Portal 2

@borqw (13.01.2017 15:02): To je normální, portály vždycky dopadají na plochu, ve volném prostoru je nelze vytvořit. Na některé plochy ovšem portál umístit nelze - jedná se vlastně o všechny plochy kromě světle šedého betonu.

Omlouvám se, nakonec jsem coop rozehrál s FB kámošem a teda doporučoval bych všem si to projet, je to fakt prdel. Ideálně s někým, kdo je na tom inteligenčně stejně jako vy, protože my včera roztomile tápali (ale nakonec jsme první hádanky vyřešili!).

@Walome (24.07.2016 15:59): Ja som to hral nejake 2-3 roky dozadu s Maximusom a povazujem to asi za najlepsiu coop hru co vobec existuje, takze na jednej strane by som to aj dal, ale hrozi ze budem spoilovat a pamatat si nejake veci..... ale asi vacsinu som uz davno zabudol.

@Garret (19.05.2016 00:08): Prošel jsem obojí. Jako samozřejmě jsou ty detaily zásadní, ale není jich až zas tolik a hlavně tě nutí opravdu využít všechno, co máš v dané místnosti k dispozici. V té zlehčené verzi to bylo někdy až trochu matoucí, jak tam je občas příliš mnoho nevyužitých prvků :)

Tak jsem to taky zkusil, je to super, můžu doporučit :) Obtížností mi to přijde tak akorát, že člověk fakt musí umět úplně všechno, co jde ve hře vymyslet. Advanced mode mi ale přišel až na pár detailů úplně identický

@Garret (13.05.2016 12:59): Zatím jsem někde v chapteru 4 myslim ve story módu. Musím uznat, že obtížnost je občas celkem tuhá, párkrát jsem konzultoval i YT, abych ale hned zjistil, že řešení je vlastně velice jednoduchý a přišel bych na něj vzápětí. Jen jednou jsem fakt nevěděl a podle YT bych na to asi ani nepřišel :-). Advanced ale pak určitě taky testnu.

A budou moci modifikace regulérně uzavírat manželství nebo jen registrovaná partnerství?

@Crash (13.05.2016 11:36): I modifikace můžou přece být originální hry, které jen využívají mechanismů, nebo grafiky původní hry, ale jinak nabízí zcela nový zážitek. Musíme si položit důležitou, až filozofickou otázku: Co dělá hru hrou?
Že něco stojí?
Že se může hrát samostatně?

Čím se taková modifikace liší od jiných freewarovek?

Dává to smysl, co jsem právě napsal? :)

Ne ne už žádné výjimky, to je výjimka sem a výjimka tam a pak je z toho akorát bordel a ne databáze. Jsem všemi deseti pro, ať se vytvoří profilové stránky pro modifikace včetně hodnocení, ale ať zůstanou nějak pod profilem originální hry. Prostě systémový přístup...

A co je za problém při přidání této modifikace? Proč to potřebuje výjimku? Není to jen grafický mod, ale úplně nový a poměrně rozsáhlý příběh. Nestačilo by tedy při přidávání modifikaci označit jen jako freeware rozšíření?

Též bych byl pro, bohužel musela by se udělit výjimka, s čím bych problém neměl, ale více je asi těch, co nikoliv..

@Garret (06.05.2016 11:51): Tak jsem to zkusil a jsem z toho naprosto nadšenej, je to fakt bomba. Bohužel to vyžaduje vlastnictví Portal 2, takže se nedá považovat za stand-alone hru. Výjimka proto asi nebude, ale snažil jsem se ji prosadit...

@Eru (06.05.2016 21:52): To samozřejmě všichni vidíme, ale tam je to k ničemu. Nedá se k tomu napsat komentář nebo přidat video, zajímavost. Když už je to na Steamu oficiálně a je to fakt kvalita s dlouhou hrací dobou, mohli by to tady být. Výjimek je tady dost...

Taky vam pripadalo, ze se ten modry gel v testovacich mistnostech z padesatych let pri dopadu na nej chechta?

To ano, ale tady jsem nehodnotil jedničku ;) - jinak souhlasím že u dvojky by pár levelů vypustit šlo a bylo by to k dobru, zvlášť když vládl Wheatley.

Neřekl bych, že se hádáme. Samozřejmě je to nepodstatné, nicméně herní doba je jeden z důležitých faktorů při hodnocení, alespoň tedy pro mě.

Těch 8 hodin mi sedí spíš ke dvojce, která mi přišla dlouhá možná až moc.

Jestli tady diskutujeme o tom, co jsem měl v komentáři že MĚ osobně trval Portál1 8hodin...No nechápu že tu řešíme časy, tak asi každý je jiný třeba.. Je rozdíl mezi člověkem který má o Portálu nastudované první poslední a zná vše do malíčku a mezi člověkem jako jsem já který na tu hru narazil náhodou a nevěděl princip atd. ..I kdybychom pominuly všechny ty odlišující faktory tak pořád nechápu, že se hádáme za jak dlouho to každý prošel - to snad není závod..

Já si tedy pamatuji zcela přesně, že základ mi trval hodinu a bonusovky hodinu a půl. Nicméně nemá cenu řešit minuty, ale 8 hodin je naprosto mimo.

Ehm cože? "Portal 1 je na poprvé tak na 8 hodin, možná míň" První portal je na hodinku, maximálně dvě s bonusovejma mapama, ale víc ani ťuk. Doba se sice může u různých lidí lišit, ale 8 hodin?! To je trochu moc, ne?

@12vojak (28.12.2012 08:23): Tipy z netu:

"Temporary fix:

In Graphics settings change Effects Detail from High to Low. This worked for me and I was grateful. I would love to have High setting on effects but i can wait until they put out a fix.

Hope this helps."

- nainstaluj aktuální ovladače grafiky
- zkus osekat efekty ve vře na naprosté minimum a jestli se ty gely začnou zobrazovat, tak postupně na efektech po kouskách přidávej a uvidíš, kde to začne dělat problémy
- splňuje PC HW požadavky?

Operační systém: Windows 7 / Vista / XP
Procesor: 3,0 GHz P4, Dual Core 2.0 (nebo vyšší) nebo AMD64X2 (nebo vyšší)
Paměť: 1 GB XP / 2 GB Vista
Pevný disk: Alespoň 7,6 GB volného místa
Grafická karta: Grafická karta musí mít paměť 128 MB nebo více a musí být DirectX 9-kompatibilní s podporou Pixel Shader 2.0b (ATI Radeon X800 nebo vyšší / NVIDIA GeForce 7600 nebo vyšší / Intel HD Graphics 2000 nebo vyšší).

ahoj lidi mam problem kdyz hraju kampan tak se mi nezobrazuji gely na stenach a podlaze atd
toto mi pise v prikazovim radku prop_paint_bomb at (-224.000, -64.000, 688.000) has no model name! mam steam verzi

Začátek má až moc loadingů a pomalu se rozjíždí, to je pravda. Zkus to ale vydržet, hlavně potom na coop kampaň.

to je začátek tak nudně prkenný nebo je taková celá hra(SP)? Všichni o tom básnite, přitom o5 bez příběhu a je to jen zarostlá jednička...komory se střídají jedna za druhou a spíš čumím pořád jen na loading obrazovku

Konečně po pěti měsících. Škoda, že ten začátek nebyl tak chytlavý jako konec