Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

This War of Mine: The Little Ones

This War of Mine - The Little Ones

29.01.2016
01.06.2016
12.10.2016
27.11.2018
10.05.2022
83
15 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
rozšíření
Multiplayer
ne

This War of Mine - The Little Ones je rozšírenie pôvodnej hry This War of Mine. V nej hráč dostane na starosť skupinku dospelých s deťmi, ktoré sa v pôvodnej hre neobjavili. Starosti o skupinku a herné prvky sú rovnaké ako v pôvodnej hre, bez ohľadu na vek zúčastnených.
Prítomnosť detí však zvyšuje náročnosť hry. Síce zjedia menej než dospelí, ale keď ich hráč nenaučí základné práce, nie sú schopné nijako pomôcť a navyše pribudne starosť o to, aby mali nejakú zábavu. V noci sú deti úplne bezbranné a zostávajú doma. Stále sa teda prioritne rieši jedlo, lieky, bezpečie a ďalšie veci, ktoré sú dobách mieru samozrejmosť. V prostredí vojnou zmietaného mesta si hráč musí všetko vybojovať, aj keď nie doslova, ale skôr drsnými rozhodnutiami.

Hra obsahuje 9 rôznych scenárov, ktoré určujú zloženie hrateľných postáv, dĺžku konfliktu, náročnosť na počasie a dostupné lokácie. The Little Ones však obsahuje aj možnosť vytvorenia vlastných scenárov s vlastnými postavami.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
Herní výzva 2018 - 8. V zemi nikoho

This War of Mine je pro mě opravdová srdcovka a jedna z TOP 10 her, ke které se rád pravidelně vracím. Datadisk The Little Ones přidává do hry některé lokace a hlavně scénáře, kdy je s vámi v domě ještě malé dítě. Toto dítě nejen že má minimální přínos (kromě toho, že ho můžete naučit některou činnost, aby ten zmetek taky něco dělal - můj Ivano byl např. expert na balení cigaret... :-)), ale ještě ubírá už tak vzácné jídlo, potřebuje postel, je pořád nemocný, má depky, zkrátka jako každý normální dítě, že...

Deprese z hraní původní hry je tak ještě umocněna a já se opravdu často bál jít z noční mise domů, abych se nedozvěděl, že je ten smrad zase nemocný nebo že se v noci zechcal a odmítá cokoliv dělat. Do hry tato složka naprosto skvěle zapadá, už takhle hrajete za obyčejné civilisty, kterým válka nic neříká, a s dětmi to budete prožívat dvojnásobně.

Pro milovníky původní hry je toto DLC naprostá povinnost, určitě nebudete litovat.

Pro: Parádní atmosféra a hratelnost.

Proti: Občas obtížnost a depka jako prase.

+22
  • PS4 85
This War of Mine pro PS4 vyšla v kompletní edici vč. rozšíření The Little Ones, takže se mi bude těžko hodnotit, co všecho bylo do hry přidáno, kromě samotných dětí a věcí s nimi spojených (výroba hraček, učení smrkáčů vykonávat některé domácí práce, větší interakce postav během dne).

Po dohrání základního scénáře s Katiou, Pavlem a Brunem jsem se pustil do větší výzvy, kdy začínáte pouze s dvojicí přeživších - otcem Christem a jeho malou dcerou Iskrou. Zahajovací sestava o dvou členech má svoje výhody (míň toho prožerou), ale když má chudák Christo přes den zvelebovat vaše útočistě, udržovat dítě spokojené a ještě si dostatečně orazit, aby mohl v noci vyrazit lootovat, tak to začne nabírat grády. Obzvlášť, když necháte dítě doma a někdo se vám přijde pohrabat ve veteši. Dětská deprese na sebe nenechá dlouho čekat a to si můžete vyrábět švihadla a míče jak chcete.

Naštěstí koncem týdne na dveře zabouchal Boris, postarší chlápek co sice napadá na jednu nohu, ale před válkou pravděpodobně zabíjel na jatkách prasata pěstí mezi světla. Sniperovi teda neuteče, ale sekerou prý svěsí vojáka na jednu ránu. A 17 slotů v batohu se rozhodně neztratí. Díky Borisovi se podařilo situaci rychle stabilizovat a když se o něco později se k partě přidala i Zlata, jejíž optimismus je nakažlivý, tak až do konce války si všichni žili naprosto spokojeně.

Bohužel asi až týden před vyhlášením příměří jsem si všimnul, že u některých rutinních činností jako je výroba filtru, vaření nebo obstarávání pastí na krysy, je možnost ji dítě naučit, takže se Iskra moc nepřetrhla. Jen v zimě jsem jí nechal sbírat sníh, ale po pár hodinách na mrazu si začala stěžovat... Jinak pokud danou činnost dítě naučíte, tak jí dál zvládá dělat samo, ale zabere víc času. Zároveň má také možnost spát v jedné posteli se svým rodičem, takže v noci ani místo nezabere. Pokud teda rodiče nepošlete lootovat, protože k cizímu člověku si lehnout nepůjde.

Když to shrnu, tak přítomnost dítěte ve skupině dělá přežití o něco složitější, ale pokud je spokojené, tak je celá "denní" část o něco zábavnější a případná težká rozhodnutí (např. okrást či neokrást důchodce) si člověk lépe ospravedlní. A skoro bych řekl, že k tomu hra i trochu přihlíží a postavy hned neupadají do deprese, když provedou něco nekalého.

S dítětem v baráku je třeba prioritizovat jeho zabezpečení, protože na noční návštěvy si rozhodně nepotrpí. Tím se trochu opozdí rozjetí komba "jídlo generuju ze dvou pastí na krysy a všechno ostatní směním za vypálenej chlast", ale rozhodně to není nic, co by se nedalo zvládnout

Pro: Nové herní prvky spojené s dítětem; po všech scénářich s dospělými to je příjemná změna

Proti: Pro lidi, co nezvládli dohrát základní hru (EHMwalomeEHM), bude tohle ještě větší očistec

+13