Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Vývoj

Herní skript obsahuje asi 800 000 slov, to je asi 3200 A4 stránek textu, pokud bereme v potaz to, že se na jednu stránku A4 vejde přibližně 250 slov.
Hra se měla původně jmenovat Last Rites, což v překladu znamená poslední pomazání.
Vývoj doprovázel nedostatek peněz, a některé questy kvůli tomu bohužel nebyly ve hře vůbec použity.
Původním skladatelem byl Brian Williams známý jako Lustmord, kterého pak nahradil Mark Morgan - autor hudby ve Falloutech od Black Isle

Příběh

Ak sa hráč bude v hre predstavovať často pod falošným menom "Adahn", zmení to jeho presvedčenie na chaotické. Okrem toho sa v podniku The Smoldering Corpse Bar objaví NPC Adahn, ktoré je manifestáciou klamstiev hráčovej postavy Nameless One. Adahn si myslí, že stratil pamäť, ale hráča považuje za priateľa a vraj mu má niečo dať, ale nevie si spomenúť, čo to má byť. Hráč vie Adahnovi "pomôcť si spomenúť" a získať tak od neho viacero predmetov.
Závěrečné video, kde smířený Bezejmenný odkráčí do bitvy odpykat si trest v nekonečné Válce Krve, mělo být původně jako špatný konec - zřejmě více z plánovaných závěrů. Autoři se nakonec rozhodli pro toto video jako "dobrý konec", protože nejlépe odpovídal jejich představám uzavření příběhu Bezejmenného.

Easter eggy

Sice je hlavní hrdina nesmrtelný, přesto se ve hře vyskytne pár postav, které bezejmenného můžou zabít. Jedna z nich je třeba Lothar.
V některých domech je možno najít radioaktivní barrely s varováním radioaktivity, podobné barrely byly k vidění ve hře Fallout. Jeden z nich je k vidění například v domě Lothara.

Ostatní

Pokud vás někdy zajímalo, proč nemůže být Bezejmenný knězem, odpověď vám dá oficiální herní příručka. Je tomu tak kvůli tomu, že Bezejmenného už všichni bohové zavrhli.
Kdože se to skrývá za make-upem jako Bezejmenný na propagačních materiálech a obálce hry? Guido Henkel, game director Planescape: Torment.
Skladba hrající v Civic Festhall je několikanásobně vyšší rychlostí hraný RV 535 - Koncert pro dva hoboje (anglicky Concerto for 2 oboes) od Antonia Vivaldiho. Zkratka RV znamená Ryomův seznam, obsahující veškeré známé Vivaldiho skladby.
Ve hře je několik předmětů, které jsou prokleté, tj. po nasazení nejdou sundat. Některé postavy (např. Mebbeth) nabízejí službu v podobě odstranění takového předmětu, nebo to lze udělat kouzlem. Ovšem nejsnazší způsob je postavu zabít a znovu oživit. Její předměty popadají na zem (bohužel nefunguje i Bezejmenného), včetně prokletých.
Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát za 20 minut a 15 vteřin.
V roce 2017 odhadl Brian Fargo celkový prodej hry na zhruba 400 000 kusů.
Hra obdržela hodnocení PEGI 16 (pro EU) a ESRB Teen 13+ (pro USA).
Hra byla zařazena do knihy 1001 Video Games You Must Play Before You Die vydané nakladatelstvím Universe Publishing.