Eh, udivuje mě, proč tam nedali tu Yenefer rovnou. Z Triss tak mohla zůstat normální, hodná holka. Takhle musí dělat tu mrchu za ní.
Add kauza Hrobník: Žádné opijení či nic takového. Byla tam rozhovorová možnost u té pitvy. Já ji v době pitvy ignoroval, protože jsem mu tehdy ještě věřil a pak jsem na takovou odpoveď u hrobníka zapomněl.

Add neutralita: To by pak bylo nutné dělat 4 možnosti, protože kromě polarity základní (dobro/zlo; levá/pravá; horňáci/dolňáci) je tu i jistá polarita neutrálnosti, tj - pravý neutrál - nezajímá mě to, jdu pryč vs vychcaný neutrál - mohl bych všechno uchvátit pod vlastní křídla.

Takovouto propracovanější neutralitu jsem potkal právě jen ve F:NV, tím je mi ta hra ještě dražší.
Neutrální průchod hrou je i přes solidní množství možností v podstatě nemožný, jelikož každé rozhodnutí - ať se to zpočátku nezdá - časem běh událostí ovlivní (což poté nahraje jedné z těch "krajních" stran, ale to už příliš předbíhám). Kdyť o to v celé hře ostatně jde, zbavit Geralta neutrality, což se všem docela daří.

Celkově bych tedy spíš preferoval tu možnost "dohrát" to za neutrální postavu, ačkoliv tohle je samo o sobě dost velký spoiler (důvod, proč jsem neotagoval je ten, že už to tu bylo několikrát řečeno), protože do poslední chvíle vypadá, že to nejde.
Bodkin: No, to záleží, jak na tom seš... Nějaký atribut to myslím ovlivňuje, ale možná se pletu. Pivem ale skoro nikoho neopiješ. Jinak ono uvažování známé od BioWare či Obsidiánu tady moc nefunguje. Zabít někoho neznamená hned poklesnutí ,,karmy", stejně tak naopak. Prostě hrej, jak uznáš za vhodné, pak uvidíš, co jsi vlastně zač=D

NL: To možná taky=)
Ok, jsem zvědav na všechny možnosti. Zkusím toho kluka podříznout. To by mohlo být neutrální.
Say: Hrobník ti dá klíč po splnění nějakého questu :). A já mám stejně pocit, že se z toho dá nějak vykecat...
Jo, co se toho opíjení týče. Je lepší je opíjet pivem než víny/kořalkou, že?
Bodkin: Měl jsem na mysli přesvědčení. A když je o nich řeč... Shani vypadá jak nedodělaná lesba, Triss jasně vede.
Bodkin: Bingo. Z těhle dvou si vybrat musíš. Tedy... předpokládám.

Pokud je to, co myslím, tak stačilo zaběhnout na hřbitov, kde se v jedné z krypt nachází to "pravé" Raymondovo tělo - s žádným Beraninou pak bojovat nemusíš. Mám za to, že jsem to právě takhle vyřešil.

Normální vyšetřování, u kterého prostě potřebuješ důkazy.
Say: Tak mi řekni jak zůstat neutrální mezi Triss a Shani? :)

Komentáře jsem nečetl, nebo už dávno a nic si nepamatuji. To bylo jen takové povzdechnutí.

Já k tomu docházím spíše přes hraní, včera jsem dohrával vyšetřování v kapitole 2 a bylo mi jasné, že Raymond je teď křivák, ale nemohl jsem s tím nic dělat. Poslal mě na "nevinného" Beraninu, přičemž jsem si sám ověřil že on je proti salamandře, ale nešlo s tím nic. Vykecat, lhát, nic. Musel jsem ho sejmout.
Bodkin: Přechody mezi městem a bažinami jsou na hovno, asi nejvíc otravná stránka hry, ale jinak je dobré... Asi jediná hra, kde jsem byl hrdý na to, že jsem ji dohrál za neutrála (bohužel BioWare hry neutrály nijak neřeší, musíš být hajzl nebo mazánek). A nečti ty komenty tak důkladně před hraním! Zabiješ svoje názory na hru už během hraní.
Ne, začátek třetí kapitoly. A sere mě to sem tam pořád. :-D Asi Ebbovatím
Bodkin: Co? Myslíš prolog? Tak ten je kapku slabší (i když dnes by mi už nevadil), ale jak ho přejdeš bude voleb dost, resp. ne až tak dost, ale podstatně ovlivní tvé počínání.
Volby, volby, volby. Kde mám sakra volbu odejít, vykašlat se na ně a dělat si to po svém?
Tvoje chápání je ... ehm, zvláštní. Brát ti ho nebudu, já se tím ale řídit nehodlám. Tu hru někdo vytvořil a zadarmo to neudělal. Pokud by se měl spolehnout jen na dobrou morálku lidí, tak by tu žádné hry nebyly. Jinak: "Co je v takove situaci spravne udelat je zcela individualni." je poměrně odvážný tvrzení, ať se vyloží jakkoliv. ;-)
Opet spatna otazka. Kde je problem necekat? Ta hra tady je a ja ji muzu hrat a muzu za ni zaplatit (pokud mam penize) a jedno a druhe mezi sebou nema zadnou faktickou souvislost - to jsou proste fakta. Realita. Ne nejaky myslenkovy konstrukt, at uz se tu bavime o zakonech nebo tvy vlastni moralce. Co je v takove situaci spravne udelat je zcela individualni.

Moje moralni hodnoty treba rikaj ze kulturni dila maji byt pokud mozno pristupna vsem, ze hodnotu dila musi kazdy posoudit sam za sebe a ze slusny clovek toho nezneuziva a dle svych moznosti a usudku podpori nakupem (nebo darem nebo jinou cestou) ty, kteri jeho zivot kulturne obohati. A muzu se podle nich za cenu jisteho rizika ze strany systemu ridit.

(Taky nikomu neirkam ze se timhle musi ridit a nevim ze by to nekdo s podbnejma nazorama kdy udelal, coz by bylo moc fajn, kdyby platilo i obracene a ne ze tu kazdych par tydnu obhajuju piratstvi, protoze zase nejaky chytrak prijde s tim, ze lidi co se slepe neridi zakonem jsou automaticky amoralni zmrdi na ktery je treba kydat spinu, nebo s necim podobnym.)

(Balicek s New Vegas uvnitr a mou adresou na obalce se vali nekde mezi Britanii a touhle zidli. Muhehe.)
Nate: Což je přesně případ třeba Las Vegas, co si tak z poslední doby u pipboye pamatuju. Muhehe.
A tím se zpátky dostáváme k tomu: Vážně je potřeba si tu hru zahrát přímo v tu chvíli, kdy se poprvé objeví na pultech? Proč? Safra, tak na to nemám nebo nechci platit plnou cenu, tak si počkám. Kde je problém?
Hlavne bych teda dodal ze v nasem vesmiru vydavatel vydava tyhle materialy aby hru prodal, ne proto, aby potencialnim zakaznikum predstavil, jaka ta hra je :)
Ale vazne, i kdybysme se bavili o x letem odstupu, takovy HL2 jsem mel predobjednany rok predem a dodnes se z toho drtiva vetsina hracsky obce muze podelat. Vetsina lidi jestle ani nehrala, zatimco ja byl mirne receno nakrknuty, nebot z tech 13 stovek co jsem za to dal bych za to jinak nebyl ochotny dat vic jak pulku. V podobne duchu za mensi penize se to melo s jednim dilem serie UFO, Boiling Pointem, Tribes Vengeance, Bayonetta a urcite bych tu nasel dalsi kousky.
Fakt proste je, ze kupovat hry predem je luxus, ktery si muze dovolit jen clovek, kterymu nebude vadit kdyz zjisti, ze tu tisicovku mesicne obcas jen vyhodi za nic.
pipboy: Kdo tě ale nutí dělat si obrázek den po vydání (nebo dokonce před ním)? Rohlík v krámě taky neochutnáš než si ho koupíš. Jasně, taky jsem dlouhou dobu pirátil a byl jsem na tom asi podobně jako ty, ale v poslední době absolutně nemám potřebu. Nejsem přece nenažraný prase, který musí mít vše hned po vydání. Nestíhám dohrávat ani hry ze slev...
kurcatovium: Trailery, gameplay videa, zpravidla i recenze. Z těhle věcí nelze poznat, jak mi hra poběží, jak se mi bude ovládat, jaké s ní budou problémy... U demoverzí už je to lepší, ale ty jsou často dělány z nehotových buildů a poslední dobou nejsou k dispozici vůbec.

Já třeba teď u NFS sázím jen na pověst Criterionů... Gameplay videí jsem viděl minimum (respektive žádné), recenze jsem nečetl (stejně se s 2/3 recenzí v dnešní době neztotožňuji) a NFS se mi nelíbí od dob NFS:MW (včetně).
Nevim estli jsme v minorite, ale neverim ze bysme tvorili zanedbatelnou skupinu...
Co se mych zkusenosti tyce tak DH je takovy podivny ostruvek zanicenych platicu, beznou praxi pozoruju pristup "hraju co je zajimave a koupim co se mi libi". Pristup vylozene "prece nebudu platit kdyz to muzu stahnout" jsem nevidel jinde nez u decek pod 15 a lidi co jsou spis prilezitostny hraci a maji stahovani her zazite z mladi. (Taky byla radost premlouvat bydlose ze kdyz nemuzem najit lehko stazitelny Gothic 2, ze by treba moh dat 150 korun za G2 misto chlastu... ovsem teda trochu smutne videt ze mesic po dohrani je z te originalky pivni tacek.)

kurcatovium: ta predstava ze si udelam rozumny obrazek podle demoverze, traileru a prvnich recenzi je teda aspon z myho pohledu naprosto smesna :)
pipboy: Na to abys viděl hru a rozhodl se jestli za ni utratit peníze máš demoverze, všemožný promo videa, recenze, gameplaye na youtrubce, fan stránky, blogy, ... Dnes je těch informací ke každé nové hře tolik, že "stažení na vyzkoušení" je jen výmluva. Mě osobně přístup CDP vůbec nevadí, naopak jsem za něj rád, protože by mohl alespoň částečně změnit postoj ostatních firem k DRM.
ale jo, tenhle pohled se dá taky pochopit (taky jsem poprvé po dvou letech upirátil na vyzkoušení NFSHP), ale řekl bych že jsme v minoritě..většina pirátů si ty hry nekupuje, aspoň co můžu vidět v okolí.
A i přesto že si je pak třeba můžeme jít koupit, tak je to furt užívání něčeho za co jsme nezaplatili, bez svolení autorů.No prostě jsem raději že budou dělat tohle než aby tam cpali ochranu, ale ideální by asi bylo aby pirátství ignorovali úplně. Ale uvidíme jak se to bude prodávat..může to rozhodnout o (ne)budoucnosti DRM.
Tak rozhodne me to netesi :) Zrovna Witcher 2 je hra u ktery se nebranim predobjednavce, ale vzhledem k tomu, ze bezne preferuje si hru nejdriv zahrat a az pak za ni podle vlastniho uvazeni zaplatit, me moznost rozsireni podobnych praktik pochopitelne netesi. (shockingly)

kurcatovium> Otazka zni proc ho nepouzit.

Also, pirat a platici fanousek nejsou vzajemne vylucne skupiny, co napsal
Paul je tudiz blbost, just sayin' >_>
NateLogan: Digitálně si to můžeš stáhnout, ale proč používat zrovna torrent? Torrent je fajn tak na sosání čerstvého linux distra.
Na jednu stranu mi tenhle postup sedí víc než cpát do her DRM - trestá totiž jen piráty, a ne platící fanoušky - ale na druhou stranu tu je ta obava viz níže.
Tak to je v prdeli totok. Poslední dobou jsem si všiml, že už ani rohlíky krást nemůžu bez toho, aniž by mě otravovali securitaes či benga a teď mě ještě budou bránit krást na netu!!!! To je morálka!

/* As he said - Dokud nezavedou presunkci viny, tak je mi to volné */
EA to praktikuje už dlouho, jen o tom nemluví a mimo US je těch žalob minimum. Mě osobně to nevadí, tedy dokud nebudou aplikovat presumpci viny... Přece jenom když se mi zničí médium, poč kupovat další licenci, když si to mohu stáhnout digitálně.
Nevím, jestli se to tu někde neřešilo, ale co říkáte na tohle oznámení? Příliš mi to nevoní, i když uznávám, že jakožto vývojáři / distributor mají právo se svým dílem nakládat tak, jak se jim zlíbí. Pokud to však myslí vážně a cílem téhle kampaně není pouhé odstrašení potencionálních downloadrů, obávám se ze všeho nejvíce jednoho - aby se z toho nestal standart a nezačala se tak pomalu (ale jistě) rozvíjet internetová 'nesvoboda' (neb z mé strany krapet nadsázky). Co vy na to?
předobjednáno.Což nic nemění na tom, že vezmu i tu CE. Rád podporuji svojí nejoblíbenější herní společnost : ).
Fg: Zase bych to nebral tak vážně je možný, že to třeba budou 4 konce a ostatní se jim budou podobat. Jen doufám, že to nebude tak jako to mají vývojáři RPGček ve zvyku, že konec je úplně stejnej jen na konci vám přejede filmeček co se stalo dál a v něm jen bude něco jiného ...
Jo moje chyba jsou tam až ve třetí no tak prostě tam se pak docela dobře expí, kdyby jsi si potřeboval zvýšit level :) a ty kuroliškové jsou tam jen do doby, než zachráníš všechny cihláře potom jsou tam zase vlci.
Nejsou tam kuroliškové až ve 3 kap. ? Pokud myslíš tu vlčí jeskyni,, tam je ten Quen-přízrak a vlci, a ve 3 kap kuroliškové
Kdyžtak ve jeskyni v bažinách najdeš pár kurolišků je za nich docela dost xpů tak si je můžeš párkrát vykosit :) a dej si určitě odolnost proti bolesti a případně podpálení dost se to hodí u konečného boje v druhé kapitole.

Fleddeři jsou trochu problém případně se ale dají zabíjet tou černou krví.

Garion: škoda, že je to trochu z ruky :D
Bestie na aard neni imuní jen celkem slušně odolná :) já sem jí Aardem před pár dny sejmul musíš ale u Aardu mít omráčení samotnej jí nic neudělá.
Tak a na bestii seru, 10x jsem zkoušel a bezúspěchu, rekord je že zbyl 1 barghest a bestie, proti Aardu je imuní, skupinový styl je řeže dobře s olejem ale stejně mi způsobí bolest a je po mně a igni je slabé, zítra zkusím znovu xD