každej je 6 máp s 3 úlohami.

Druhú časť hry tvorí sandbox, kde sa dá vyblázniť do sýtosti. Jediné mínusy vidím v tom, že v sandbox móde nie je možné začať stavať na zelenej lúke, ale je nutné si vybrať jednu z existujúcich máp aj s jej prekážkami v teréne. Hre by nezaškodilo pridať aspoň nejaký dôvod na vozenie vláčikov zo stanice do stanice (na tomto už zapracovali v pokračovaní) a posledný level v Japonsku je dooosť závislý od úvodnej generovanej pozície staníc.

Graficky je hra vydarená, neplýtva sa tu polygónmi ani špeciálnymi efektami a napriek tomu vyzerá hre dobre a milo.

Je to príjemné jazdenie s vláčikmi zo stanice do stanice a vďaka jednoduchému princípu sa do hry dostanete prakticky okamžite.

Pro: výborné na relax, príjemná grafika, sandbox

Proti: kampaň by si zaslúžila nejakú zmysluplnejšiu myšlienku, malé mapy, sandbox len na existujúcich mapách z kampane