Tetris Effect

23.07.2019
14.05.2020
10.11.2020
08.10.2021

Notoricky známý logický rychlík Tetris dostává nové zpracování v líbivém psychedelickém kabátku s podmanivou hudbou, která jen zvyšuje již tak vysokou návykovost. Do hry vtiskl svou výtvarnou vizi Tetsuya Mizuguchi, tvůrce hry Rez, přičemž zachoval všechna zajetá pravidla Tetrisu. Novým herním prvkem je takzvaná Zone, která dovoluje hráči zastavit čas a dostat se tak z nepříjemných situací.

Tetris Effect nabízí přes dvanáct herních režimů, z nichž je nejdůležitější hlavní kampaň Journey Mode o 27 úrovních, každá se svou unikátní hudební a vizuální tématikou. Další režimy jsou rozděleny do čtyř kategorií (Relax, Focus, Classic a Adventurous), z nichž je každá určená pro jiné skupiny hráčů. Kostky na sebe můžete vršit tentokrát i ve virtuální realitě, jelikož hra podporuje headsety PlayStation VR, Oculus Rift a HTC Vive.

Hra se v roce 2020 dočkala rozšířené verze Connected, která hru obohatila o multiplayer. Ten lze hrát jak lokálně, tak online, a to v kompetitivním režimu Zone Battle pro dva hráče a kooperačním režimu Connected až pro tři hráče, kde můžete v týmu společně bojovat proti bossům ovládaným umělou inteligencí. Rozšířená verze prvně vyšla na platformy Xbox a Windows 10 a později vyšla v podobě bezplatné aktualizace i na všechny ostatní platformy.

Audiovizualni majstrstyk a asi nejlepsi tetris, ktery jsem hral. Ale cemu nerozumim je ta prace z rychlosti/levelem ve hre. To si tak v klidku skladam kosticky v rychlosti 2 a najedou tumas certe kropac, za 9 a stav. :D Vetsinou samo v posledni urovni rady, kdyz uz se vam to tam trochu nakupilo. Takze casto game over a bud mrzke score opakovanim jen dane urovne a nebo od zacatku celou radu. :) Nutno podotknout ze jsem vylozene casual kostickar.

Japonská interpretace, nejnávykovějšího, nejproduktivnějšího a nejoslavovanějšího konceptu, který vzešel z hlav soudruhů někdejšího Sovětského svazu, je téměř dokonalou rekonstrukcí halucinogenního tripu. Avšak nemusíte být honorovaná smažka ani vysloužilý vesmírný hipík, aby jste si Tetris Effect užili, jak se říká, na plný pecky. Pokud máte při ruce nějaký ty brejle s virtuální realitou, tak si myslím, že máte vyhráno. Pokud zjistíte, že se vaše dítko chce dát na strmou cestu drog a chce poznat sílu vedlejších efektů těchto materiálů, zapojte ho k Tetris Effectu. Výsledný efekt bude stejný a navíc si smrádě procvičí svoji mozkovnu.

Někdy relaxační, někdy pěkně chaotická ale krásná hra, která mě po letech ukázala fakt, jak moc super Tetris jest a jak sem za ta léta vypadl z "kostičko skládací" formy.

Neberte drogy, hrajte Tetris. Je to méně rizikové a až na tu neutuchající touhu neustále skládat kostičky dál zdravotně nezávadné.

Pro: Podmanivé oživení legendy, plné barev, barvitých zvuků a natažených nervů.

Proti: Chybí multiplayer, velice návykové

Jeden z největších herních zážitků, který je na PSVR k dispozici. Kombinace grafických efektů, hudby a klasické prověřené hratelnosti Tetrisu zaručuje absolutní ponoření do tohoto epického zážitku.

Pro: Atmosféra a s ní spojené pocity, Hratelnost

Proti: Bohužel výběr prostředí a témat není nekonečný