NL: no jasně, to mě taky štve, ale tak to aspoň vím, do čeho jdu :) Tady mi daj půlku manuálu a to mi přijde prostě špatně.
Pivo: Účinky lektvarů zrušíš lektvarem bílí med. Nějak ale nechápu proč by jsi to chtěl dělat. To že mají lektvary dlouhé trvání právě považuju za velký plus, že klidně vykosíš celou kobku na jedno napití a ještě spousta času zbyde. A co se týče toxikace stačí, aby jsi hned po napití třeba jen hodinu meditoval a úroveň toxikace je hned na nule (pokud jí nemáš fakt až moc vysoko). Jediná výjmka je možná ten blizzard, ale ten beru jen do těch delších bojů, kde vím, že ho celý využiju.
(Doporučuju vždy mít u sebe alespoň jeden bílí med a jedny ženské slzy :) jen pro jistotu)
Walome: Hold nesmíš kupovat tyhle "speciální" edice, kde je celkem zvykem, že dostaneš toho trochu míň :) samozřejmě také za menší cenu :)
Jen jsem třeba zatím nepřišel, jak zrušit účinky např. lektvaru "Bouře" nebo tak nějak. Docela to zpomaluje hru a trvá to příliš dlouho.
Walome: To radši nekupuj hry od EA, které obsahují jen poučení o epilepsii...

Say: Některé příšery dokonce i vypadají opravdu hrozivě (Gravier aspol.). U ostatních fantasy her to jsou většinou jen marné pokusy o hrůzu nahánějící obludy, tady je to jiné kafe :).

PS: A také je fajn, že všechno je neuvěřitelně vybalancované a promyšlené. Žádné nonstop healování a kouzlení, všechno něco stojí. Lektvary jsou opravdu sakra znát v boji (a trvají patřičně dlouhou dobu, ne 15s jako jinde), stejně tak runy a další powerupy pro zbraně... Dragon Age je v tomhle ohledně taktizování a techniky boje dětská hříčka s klacíky.
Bodkin: tady jde o princip. Koupím si hru s manuálem a ten mám dostat v papírový podobě. Tečka.
Pivo: 1, je to GeralT
2, Příšery jsou originální, celý Sapkovského Zaklínač je svým způsobem originální.
3, Soubojový systém se během hry ještě vyvine.
Tak první dojmy jsou docela pozitivní. Sice jsem si ze startu musel zvyknout na spoustu prvků, které mi přijdou trošku zbytečné a někdy komplikované, ale nakonec si zvykám a nepůsobí na mě nijak otravně.

Jinak dialogy jsou dobré, příšery originální, soubojový systém jsem čekal složitější, ale špatný rozhodně není.

A ta Triss je docela sympatická kočka. Vesměs mi přijde sex ve hrách otravný a zbytečný, ale tady jsem Geraldovi fandil :-)
Přesně tak, manuál jsem použil snad jen na to že jsem si do něj k lektvarům připsal jejich ingredience, abych při každém hraní nemusel kupovat recepty a trochu ušetřil :D
A původní rozšířená edice má tištěný manuál, průvodce hrou a povídku. Je škoda, že to nedali i do té kolekce extra klasiky, která se teď prodává.
Mno, hlavně je tam "tutorial" za běhu, takže hledat něco v manuálu je zbytečné.
Ale průvodce je tam taky, ale v e podobě. Mně spíš přijde vtipný, že si člověk dneska zacvaká hru a má v tom mít kdovíco a všechno je to jen v e podobě - to si rovnou můžu stáhnout z netu. Opravdu se nedivím těm, co to pálej.
Já si koupil zaklínače za 900 a mám tam manuál celej :D. Neviděl bych v tom zase takovej problém, ten manuál neni nějak důležitý spíš se hodí průvodce hrou, který je kompletní. V tom nejnovějšim vydání, ale vlastně ani neni, takže chápu že to, že chybí polovina manuálu může bolet ... :(
Když jdu za kovářem a kliknu na ikonku "překovat meč" otevře se klasický okno prodeje... V manuálu píšou, že je to pospány v kapitole 9.1, ale manuál končí sedmou...

edit - Tak v e-podobě ty kapitoly jsou, to snad neni možný. Člověk si koupí hru za 600 a je tam půlka manuálu.

Tak už jsem to našel... to je teda hodně dementní, když chybí část manuálu...
Paul: To je oblíbená postava snad každýho kdo četl Zaklínače :-)
Povídky jsou taky výborný, ikdyž sága je sága no. Ale bez povídek tam chybí ten počátek děje.
Jinak Regis byla taky moje oblíbená postava, ohromnej sympaťák : ).jeho konec mě strašně mrzí...kéž by dali do Witchera 2 flashback kde by se objevil, bych měl vánoce : ).
Tulareanus: Povídkami se řídí seriál (pokud viděls) a co jsem slyšel, tak jsou slabší, než samotná sága. A sága se mi líbí hodně, tada první 2 díly (ke kterým jsem se dostal) rozhodně. Určitě řadím mezi pomyslnou TOPku fantasy.

Walome: Myslím, že ne. Ale jedno znamení pokud je aktivní, tak svítí slušně, obstojná alternativa. Nebo lektvar nočního zraku (či jak se mu říká).
Hele jde nějakým způsobem svítit si loučí, aniž by byla brána jako zbraň - automaticky po chvíli zhasne a to je vopruz...
Krátky a celkom vtipný výlet do "našej reality" mal aj Mrakoplaš v Colour of Magic od Pratchetta (scénka v lietadle), ale teda dlhšie putovanie by ma asi nebavilo. Je fakt, že Good Omens s Gaimanom je v podstate taký Discworld v našom svete, ale keď už má niečo vytvorený setting a príde tam nejaký druhý setting, pôsobiaci ako päsť na oko, tak to nemusí byť práve najlepšie. Holt zvyk je železná košeľa.
Mimochodom, ak som nečítal nič zo Zaklínača, čím začať?
Kedrigerna jsem četl vždy při nemoci. Parádní pohádka, po které se mi vždy rychle ulevilo. :)
Na románu od Sapkowského mě vždy trochu štvalo, že další díly nejsou konzistentní s těmi prvními. Na to, co se Ciri prorokuje, tak to tak nějak vlastně úplně vyzní do prázdna. Ale jinak se to stále čte výborně. A Regis je samozřejmě borec. :)
Osobně mám právě ten element propojení světů rád, vůbec mi Ciri jakožto paní světů a časů nevadí, naopak.
K zaklínačským knížkám jsem se nikdy nedostal (nevím ani, že by se od začátku daly někde sehnat), ale povídkové jsou ok a do našeho světa cestoval třeba i Moressyho čaroděj Kedrigern - a vůbec to nebylo špatné. Situace, jako třeba když autor popisuje termíny chápání fantasy světa Kedrigernovo setkání s dálnicí (a čtenáři chvilku trvá, než pochopí, o čem je řeč) jsou prostě úžasné... :-)

Ale obecně to není zase tak zřídkavý jev, z toho mála, co jsem četl pak Amber, možná taky Mýtus (teď si nejsem úplně jist) apod.
No ano, ale prostě vytvořit si vlastní svět a pak tam šoupnout náš, je něco jako kdyby Bilbo vyrazil do Francie za dob Velké revoluce nebo podobná volovina. Prostě to tam nemělo co dělat, jako spousta dalších věcí. Kdyby to byla trilogie, tak udělá nejlíp.

Ale jak říkám, dlouho jsem to nečetl a na základe povídek se na to chystám, ale nevim nevim...
No tak Ciri umí cestovat mezi časy a světy (dimenzemi), co je na tom? : )
No pokud se nepletu, tak Ciri je v jiném (našem) světě v dobách krále Artuše... on tam snad i je nebo ne? Nebo je tam Merlin nebo něco takovýho...
Nejspíše tím, že ta pětka je vlastně vyprávění ciri někde v zemi nezemi.
walome - já zase nechápu ten tvůj příspěvěk, jak změnit pozadí celého světa?
Paul - přijde Ti nejlepší, najednou změnit pozadí celého světa? Já to vůbec nepochopil... ale četl jsem to dávno.

Say : Hodně štěstí :-D Všechno je to beznadějně vyprodaný. Ale chystá se dotisk, neboj ;) Jinak sbírka povídek se jmenuje Poslední přání a Meč osudu a co jsem si zatím všimnul, hra čerpá dost i z nich.
Bodkin: Na co podpis, stejně už to o tobě všichni vědí :-P :-D

btw. Yennefer bych ve hře bral. Nikoho jiného si Geralt nezaslouží :D
Chceš oživit největší anti-Deus ex machinu? "Obyčejného" člověka, který zabíjel zmutované stroje na zabíjení? :-D :-D :-D :-D :-(

Edit: Škoda, že zde není podpis. Vrazil bych si tam svůj oblíbený: "Jsem omezený škarohlíd a jsem na to pyšný."
Tak kdoví kde se Yennefer teď nachází, ale osobně bych se vsadil že se ve dvojce objeví - a že ve dvojce budou řešit Geraltovu ztracenou paměť víc dopodrobna.
Sága je kapánek chaos (ve smyslu co se tvrdí o Ciri a jak to s ní nakonec dopadne), ale stále velmi dobrá ke čtení. U hry mě překvapuje, jak jako že se tam neobjevuje Yennefer. Jako kdyť je to blbost. :)
Walome - pátej díl je nejlepší! Sice ten začátek je dost zvláštní, ale co. Epic story is epic.
Povídkami jsem myslel to, podle čeho se točil seriál. Ságou pak ten zbytek, který mám rozečtený, ale třetí díl nemůžu ani za nic sehnat. Nebo ono je to naopak?
Já nedávno četl povídky a byl jsem z nich odvařenej (a to z povídek nebývám). Onu ságu jsem četl kdysi dávno a nebavila mě. Zejména pátej díl byl úplně mimo mísu... ale ten svět jako takovej neni vůbec špatnej.
Nah. Já povídky četl dávno a nic si z nich nepamatuju. Sága se mi válí pod postelí a asi se do ní znova pustím, jen proto abych mohl říkat: "Jo, ta už dávno měla být mrtvá! Já to sakra říkal!"

Na zaklínače - já měl vždycky spíše rád ty ostatní než právě Geralta.
Bodkin: ,,Na zaklínače." Kompliment? Soudím, že Zaklínačské povídky se ti líbily...
Bodkin: vidím tam sedm.

Say: sakra, u jaké jsme hry? :) Mám enhanced edici v té pěkné černé krabici s manuálem. Ovšem slibované mapy a bestiáře a podobné jsou samozřejmě v e podobě, ale tak to jsem čekal...
Heh, zrovna mi to taky spadlo (při načítání).

Jak je to dlouhé? Kolik má zaklínač kapitol? Bojím se, že se blížím ke konci.
Say: netřeba se ptát :) já myslim, že paměti mám dost, ale jako padá to...

Kubulus: příště to zkusím

MtD: yep, tak černý pozadí taky občas mívám...

John: tak to mám ještě kliku, mně to spadne sem tam...
To je normální, když nemáte dostatek volné paměti pro načtení textur. Pokud používá nějaké modifikace s velikými texturami tak tuplem. A pokud ne, tak zmenši detaily textur v nastavení. Jinak netřeba se ptát, jestli je to originál, či neoriginál a pokud to druhé, tak jestli sedí verze exe k patchi.
No mě párkrát taky spadnul a příznakem bylo, když jste si dali mapu tak měla černý pozadí. V tom případě stačilo přejít do jiné lokace a bylo to v pohodě. Pokud jsem ale zkusil nahrát/uložit hru tak hra spadla. Mám ale takovej pocit, že tenhle problém jsem měl spíš při použití flash módu.
Kubulus :D

Walome: Mě to taky často padalo (hlavně při loadingu), vždycky byly příznakem chybějící textury. Já to vůbec nevyřešil, ale byl jsem na tom vcelku dobře, protože bratránek to kvůli padání ani nemůže hrát.