This War of Mine - The Little Ones

strategie > budovatelská strategie
29.01.2016 PS4XOne
01.06.2016 PC
27.11.2018 Switch
This War of Mine - The Little Ones je rozšírenie pôvodnej hry This War of Mine. V nej hráč dostane na starosť skupinku dospelých s deťmi, ktoré sa v pôvodnej hre neobjavili. Starosti o skupinku a herné prvky sú rovnaké ako v pôvodnej hre, bez ohľadu na vek zúčastnených.
Prítomnosť detí však zvyšuje náročnosť hry. Síce zjedia menej než dospelí, ale keď ich hráč nenaučí základné práce, nie sú schopné nijako pomôcť a navyše pribudne starosť o to, aby mali nejakú zábavu. V noci sú deti úplne bezbranné a zostávajú doma. Stále sa teda prioritne rieši jedlo, lieky, bezpečie a ďalšie veci, ktoré sú dobách mieru samozrejmosť. V prostredí vojnou zmietaného mesta si hráč musí všetko vybojovať, aj keď nie doslova, ale skôr drsnými rozhodnutiami.

Hra obsahuje 9 rôznych scenárov, ktoré určujú zloženie hrateľných postáv, dĺžku konfliktu, náročnosť na počasie a dostupné lokácie. The Little Ones však obsahuje aj možnosť vytvorenia vlastných scenárov s vlastnými postavami.

Karasman (komentář): mě baví jak se o téhle hře všude píše, že se jedná o blíže nespecifikovanou zemi, přitom je to Jugoška jako prdel :)

Herní výzva 2018 - 8. V zemi nikoho

This War of Mine je pro mě opravdová srdcovka a jedna z TOP 10 her, ke které se rád pravidelně vracím. Datadisk The Little Ones přidává do hry některé lokace a hlavně scénáře, kdy je s vámi v domě ještě malé dítě. Toto dítě nejen že má minimální přínos (kromě toho, že ho můžete naučit některou činnost, aby ten zmetek taky něco dělal - můj Ivano byl např. expert na balení cigaret... :-)), ale ještě ubírá už tak vzácné jídlo, potřebuje postel, je pořád nemocný, má depky, zkrátka jako každý normální dítě, že...

Deprese z hraní původní hry je tak ještě umocněna a já se opravdu často bál jít z noční mise domů, abych se nedozvěděl, že je ten smrad zase nemocný nebo že se v noci zechcal a odmítá cokoliv dělat. Do hry tato složka naprosto skvěle zapadá, už takhle hrajete za obyčejné civilisty, kterým válka nic neříká, a s dětmi to budete prožívat dvojnásobně.

Pro milovníky původní hry je toto DLC naprostá povinnost, určitě nebudete litovat.

Pro: Parádní atmosféra a hratelnost.

Proti: Občas obtížnost a depka jako prase.