Jo tak, už jsem se lekal, že mi to nějak ušlo v originální hře.
Ono se někde zobrazuje, kolik ti to přidává k jakému přesvědčení? Pokud vím, tak mně to vždycky zahlásilo jenom když se změnilo na jiné.
Spalovači jsou bráni, jako špatní ? Pokud se snažím pomoct někomu z jejich řad ubere mi to na dobrotě. Např měl jsem -5 zákon +5 good a při pomoci dvoum spalovacum v baru. Jem měl -7 zákon +4 good.
Beru to, jako že ano. Ted se snažím něco o té reputaci najít, ale asi neumí, hledat.
@M.a.t.t. (08.06.2014 22:43): Boje jsou zívačka. Torment nemá smysl hrát na vyšší obtížnost než nejnižší, zvedá se pouze obtížnost soubojů a ty jsou poněkud pochybné, Torment na nich absolutně nestaví.
Bez mága člověk přijde o všechny ty ňuňu efekty.
@M.a.t.t. (08.06.2014 22:43): Mně to za mága nějak extra těžké nepřišlo, když by teklo do bot, nastaví si lehkou obtížnost a je to. Bojovníků bude mít v partě dost a dost, PT:T je prostě hra psaná pro mágy :))
@FildasCZ (08.06.2014 22:35): hra za zloděje je v celku zbytečná - když máš v partě Annah - pro hledání a zneškodňování pastí, otevírání zámků. jo ze začátku doporučuji 16 do INT,CHAR,WIS. charisma ( dá se také pak lehce zvýšit kouzelm ) pomáhá kromě nižších cen u obchodníků - také při nějakých rozhovorech - hlavně - možnost se stát Tichým Králem, při prvním rozhovoru s Vhailorem. Možná si to pak zkusím znovu zahrát za chaotického zlouna.
K čemupak charisma? Dohrál jsem to (mj.) za moudrého a dobrého bojovníka, za zlého a sadistického mága, ale charismatického lapku si zatím schovávám do zásoby...
@FildasCZ (08.06.2014 22:35): Pôvodne som dal na názory ľudí, ktorí preferujú mága. Faktom ale je, že boje ako také sú najväčšou slabinou PT a oveľa vhodnejšia a ľahšia mi prišla cesta klasického bojovníka. Kúzla majú síce často efektné animácie, ale často nevieš presne, čo danému nepriateľovi spôsobia a mnohé mi prišli vyložene neefektívne. Nehovoriac o pomerne komplikovanom systéme kúzlenia a o tom, že sa musia nabíjať spánkom, ak si správne pamätám. Predsa len je to už nejaký čas, čo som to hral. Takže za mňa jednoznačne bojovník.
V Tormentu se ti hodí kdejaká vlastnost (něco v dialogu vyřeší pomocí vyšší DEX etc.), ale WIS, INT, CHA je svatá trojice, kterou se vyplatí tahat co nejvýš.
A tuším, že moudrost musí být na konci pak 25 u jednoho rozhovoru, jinak to nepůjde dál... (aspoň já s tím jednou měl problém), takže je dobrý tu moudrost zvyšovat od začátku....
@FildasCZ (08.06.2014 11:58): naistaluj jen to co je doporučeno viz gog , doporučuji hrát v originálním herním rozlišení.
Já jsem - konečně až teď přibral Annah do party - na vše se ji přeptávám - jako u všech PC/NPC - zkouším všechny dialogové možnosti - hraju to za Zákonně dobrý charakter ( toto přesvědčení jsem získal po prvním rozhovoru s Pharodem ) - hlavně to škádlení kousání do krku - také se od ní nechat zkusit vytrénovat na zloděje a pak se jí znovu na to přeptat - případně ji něco naučit - poukázat na to že vypadá jak děvka - že je přímo dělaná k tomu aby svůj cíl lehce okradla - když svým vzhledem dokáže lehce odlákat jeho pozornost - a že kdyby si z té své vesty vyřízla ještě nějaké proužky kůže - tak by cíli bylo úplně jedno že ho okrade....
Ono navíc plně namluvit tu tunu textů by nafouklo cenu vývoje tak na čtyřnásobek a samotnej vývoj dost zkomplikovalo:-D.
@Fingon (08.06.2014 11:55): Widescreen právě mám a je to strašně maličkaté. Hlavní menu v levém horním rohu dialogy v dolním levem rohu. Interface vpravem dolním rohu.
To určitě nechci.
byly mi doporučeny mody PS:T Unfinished Business, Qwinn's PS:T Tweaks,PS:T Ultimate WeiDU Fixpack, Ghostdogs_PST_UI_mod_v2.2, EasyCoreRules, ArmorsRobes.

@FildasCZ (08.06.2014 11:53): IMHO z modu pripada v uvahu spis jen ten Widescreen mod a mozna Unfinished Business, ty dalsi veci jsou spis jen takove hricky. Misto Morteho-Lebky budes mit Morteho-Kraslici, to chces?
@valcik (08.06.2014 11:46): A, co rozlišení ? Nějaké doporučené mám tam 1920x1080 hrdina uprostred panel vlevo a vpravo a nejhorsi asi, ze dialogy jsou vlevo. Takze to bude chtít predpokladám nejaky mensi.

A jo a ta lebka, co mluví tak je zvlastni, ze me pozdravi a pak, kdyz kliknu na dalsi text ta otevira pusu a uz zadny en dabing :/. Aha koukám, že to je normální. To je škoda.
Takže po pár letech jsem dal hře druhou šanci koupil si ji za pakatel z gogu. Stáhnul dostupné mody. A pak taky nejake mody ze sigilu, jako annah_patty, morte egghead, sutman-robe a nějaký fix.
Bohuže po zapnutí hra chtěla 2 cd. Tak jsem stáhnul něco, jako virtualni cd infinity cd. A naskocilo to, ale hodilo to error 917. Bez toho infinity to chce zas 2 cd.
Jinak hra bez modu s ajínou jde v pořádku.

zdar lidi, může mi prosím někdo poradit ohledně češtiny? Mám stejnou chybu jako Orome: Po její nainstalování se mi objevuje po spuštění hry chybová hláška An assertion failed in D:TormentSourcebaldurChUI.cpp at line number 917. Bez češtiny jde hra normálně, co jsem jí naisntalovat do adresáře hry, tak to hází výše zmíněnou chybu

Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně češtiny. Po její nainstalování se mi objevuje po spuštění hry chybová hláška An assertion failed in D:TormentSourcebaldurChUI.cpp at line number 917. Bez češtiny jde hra normálně, co jsem jí naisntalovat do adresáře hry, tak to hází výše zmíněnou chybu. Rád bych si hru zahrál v češtině, jelikož jsem failovní angličtinář :)

Mám to samé nějaké rada ?
@mazar1234 (02.06.2014 17:26): No já se vždycky co se HDD týče pohyboval v rozmezí desítek GB, takže přiznávám, že moje zkušenosti v tomhle asi nebudou zcela relevantní :))
Každopádně by to asi stálo za zvážení, když je v tom tolik práce.
sice to sem nepatří ale - některýím jistě udělám radost že končím s tím svým koníčkem / až chorobným - nahráváním velkého počtu videí z některých her -to co se mi stalo mě z toho už nadobro vyléčilo - protože mám s největší pravděpodobností zničený 3TB disk kde jsem měl plno videí nahraných pomocí fraps a bandicam - z několika her - co jsem v poslední době dohrál ( Amberstar, Shadow Warrior 2013 - moje třetí hraní, Planescape Torment asi 15-20 hodin hraní,... )- měl jsem v plánu ty videa zpracovat a také se na ně později podívat - Takže mám v plánu dodělat jen to co mám ještě k dispozici - když se ukáže že jsou ty videa z Tormentu zničena - tak se je za pomocí sejvů pokusím dodatečně znovu dodělat/ zrekonstruovat - protože ty videa a následná videa obsahující můj překlad hodlám tak jako tak dodělat.
Mně to přišlo trochu i jako křesťanství - po smrti bude věčný život v nebi.
Já bral vždycky jejich filozofii jako takovou morbidní variaci na buddhismus, těch paralel je tam dost: důraz na absolutní smrt, ne na život (ten je utrpení), zbavit se utrpení (života) je životním cílem, člověk je uvězněn v koloběhu života, jediným řešením je Pravá (absolutní) smrt (Nirvána, tedy "vyvanutí" toho chomáčku vědomí, které nám zprostředkovává tento falešný útrpný svět)...
Jo a ještě ohledně té víry těch Dustmenů:

bite the dust ztroskotat , padnout na hubu (plány, firma ap.)
(žert.) zařvat , natáhnout brka (zemřít), žrát hlínu/prach - být mrtvý

Kvůli jejich víře - se o nich ve hře také mluví jako o bláznech - nebo the Dead - Mrtvích.
Nevím jestli tu jejich víru chápu správně / nějak mi nedává smysl - ale při rovnal bych to asi k takovému posmrtnému *Matrixu* - jakoby se nějak *duše* po smrti připojila k Matrixu - do iluzorního/falešného ( fake ) světa - až pak když dotyčný prohlédne že tento svět je falešný - tak na něm musí přestat lpět, potlačit passion ( vášeň, touha, zanícení, nadšení, vzrušení ) - prostě všechno co by ho táhlo zpět do tohoto falešného světa - aby mu nehrozila nějaká případná šance na znovuzrození zpět tohoto falešného světa - ale dosáhl tzv. Pravé smrti - tedy naprostého klidu duše - nicoty, nebo případný skutečný posmrtný život ?
@TombSpirit (09.05.2014 23:19): Dustmen/man/woman Spalovači / Spalovač / Spalovačka
Dusties/Dustie - Spalováči(Spalováci) / Spalováč / Spalovačice

Já zůstanu asi věrný tomu svému překladu ( Prachovci/Prašivci )- jelikož se domnívám že to jméno namají jen kvůli tomu že provádějí kremaci / ale také kvůli tomu jejích oblečení / a také že to oblečení je určitě hodně násáklé prachem/popelem