@ntz (30.01.2020 21:00): No a ja ti vravím, že tie enriched dimeritium plate som si craftil z jednoduchších componentov - a ešte nejaké dva stupne pred tým, ktoré ti teraz z hlavy nevytiahnem->dimeritium ingot->enriched dimeritium ingot->enriched dimeritium plate . Jednoducho je to asi 5-6. stupňové craftenie, aby si si vycraftil drahšie suroviny. A áno, je normálne, aby si si za najlepšie sety v hre prejavil aj trochu snahy navyše. Však tá hra sa úplne v pohode dá dohrať bez toho. A myslel som rozkládaním predmetov nižšej kvality, z ktorej vyrobíš suroviny nižšej kvality a z tej robíš postupne vyššej kvality, kým nemáš enriched dimeritium plate... veď v tej hre je to, ako by si ty sám povedal, úplne blbuvzdorne znázornené v craftingu.
A čo je to arkádovité farmenie? Farmenie je farmenie, Stregobor. Neexistuje arkádovité a nearkádovité farmenie. Je to iba proces opakovanej činnosti za účelom zisku niečoho. A ako chceš vlastne vôbec v tej hre farmiť konkrétnu surovinu?
@Tulareanus (30.01.2020 20:01): tak se kazdej bavime o jine hre :) ... rad ti poslu sve saves ... ja jsem moc nefarmil, eg ze bych vybral vse co je v ceste a na lvl 42 proste tu velmistrovskou medvedi zbroj proste a jednoduse udelat nemuzu protoze mi na ni chybi pomerne dost tho obohacenyho dwimetrilu ... a to nemam zadnou jinou vec na ktery bych to drive vyplacal

https://witcher.fandom.com/wiki/Enriched_dimeritium_plate .. ten obohacenej dw se *neda* jen tak rozkladanim vyrobit

kdyz si to rozklikas tak se sam muzes presvedcit jake jsou moznosti .. vubec nebrecim, akorat to rikam, ze ta hra te nuti vsechno tupe a arkodovite farmit pokud chces takovyhle veci ... je to proste konstatovani

@Jab (30.01.2020 19:08): od ted te bohuzel Jabe zarazuju na jistej seznam .. spetl jsem s v tobe .. jsi blb kterej se neni schopen bez zbytecnejch a wtf osobnich vypadu bavit .. muzes si blekotat co chces, ale ze se chovas jako jantar to nijak nezmeni .. do nikoho jsem se nenavazel, jsem naprosto v pohode :D .. ted se ti muzu akorat smat .. kasli na me, ze me ode dnesniho dne nezajem, tvuj styl je psi styl, cau !!!
@ntz (30.01.2020 18:50): V tej hre sa ani nejak extrémne farmiť nedá. Väčšinu tých surovín ani nie je z otáznikov. Z otáznikov máš skôr zbroje/zbrane z ktorých máš peniaze. Okrem toho, že craftíš z lacných súčastí drahšie, môžeš stále rozobrať rôzne iné predmety na súčiastky a craftiť z nich. Tá hra ti vlastne ponúka niekoľko spôsobov, ako si to porobiť bez toho, aby si vôbec nejak otázniky riešil. Neviem teda, na čo si peniaze počas hrania míňal. Ale dodávam ešte raz, príde ti divné, za najlepšie sety v hre dávať nejaký effort?

A ako napísal Jab, nechápem ten schizofrénny plač nad tým, aká je to jednoduchá arkáda a zároveň ako hra od teba chce niečo, čo asi nikomu pri hraní nerobilo problém a ty to nevieš naplniť.
@Jab (30.01.2020 18:56): to ze mas pul mega a vsechny zbroje vytvoreny - tak to LOL, gratuluju .. tolik casu jsem na zaklinace v RL (real life) fakt nemel :D .. mohu jen zavidet
@ntz (30.01.2020 18:50): Ty suroviny si můžeš sám vykraftit případně nakoupit jejich nižší levnější části a z nich pak kraftit. Neplakej nám tu zase u téhle primitivní arkádovky (na kterou každý týden vyrobíš jeden build). Sám mám všechny GM sety. Dokonce i ty z New Game +. A víc jak půl mega k tomu.
@Tulareanus (30.01.2020 18:35): prave ze ja tady narazim na velkej limit toho, ze te to vlastne nuti extremne farmit a pokud extremne nefarmis, tak ty resources ani nemas ... ja jsem na lvl 42 a nemam dohromady resources abych dal dokupy tolik obohacenyho uranu, ze mi to da na na velmistrovskou medvedi zbroj ... on ten zbrojir neco ma a kdyz to vykoupim, tak jsem holej a nemam zadny prachy (napr. na prestavbu ty barabizny co jsem dostal jako bungalow a jeste sem do toho vrazil 0 (slovy nula) a nebo na zaplaceni tomu chlapkovi s tema runama) ... a to ani nemluvim o tom, ze zadne nizsi zbroje jsem nedelal .. kocku a ani vlka vubec nesbiram pac se mi nelibi natoz abych je nechal vyrabet .. griffina mam jen vylepseneho

jsem na lvl 41, snazil jsem se hru prochazet bez zbytecnyho farmeni a vymetani vsech otazniku (rozumej roleplayovat - ja ty otazniky mel dlouho dokonce vypnuty) a ted na lvl 42 proste nemam ani zdaleka ani na jednu zbroj + vyse uvedene (mam po kapsach asi 20k, z cehoz zaklad vklad do run je 10k, barabizna zaklad 5k a kazdej rozumnej clovek by mel mit v zasobe alespon 3 mesicni platy kdyby se stalo neco typu nemoc nebo zivelna udalost)
@ntz (30.01.2020 18:27): Let me get this straight. Čiže ti vadí, že pre vycraftenie 6 predmetov jedného z najsilnejších setov v hre, musíš obetovať materiály, ktoré by si aj tak vlastne na iné účely nevyužil? Osobne som ani s peniazmi nemal problém, práve naopak po väčšinu hry som s nimi nemal čo robiť. A suroviny tej vysokej úrovne si vieš vycraftiť z tých slabších. Ja som materiály poctivo zbieral počas celej hry, takže som nemal vôbec problém.
no to je teda pekna traparna ... abych v B&W udelal velmistrovskou medvedi zbroj tak na to potrebuju takovy strasny kvanta obohacenyho uranu (nebo co je) ze spotrebuju veskery zasoby a jeste rozfofruju naskudlenej cash ... jediny co si z tech zbroji muzu vyrobit je mantikori, ale ta je hnusna a nechci ji nosit :(

navic jsem to zkousal, ta velmistrovska medvedi vytunena o ty chlupate casti vypada jinak a je pekne hnusna ..
zdravim preji si o vas poradit. Mam vsechny ingredience k vyrobe prvotridni vlastovky ale nejde mi vyrobil, kdyz kliknu na ikonu valstovky, tak se nic nedeje . dekuju za odpoved :)
@AlieN (28.01.2020 20:23): No, zjednotí a založí, ale skrz vnútorný imperializmus a bloody conquest, na čo som asi príliš málo feudalism lover, aby som založenie rodovej vládnucej dynastie považoval za niečo inherentne dobrého a hlavne rozhodne nie lepšieho než tradičný decentralizovaný moot. A mám dojem, že o Cerys je výslovne spomínané, že jej vláda bola peaceful & prosperous. Furt nejak nevidím, v čom je on ako kráľ lepší než Cerys.
@Flowerpot (28.01.2020 19:59): No v dlouhodobém horizontu právě Svanrige založí dynastii vládců a sjednotil po dlouhé roky rozhádané klany, jak je tam doslova řečeno. Zatímco Cerys to do té doby zuřivé bojovníky vykastruje, jak je tam také řečeno :P
@AlieN (28.01.2020 19:41): Jeden drsný akt silné a stabilné Skellige nespraví, a aj keď je obdivuhodné, že Hjalmar nájde gule v správny čas, tak podľa všetkej expozície charakterov stále vychádza Cerys ako najlepší materiál na schopnú a všeobecne kompetentnú vládkyňu v dlhodobom horizonte.
@Tulareanus (28.01.2020 15:52): To je možný. Občas se mi tam nějaký bug ve hře stane. Tak například když jsem v Novigradu potkal ženskou která chtěla pomoct protože prý v domě strašilo. Nakonec jsem pobil lovce čarodějnic a v téhle misi jsem měl úkoly běž se ženou do jejího domu a pobij lovce čarodějnic zeleně odfajfkované jako splněné přitom to pořád nemám ve spněných úkolech.

Nebo úkoly kdy jsem měl najít bednu tu jsem našel a vybral a přece mi to nedalo splněný úkol. Například mise Temerské poklady v Bělosadu nebo Freya budiž pochválena na Skelege, kde v oblasti je jenom jedna bedna a široko daleko nic. Stali se vám ve hře takový bugy?
No jako... Kdo má v gwentu lepší kartu? To je pak vše jasné. :)
@player (28.01.2020 15:27): I když jsem to odehrál dvakrát a chtěl jsem zkusit pokaždé jinou možnost, nakonec jsem vždycky zvolil Cerys. Jinak bych se asi necítil úplně "komfortně". :-) Hjalmar je taky super, ale připadal mi jako dobrý sluha / špatný pán.
Jak jste se rozhodli na Skellige v královském Gambitu? S Hjalmárem, Cerys nebo nezasahovat? U té třetí možnosti nevím jaký je výsledek v korunovaci.
@SilentWolf (28.01.2020 09:16): tos' zabil kurde :D:D

.. vařit si vejce někde s notebookem v klíně a snažit se tam vykleštit párek utopenců, zatímco se ti spolehlivě likviduje páteř. To je minimálně 20% dolů. Takže je to vlastně stovková hra. :D

^^ dekuji, zes' mi pomohl to dopocitat .. nakonec jsme se k vysledku prece dostali ... furt mi tam ta cisla nejak nesedela, ted uz vim, co bylo spatne ... :D (LOL)
@Charllize (28.01.2020 11:57): Open world sice nepotřebovala, na druhou stranu i tak s sebou přinesla do té doby nejhezčí a nejmaniakálněji nadesignovaný open world svět a kvalita questů tím vůbec neutrpěla. Co tím utrpělo, tak byla logika a naléhavost hlavní storyline. :D Promiň, Ciri, ale abych si připadal immersivně, potřebuji ještě vyhrát dva dostihy, porazit medvěda holýma rukama a dostat na Skellige bobříka odvahy.
@Adieu (28.01.2020 11:53): Problem je v tom ze ta hra zadny open world nepotrebovala, je tam celkem zbytecny, exploracni hra to moc neni. Stacil by ji styl jednicky a dvojky a mozna by me to pak bavilo i vic :)
@ntz (27.01.2020 22:31): Trochu Zaklínači chybí nějaké pořádné mody, které by tomu dodaly větší hloubku gameplaye pro náročné hráče. Skyrim byl pro mě hrozná zívačka, ale namodoval jsem to svého času včetně survival elementů tak, že ta hra byla dvakrát chytřejší a immersivnější než vanilla a ve výsledku o 20% lepší. Bohužel spousty nějakých zajímavějších mechanismů do Zaklínače rovněž nezakomponovali a některé jsou zpracovány kvalitativně níže než zbytek hry, i proto je ve výsledku ten gameplay, máš samozřejmě pravdu, dost arkádový. Takže člověk plave v heavy armor, řídí defacto motorový člun, ve Velenu nezakusí hlad, závodí na koni (kdy stoprocentně platný recept na vítězství je jednou odpočinout si v zatáčce) a nikdy nepotřebuje se orientovat v prostoru, protože má minimapu, jež ho dovede k další nástěnce, tedy quest hubu - dlouhou dobu jsem hrál bez minimapy, ale přepínání na hlavní mapu je otravně pomalé a především některé questy nejsou vůbec designované s ohledem na takový přístup.

Neexistence času (že se točí cyklus dne a noci, jak zmiňuje Tula, je pouze taková základní nápodoba) a tudíž Geraltových priorit se mi pak také nelíbí, ale je to docela pochopitelná daň za open world při obdobném mamutím rozsahu hry. :/

Celkově ovšem nad těmi nedostatky přivírám oči, protože design toho světa má nezvyklou integritu a detailnost, kvalita contentu pak byla na open world zdánlivě neuvěřitelná. A možná i pro své snadno osvojitelné arkádovité mechanismy a nízkou obtížnost Zaklínač sklízel takový úspěch i u hráček. :)
@ntz (28.01.2020 00:13): tak psal jsi že jsi vesměs hrával po večerech na služebkách - to myslím dokáže spolehlivě pokazit zážitek u takových her. :D vařit si vejce někde s notebookem v klíně a snažit se tam vykleštit párek utopenců, zatímco se ti spolehlivě likviduje páteř. To je minimálně 20% dolů. Takže je to vlastně stovková hra. :D

A Srdce z kamene bych doporučil víc než o Víně.. Je naprosto perfektní.
@ntz (27.01.2020 23:12): no, proste se neshodneme, stava se, ja to povazuji za jeden z nejsilnejsich aspektu, ale tech silnych tam je valna vetsina... jako treba questy, postavy, dialogy, to je o parnik jinde nez jsem zvykly z ostatnich her... jako nerikam, ze mam zase tolik nahrano, ale z toho, co jsem hral, jasny vitez...
@Tulareanus (28.01.2020 00:08): ne, to urcite ne ... hru jsem dohral pouze 2x (to druhe dohrani tedka nedavno) a ted se snazim prokousat blood and wine (ale je to desne na dlouho) ... heart of stone jsem jeste nehral ..

to druhy playthrough jsem dal, abych hre nekrvidil, pac to prvni jsem mel roztazeny do vic nez roku a taky jsem tomu po prvnim playthrou v prubehu druhyho zvysil hodnoceni ze 70 -> 80% (zle jazyky tvrdi, ze za tim zvysenim hodnoceni u me stala snaha vyhnout se banu za trolling, pac 70% pro witchera je na zdejsim foru vazna forma trollingu ...)
@ntz (27.01.2020 23:12): Asi si nerozumieme. Ja neriešim, či si dal 80%, 90% alebo 100%. To mi je jedno. Ja som napísal, že mi príde divné, že pri 80% - čo je kladné hodnotenie a pri fakte, že hru hráš znova po niekoľkých dokončeniach, je valná väčšina tvojich postov k hre kritická, ako keby bola pre teba hra vyslovene zlá.
@Tulareanus (27.01.2020 22:34): ja bych do toho radsi nezabihal ... nemam samozrejme nic proti 100% hodnoceni .. reagoval jsem na poznamku S4TW, kdy chvalil svet zaklinace a ja jsem na to rekl, ze zrovna ten svet povazuju za jeden ze slabsich aspektu
@ntz (27.01.2020 22:31): Tak čas v hre je a na základe toho majú napr. obchodníci otvorené alebo zatvorené. Postavy sa nachádzajú na rôznych miestach a niektoré questy sa dajú (logicky) splniť len v konkrétnu dennú dobu. Interaktivitu som bral z hľadiska gameplaya - hra má viacero rôznych aktivít mimo boja a lootovať a interagovať môžeš s viacerými objektami.
@Tulareanus (27.01.2020 22:26): ja dal 80% coz je slusne hodnoceni ... abych byl konkretni, tak to hodnoceni tam samozrejme zachranil z velke casti pribeh, mnozstvi kontentu a dalsi veci ... pokud bych tomu mel neco vytknout, tak bych v podstate ani nevytykal, ze zaklinac je desne arkadovitej a absolutne neimersivni, vytknul prave to, ze kdyz uz se nekdo crcal za ty obrovsky prachy co do toho dali (iirc $250mil) tak alespon mohli udelat nejakej programovanej zaklad toho, napr. ze ve hre je cas a ze veskera interaktivita s prostredi se neodehrava striktne v ramci skriptovanejch questu ... tohle mi hlava nebere a o tom jsem mluvil