@Hrdlodus (05.11.2019 17:08): neřikám, že je záporák, ale pro mě spíš takovej prototyp americkýho rednecka, a ty já nemám rád. Když je navíc volba mezi ním a pěknou holkou, která i ví jak se o sebe postarat, tak jsem opravdu nemohl jinak ;)
@bukrrCZ (22.12.2018 14:32): Přesně. Ve druhém dílu udělali stejný způsob rozhodování jako v prvním - způsob dospělého člověka se oprávněným respektem. Cizí malá holka prostě nemůže rozhodovat za tlupu cizích dospělých.

@rikuhahl (04.11.2019 07:15): Já nepochopil, proč Kennyhotolik lidí považuje za záporáka. Choval se normálně a zodpovědně a přese vše, čím prošel, celou tu bandu úspěšně vedl. Ale v průběhu hry to bylo jasně vidět, jak tvůrci násilně ho prezentují jako parchanta - ovšem nikoliv chováním, ale reakcemi ostatních postav.

@Vurhor (04.11.2019 09:24): Přesný popis.
Mně z příběhového/vypravěčského hlediska přijde lepší Kennyho zastřelit, ale pak ten následný konec (ať už s Jane, nebo bez ní) mi přijde strašně lame. Naopak konec s Kennym je moc povedený a dojemný, obzvlášť, když se Clem rozhodne ho nakonec opustit, ale z narativního hlediska se mi vlastně moc nelíbí, že Kenny Jane přežil.
@Red (22.12.2018 15:03): Telltale hry jsou o vztazích mezi lidmi, vypjatý situace, rozhodování atd.. Kdyby mi malá holka promlouvala do duše o tom, jak mám udělat tohle nebo támhleto, asi by mě to nezajímalo.
@S4TW (22.12.2018 12:26): Jo moment, za Clem se v New Frontier nehraje?! Já mám zafixováno, že jo :D Takhle přesně to měli udělat v téhle sezóně - hodit k ní postavu, za kterou bys hrál a Clem by se jen vezla
@S4TW (22.12.2018 12:26): O tom se ani hádat nebudu! :D Clem je super postava, ale udělat z ní hlavní postavu možná nebyl ten nejlepší nápad, když jí je 11-ish a Telltale hry jsou plný "rozhodnutí". Přemýšlím, že bych rozjel New Frontier, tam určitě sedne do příběhu mnohem líp.
@Hrdlodus (23.02.2016 15:59): Kvalita nemá nič s dĺžkou. Inak prvá epizóda ma veľmi nenadchla, všetko sme už od Telltale videli predtým a omnoho lepšie. Až sa bojím, že The Walking Dead v ich podaní už nemá veľmi čo ponúknuť, ale snáď sa mýlim. Ani celkové hodnotenia nie sú tentokrát priaznivé ako obvykle.
Přece jen to může být nebezpečné, když jde o postavu, která je důležitá v komiksu,
@M.a.t.t. (24.08.2015 00:21): Pokud to chtějí provázat se třetí sérií,tak jakožto čtenář komiksu říkám,že budou nuceni udělat Time Skip.Děj DLC má objasnit situaci s Michonne po té co opustila skupinu a to je to.Clem je asi tak už v třetím roce apokalypsy,za to tohle je v šestém (beru podle věků Clem a Carla ,při čemž Clem začínala na 8 a je jí 11 a Carl na 7 a je mu 13) Takže time skip tři roky.To by se Clem mohla dostat do Alexandrie.
Já jsem na konci zastřelil Kennyho, i když s hodně těžkým srdcem. Jenže se choval jak blázen. A šel jsem s tou ženskou.

Ale souhlasím, že první sezóna byla lepší, ale to už tak bývá. Lee je Lee :)
Musím říct, že celou tu dobu se Kenny chová snad jako jediná postava racionálně a uvěřitelně. Ta mrcha Jane ho celou dobu je provokovala a svůj konec si zvolila sama. Teď mě možná jen mrzí, že jsem ho před Wellingtonem opustil. Jenže na něm bylo tak moc vidět, jak už je vyhořelej, že nebylo zbytí. Poslední co prostě potřeboval po těch všech ztrátách, dostat ty dva caparty do bezpečí. Ikdyž to byl kolikrát cholerickej shithead, zároveň by pro ně umřel a skupinu zachraňoval taky pořád. A ty hajzly, jak se snažili zdrhnout? No ty vole... na podruhý budu s Kennym držet o moc víc.
@bartas (08.03.2015 16:13): Ano, Bůh se vlastně v sérii až podezřele nevyskytuje. Můžeš to brát jako tradici, konzervatismus. Prostě to ale je v těch řečených pasážích očividné - Kenny některý věci nedělá jenom proto že si myslí že jsou správné nebo výhodné - ale prostě proto že jsou dogma.

To že tvůrci tlačili na to že Kenny je blázen i když se choval přirozeně bylo očividné aspoň v mý hře. Arno byl buď vypočítavej hajzl nebo naopak absolutní naivní emo. To že s Clem mluvil při prvním setkání a potom na něj vybafla Jane považoval jako své selhání, slabost které se příště musí vyhnout. Ty léky zřejmě ukrýval i před svou skupinou - pravděpodobné je jim ukradl, je však dost možné že opravdu kvůli svý ségře nebo kvůli tomu že chtěl s ní uprchnout a v ruský skupině byl sám oběť. Ti Rusáci, aspoň ten jeden z nich, vypadali jako bouchači ruské mafie. Považoval Clem za vraha svý ségry, kterou měl upřímně rád. Velká otázka je jak moc dobře uměl anglicky, nějakou větší konverzaci nám tvůrci pro zájem příběhu a nenávisti k Arnovi neposkytli. Podle toho co jsem slyšel nic moc, spoustu věcí ve skupině se k němu mohlo dostat v pokřivený podobě.
@bartas (08.03.2015 18:55): Jo, já ve všem stál za ním. Kromě tedy toho finálního rozhodnutí. Jeto cholerik, ale vždy v právu. Samozřejmě někdy to přeháněl, ale stejně.
Arvo je pro mě snad největší padouch série.
Důsledky rozhodnutí mohli dát větší. Ale spojen jsem byl.
Kennyho konec byl výborný.
Konec s Jane byl dobrý.
Ale konec s Clementine byl chudý. Ostatní konce měly ještě kus herní náplně, kdežto zde jen odcházíme do západu slunce.
@Hrdlodus (08.03.2015 17:40): právě že tlačili. I když jsem stál furt za ním a klidnil ho, protože si zasloužil, aby se srovnal. Ale to by jim nešlo do krámu. Ono se toho stejně nedalo moc ovlivňovávat viz. Arvo, Luke.
Nicméně klobouk dolů, jak to dokázali uhrát, že vlastně ve všech koncích si jakoby nebyl svině. Se všema bys mohl být vlastně spokojen, když už to tak musí být. Jestli mi rozumíš. Všechny měly koule. Největší tedy s Kennym a proto mě kapku rozhazují a nedá mi to spát
@bartas (08.03.2015 16:56): no a pak ho zastřelíme.

Mě to teda přišlo, že vývojáři hráče tlačili k tomu, že Kennymu švihlo. Imrvére na něj každý nadává a nakonec zaútočí na holku, která říká, že to byla nehoda a zastrčí nůž - že nechce bojovat. Aby pak, pokud ho zastřelím, tvrdil, že jsem udělala dobře.
@Red (08.03.2015 12:43): Ta situace v uličce (Kenny, Ben, zombie) byla celá pitomá. Klika, že já jsem pustil Bena ve zvonici a přišel tak o Kennyho až na střeše.

A Kenny byl zabejčená osobnost. Syn se mu změnil před očima, žena vzápětí zastřelila. On se ale nevzdal, protože to by nebylo správné. Našel novou lásku, o níž přišel. Mohl to vzdát, ale ostatní ho potřebovali. Tahal lidi kolem něj stále dopředu, procházel různými katastrofami. Nikdy to nevzdal a pokaždé ho to zocelilo. Pořád uměl projevit otcovskou lásku (AJ, Clementine). Všichni do něj furt ryli, když zažili tak půlku toho, co on. A přesto byl on morálně výše než ostatní. I ta jeho cholerická povaha mu pomáhala udržet si rozum. Naživu ho udrželo jeho přesvědčení, že to nemůže vzdát - to by nebylo správné. A když ani to nestačilo, udrželi jej lidi kolem něj. Prostě to nemohl vzdát, protože jej bylo potřeba.
Já bych přidal to že Kennyho osobnost se formovala kolem touhy po smrti a víry. Lze to vidět v jedničce jak odsuzoval čin manželky či těch dvou sebevrahů v domě. Kenny ztratil rodinu a kdyby to pro něj bylo kvůli víře nepředstavitelné, spáchal by sebevraždu. Chtěl aby ho někdo zabil. V linii s tím modrým studentem jehož jméno si taky nepamatuju šel na sebevražednou misi, já to pochopil tak že chtěl při ní umřít a proto mi je ještě méně pochopitelné jak y toho vyváznul. Ve dvojce to pokračovalo po zabití té druhé (taky si nepamatuju) Kennyho nestabilita vycházela z napětí mezi vírou a jeho přáním. To že pokračoval dál a chtěl pomáhat bylo z velký části kvůli vlastnímu chápaní povinnosti.
V páte epizodě to vypadlo, že Kennymu čím dál více jebe. Věřil jsem, spíš doufal, že se to zpraví a pak Jane vytvořila hraniční situaci.... Neměl jsem to tedy nechat na nich. Stay out of it! Kenny byl v afektu a to se vrazi osvobozují ne? Do toho ještě sen s Leem, kde se vlastně taky upozorňovalo na to, že Lee zabil v afektu nebo tak.
Nicméně v té situaci jsem na takový rozbor nemyslel a říkal jsem si, že Kenny už je ztracenej a nedá se nic dělat a dokonce jsem si říkal, že je Jane docela hustá a takhle riskuje, aby mi otevřela oči.(Že miminu nic neudělala jsem předpokládal hned)
@bartas (07.03.2015 17:51): Přesně, také jsem pak pár dní pročítal názory.
Zkoušel jsem hrát konec znovu s tím, že se pokusím rozhodnout jinak, ale prostě jsem v té situaci nedokázal rozhodnout se jinak.
Právě to, jak se choval vůči Jane - v té sněhové vánici bylo zcela přímočaré. Hledal jsem důvod, proč ho nezastřelit, ale on nenabídl tu možnost.
Jane zase už dlouho předtím jen ryla a provokovala Kennyho. Podpásovky a nakonec provede ten hnusnej podvod. Přesně - způsobila, že mě Kenny donutil zastřelit ho - po rodičích a po Leem nejbližší osobu. (Navíc, když vidím konec u Wellingtonu...) Jane byla slušná kamarádka, ale zase mi nepřirostla k srdci tak, že bych ji považoval za důležitou ve svém životě. Po tomhle bych nesnesl ten její ksicht a její obhajoby ani minutu. Ještě tam měli dát rozhodnutí: zůstat s Jane | odejít | zastřelit ji. Nevím, co bych zvolil, ale rozhodně bych v ten okamžik zastřelení zvažoval.

A poslední slova Kennyho ale byla trapná. "Udělala's dobře." To nedávalo smysl.
tak se mi stýská po tý hře...říkám si co teď budu dělat, já chci hrát dál. Žít příběh dál. Klementýna je super. To je jak po Mass Effectu....
Čtu si na internetu postoje a obhajoby konců...
Spousta lidí obhajuje rozhodnutí nechat Kennyho naživu, když vidí, jak se zachová před Wellingtonem. Je to jejich satisfakce. Ale to nic nemění na tom,jak se choval v posledních chvílích, že byl schopen zavraždit Jane, ze vzteku. Ta situace si žádala ho zastavit.

Nebo snad ne?Řekla si o to?Byla blbá, že píchala do vosího hnízda. Měla mu dát ještě šanci?Odpovězme si, ale jako bychom neznali konce u Wellingtonu. Co způsobila Klementýnce, když ji donutila zastřelit přítele, ochránce....Ach jo ty mi dávaj.

@Red (11.02.2015 14:10): A jaké bylo poslední rozhodování? Před branami Wellingtonu. Mně je líto, že jsem si nezkusil zahrát konec s Kennym a jen to sledoval na YouTube, protože to bylo také povedená situace a rozhodnutí.
Za uznání stojí alespoň, že konce byly dostatečně rozdílné.
Jsem shlédnul všechny konce a jsem rád že jsem zůstala s Kennym. Kdybych nevytušil že ho opravdu zastřelí nebo kdyby byla situace opačná tak bych šla po objevení dítěte asi sama. Kenny i Jane byly asi jediný postavy který bych nezabila pokud by mi nešlo o život. Nejradši bych asi střelila do vzduchu a měla pocit že jsem něco udělala, ale co už.
@Maximus (23.12.2014 00:40): Souhlas. Vzpomínka na Leeho byla skvělá.

Na konci jsem se rozhodl stejně i se stejnými pocity. Je to takový nejhorší konec - jen se dál trmácet mezi chodci. A Kennyho konce jsou nejlepší. Ale když jsem si to pak zkusil znovu, jestli se dokážu rozhodnout jinak, nedokázal jsem to. Prostě ta situace byla pro mě na zastřelení Kennyho, přitom jsem ho měl nejraději.

Souhlas i s Arvem. Arvo je obecně jedna z nejzáporněji hodnocených postav.
Tak finale nebolo zle. Hlavne scena s Leem, tak tam boli zimomriavky velmi silne, to bolo najsilnejsie na prvej epizode - Lee a Clementine a ich rozhovory. Ale prva seria mala finale lepsie a celkovo bola o uroven kvalitnejsia.

Na konci som teda nevedel ako sa rozhodnut Kennyho som mal z tych postav najradsej, ale spraval sa ako kreten, tak som zastrelil jeho no a s tou mladou zenskou som sa rozhodol neist, nasrala ma...kazdopadne ak bude tretia seria, tak to vidim na dost otravnu hru, lebo ak tam teda bude okrem jedneho decka v hlavnej ulohe este aj decko o ktore sa treba starat, to uz by bol masaker

A to, ze ten cernoch dal pušku ruskemu chlapcovi, s ktorym prehodil ledva nejake slovo tak to bola snad najvacsia kokotina za cele dve serie. Niektore tie napady su proste na facku.

P.S.: Ten koniec ked nechate zit Kennyho je naozaj dojemny, ach, ze preco som len strelil kua
@Hrdlodus (12.11.2014 20:34): Já to myslel právě tak že kdyby nezůstali se skupinou , Omid by nezemřel . Kdyby tam Christa být neměla , nedává mi potom smysl toho jejího těhotenství , kdyby jí chtěli zabít . Já si prostě myslím že možná hlavní postavou bude protože tak trochu na ní najednou přitlačili :)
@stardos (12.11.2014 19:17): To není tak jasné. Christa a Omid se přidali ke skupině a BUM. Omid si poranil nohu a mohl na to umřít. Ale přidali se ke skupině a ta Omidovi nohu zachránila. A Kenny zachránil Christu. Omid pak zemřel, když s nimi byla jen Klem. Ale samozřejmě, kdyby se nepřidali ke skupině, Klem by s nimi nezůstala a Omid by nebyl zastřelen.
Moc nečekám, že by zrovna Christa byla hlavní postavou. V obou sériích byla upozaděnou postavou.
@Hrdlodus (11.11.2014 00:26): To jsi to zjistil až ted ? :D Christa a Omid byly dva a přežívali spolu dost dlouho. Přidali se ke skupině a BUM , Omid zemřel . A jo, Michonne je super :3 Ta byla v seriálu s Andreou a klidně mohli spolu přežívat kdyby chudáka Andreu nezabili , měl jsem jí rád Hlavní postava bud bude prostě Clem a nebo Christa . Je to tak 50 na 50 . Ale více chci prostě Christu , její charakter můžou ještě pořádně rozvinout
Co jsem tak vypozoroval, má v tom světě největší šanci skupina dvou až tří lidí.
Plánoval bych být jako Michonne (teda, jako ona bych skončit nechtěl). Ale jednoho parťáka bych k sobě chtěl. Být sám je nebezpečné.
Co se finále druhé sezóny týče: Pro mě byl Kenny labilní kokotko, ostatně nesnášel jsem ho už v jedničce, kde se neustále choval jako srab. Takže jsem ho odpráskl a Jane neposlal do řitě, protože čistě pragmaticky - a jinak mi ta hra nedovolila vzhledem k stupiditě ostatních postav hrát - mají spolu mnohem větší šanci na přežití. Nemyslím si, že by v tom světě byl prostor pro truc.
@Karasman (10.11.2014 19:54): Jo, pokud zrovna nebyl zhroucený, tak nevynechal příležitost, aby si zakřičel. Já, kdybych teda neseděl v koutku s palcem v puse, bych měl chuť také řvát, mlátit a střílet.
Nikdy se nechtěl vzdát a všechny táhnul. Jeho samotného poháněla zlost z toho, co vše ztratil a co vše musel prožít. Přitom se ale stále snaží postarat o skupinu.
Většinou se rozčílil z dobrého důvodu, ale někdy se prostě nechal kdovíproč kvůli ničemu vybláznit.
A nikdy se sám nedokázal uklidnit.
Jo, kdybych ho znal až od druhé sezóny, byl by mi ten cholerik nejspíš protivný a nedivím se postavám, že ho nesnášely.
Protože ho ale znám mnohem více než ostatní, dokázal bych mu odpustit cokoliv. Kromě té poslední věci, kvůli které jsem jej poslal za Katjou. A kdyby měl Clem ještě jinou možnost, než střelit, využil bych jí.
A vůbec, je tu ještě někdo, kdo zastřelil Kennyho, ačkoliv ho měl rád jako svého třetího otce a Jane přitom měl pouze rád? A nakonec odpálkoval i Jane za to, co udělala?
Tedy pro Karasmana pouze, jestli's měl Kennyho rád nebo ne.
@Hrdlodus (09.11.2014 23:19): Měl jsem úplně stejný konec. V třetí sezóně bych se nového charakteru nebál. Můžeme začít jako nový týpek jako Lee, který Clem hned z kraje potká a celou hru bude s ním jako s Leem v jedničce...
@M.a.t.t. (09.11.2014 22:17): Nezapomínám. Já žádnou dlouhodobou zápletku nezmiňuji a souhlasím, že je to o přežívání ve světě zamořeném virem.
Souhlasím i ,že důvod se vždy najde. Scénárista může vymyslet naprosto cokoliv.
Očekávám také, že ve 3. sezóně potkáme známé postavy i Clementine.
Ani nového charakteru bych se nebál.

Vlastně mě teď napadá možnost, jak to navléknout na Clementine: Konce, kdy Clementine neskončila ve Wellingtonu, neznamenají, že se do Wellingtonu nakonec nedostane. Ovšem ve Wellingtonu to již není o přežívání "Walking Dead". Takže zase se dostávám k nové postavě.
@Hrdlodus (09.11.2014 22:11): Dôvod sa vždy nájde. Prekvapilo by ma, ak by v 3 sérii Clementine nebola. Nevravím, že bude nutne hlavnou postavou, ale hodiť do tejto roly neznámy charakter je v tejto fáze risk. Okrem toho zabúdaš na to najpodstatnejšie - TWD je v prvom rade o charakteroch a ich prežívaní v postapokalyptickom svete, je tomu tak aj u komiksu a u seriálu. Žiadna dlhodobá zápletka neexistuje.
Tak po [b]z[/b]hlédnutí alternativních konců jsem skončil v nejhorším možném konci.
Jít krajinou neznámo kam s miminem v náručí je podstatně horší než Wllington nebo Kenny nebo Carverova pevnost.

Telltale rozhodně patří uznání za to, že se odhodlali k takovémuto finále.

A teď, o čem bude třetí sezóna?
Alternativní konce se zásadně rozcházejí. V další sezóně určitě nebudeme hrát za Clementine. Ne, že by nešel vymyslet scénář, který by to zařídil, ale jediný přijatelný, který mě napadá, je, že někdo vymyslel vakcínu a každý se musí dopravit do konkrétního města. Jinak není žádná přijatelná možnost, kdy by scénář obhájil hraní za Clementine.
Páni! Oni tam umožnili hráči pauzovat hru...
Můžu si dát pauzu a promyslet si odpověď. To úplně pohřbívá princip časového omezení odpovědi.
@Hrdlodus (08.11.2014 01:21): To jsem si kolikrát říkal taky. Ale dokud se někdo nesnaží zombie apokalypsu vysvětlit vědecky (World War Z), tak jsem ochotnej to překousnout. Ale když na to dojde, trhá mi to mé srdce biochemika :(.
A jen tak bokem se zmíním o logice zombie apokalypsy.
Nedává smysl.

Lidské tělo má nějaká fyziologická omezení. Zombie nemůže existovat čistě z fyzikálních důvodů. Proto zatím jediná "zombie" apokalypsa, kterou jsem viděl, byla 28 dní poté. "Zombie" jsou stále lidé se všei svými fyziologickými dispozicemi. Pouze již nemyslí a jde jim jen o maso nenakažených jedinců. Jde tedy o nemoc a vir se šíří až příliš snadno.

A když pominu fyziognomii, stále je tu fakt, že zombieci jsou neskutečně pomalí a zombiekem se stanete pouze po nakažení krve či vlastním úmrtím. Přesto během pár dní vymřela většina světa. Bez ohledu na to, že jeden samotný člověk, by dokázal zabít tisíce zombieků, pokud by neudělal hloupou chybu. A bez ohledu na to, že máme armádu - ta se prostě také promění v zombieky.
Nezmínil jsem, že se tu dost nadává na Sáru, ale ona je lepší postavu než Clementine. Sára je malá holka, navíc rozmazlovaná. Clemetine sice měla Leeho, ale tady je z ní king.

A vtipná situace v muzeu Civil War. "Hele! Našla jsem uniformu!" "Nemyslím, že je vhodná. To je uniforma konfederace."

A zapomněl jsem si postěžovat na obligátní "chodec se objeví zcela nečekaně na místě, kde se už hodnou chvíli poflakujeme a děláme hluk.

@ugraugra (29.08.2014 18:46): Jo, taky mi bylo podezřelé, co připravila, když mi řekla, že mi ukáže, jaký je Kenny doopravdy.
Jinak na tom ledě jsem to měl to stejné.
@ugraugra (29.08.2014 18:46): Pozor, jde i o spoiler na Last Of Us: Ale protože Clem zjistí, e tu protilátku mohou získat pouze při pitvě, tak raději zabije všechny vědce, kteří pracují na záchraně lidstva.

@mazar1234 (31.08.2014 00:49): To je i důvod, proč ta hra na Tebe nezapůsobila. Ta hra je o emocích. Pragmatický postup "budu si držet při sobě největšího fightera" je až moc hráčský. A hra ani moc nepočítá s až tak moc pragmatickým myšlením, když se celou dobu snaží podsouvat emoce. Neříkám, že kvůli tomu jsi tomu dal o 50 % méně. Ale o pět až deset možná jo.

@Gromnir (04.09.2014 11:57): Já jsem nezachránil dítě. Ve chvíli, kdy je ve vzduchu tolik zbraní a hrozí, že nám tam vybouchnou emoce jsem prostě nechtěl střílet, ale upozornit na nebezpečí. Pak teprve střílet.

@FarouSh (04.09.2014 14:25): Souhlas. Ve 2. sezóně si vystačíš s generovanými rozhodnutími. Naopak 2. sezóna trochu rozšíří 400 days.

A k úvodu diskuze. Jsem alergický na slovo "ovce". Za to bych někomu rozmlátil ksicht páčidlem.
Sakra, sakra! Sakra! Sakra!!
Někdo tvrdil po první sezóně že v Telltale jsou šílenci? Ne. Celou druhou sezónu si říkám, jak je to horší než sezóna první. A stejně na konci provětrám slzné kanálky stejně jako tenkrát v klenotnictví. Ale tentokrát navíc nevím do čeho tu má praštit, jak je tohle šílený.

Celou dobu jsem upnutý na Kennyho. A nakonec ho zastřelím. A pak pošlu Jane do někam a odcházím s nemluvnětem vstříc osamocenému putování.
No, s kým jste skončili na konci vy?

No, ale konečně nějaké závěrečné zhodnocení.
Na první sezóně byl povedený Lee, který byl ideální. Byla tam malá Clementine, o kterou jsem se staral. Jasně, byly tam situace, kdy si člověk říkal, proč všechno musí řešit Lee. Dokonce to tam Kenny poznamenal, že Lee je tu ten chytrej, tak ať něco vymyslí. Ale prostě všechno pasovalo.
Tady máme jedenáctiletou holku, která se s nepřáteli pere stejně úspěšně jako Lee - dospělý chlap. Mimochodem, Leeovo cameo tady děsně potěšilo. Máme tu jedenáctiletou holku, která skoro stejně jako Lee je hlavou skupiny. Holku, se kterou se všichni správají jako s dospělým a jen občas prohodí, že je to malá holka. (Naopak pobavilo, když jí dvě osoby vynadaly, že to musí být skvělý být malá holka, když se nečeká, že na ni někdo bude naštvaný, ať udělá cokoliv.) Máme tu holku, která se chová jako nejdrsnější dospělý v okolí. Vždy má odpověď, vždy tu správnou.
Další postavy jsou fajn. Některé situace dobré, některé méně (podobně jako na farmě v první sezóně).
Logika tu má již občas viditelné trhliny.

Technické zpracování. Pohyb je horší, Clemetine chodí divně, kamera není tolik přívětivá, neviditelné stěny jsou citelnější, postavu už prakticky neovládáme. Je to až frustrující, co všechno nám hra nedovolí dělat.
Zato rozhovory jsou opět dobře provedeny. Bez ohledu na to, jaký význam mají jaké odpovědi, máme z nich pocit, že jimi něco určujeme.
A tohle měl vědět každý již po dohrání první sezóny. Tahle hra je o formování své postavy. Není to o vytváření příběhu.

Příběh samotný je mnohem šílenější (teď to nemyslím ve smyslu "špatný", ale že situace, které se dějí, jsou pro člověka nesnesitelné). Leeův příběh byl takový přijatelný, adekvátní. Tady se každou chvíli dějí věci, že se člověk nezhroutí jenom proto, protože musí jít dál. Kdo umírá, jak umírá, proč umírá, kdo se jak proč chová. Situace, které vzniknou kvůli nějaké činnosti nebo některé volbě odpovědi v rozhovoru a člověk si pak jen říká "Ne, Proč?!"

Ke Kennymu jsem tíhnul nejvíce, ale ano. Ve všech epizodách v obou sériích se pokaždé naštval. Ten cholerik furt jen řval.
Měl jsem rád i Luka, který to bohužel odnášel, protože byl často v opozici s Kennym. Až mi bylo líto, kolikrát jsem se ho nezastal a nakonec jsem ho nechal utopit.

Jo, a co měl být ten začátek? Spustí se přestřelka a schytá to jen Arvova sestra?Tam hned na začátku měla vymřít polovina lidí, další čtvrtina během přestřelky.

První díl byl rozhodně lepší. Druhý díl není k zahození a vlastně ani nevím, jak k němu přistoupit zejména po tom, co provedli Telltale na konci.

No... Telltale oznámili třetí sezónu. Clem bude dospívající dívka. Samostatná, vyhýbající se lidem. Všichni, koho kdy znala, jsou pryč. Buď jsou mrtví nebo je již nechce vidět. Strašná škoda Waltera. Takového člověka jsme dosud nepotkali.