12 správně. Oblivion jsem hrál 4 hodiny, Morrowind jednu. Jinak mě svět TES minul. Taky myslím, že jsem si nevedl špatně :)
@Tarhiel (30.05.2016 16:43): 19/20 a to jsem spíš hater než fanda téhle série ... :) Ty odpovědi jsou často fakt až moc debilní a obrázky hodně napovídající. Sekl jsem se u otázky s velikostí Daggerfallu.
@Tarhiel (30.05.2016 16:18): 17 správně, 3 špatně (Velikostí světa se Daggerfall přirovnává k, U kterého dílu převzal nad hlavní sérií kontrolu Todd Howard a Na co byl exkluzivní The Elder Scrolls Travels: Shadowkey). To jde, na to že nejsem fanboy :D
@AlieN (28.05.2016 14:06): Mně třeba přijde Skyrim zoufale vyblitý a ten jeho rusko-skandinávský pseudovikingský styl mi moc nesedl, tak si z něj dělám Morrowind říznutý korejským MMORPG.
A nenávidím přibité spodní prádlo, takže jsou všichni vylepšení a svlékací. Radostně bych tam měla i kurví kroje, ale už aplikace těch cca 20-30 nejrůznějších modů mne vyčerpala tak, že jsem se spokojil pouze s vylepšenými verzemi stávajících oděvů.
@AlieN (28.05.2016 14:06): Ne, tam jde jen o přehledný seznam modů a pořadí jak je instalovat. Co si člověk vybere záleží na něm. Tu barevnost na obrázkách autora imho dělá nějaký přepálený enb mod. Těch je spousta, člověk je může použít i nemusí, některé jsou obrovsky hw náročné. Dají se najít i takové které severskou atmosféru neničí.
@AlieN (28.05.2016 14:06): tak ve Skyrimu jde hodne lidem prave o ty lolitky v bikinach, jako cozpak o to ony jsou pekne, ale nehodi se tam. Na druhou stranu kdyz ma nekdo Skyrim obehrany horem dolem, proc si nezablbnout. pokud ho nekdo jeste nehral, tuhle ,,saskarnu,, bych mu rozhodne nedoporucoval, vzdyt by ani nevedel jak ta hra ve skutecnosti vypada. A jak jsem psal nize, jde to namodovat tak aby to designove Skyrimu nijak neublizilo a pritom vypadalo moderne. A jo souhlasim s tim ze hodne modu je hnuj, i kdyz pekny, ale tak uz to chodi, plno lidi se v hnoji vyziva a nesmrdi jim:)
na postavy nijak zvlast vykonnou kartu nepotrebujes, problem je ze ty postavy vypadaji tak dobre taky diky okolnim efektum a ty uz narocnejsi budou.
@Zoltan (30.04.2016 10:03): Ten Beautification Project je návod na to jak z relativně atmosférického severského Skyrimu udělat naleštěný středomořský Oblivion? Fakt jsem si jej napoprvé za Oblivion zaměnil.

Všude jen přepálené barvičky a slunce, silnější kontrast, drastické dof, a oblečení postav nahrazené lacinými pornoverzemi (hlavně že holka ve vodě má bikiny, bleh) = to je vyloženě moderský hnůj.
Přesně to co na podobném tweakování her nesnáším.

Zato ty postavy ve Skyrim Demonica vypadají neskutečně fantasticky, už jen kvůli takovéto grafice mám chuť ten Skyrim fakt rozehrát.
Jaká cca je na toto potřebná grafická karta?
@jablek (28.04.2016 18:00): Na stejným železe jsem to pařil i já, pár tweaků v .ini (ale bacha, ne vše co se píše na forech je pravda a funkční), asi 40 modů a běhalo mi to na high stabilně 45-60 fps. Ale toho času co jsem s tim strávil, to bylo snad to samý, co jsem dohormady nahrál =D
@jablek (28.04.2016 18:00): zalezi na tom jake mody pouzijes, ze Skyrimu jde udelat krasna hra prakticky bez zvysovani naroku na pocitac, Ale da to dost hledani a zkouseni. Urcite si tam dej climates of tamriel, dela to se hrou divy a naroky na vykon jsou skoro nula. Potom muzes pouzit lepsi bump mapping ktery ti o hodne zlepsi vzhled textur aniz by zatezoval pamet .A pokud ma rad depth of field pouzij mod Dynavision, ale tam uz bude potrebovat SKSE coz je script extender, take ma minimalni naroky na vykon. proste jde udelat takove fake ENB ktere vypada jen o neco hur nez prave ENB aniz bys musel mit pocitac od NASA:) Obtiznost bych moc neresil, staci hrat hru na legendary obtiznost a myslim ze ti to bude stacit. Me osobne treba hodne zalezi na tom aby mi graficke mody moc nemenily puvodni design hry, aby textury vypadaly stejne jen byli kvalitnejsi, abych tam nemel travu jak z Oblivionu, nebo stromy z Afriky atd, ale to uz je pak spis vec osobnich preferenci. Jo a taky nezapomen na nejaky ty nahaty zensky, dava to pak hre takovou vyssi hodnotu, kdyz uz to budes tech par stovek hodin hrat, aby ses tam citil lip, vetsina modu je venovana prave tomuhle takze bys nemel mit problem si neco najit dle sveho vkusu:D
A jo, jinak to asi rozjedes:)
PS: proste par dnu na nexusu a budes mit krasnou hru, hodne stesti:)
@Sadako (30.04.2016 00:31): Jednou jsem se jím inspiroval a trvalo mi to snad 15 hodin, ale všechno jsem neinstaloval. I když jsem kvůli slabší grafice používal nejčastěji jen 2K textury, tak vypadal Skyrim potom fakt krásně.
Když nad tím tak přemejšlím, myslíte, že to nějak rozumně rozjedu na tomhle?

AMD Athlon A64 X2 4200+ EE
ATI Radeon HD 4850 512MB GDDR3
Kingston 4GB DDR2 800MHz

Pak mám ještě novej ntbk Lenovo IdeaPad G505s (4jádro, 8GB ram ale grafika nějaká AMD Radeon HD 7640G + 8570M Dual Graphic). Ještě jsem na tom nic nehrál, tak nevím, co od toho čekat..

Navíc ty mody budou náročnost ještě posouvat nahoru, co?
@jablek (28.04.2016 11:20): Modování Skyrimu je běh na dlouhou trať. Jasně, je nějakej základ (SkyUI atd.), ale jinak musíš zkoušet sám. Existujou i mod packy, ale je potřeba si dát pozor, aby byly všechny mody kompatibilní.
Čuste, mám chuť si to zahrát, ale potřeboval bych poradit s modama. Co byste mi doporučili? Případně jakou verzi hry si mám obstarat? Jde mi o vyšší obtížnost a cokoliv, co tu hru posouvá nějakm výš. Ideálně nějaký modpack, ať to tam nemusímk házet po jednom a pak doufat, že to bude šlapat..dík
@Tulareanus (10.04.2016 22:57): jj, našel jsem si tvůj starší odkaz s modama...byl jsem více při zemi...zvuky a klima...UI...no a hlavně ty adaptované očiska, díky Garrete! funguje dobře, uvidím jak se popere s těma klimatama...
@Tulareanus (10.04.2016 13:11): ach jo, přečetl jsem tvoji zprávu, dostal chuť, zakoupil a nainstaloval...

prosím o radu zkušenější: neví někdo jak se jmenuje / jak vypnout takový ten přehnaný efekt, když se podívám do slunce, pak zas do tmy a naopak a všechno se podivně zesvětluje / ztmavuje ?
@mazar1234 (04.01.2016 10:15): Čéče, 103 hodín, ešte som nebol v Dawnstar a Morthale, questov mám ešte kopec a v hlavnom príbehu mám robiť zatiaľ A diplomatic immunity (takže asi ešte nie som ďaleko) a u mágov ísť do Labyrinthianu... a furt sa bavím. :) Sám tomu nerozumiem.
Normálne sa mi nepáči, že sa mi to páči. :D Začínam mať paranoiu, lebo sa mi páči Markarth aj s jeho questami (najmä väzenie, hoci to mohlo byť dlhšie). Takéto originálne mestá v Oblivione absolútne neboli, fakt mi to pripomína starý dobrý Morrowind, ale menej statický a s viac malými príbehmi. :D
@Mirus (04.01.2016 19:05): Já jsem sjel tu jeho první řadu a k tomu hlavnímu příběhu se eventuelně dostane. Jen to nějakou chvíli trvá. On si k tý hl. postavě vymyslel ještě svou vlastní linku (vlkodlačí prokletí), které do toho hl. děje chce nějak zakomponovat. Dává si s tím teda dost velkou práci. A jako určitě má nějaký plán. :)
@Jirx (04.01.2016 17:52): Podobně to udělal i u Outlastu, kterej hrál naslepo, tudíž mu to muselo přidávat na věrohodnosti vyjádřených emocí.

@Mirus (04.01.2016 18:11): Stejně jak standartní Lets playe, hráč natáčí sebe, jak hraje nějakou hru, akorát s tím rozdílem, že se přímo vžije do postavy, kterou ovládá, tedy dramaticky a teatrálně vyjadřuje její emoce, myšlenky, mluví za ní atd.
@Vurhor (04.01.2016 14:22): Je to docela originální pojetí let's playů. Ale musí to bejt fuška to točit. Ptal jsem se ho nato a odpověděl mi, že hodněkrát musí přenahrávat kvůli bugům a dementní AI některé věci. I přesto je to ale zajímavý pokoukání.