Jo v tomhle s tebou souhlasím ve hře je několik míst, kde vejdeš a oni už snad mají na tebe napřažený zbraně :D jako já s tim nikdy neměl, ale zase tak problém stačí si vzít ten olej jak ho prodává ten kovář (si jich vždycky od něj pár na beru za tu cenu se to rozhodně vyplatí) a jednou je seknout a všichni se tam krčí v bolestech. Případně je dobrý tam před vchodem dovnitř vypít úplněk nebo blizzard.
Problém, a jako s prominutím tahle vypičená část hry byla problém i na hard, když vejdu do úkrytu salamandry, než vytasím zbraň nebo cokoliv udělám (po loadu se to ještě chvíli "rozehřívá") polovina životů v prdeli.. od těch 4
no na nižšim než 40lvl by jsi neměl skončit, když projdeš všechno já jak jsem teď hrál tak sem dostal 45lvl akorát těsně při tom poslednim boji jak je přes bossem :D docela mě to naštvalo, protože sem si pak rozdělil talenty a zapoměl jsem, že si mám udělat lektvary :D ale bosse sem stejně dal napoprví takže pohoda.

Jinak místo igni ti doporučuju quen totálně nejlepší znamení ve hře nepřítel si sebere sám polovinu hp jen tim, že do tebe bude mlátit :) dokonce i jen s broznovýma talentama se hodí.

Jo ale jak sem měl teď 45lvl tak sem chvíli i expil na potvorách třeba sem na sebe nalákal víc topivců (samozřejmně sem byl nadopovanej) a sejmul sem je a za každého 100xp takže to celkem i expilo :) ale neni třeba mít nějak moc velkej level těch 45lvl je tak nějak maximum pro mě kdy máš prakticky všechny zlatý talenty u síly obrantosti a výdrže a u všech bojových stylů a jednoho znamení :) (u mě quen ale klidně skus igni).
Plně vylepšený igni (bronzově), BEZ petriho filtru, rituál magie, a ten ohnivý kámen .. 1/4 životů z kraje v prdeli, pak znovu, polovina životů v prdeli, 1 sekvence aby se dobila energie, Aard.. fatalita xD a teď zkusím teda ten trik s černou krví :P jinak můžeš potvrdit ten fakt že se tu rychleji lvlvuje a hra končí 40-45 lvl ?? já minulou HARD hru skončil na 37
No jako na škodu neni, ale podle mě nemá smysl do igni dávat stříbrný a zlatý talenty, ale jestli chceš tak to skus pak aspon napíšeš jak to fungovalo :) já jsem oddanej mečům od toho je taky tahám všude sebou :D:D

Jen tak mimochodem když jsem zkoušel s igni se všema bronzovýma talentama sejmout takhle běhám třeba graveira tak jeho regenrace stihla pokrýt kompletně to zranění co odemě dostával. Některé potvory jí mají celkem vysoko.
Jo to už mám no, ale stejně igni nemůže být na škodu po vypití petriho filtru, puštíka, rituál magie a běhat kolem nepřátel, jinak jsem koupit stužku proti utopencům tak snad mi pomůže na začátku 2kap. , kytičky byly lehké jdu vysekat tu jeskyni, a pak koupit 2xfosfor na hnědý olej xD a hurá na Salamandru
U igni mám dojem, že se to sčítá, ale ve flash módu vážně nemá smysl plusovat igni jako ty bronzový talenty do něj dej všechny těch bude dost a zezačátku se to hodí, ale později i vyplusovaný igni dává o dost menší dmg než v normální hře a navíc mají nepřátelé daleko víc hp. Já ho používal jen na ty kytky v první kapitole (v tý jeskyni a na zahrádce) a ve druhé jak tam máš tu jednu silnou.

Ono právě kvůli tomu, že se to sčítá je igni na konci nevyváženě silný a tak můžeš boje řešit klidně i bez vytáhnutí meče, proto igni jsem nikdy moc nepoužíval.

A nezapomen na ten jeden bod do stříbrného rychlého stylu :) jako jde to i bez něj, ale ať máš aspon dvě sekvence útoků.
Dotaz, jak mi bylo vysvětleno vylepšení poškození +10% , +20% u boje působí tak že je to vždy pro danou sekvenci útoků, ale pokud je u igni +10% a +20% sčítá se to tedy ? nebo stačí jen jedno?
Ty ghouly musíš odlákat nemůžeš utočit na dva nejdnou. Prostě pomalu jdi dopaředu a oni vyskočej ze země tak jdi zpět a trochu se přibliž jen k jednomu z nich. V zaklínači tohle jde dělat dobře tady snad nikdy na tebe automaticky nezaútočí celá skupina nepřátel. A Aardem je můžeš omráčit mám pocit, až jim ubereš alespoň polovinu hp. A hlavně když na ně útočíš tak ať nejsou zády ke zdi ať mají stále kam ustupovat to pak na tebe míň útočí.
Hmm ale na ty ghouly prostě nemám, Aard je neomráčí - ani když jsem vypil Petriho filtr,udělal rituál moci a posílil si o 50% Aard u kamene, neusekám je protože hned na začátku krypty jsou dva, a igni nemám protože to je až v té kryptě,a nejde sebrat když jsem v boji, no a igni potřebuju na další 2 úkoly s těma rostlinama.. jinak už mám vše splněno, takže buď zkusím dát kytky bez igni a ještě jednou vylevelím (teď mám půlku 7lvl) nebo .. umřu v kryptě xD
Jo to bude asi jen nějaká chyba při překladu proti ghoulům a nekrofágům používej ten proti mrchožroutům :)
Jo a ještě před dokončením první kapitoli doporučuju dát jeden bod do stříbrného rychlého stylu :) aby jsi neměl problémy s kuroliškem :) i když jak jsem teď hrál zaklínače tak jsem ho dal bez problému i s tim základnim.
Jaký je rozdíl mezi olejem proti mrchožroutům a olejem proti insektoidům, oba mají v popisu Účinky: zvyšuje zranění působené nekrofágům a dalším záhrobním stvůrám
edit: i když to bude asi překlik i toho insektoidového
Tu černou krev sem myslel na toho velkého ghoula jak z něho máš dostat tu trofej z těch normálních ty normálně dej s olejem proti mrchožroutům na meči. A kytky se dají dobře zapálit s igni (musíš mít u igni ten perk podpálení). Jak tam jsi pak v tý jeskyni jak je tam asi 7 kytek mám dojem v tý první kapitole (úkol od levaurdena) tam tu normálně dělám tak že je zapálim a počkám než uhořej :) hodí se mít rituál magie na to.
Jo zabil jsem topivce- toho na trofej, Barghesty ( ty jsou navíc prodávat za 10zl za lebku), utopence a dokonce i zapálil ohníčky xD Ghoul je nemožný, mám černou krev ale je to o náhodě jestli se vás napije- nezkoušel jsem to popáté, a dokonce se mi povedlo dovést Vesnu domů - jinak strach mám z Odových dvou masožravých kytek xD na to potřebuju ženské slzy abych se zbavil opilosti a možná blizzard.. to samé v jeskyni u Wyzimy
NO barghesti jsou v pohodě rozhodně lehčí jak utopenci. Dají se v pohodě omráčit a dorazit jednou ranou :) a jejich lebky kdyžtak vykupuje abygail. Jinak je pravda že u ní se hodně hodí kupovat fosfor, protože je v něm vermilion, kterej jinak neseženeš. Jinak na začátku moc nemá smysl dávat do skupinového stylu, ale hodně se vyplatí proti lidem si namazat meč hnědym olejem a skupinovym stylem je zranit a oni prostě vykrvácej :) je to rozhodně účinější, než klasickej jed, kterej po chvíli přestane působyt.
Je fajn že se ty receptury ukládají, takhle to nemusím brát jako cheating ale jako to že geralt experimentoval a zapisoval si výsledky... i když teda.. šel jsem najisto xD tady člověk ocení lidi jako Abigal kteří prodávají pro tu kapitolu nepřístupné substance, takže zatím jsem vyfarmil co se dalo a půjdu asi ještě 2 okružní trasy (ve dne) bylinkařit. Zachránil Zoltana, kostkama si vydělal na knihy, no a vypadá to že půjdu asi zabíjet utopence na mozky. Tam je problém že poblíž musí být ohniště protože na noc plnou barghestů si netroufám. Možná zkusím pro Harena vybít ty veverky, nebo na tu jednu trofej.. topivce..
Ty módy do zaklínače taky zrovna hraju už jsem skoro všechny dohrál je jich mám pocit 7 ale třeba ta svadba to je taková blbost tam jen běháš a hledáš s kym dalšim promluvit :D ostatní mi ale přišli docela zajímavě vymyšlený trochu mi to připomělo ty povídky o zaklínačovi co byly ještě před knižní sérií.
Jo šak jasné, není problém rozjet to znovu, byl to jen taky pokus jak to asi vypadá.. teď počkám na mafii a asi dohraju ty mody, je jich už dost zajímavých

jinak viděl jsem ten gameplay z dvojky a opravdu se těším, taková ME>ME2 transformace, více filmovější, více devil may cry, snad ale i více RPG.. na to ať nezapomenou, nechci jít pořád dopředu jak kurýr Frank Martin..
:D jo tak to byla chyba no :) tak máš nějakej save ještě z prologu ne ? A on neni tak dlouhej, aby byl problém to dát znova :) jen jedna rada na začátek nasbírej jsi hodně vlaštovečníku v první kapitole :) dobře se tam sbírá a při prvnim hraní insane sem pak měl problém sehnat rebis s nigredem, takže sem musel dělat vlaštovky jen obyčejný z mrtvolnýho jedu z utopenců.
Ti řikám, že to neni sranda :) musíš si ještě v prologu dát body do ocelového rychlého stylu a síly aby jsi je dal :) udělal jsi to ? Se statama na minimum je jen tak nedáš :) (a ještě ard s omráčenim pokud možno). Neměl by to být problém ty dva levely na začátku určitě dostaneš.
Mazivo jako oleje ? Ty jsou snad základ ne ? :D Ale jako jde vidět že i bez nejdůležitějších věcí jde zaklínač v pohodě dohrát, protože už nehraju jinak než s módem.

A to podržení tlačítka jsem zjistil jak se pořádně používá taky až nedávno :D:D a to sem už měl 5krát zaklínače dohranýho :D jako já o tom věděl ale nějak sem to nepoužíval ale jako hodí se to jak sviň teď na konci sem používal skoro jen tyhle útoky. Jsou to kdyžtak ty 4 levely všech zbraňových stylů to máš u nich i napsaný. A právě tyhle způsobujou speciální efekty jako oslepení, nebo odzbrojení takže se to vážně hodně hodí.

Jinak napiš si někam pár důležitých lektvarů ať si je můžeš udělat už od začátku jako je úplněk, lektvar rafarda bílého, nebo černá krev (tu jsem teda použil jen párkrát ale na začátku prakticky nemáš šanci bez ní dát toho ghoula v kryptě leda s použitím vrby což je další lektvar kterej na začátku nemáš).

Jako s timhle módem je prostě ta hra hned o něčem jinym :)
Já třeba až teď (asi 3 hraní) objevil že některé útoky jdou provádět podržením tlaćítka xD a co nepoužívám vubec je "mazivo xD " teď ale asi budu muset..
V tomhle je docela problém zaklínače že to igni je nevyvážený ten flash mód jeho účinnost snižuje :) takže s nim rozhodně koščeje nedáš :) ono už to harder je o dost těžší, protože tam už nemůžeš takhle blbnout s igni. Já vlastně zaklínače takhle s používám igni nikdy nedohrál a ani nechci docela to kazí hru ...

A petardy se právě naučim vytvářet dřív až dám někdy zase zaklínače :) jako ty efekty jsou zajímavý a rozhodně se hoděj ta na to omráčení se hodí asi nejvíc, protože pak můžeš udělat dorážející úder :)

EDIT:nezáleží na tom jakou obtížnost při zapnutí hry dáš bude to furt insane :)
ježiš na harda jsem dal koščeje napoprvé a předtím jsem to pořád opakoval, je to sice rozdíl asi 10 levelů xD předtím jsem na to fakt sral, teď probíhal boj
igni igni igni igni, oběhnout sloup, igni xD a lehl, jinak petarda na omráčení nepřátel ma krutodémonsky hustopřísný efekt, takový jekot :P

edit: pokořeno na hard, na konci jsem snad díky triss nebo čemu mohl nekonečněkrát vrhat igni, byla to brnkačka, jdu vyzkoušet insane :)
Paul: No jde znát, že si opravdu věřej :D a doufám že právoplatně. Doufám že už tam bude konečně vážně promakanej systém voleb kde hrát za jednu stranu bude něco jiného než za druhou.

SilentWolf: Nějak sem nepochopil ale ten tvuj komentář, že se v tomhle, že se vážnost rozhodnutí nemůže rovnat třeba Dragon age :D:D zrovna DA je hra od které sem čekal tohle na vyššim stupni a přitom to rozhodování tam má menší následky, než v zaklínačovi. Jediná výjmka je těch několik začátků. Sem zvědavej, kdy hry konečně budou mít pořádné následky v ději a ne jako v DA, nebo ME2 bez ohledu na to co udělá máš třeba konec furt stejnej. Akorát v ME2 ti teda něco poumírá a v zaklínačovi a DA máš zase na konci ty obrázky s těma následkama ...

Co se týče flash módu tak skutečně musíš poctivě sbírat kytičky dělat dost lektvarů, ale zase dát třeba bruxu neni až takovej problém jen musíš mít dobrou taktiku a jak sem psal už o něco níž sayovi nemůžeš tam jen přijít a začít do ní bušit. Zrovna bruxa se dá dobře oslepit rychlim stylem v kombinaci s quen :) dáš jí za 20s a ani ti neubere (ale chce to alespoň argentii teda).

Jo a základ v tom módu je mít nějaký recepty napsaný někde vedle na papíře (já si je napsal přímo do manuálu) protože pokud budeš recepty jen kupovat a získávat recepty jen z nich tak se daleko nedostaneš. Dokonce si troufám říct, že téměř nemáš šanci ...

A k tví otázce rozhodně to dohrát jde :) Dneska jsem to dohrál na insane podruhý ale v instalaci si dej třeba jen harder ať to nemáš o tolik těžší, nebo aspon dohraj zaklínače na Hard ať víš kde co je a co máš čekat od koho. Chce to vážně to promyslet třeba na začátku máš ulovit jednoho ghoula, ale prakticky nemáš šanci ho dát tak sem ho dal tak že sem vypil lektvar černá krev a když mě srazil na zem a kousnul tak se dal prakticky sám :D
Já taky zaklínačovi fandím, uvidíme, hlavně mě zase zajímá ztvrárnění té bídy, kurvy, spodina a .. elfové xD a jestli budu mít volnější ruku při rozhodování.. to jestli Alvina pošlu do **** kvůli tomu že ho neuhlídala čarodějka nebo kvůli tomu že ho neuhlídala Shani je fakt rozdíl jak prase xD
Tak jak jsem projizdel tu presentaci na gametrailers znovu, dalsi boss fight a dalsi zklamani. Zaklinac vychazi predevsim ze slovanskych baji a podobnych veci a samozrejme z historie, ale co ma proboha tohle byt? Nejaky ozivly brneni ci co? Tohle tam proste nepatri! Nechce se mi verit, ze to reknu, ale v techto vecech to proste smrdi amerikou. No uvidime.
Já taky, ale obávám se že s jejich perfekcionismem to ještě odloží a vyjde to tak na konci 2011 : ).
"já buď jedu nejlehčí (první hraní) nebo nejtěžší (výzva) nic jiného mě neláká.."

Koukám, že jsi extrémista :).
A říkáš že to jde dohrát ?? to +600% životů mě třeba děsí, pokud to nafasoval zrovna kostěj, ale zase rychlejší lvlování z toho dělá pohodlnější hru. A nižší obtížnost nepřipadá v úvahu, já buď jedu nejlehčí (první hraní) nebo nejtěžší (výzva) nic jiného mě neláká..
vidím to že než půjdu třeba na obyčejnou bruxu bude potřeba 4 lektvarů, petard, oleje, nabrousit meč atd.. xD tady bude nutnost obcházet hráče, hrát kostky, syslit prachy a farmit kytky.. po mafii 2, teď musím dohrát HARD- pak vyjde mafia, se do toho pustím, pokud zvládnu toto zvládnu i maturu! xD
Tady máš ten flash mód přímo v instalaci si volíš jakou chceš obtížnost. A insane trochu zvyšuje parametry nepřátel viz:
- PARAMETRY NEPŘÁTEL
- životnost nepřátel o 150-600% vyšší
- přesnot zásahů od nepřátel zvýšena o 120-190%
- zvýšena schopnost nepřátel uhýbat a krýt se, takže rychlí nepřátelé nemohou být zasaženi silným stylem
- zranění způsobené nepřátelům pomocí Igni sníženo o 50-95%
- všechna silnější monstra jako garkaini, bruxy a graveiři jsou imunní vůči sražení
- odolnost vůči povalení zvýšena o 25-600%
- odolnost vůči podpálení, strachu a kouzlům snížena o 25%
- zvýšeno zranění utržené od nepřátel o 150-300%, zvýšena i obtížnost boje s elfy, lidmi a trpaslíky
- regenerace života 0,5-6hp/sekundu
- nemrtví imunní vůči strachu

Nejtěžší část je asi na konci druhé kapitoly, kdy si musíš uvědomit že ochrana proti podpálení/bolesti a případně oslepení je skutečně nutnost.

Pak je ještě FCR mód
a ten zase dělá boje reálnější že každého dáš třeba na 2-3 rány, ale oni tebe taky.

Bestii jsem v tomhle módu prostě omráčil a dal na ránu :) zase proč to dělat složitě :D
No právě dělám ho taky tak, ale předtím jsem do půlky splnil to s tou krávou xD ale už umřela :( nedokázala se bránit útokům Dagona chudinka malá, ani ten lučištník ;-( tady přestává veškerá legrace oni nikomu nic neudělali! xD jinak insane mod ? to zní jako výzva :P .. jak jsi to dával u bestie ??
SilentWolf: Ten quest s krávou většinou dělám jinym způsobem mám pocit, že takhle od tý bohyně nedostaneš ten meč.

Jinak používáte v zaklínačovi petardy ? Sakra já to právě před chvíli po šesté dohrál (s insane módem) a měl jsem na konci trochu problémy tak sem skusil použít nějaký petardy co sem někde dostal a oni se ale celkem hoděj :D třeba petarda co všechny okolo oslepí nebo omráčí to může být zatraceně dobrý výhoda. Jen ta dračí dech mi přišla že nějak nefungovala, ale možná to bylo kvůli tomu módu.
mám no xD opravím, jinak i v zaklínačovi jsou companions, přímo skvěle zpracované charaktery, ano Roland v temné věži má černošku na vozíčku a feťáka. Jenže zaklínač je trumfne. Momentálně mi dělá společnost Syn stavebníka mostu který to skvěle umí s lukem. Rasistický spratek Alvin. A pozor výstavní kráva xD xD jak se mi to povedlo takhle zkombinovat netuším xD kráva je na Q který teď ale plním úplně jinak
Experimentální ? :D Já hraju zvlášť ten přijde mi takovej lepší pro zaklínače i když neni nějak reálnej. A 5minut do nikoho nesekáš většinou tak 20s na jednoho nepřítele hold to musíš taky trochu umět a vědět co kdy použít :) zvlášť ty silný útoky se vyplatí dělat s nima i v tomhle módu na insane třeba alpě nebo polednici sebereš polovinu hp (když máš aspon argentii na meči, ale to je samozřejmost).

Ten druhej mě tolik nebavil, protože zaklínač na tohle vážně neni moc dělanej, protože ti to odčítá HP dřív než tě nepřítel zasáhne občas, takže nějaké uhýbání moc nemá cenu, ale tak každého baví něco jiného. Mě u toho insane hodně baví že musíš se dost pečlivě připravovat na všechny boje a taky dost taktizovat. Například v 2 kapitole máš úkol kde jsou ve sklepě 4 graveirové a tam nesmí na tebe útočit dva nejdnou jinak tě dají na pár ran.

Až to budeš hrát příště tak si skus nejdřív nepříteli způsobit krvácení/oslepení/odzbrojení a uvidíš jak to půjde hned snadněji :) musíš hold taktizovat a ne jen tam přiběhnout a silnym stylem do každýho bušit. Taky je nutný si uvědomit, že když nepříteli způsobíš třeba oslepení nebo bolest tak máš větší šanci na zásah a nemusíš teda na rychlejší nepřátele používat jen rychlej styl (případně i když jim ubereš polovinu hp).

MIGtheDRAGON: Ten druhý je spíš takový experimentální. Sekat obourčákem 5 minut do jednoho zloděje je celkem o ničem.
Tak oni jsou dva tyhle módy (mají teda jednu instalačku) jeden ty boje hodně přiblíží realitě že nepřítele dáš na dvě rány třeba ale on tebe taky. A pak ten co přidá nepřátelům třeba 400%hp a 200% k útoku a ten teď zrovna hranu to je ten insane. Tam se musíš opravdu připravit a dopovat se pořádně prakticky lektvarama :)
MIGtheDRAGON: Ten flash taky plánuju. To přiblížení k realitě v soubojích je perfektní.
Tak já nic proti tomu enginu nemám zaklínač vypadá opravdu dobře zrovna teď ho mám rozehranýho (už po šestý s flash módem na insane obtížnost to je teprve pařba :D).
NateLogan: He? Tuhle hru jsem rozchodil bez většího snížení FPS na mém stařičkém notebooku. S tím se ani o tři roky mladší NwN2 nemůže pochlubit.

Ale to video... Ku*va, jestli tam nepůjde hodit isometric z vrchu, z inventu se stane kulervoucně vypadající figurína s bublinovým info a ještě navíc zjednoduší všechny přednosti prvního dílu... Za co?
Prvni witcher vypada skvele az se jen tezko veri, ze je nekde hodne hluboko Aurora engine. A optimalizace mi prisla, na to jak hra vypada, hodne slusna. To v dnesni dobe dostavam do rukou casto hry, ktere vypadaji mnohem hure, ale uz mi proste neslapou hratelne.
NateLogan: Naštěstí už tenhle engine nepoužívají. Dost o tom mluvili, že kvůli tomu nemohli udělat rozhovor s více lidma najednou nebo třeba nešli dát dvě patra nad sebe. Takže sem taky zvědavej jak to bude u druhého dílu, ale celkem tomu i věřim, že to dopadne dobře :).

Jsem ale docela zvědavej na sběratelskou edici :) kéž by tam byl medailon to bych jí objednal při první příležitosti :D