Roguebook

17.06.2021
24.02.2022
21.04.2022
01.07.2022

Roguebook je roguelike kartová hra pre jedného hráča. Hráč si vyberie dvoch hrdinov, s ktorými sa vydá do procedurálne generovaného otvoreného sveta, takže pri každom hraní na tieto postavy čakajú nové miesta, príbehy, boje, karty a korisť. Pohyb po mape je voľný a lokality sa dajú preskúmať v ľubovoľnom poradí. V nich treba hľadať poklady a bojovať s nepriateľmi.

Balíčky si z množstva kariet vytvára a upravuje sám hráč tak, aby porazil všetky príšery. Za každé zabitie je prichystaná odmena. Od toho sa odvíja, s akými kartami a balíčkami pôjde do ďalšieho súboja. Od celkového počtu kariet sa bude odvíjať i počet odomknutých schopností. Ak umrú obaja hrdinovia, hra končí a hráč musí začať odznova. Popri bojoch a zbieraniu lupu, sa objavia aj spriatelené postavy.

Za hrou stojí štúdio Abrakam SA, ktoré má na svedomí strategickú kartovú hru Faeria. Obe hry majú prepojené svety a postavy.

Sklamalo ma, že hra má väčšinu achievementov len o kvantite a grinde a nie o skille, pretože toto je presne ten typ hry, kde je zábava skladať balík, aby sedel na achievement. Ale miesto toho sú tu veci ako navštív 500 veží, nazbieraj 100 000 goldov. V podstate nudné a neinvenčné veci v porovnaní so Slay the spire, kde sú veci ako maj naraz 99 sily alebo zahraj 10 nožov v jednom kole, zabi bossa bez toho, aby ťa zranil, maj naraz x energie...

Uvedomil som si to hlavne včera, lebo som už prešiel run za všetky páry postáv a podarilo sa mi za serocco + aurora postaviť kombo na nekonečnú energiu a zabiť turn 1 bossa druhého aktu na náročnosť runu +5 a nič z toho.