@player (16.01.2020 10:23): Já to třeba vydržel a nechal ji mučit, vzhledem k tomu, že mě před tím ujišťovala, že mám být v klidu, poněvadž to bude mít pod kontrolou, i když to tak nebude znít. Triss je schopná, neměl jsem žádný důvod ji nevěřit.
A při čtení všemožných diskuzních vláken a komentářů na webech o hře patrně patřím mezi jen pár oněch nesoucitných tvorů v celé širé galaxii, co se pro to rozhodli. :D
@player (16.01.2020 11:19): defakto ne ... jediny o co prijdes je moznost, splnit ten djiskruv quest abys mu vratil poklad, iirc s tim spionem se musis setkat vzdy .. ale nejsem si jistej .. ja jsem triss nikdy mucit nenechal ... fuj (jako resp. loadnoul jsem si to abych vyzkousel co se deje ale po tom muceni jsem nikdy dal neprokracoval)
@ntz (16.01.2020 10:42): Ono snad jediný rozdíl je v tom je že pokud je pobiješ budeš muset se dostat delší cestou k nalezení Marigolda přes nalezení špeha. Nebo to má ještě nějaký jiný důsledek?
Jak jste se zachovali, když jste Triss vedli Mengemu. Bojovali jste s lovci čarodějnic nebo jste jí nechali mučit?
@Charllize (16.01.2020 09:37): tak jrpg jsem ještě nehrál, ale třeba u Baldurů nebo Falloutů bylo tohle běžné :-) a samozřejmě, že některé takové questy (vedlejší) člověk ani nesplní, protože prostě nenarazí na tu vhodnou osobu, se kteoru musí ten quest pokračovat, ale u hlavních (říkám, nevím jak jprg) to prostě znamená, pokračuj ve hře dál...
@S4TW (16.01.2020 08:39): je pravda, ze witcher 3 s tou sipkou a ukazatelem, co te vedou za rucicku ze to muze dohrat i orangutan vydesi, kdyz je tam quest, ze kteryho zmizi sipka a pocet kroku po mape, co mas udelat, abys ses' dostal na ono misto, kde mas stisknout w* (v mem pripade)

* pouzivam celkem zvlastni a zajimavej keys layout pro vsechny hry, chodim na mysi, takze v zakladu keys
up/down == R-mouse/L-alt
strafe left/righ == a/s
duck/jump == d/c
use == w
pimary/secondary attack == L-Mouse/space
Zdravim blby dotaz tohle se mi jeste nestalo... Jde o ukol Rodinne zalezitosti kde jsemn splnil vsechny body tedy vsechny casti ukolu Rodinne zalezitosti jen zbyva posledni bod a ten zni ..

prover vsechna zbyvajici vodikta ve Velenu a najdi baronovu žěnu... a tehhle bod neukazuje nic na mape ani jinou napovedu nevite jak s tim neco udelat ? Jeslli to jde ještě splnit nebo musim cely ukol dodelat na novo ?
@player (15.01.2020 19:31): jsou tam imho (alspon v zakladni hre - dlc nepocitam, ty jsem nehral) dva zaklinaci, ktere muzes v prubehu hledani Ciri zamordovat nicmene `je to ten druhej' ... njn, kocicaci, to jsou pekny svinaci .. ;)
Taky jsem tu husu před Niellenem ochránil. I přestože jsem více než chápal jeho touhu ji zabít. Myslím, že Geralt to po jeho smrti nejlépe vystihl onou větou: ,,Sorry it had to end this way."
U toho kočičáka dodnes váhám. Ale asi se také víc přikláním k té variantě nechat ho být. Už jen z důvodů, které zmínil Adieu, ale i protože těch zaklínačů na světě už přeci jenom mnoho není.

K Juniorovi...
Jinak já ho třeba zprvu ušetřil, ale nějaký čas poté jsem si říkal, že jsem ho měl přeci jenom podříznout. Ale vzhledem k tomu, že ho potom později se Ciri hráč najde na té ulici v onom zuboženém stavu, kde si z něho tropí žerty i malí haranti, přestal jsem se tím trápit.
@Vurhor (15.01.2020 13:46): Vlkodlaka Niellena jsem zabil a nenechal jsem ho zabít Margrit. Tam bylo pro mě důležitý že Margrit nechtěla svojí sestru zabít,ale chtěla jenom aby viděl jaký skutečně je. A přece bych nenechal žít vlkodlaka, který už jednou vraždil aby zabíjel znovu

@AlieN (15.01.2020 13:34): Přinejhorším by šlo ho vyrobit a pak prodat. Oni pak v datadiscích jsou i lepší meče než ty ze setů školy kočky,medvěda, zmije a podobně. Na konci posledního datadisku jsem měl hodně dobrý stříbrný i ocelový meč který nebyl z grand master setů. V průběhu hry to vždycky bylo dilema jestli si vzít jeden který má vyšší poškození a nebo jiný který má sice nižší poškození ale lepší bonusy. Třeba má o 30% vyšší šanci na kritický zásah.
@Paul (15.01.2020 15:07): Kočka je samozřejmě riskantní, nemusí dělat do budoucna řemeslu dobré jméno. :D Na druhou stranu vidle, to je další level "a bottle, don't bother." :D Jo, není to jednoduché rozhodnutí, nakonec u mě převážilo i to, že jsem nechtěl další smrt pouze pro hypotetický budoucí scénář, ač by to mohlo být lepší rozhodnutí. A také určitá kolegialita.
@Adieu (15.01.2020 14:28): Whoresona jsem nedokázal ušetřit při jakémkoli roleplay. Má smůlu hošan, buď jsem ho zabil protože je to parchant, a nebo proto že jsem parchant já, a nebudu si přece nechávat takovou konkurenci.
S kočkou ale slitování těžko hledám, stejně jako u Niellena představuje nebezpečí do budoucna, a nedá se mu věřit. Což sám prokáže když podrazí Geralta při jeho nabídce na fér souboj.
@Adieu (15.01.2020 14:51): zrovna u kočkoklínače mi přišlo, že nechat ho být by mohlo velmi pravděpodobně mít konsekvenci, že mu zase někdy ujedou nervy a vyhladí další vesnici. Takže tam jsem se rozhodl to neriskovat :)
@Shoggot (15.01.2020 14:33): Co mám na Zaklínači trojce snad úplně nejradši je, že má často smysl nad věcmi uvažovat více do hloubky, logicky předvídat možné konsekvence. Což je pak vidět třeba na těch větších side questech, které spoluvytváří závěr, že ačkoliv v průběhu hra hráči vše necpe a polopaticky nevysvětluje, jde zpravidla číst mezi řádky a dle toho jednat, aby v budoucnu nepřišel větší shitstorm, než by bylo potřeba.
@Vurhor (15.01.2020 13:46): S Kočkou jsem myslím tak nějak držel basu. Vlkodlaka jsem jedno nechal udělat ono, podruhé tamto, nepřijde mi to jako lehká situace, ale to ani to s tou Kočkou.
Co se týče dopplera a sukuby, nechal jsem oba jít.
Já jsem nechal žít dopplera i sukubu, nenechal Niellena zabít tu káču a kitten zaklínače nechal jít. Doppler byl zloděj, nikoliv vrah, sukuba, která není bezdůvodně zabijácké stvoření, jednala v sebeobraně ve městě fanatiků, Niellen představoval nebezpečí i do budoucna a chtěl v pomstě vraždit, aniž by bylo jasné, zda motivace Margrit byla vražedná, nebo naivní. Kočkodanovi pak rupli nervy v sebeobraně a povraždil i nevinné, ale nakonec nalezl v sobě slitování, tudíž jsem mu oplatil stejnou mincí. Vcelku se snažím soudit lidi co nejméně, protože jsem zaklínač, nikoliv svévolný fízl s itchy finger. Každopádně Whoresona jsem samozřejmě popravil, což bych udělal i nebýt peripetií s Ciri. :D A propos - ušetřil někdo toho?!
@player (15.01.2020 13:18): Oba ušetřit. To zas tak těžký rozhodování není, spíš by mě třeba zajímalo, pro co se lidi rozhodli v tom questu Wild at Heart s vlkodlakem ve Velenu. Respektive zda dovolili Niellenovi zabít Margrit, nebo ji před ním ochránili.
Stejně tak by mě zajímal i osud zaklínačovského soudruha ze školy kočky, kterému krapet ujely nervy.
@player (15.01.2020 13:18): Podle role play, ta odměna je k ničemu - generický meč co jsi dostal stejně používat nemá smysl. Pokud nejsi blázen a nechceš přijít o bonusy z grandmaster setů.

Spíš pokud chceš zkompletovat decoctions, tak to tvé volby poněkud limituje.
Jak jste se rozhodli s tím Dopplerem a se Sukubou v Novigradu? Zabít nebo nechat žít? Já jsem Dopplera nechal žít a dostal jsem za to super meč (úroveň 42), který asi použiji až budu hrát mise z datadisku. I peněžně když jsem zkoušel obě možnosti mi nezabití dopplera přineslo víc peněz. Misi se skukubou budu teprve dělat
@Ebb (14.01.2020 22:15): Ano, jste fanatici.

Už Tvůj závěr "co se týče holokaustu, asi jsem se nesetkal s člověkem" = popírám, že někdo takový existuje mluví za všechno.

A někdo tak zoufale nechopný použít racionální myšlení hovoří o zalézání do defenzívy. Tak určitě.

@Shoggot (14.01.2020 22:18): Tvůj postřeh nevolnictví = otroctví by asi mohl stačit. A klást rovnítko mezi Evropu a arabský svět (ve kterém na otroctví, tj. nerovné postavení různých množin lidí, stojí a padá ideologie islámu, zatímco v Evropě převládají myšlenkové proudy, zdůrazňující rovnost lidí, staletí ...)

Já se nerozčiluji, pouhá existence ideologicky zaslepených fanatiků jako jsi Ty nebo Ebb skutečně takovou moc nemá, to si příliš fandíš.
@Tulareanus (14.01.2020 21:27): hezké. Ten profesor a appeal to authority se v tobě nezapře :) Já bych jen dodal, že i pokud si myslíš, že je něco sexistické, tak si to nemusí myslet ostatní. Když mě ženská svede s tím že se se mnou chce jen vyspat a jinak jí nezajímám, tak jí nebudu obviňovat ze sexismu. Stejně jako nebudu nadávat do sexistek autorkám těchto knížek. A i když by se mi líbilo aby všechny sex-ready NPC ve Witcherovi byly ultrapropracovaný, tak tuhle danou absenci nebudu ani nadále považovat za kdovíjaký problém, zvlášť když je to zcela dobrovolná věc.
Ach no, asi to radšej ukončime. Mohla to byť pekná debata, ale už sme odbočili dosť od Witchera a navyše to začalo ísť do osobných útokov, škoda. Takže žiaľ koniec tejto debaty. Kto chce, môže pokračovať súkromnými správami, kľudne sa aj ja zapojím, ak by niekto chcel. Dík.
@Phoenix (14.01.2020 22:07): Rozčiluješ se zbytečně, já tvoje fakta nerozporuji, jen tvrdím, že i Evropě bylo otroctví něco, co bylo v mnoha podobách po staletí kulturně přijatelné (stejně jako v arabském světě) a proto to následně bylo i po dlouhou dobu kulturně přijatelné ve Spojených státech, které v době svého vzniku navazovali v tomhle ohledu na evropské tradice a hodnotové systémy, nikoli arabské. A ano, africké otroky kupovali od Arabů a afrických králů, současně ale docházelo k masivnímu zotročování původních obyvatel jižní a střední Ameriky Španěly. Jen říkám, že v raných Spojených státech bylo otroctví a obchod s otroky už od počátku a kulturně to bylo široce přijímáno, protože obchod s otroky byl i široce kulturně přijímán i (mimo jiné) v Evropě, odkud američtí kolonisté původně byli.

Jen nevím, proč když se bavíme o kulturním pojetí otroctví v raných Spojhených státech, tak proč do toho teď plést Araby, když právě v atlantické stezce byli Britové (naváznost na USA snad netřeba zmiňovat) největší obchodníci Britové (ještě jednou, po námořní atlantické stezce a ano, kupovali je z Afriky a od Arabů, to nerozporuji).

Uklidni se a ještě jednou si to přečti.
@Phoenix (14.01.2020 22:07): Najprv nadávať druhým do demágogov, a potom zaliezť do defenzívy, že ty nemáš kapacitu všetko sledovať. Dokázať otočiť, že za otroctvo v USA vlastne nemohol "biely heterosexuálny muž" ale zase len Arabi, a do toho prihodiť jeden "whataboutism" argument, to je no comment. Ale hlavne, že my sme fanatici...
@Shoggot (14.01.2020 21:54), @Ebb (14.01.2020 21:57): Ale kulové, otroky chytali černoši a Arabové. Jakmile fakta odporují vaší teorii, je třeba je zavrhnout.

Nevím, o tom, že by existovali SR poslanci, kteří tvrdí, že plynové komory jsou vymyšlené. Speciálně pro Tebe, Ebbe, to neznamená, že takoví neexistují, jen nemám kapacitu sledovat každého vola, mám lepší věci na práci. Směřoval jsem jinam, za popírače holocaustu bývají často označováni lidé, kteří zpochybňují počet obětí, nikoli samotný fakt, že se něco takového stalo. Mimochodem, o co by bylo něco takového horší než zpochybňování počtu arménských obětí tureckého státního vraždění nebo prostý fakt, že se něco takového odehrálo? Aha, pardon, Turci jsou naši nerozborní NATO spojenci.

S fanatiky vašeho typu je jakákoli debata zhola zbytečná, to je hlavní důvod, proč na vaše výrony až na ojedinělé výjimky nereaguji. To je abyste si nemysleli, že neexistují lidé, kteří s vámi nesouhlasí. Existují a není jich zrovna málo, jen považují podobné debaty za čistou ztrátu času. Protože jste nepoučitelní ignoranti.