@Bodkin (12.08.2012 16:19): Tak se nad tím zamysli trochu víc. Grandmaster svou vizi světa představí až v závěrečné fázi hry, jinak se celou dobu hráč honí za osobnějšími cíli... zatímco ve dvojce je už po první třetině zcela zjevné, že tady nejde jen o nějakou malou osobní vendettu, ale konflikt několika mocností, což mi přijde o dost epičtější, než nějaké pomatené vize jednoho mága, zjevené ke konci hry.

Ano, to se ve světě Zaklínače děje a je to, jak říkáš, tradiční pozadí... Jenže tady to není pozadí, tady to hraje první housle v duchu pomalu každého RPGčka poslední doby.
@Jab (12.08.2012 13:25): Ono je to spíš naopak. Atmosféru světa imho lépe vystihuje jednička než dvojka. Dvojka už moc hraje na epickou notu jako pomalu každé RPG...

A že tam naroubovali Geralta trochu zbytečně, to mě nepálí. Stejně je to non-canon, tak proč se zlobit :-) Něco končí, něco začíná taky nebyla kanonická povídka a přesto jsem si ji užil jako každou jinou...
Nj. Nadále mě tato nová série zaráží. Do příběhu je účelně nicméně dementně fláknut Geralt i další postavy. Od Sapkowského rovněž vypůjčená sprostá mluva působí často dojmem toho, že postavy nemají co chytrého říci (což se autorovi povídek i pentalogie nestávalo).

Svět i tak vypadá ale hezky. Ba až výborně. Nicméně nevím, zda někdy překousnu, že námět hry vykradl sám sebe. Dvojka ale vypadá lépe...
Svet Witchera sa mi začína viac a viac páčiť.
Hlavne dynamické striedanie dňa, noci a počasia. Ale snehu sa asi nedočkám čo?! :)
jo, zrovna jsem taky už v 3. kapitole ( asi po více než 33 hodinách ).
koukám že přibylo video - rozhovor s Talarem - tady kdyžtak dešlí rozhovor v HD kvalitě
( pak když tak přidám linky na ten večírek u Shani - s Carmen, Zoltanem, Siegriedem, podle mě je nejlepší ten s Carmen )
tady nějaké dobré hlášky když prší:
prší, prší, jen se leje ...
prší a prší
chčije a chčije
leje jako z konve
blíská se na časy
...
najěké další hlášky:
Zaklínač ! Schovejte ženské !
Co je to doprdele za mutanta
svědí mě koule
co čumíš debile
drž hubu ty nakažený kozomrde
nechceš si zašukat
to jsou ale velký meče a co to ostatní
...
@Nons3nse (11.08.2012 09:18): Doporučuju častěji ukládat (vím, rada nad zlato, ale na jiné řešení jsem nepřišel). Můžeš zkusit snížit grafické detaily, ale pak zase hra vypadá celkem hnusně. Každopádně si to užij, tuhle lokaci mám z celé hry úplně nejradši ;)
@Nons3nse (10.08.2012 21:08): Předpokládám, že už jsi v Obchodní Wyzimě, že? Někomu hra padá od začátku a v Obchodní W. (HW nejnáročnější oblast) se díky tomu stává téměř nehratelnou. Hádám teda, že záleží na množství paměti RAM. Já mám 4GB a hra mi až do Ob. W. padala hodně výjimečně, ale v této lokaci mi padá co 2 hodiny. Příznaky jsou vždy stejné - místo mapy mám černo a ve hře zmizne nějaká ta textura. Proto doporučuju hru zkusit rychle uložit - ale na novou pozici! Rozhodně nedoporučuji si syslit všechno na jedné, páč ti to může při ukládání spadnout a přijdeš o ni. Je to na pěst, ale holt je to asi dáno starým enginem.
Stáva sa Vám, že po vypnutí steam verzie sa objaví hláška "program prestal pracovať?"

Teraz sa mi to stalo počas hrania. Nevie niekto, ako to vyriešiť?
Konečne ma to poriadne chytilo... na to, že to už nieje nová hra, má stále skvelú grafiku :)
Co myslíte, která postava ze zaklínače byla nejvtipnější? Pro mě jednoznačně Talar s jeho velmi specifickou mluvou :)
Ano, "-ej" se v Severních Čechách opravdu používá úplně všude a běžně. Pokud někdo používá v mluveném projevu "-ý" (a není to např. někde na úřadě), tak to (alespoň mě) dost trhá uši. Např. když si vzpomenu na ty nadávky v druhé Mafii - "zasraný bastard" místo "zasranej bastard" atp. A nevím jak vy, ale zrovna slovo "tejpek" používám (nejen já) docela běžně (a nejsem rozverný disko kluk).
@Say (29.07.2012 15:25): Bavíte-li se o používání -ej namísto -ý, tak ze severních Čech hlásím, že co jsem naživu, mluví se tak běžně (prakticky nikdo tu neřekne "podívej, tamhle jede modrý Ford," protože prostě všichni ví, že byl 'modrej'). Stejně tak v Praze.
'Tejpek' je dost trapný a slyším to jen u rozverných disko kluků.
A co se Matthewových komentářů týče, strašně rád bych si je přečetl, ale nedokážu to. Ten psaný projev je mi tak strašně moc nesympatický, že to prostě nejde překonat.
@USER47 (29.07.2012 14:22): Za 1, ten příklad, co jsem dal jsem pobral při 2 denním pobytu v Praze. Na přechodu pro chodce.
Za 2, Ne, takhle nemluví na Moravě snad nikdo. V Čechách nevím.
Za 3, Moc to tu neznáš. Slovácké nářečí (jestli se nepletu), které používá Matthew je na jižní Moravě zcela běžné a dokonce i já jsem tak jednu dobu mluvil.

A to buď rád, že neumím po Hanácke.
Pro mě právě ne, já neházím pražskej dialekt a obecnou češtinu do jednoho pytle. Ten tvůj předchozí příklad je obecná čestina, kterou se mluví prakticky po celejch Čechách i v částech Moravy. Ačkoli teda ten příklad je divnej, slovo "tejpek" jsem ani jako pražák v životě neslyšel.

Praha je údajně specifická jistou "zpěvavostí", tedy jinak protahovanejma hláskama a místy akcentem na jiný části slov než ve zbytku republiky. Osobně jsem si toho nikdy nevšiml, ale co já vím, třeba to tak je. Každopádně nahrazování "ý" pomocí "ej" nemá s pražštinou jako takovou nic společnýho.

A to, co slyšíte v televizních zprávách, taky ne. Lidi v médiích procházejí nejspíš nějakým divným kurzem mluvení, kterej je učí dávat nesmyslný důrazy na slabiky, u nichž to nedává smysl a i jako Pražákovi se mi z toho ježí chlupy.

Jinak co se matthewa týče, tak ten jeho psanej projev je tak strašně over the top, že se mi to zdá jako póza. Znám dost Moraváků, ale takhle šíleně se v psaným projevu nevyjadřuje nikdo.
Pražané jsou pracovití, vzdělaní, tolerantní a kulturní, takový národ v národě. Ale já zastávám názor že i Papuánce lze naučit algebru. Proto se sedláci nedržte křečovitě svých vidlí a naučte se mluvit po našem. Áno?
Co si budeme povídat, Praha byla vždycky v centru dění. Jak negativně, tak pozitivně. Je to prostě pravá metropole:-)

Praha vole!
Pfft, zatím co jsem měl možnost slyšet se v mé TOP10 nejhorší výslovnosti umístili skoro samí pražáci :-D
(ftr, já moravák nejsem. Ostrava pyčo!)
To mě tedy potěš, Cajzl a bude si stěžovat na výslovnost/nářečí jiných.
@Walome (26.07.2012 14:27): To se tady běžně neděje, ještě jsem tu snad neviděl vyhánění někoho kvůli diskuzi trochu mimo téma. =)

No Pink robot jsem viděl dřív asi jedny z jeho prvních recenzí na mobilní hry, co vkládal někde na fóra a to bylo fakt špatně, strašně nudný tón hlasu, občas i docela vtipné přeřeky. Ale teď už se to zdá býti lepší.

Ať tedy nejsme úplně mimo téma, Zaklínače jedničku jsem hrál už před dvěma lety a na dvojku si už brousím zuby, koupené to mám, jen dojet Fallout 3.
Uložená pozice z prvního dílu se tam pak někam vkládá že? Akorát co si pamatuji, tak na konci Zaklínače se to už nějak neukládalo, přitom tam ještě jedno rozhodnutí bylo.

EDIT: Akorát jsem si vzpomněl na nejtrapnější záběry z hraní s českým komentářem. Od Pinkrobot: http://www.youtube.com/watch?v=WHYJnZPObI8
@Walome (26.07.2012 13:54): Tak to prrr, já su moravák taky. xD Ale snažím se vyjadřovat spisovně, nezávisle na nářečí. Především jsem ale odpůrcem pseudo anglických vsuvek, kterých je Internet a ostatní sdělovací prostředky plné. Lidi ke spoustě věcem ani nemají už českou slovní zásobu a používají patvary, ze kterých se mi dělá zle. Jako strejfování (úkrokování), plnění "kvestů" a podobně, za to bych ty lidi mlátil. Zní to fakt trapně a debilně.

@USER47 (26.07.2012 14:00): Asi jak říkáš, ty české jsou hrozné tragédie.