Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

@ntz (27.01.2020 21:52): Ehm, neatmosférická a neinteraktívni? Akože chápem, že sa ti to nemusí páčiť, ale to je potom vec toho, čo máš rád, ale určite neplatí ani, že by to bolo neatmosférické alebo neinteraktívné. Inak všimol si si, že vzhľadom na to, že si dal 80% a písal, že hru hráš už xtý raz, tak v podstate ju väčšinu času len kritizuješ? To mi príde ako celkom paradox pri hre, ktorej som dal dobré hodnotenie a hrám ju znovu...

@S4TW (27.01.2020 21:58): To chápem, že ak to na teba kričí zo všetkých strán, tak sa ti to o to viac pripomína. Ja mám asi výhodu v tom, že som to rozohral minulý rok a dohrávam to v podstate počas toho boomu. :)
@ntz (27.01.2020 21:52): teď přemýšlím, o čem mluvíš, sedí mi to na Fallout... tam to beru právě beru komplexně, napříč celu sérii, že jsem si k tomu vytvořil vztah a rád se tam vracím, ale je pravda, že 4 je zdaleka nejslabší... i tak na mě dokázala dýchnout, především díky úvodu, který byl fajn... ale jako třeba dialogy? WTF? ale jestli chceme pokračovat, tak raději v diskuzi k té hře, ať tu neplevelíme...

Jinak u W3 jsem si stihl v té krátké session, co jsem dnes měl, střihnout i partičku gwintu a ta hra je fakt super svou jednoduchostí, občas hrajeme i s přítelkyní doma (mám origoš karty)....

@Tulareanus (27.01.2020 21:28): sakra, já chci taky hrát resty, ale tak... zase tak často nehraji něco znovu, ale ten Witcher si po tom kolotoči, jaký kolem něj byl, o to koledoval... navíc čtu i znovu celou ságu (zatím jsem u 6. knihy - zhruba v polovině)...
@S4TW (27.01.2020 21:24): kazdej mame koukam jine chute :D ... coz je v poradku .. me naopak ta preplacana absolutne neinteraktivni a neatmosfericka vec (svet), pripada jako jeden z nejslabsich aspektu na hre ...
@S4TW (27.01.2020 21:24): Tak mne je to jasné, že minimálne z časti bolo tvoje nutkanie rozohrať RPG, ktoré sa ti páčilo preto, lebo iné, ktoré hráš má pre teba deficity. Ja sa akurát snažím dohrať Blood and Wine. Ale určite v najbližších rokoch znova Witchera neplánujem, napriek môjmu hodnoteniu. Je to strašne na dlho a mám ešte množstvo iných restov. :/
Tak jsem to nevydržel a do toho všeho jsem ještě rozehrál tenhle skvost, tentokrát na PS4 a mám obavy, abych nakonec nedal plné hodnocení... žádná hra mě takhle dlouho nebavila a to jsem v podstatě na úplném začátku :-)
Většinou leopardí kůži a krokodýlí trenýrky. Ale moc nevím, proč se mě na to ptáš. Připomíná to "Co máš na sobě?" telefonní hovor. ;)
@Adieu (27.01.2020 00:03): Ten spodek je divný. Leč stále ideální zbroj pro Velen a Skellige. Do BaW pak hlavně Viper (natřenou na bílo samozřejmě) a Geralta z Rivie. :)

Griffí jde. Medvědí je strašná a nevkusná. Chudák Geralt se v ní sotva hýbe. :)

Mantikoří je BDSM. Ta verze z New Game + pak vypadá, jak kdyby ji vytáhl z popelnice.

Jo a kočka jde. Pro zabijáka dobrá. Navíc má dobré bonusy.
@Vurhor (27.01.2020 00:16): Chápu tedy, že to nemusí být něčí estetická preference, ale nevím, co je tak šíleného na obyčejném víceméně realistickém kyrysu. :) Mě spíš mrzí, že nedali podobný typ zbroje jakožto heavy armor, je pak také jasné, že magič build budou chtít největší fantasáci a ti zrovna nejsou proslaveni tím, že by preferovali smysluplný funkční design před cool vábivým vzhledem.
Z těch setových armorů je můj největší favorit určitě superior medvědí (Mastercrafted už přidává kov, který Geraltovi nesluší). Hlavně se mi líbí, jak v něm má zastrčené ty vlasy.

Na Gryfa jsem musel použít hned dva módy, aby ty brnění vypadaly aspoň trochu úctyhodně. Originály jsou šílený.
@Paul (26.01.2020 23:45): U ursine podle mě jde ta poslední verze, ty předchozí na mě působí lacině a nedostatečně ochranně. :) Jinak to údajně neatraktivní beer belly se hrozně líbí mně. :D Ale tak podle mě nejsou dostatečně vyklenuté ani armory v Kingdom Come, tudíž jsem rád za každý normální kyrys. A Geralt je navíc takovej sugar daddy, že mu pupík jedině sluší. :)

@ntz (26.01.2020 21:52): Jj, je to Disco Renaissance, s tou šik vestičkou. :D A na tom screenu, co posílá Jab, má Geralt takový swag, že zaručeně před každým gwentem šňupe koks.
Design zbrojí byl z estetickýho hlediska lepší ve dvojce. Tam jsem neměl problém si vybrat snad z desítek skvěle vypadajících. Ve trojce vypadá dobře Medvěd (adieu be damned) a jakž takž vlk (ale ta krátká vesta mě taky trochu irituje, plus clippuje Geraltovo brada při rozhovorech tím límcem). Kočka se mi nelíbí a Gryf má to hrozný beer belly, plus je to v master verzi přeplácanej hnus. Mantikora z jedničky je docela OK. Ještě se najde pár dobře vypadajících zbrojí mimo sety, ale stejně, nedivím se že vznikl mód co importuje brnění z dvojky do trojky. Ale samozřejmě, nemají tak dobrou grafiku/PBR.
Jak se dá v misi Vládce Undviku osvobodit Vigi aniž by zemřel? Vždyčky když jsem šel k té truhle de je klíč tak se obr probudil a klíč mi šlo vzít ale v bojovém řežimu mi nešlo odemknout tu klec.
@Adieu (26.01.2020 17:16): 1) ja mam taky rad Grifi zbroj a pripada mi divne, ze vetsine lidi se nelibi ...
2) Shodou okolnosti se mi libi i Medvedi zbroj
3) Naopak mi pripada ultrahnusna kocici zbroj a vlci, ve ktery vypada Geralt jak nejak Rivskej disco cvok ... A protoze moda predevsim, tak v tom nejsem schopen prakticky hrat a skola kocky a vlka je pro me zapovezena ...
4) Zbroj, ktera vypada asi nejlip, je Temerska zbroj, co se da koupit v Belosadu, a taky dost dobre vypada ta velenska zbroj, co se da koupit od proviantaka na baronovo hradku ..
Ad ty zbroje - hledal jsem nějaký aktuální mod, který by vizuálně prohodil Griffin Armor s Bear armor, neboť se specializuji na co největší damage, i proto abych na death march nemusel každého pižlat jak baletka s příborovým nožem, ale nesnáším vzhled Bear armor, ve kterém Geralt vypadá jako metalák na LARPu v roce 2005 a dlouhá sukénka, která by mu jistě nepřekážela při boji s nestvůrami a jejich dlouhými drápy, navíc jakoby vypadla z přehlídkového mola.

Nic kloudného na současnou verzi jsem nenašel, ovšem zjistil jsem, že jsem ve velké menšině a lidi spíš hledají možnost, jak svého sexy Geralta magiče zbavit "pupkatého" Griffin armoru za Bear či Cat (achoj, ich bin Geralt a jsem pilot Luftwaffe) armor. :D Naštěstí je pro mě ta hra i na nejvyšší obtížnost tak jednoduchá, že je to jedno, tudíž jsem dlouhou dobu hrál radši s Hindarsfjall armorem, ve kterém Geralt aspoň působí jako pořádné těžké hovado (a trochu jako keltský řezník :D).
@Tulareanus (22.01.2020 17:24): jeste add ten cervenej build ..

jako samozrejne neni to jako v diablu, takze si muzes vzit cokoliv ze skillu, pokud mas na body splnenou kvotu, nicmene v cervene skupine je v LVL3 naprsto damage overkill rend oproti whirlu ... ten rend proste ignoruje obranu nepratel (tzn. uz vubec neresis otravne bojovniky se stitem napr.) a nezapocitava se zbroj a `adrenaline points increase damage by 100%' .. co se tyce single-hit-damage tak je rend imho zdaleka nejlepsi skill siroko daleko ...

navic ja ten rend pouzivam v takovem kombicku, ze nepritele dvakrat placnes fast atackem a potom kdyz je rozhozenej tak rend, nebo rend po aardu, nebo kdyz hori po petarde a nebrani se ...
@Tulareanus (22.01.2020 20:50): aha, to jsem nevedel ... ja jeste ty datadisky nehral ... ackoliv jsou v podstate ve hre od zacatku normalni hry ...

me trosku mrzi, ze ty datadisky vlastne delaji to, ze defakto cokoliv co najdes po svete je vzdy horsi nez prave dostupnej zaklinacskej set, takze ty mraky normalniho brneni vubec nepouzivam, coz je trochu skoda ...
@ntz (22.01.2020 20:18): Já mám z té své oblíbené pětky asi nejraději mantikoří (obarvenou na bílo) a Geralta z Rivie v Toussaintu. Vlčí (obarvenou na černo) pak mimo něj. Ale kočičí nejlépe vyhovovala mému buildu. Ale je to fuk. Meče pak mám nejraději právě ty kočičí.
@Tulareanus (22.01.2020 17:24): ja fast nehraju pac ta kocici zbroj je oskliva (samozrejme hlavni pravidlo ve vsech RPGs je `moda predevsim') a protoze ho hrajou vsichni ... snazil jsem se udelat nejakej zajimavej build ...

doted jsem v cervenym vubec nehral ... sve prvni walkthrou jsem udelal se zeleno (66%) modrym (25%) buildem .. samozrejme, ze jsem cervenej build zkousel .. zcela konkretne jsem testoval na boji s Imlerithem ruzny buildy a prave ze tenhle build se strong attackem mi prisel na imleritha nejsilnejsi (resp. fakt dobrej) ..

co se tyce adrenalinu tak medvedi vybava dava bonusy k adrenalinu stejne jako skola medveda, takze s medvedim buildem mas jeste nejakejch +80% adrenalinu navic
@ntz (22.01.2020 17:08): Tak adrenaline ti v dostatočnom množstve generuje väčšina neskorších červených skillov. Ja hrám fast + quen build s dodgovaním a adrenalínu mám na rozdávanie. :)
@ntz (22.01.2020 13:32): Tak W3 má tu výhodu, že v ňom funguje väčšina buildov, ak do nich a ich vybraných a hlavne záverečných skillov, človek nainvestuje body. Osobne mi však ten build nepríde extra efektívny oproti kombinácii Fast attacks + dodge + quen. Hlavne tie efekty zelených skillov sú okrem predĺženia dĺžky trvania efektu potionov dosť marginálne. Viac spomaľovania času pri mierení bomb je po chvíli hrania úplne zbytočné, keďže to mierenie nie je ťažké. Acquired tolerance a pyrotechnics nemajú priamy vplyv na interakciu so svetom a boj. Bear School techniques je samo o sebe slabšie, ako akýkoľvek farebný skill, ktorý stackuje bonus pre mutagen.

A silný útok bez fast attacku alebo dodgovania alebo quenu ťa necháva veľmi otvoreného a zraniteľného. Všeobecne sa až na špeciality a pár bonusov strong attacks až tak neoplatia, lebo nie sú o toľko silné oproti tomu, koľko toho stihneš za rovnaký čas urobiť v hre fast attackmi.
@ntz (22.01.2020 13:32): To jsem myslel to první co máš v alchymii (zelený skill) to je na upravování lektvarů.
Ty si děláš jenom na silný útok? Proč? Znám člověka co zas dělá jenom rychlý útok. Já upravuji oba dva.
@player (22.01.2020 12:03): tam zadnej skill na "investovani do vyroby lektvaru" nejni ... :D

naopak tam mam skill aquired tolerance 2/3, takze mam asi 220 bodu available toxicity (decoctions davaj 70) .. vzpominam, kdyz jsem mel bud ciste zelenej build a nebo modrej, jakou to trvalo dlouhou dobu upizlat Imleritha bez bodu v cervenym a tedka jsem to s nim vyridil asi za 30 sekund na par seku rendu() a bylo po nem uplne easily ... tenhle build urcite funguje si myslim ..

ty petardy tam mam jako takovou rozmarilost pro srandu a pouzivam je ... hodi se .. neni to sice plnohodnotne jak kdyz mas modrej build a palis nepratele pomoci igni, ale je to sranda
@player (19.01.2020 10:32): ano, z 95% tohle plati ... vsechny recepty jak na lektvary tak na krafteni veci proste nachazis postupnym lootem ackoliv i to ma nejaka skryta pravidla (napr. ze prvotridni severni vitr se ti objevi az kdyz udelas level XY a ze vylepsene veci nenachazis napr. v Belosadu, apod ..)

na lootovatelnejch mistech s otaznikama "?" je vetsinou (> 90%) nejakej recept, pokud nejakej stale neumis
@Johny59 (17.01.2020 16:30): vsechny recepty najdes postupne lootem .. dalo by se rict, ze dokud jsou nejake recepty dostupne, tak je furt nachazis na ? kde se da neco vylootovat ... co se tyce vlastovky, tak musis mit dle witcher 3 wiki min lvl 11 ...
zdravim kde se da přesně sehnat recept na vylepšenou Vlaštovku ? podle navodu se piše , že v Novigardu u trpaslíka jenže ja ten recept nenašel na youtobe skoro nic neni . Mohl by jste mě nekdo navigovat a presně popsat, kde se ten trpaslík nachází ? jeslti treba nekde u hospody nebo jiny navigacni bod diky