@Fingon (13.06.2014 14:59): Kdesi, tuším že v té ukryté hrobce na zdech, je napsané, že se mu říká mimo jiné i Yemeth. Ale jestli je to původně ten Yemeth, o kterém píše rudax...

Ostatně, při každé reinkarnaci se z něho může stát úplně jiný člověk, tak není důvod, proč by mu mělo patřit nějaké "pravé" jméno původní inkarnace. Pokud se rozhodne, že je Karel, tak je to jeho současné jméno a basta.
@Sadako (13.06.2014 11:12): jo díky, takže další indície že Bezejmenný byl nejspíš Yemeth - když mi ta jakási sukuba zakletá do podoby toho sběrače vyprávěla o sobě a o histrorii toho přívěsku - že kouzelník Yemeth chtěl s jeho pomocí docílit nesmrtelnosti - ale že byl údajně zabit při nějakém souboji... žeby přežil a pak vyhledal Ravel...
mám dotaz ohledně některých nových NPC, předmětu - který tam přidává nějaký mod:
v té čtvrti s tím barem s čoudícím nebožtíkem - je tam šermíř který vyzývá na souboj a za ním stojí někdo v obleku sběrače - o tom jsem se dozvěděl od chlápka z Hadrníkova náměstí (/ náměstí sběrače-hadrů / hadrářova náměstí) - že ho prý viděl v noci se vybavovat s démonkou - popisem připomínající FFG(Upadlou v nemilost), zkusil jsem je oba zabít (mám mága na 8. levelu - takže jsem je už v pohodě zabil jen s Bezejmenným ) a z toho údajného sběrače vypadl Yemethům přívěsek (na šňůrce) ve tvaru lebky - tak by mě zajímalo jestli je s tím spojen nějaký úkol - jestli je možné v průběhu hry ten přívěsek nějak použít ( v obchodě má cenu asi 1600)
@Say (12.06.2014 15:41): Nejtěžší? Já ho mám snad hned a pokud nezačnu moc blbnout a nešoupne se mi to k evil, tak až do konce hry. Nikdy jsem neměla LG, pravděpodobně proto, že jsem nikdy nehrála za LG.

@John Mirra (12.06.2014 15:58): Ja, to tě poněkud zchaosí.

Jinak mám dojem, že hraní Tormentu si člověk nejvíc užije, když hraje naprosto bez znalosti čehokoliv, co se tam děje a pěkně si to objeví sám. Kdyby tak šlo vymazat tu hru z paměti a zahrát si jako nepopsaný list znovu, to by bylo něco.
@Sinister (12.06.2014 13:02): Paráda. Tak tohle bylo to, co jsem chtěl :) . Díky ti za podrobný popis.

@90210 (12.06.2014 14:08): No a mě to zatím baví ve společnosti Morta. Mě právě zajímala reputace, kterou mi perfektně vysvětlil sinistr :).

Uff, nevěřím vlastním očím, že se to nezvrtlo v chaos tahle diskuze, leč se to dost stává, že jeden to špatně pochopí a už to jede.

Zeptám se ,ty co tomu dali 90%. Pamatujete si ještě, proč od vás nedostala hra 100% ?

Hodně chaotických bodů lze myslím získat tím, že Nameless pomůže Coaxmetalovi...
Mně se chaotický neutrál povedl bez problémů. Asi záleží na způsobu hry, pro někoho to může být těžké.
...tak mě napadá, že se mi nikdy nepodařilo dostat chaotického neutrála. Nijak mě teda nezajímají Chaotikové, ale stejně. Nejčastěji jsem byl neutrálně dobrý. Teď bud rozehrávat moudrého a inteligentního, leč zlého válečníka. Jsem zvědavý, které zlo bude.
A potom si dám charismatického zloděje. Ten bude tutově chaotické dobro.
@FildasCZ (11.06.2014 21:17): Tak bud "normalni" a "neser se" s tim. Hraj jak chces a hodnoceni tomu dej jaky chces, myslim ze je to vsem srdecne jedno.

K poznamkam nize. Taky me vzdycky nejvic prudil styl hrani, pri kterym se clovek nejdriv prvni tyden na ruznych forech pta na kazdou 3,14covinu, aniz by vubec hru poradne spustil, uz dopredu si zjisti idealni slozeni party, stahne si hezci ikonky, popta se na pocet endingu a co ma delat pro to, aby se dostal k tomu nejlepsimu, sezene si nejruznejsi dementni mody a kdyz uz to vsechno ma, tak se na to vetsinou nakonec vykasle, protoze ho to po otazkach typu "jak to mam hrat" nakonec prestane bavit. Ale musime byt tolerantni. Budme prosim tolerantni.;0)
@Matthew.J (12.06.2014 12:37): Nechaj tak, však on Fildas v Baatore zistí, že existuje aj zákonne zlé presvedčenie. Predvedie mu to prvá skupinka baatezu! A možno ešte predtým navštívi bar Smoldering Corpse, kde mu Ebb Creakknees vysvetlí všetko potrebné, aj keď mám tušáka, že mnohí pri prvej hre Ebbovu inštruktáž o sférach jednoducho odklepú a nevenujú jej pozornosť. :(
@FildasCZ (12.06.2014 12:00): Nevěřím, že je správně hrát to na sílu na dobráka způsobem, jakým to hraješ ty (anebo hrát to obecně, jak to hraješ ty - imho si hru jednou dohraj sám, a pak pátrej s návodem, když už teda musíš). Každopádně je třeba mít na paměti, když se chceš držet přesvědčení, že to není dobro-zlá osa, je tam ještě chaos, zákon a neutrál (představ si to jako křížovou souřadnicovou osu. A teď - protože je něco dobré, ještě neznamená, že to není chaotické (či neutrální), a naopak pokud něco uděláš, co je sice podle zákona, ale je to špatné, budeš mít pořád zákonný charakter, leč už ne dobrý.
K dosáhnutí zákonného dobra platí imho následující poučky - nekecat se zombíky a kostrami v márnici, nepomáhat spalovačům (proboha - vždyť zotročují duše a mysli v tělech zombíků!), NIKDY nelhat, NIKDY nevyhrožovat, NIKDY nebýt první, kdo začne rvačku, nespolupracovat s Černou Růží (tzn., tuším, že se musíš nechat najmout od Ostrých Andělů - co je vede žena - a plnit úkoly pro ní a to včetně zabití Černé Růže; anebo snad dokonce nesmíš splnit žádný úkol v této uličce),...
Sám vidíš, že to je pak docela dost nuda k hraní (a k tomu se připravíš o řadu questíků), ale kdo chce kam... Když budeš zákonné dobro, vyváží se to jen tím, že budeš moc používat určitý druh krvavých slz (jsou ve hře asi tři, většinou je dostaneš, když odhalíš tajemství spojené s tvojí osobou) a jeden pitomý meč. Navíc udržet si zákonné přesvědčení je pak dost pain in the butt a musíš před každým rozhovorem ukládat (obzvlášť, hraješ-li s češtinou). Zákonné dobro navíc není nejvyšší inkarnací dobra, to je imho neutrální a chaotické dobro.

EDIT: Ten druh krvavých slz, co mám namysli - Slzy ze Salieru Dei - zvyšují permanentně odolnost. Jsou to snad slzy andělů nebo tak něco.
@FildasCZ (12.06.2014 12:00): Dobráci od kosti mají v dobře napsaných scénářích hlavy sťaté ke konci první série ^^

Torment není Star Wars. Star Wars je plochá pohádka, která má jen dvě strany mince - zlou a dobrou (více méně).

Nebudu prodlužovat konverzaci - tvůj přístup ke hrám (nebo alespoň PS:T) mi narposto uniká a nejsem schopný ho pochopit. No offense
@orromis (12.06.2014 11:39): Takhle já chci hrát za dobráka a někdo říkal, že nesmíš mít mínusové body. Prostě chci být 100% dobrák od kosti. Proto mě třeba zajímalo jestli to třeba nějak vadí ty -7 bodů v zákonu. Jistě, že se rozhoduju, jak to vidím já, ale pak mě zaráží, právě, že logicky je to dobře, ale je to ohodnoceno špatně. Dobrej skutek potrestanej -.

Joo dám na rady a kašlu na to +-. Jinak bych se zbláznil. Je jasný, že treba, kdyby tam byla postava, co je zla a lidi by chteli, aby umrela..A ta postava by chtela umrit, tak ja ji pomuzu a dostanu +1 prijde mi to dobre..Lidi chtej tak jsem to udelal.

Jasný, že to nejde vše odhalit ani ve star warsu jsem neměl tolik nervů pořád savovat a lodovat, abych zjistíl, co se stane, když dám jinou odpoved.

Prostě mě jen zarazilo, že dobrej čin byl potrestán.. Takže hra to vidí jinak, že pomcot v drobém smyslu spalovači je právě špatně a jelikož chci být dobrák tak mě to zarazilo..
Pokud to nějak ovlivní těch -7 bodů tak budu záporak to je lehčí, člověk se nemusí tak rozmýšlet , jako odpověd zvolí..
Dobrak jsem byl v kotoru 2 a zaporak v 1 treba :) . Asi máš pravdu, že chci něco, co nemůžu dostat.
@FildasCZ (12.06.2014 11:00): Ta hra je především Role play - nevím co to znamená pro tebe, ale pro mě to znamená vžití se do charakteru a rozhodovat se tak, jak bych se v takové situaci rozhodl ve skutečnosti. Mě sakra nezajímá jestli následky rozhodnutí sníží nebo zvýší reputaci, mě zajímá, jestli to rozhodnutí odpovídá mému osobnímu přesvědčení. Pokud je to dobrá hra, tak SAMOZŘEJMĚ nemůžu takovým způsobem odhalit vše a to je DOBŘE. V tom je totiž princip hry. Pokud chceš odhalit vše, tak si zahraj nějakou plochou ptákovinu, která se rozvětví až na samotném konci (a tak předvídatelně, že se to stejně nepočítá).
@FildasCZ (12.06.2014 11:00): Já to dohrál jen 2x (a už je to docela dlouho), takže si to takhle z hlavy nepamatuju, ale na obchodníky tam samozřejmě narazíš... co se Mortova těla týče, tak to bude patrně jen žert.
@John Mirra (12.06.2014 10:50): Tak první reakce a ve směs pozitivní.. Jo přesně takhle to dělám. Nejedu podle návodu, jen kdyz se ztratim. . Takze pokud se rozhodnu treba jinak a nejde to tak, tak se podívam a zjistím, ze to jinak ani nejde..
Treba ta reputace, ze me zajimalo proc jsem dostal -2 vody kvůli tomu, ze jsem pomohl spalovacum.. Rekl jsem si asi to jsou spatni lide.

Jasny, ze to musim hrat já :D to bych se nikam nedostal. Me prave zajimala tahle vec.
Kdybych jel podle návodu tak me to nebavi, Myslim proste speed run. Ke spolecnikovi Mortovi se snazim vyjit vstrict bohuzel me obcas mrzi, ze tam nejsou moznosti mu vyhovet..
Treb s tim, jak mu najit vhodne telo. Predpokladam, ze je to bud zert, a nebo pak bude moct mit nejake telo ? :D
Trochu me mrzi, ze jsem jeste nenasel obchodnika a to uz jsem v druhem baru tam, kde je ignus.
@FildasCZ (12.06.2014 10:37): Prostě to hraj, prozkoumávej všechny lokace pořádně, kecej se všemi postavami a chovej se ve hře tak, jak si myslíš, že je správné - a věř že nic důležitého nepropásneš a užiješ si to víc, než když se tu budeš pořád ptát co máš dělat dál a řídit se dle návodu atd. :) To si fakt můžeš rovnou prohlídnout nějaký Walkthrough na youtube.
Jasný, při nějakém zákysu se klidně zeptej, ale jde o to, abys to hrál TY, ne MY :)) Já byl třeba při prvním hraní ze začátku v Sigilu docela ztracenej, takže jsem si v návodu hledal kde koho najdu - ale jen to, ne jak daný quest vyřešit a jaké bude mít následky. V tom je to kouzlo.
A dej si tomu procent kolik chceš (podle tebe!), pokud si to hodnocení správně oddůvodníš, tak nothing problem.
@AlieN (12.06.2014 09:59): Právě, že to absolutní nesmysl není. Jelikož nejseš já, tak to vidíš svyýma očima, jak to řekl user, že to vídí, každej jinak .............

To jsi řekl ty, že to "hrát" nechci tohle je totální nesmysl! Já pouze usměrnil, že Vy, kteří u toho slintáte( pardon za to slovo, ale projel jsem si starou diskuzi) tak jsem naivne myslel, ze muzete dát uzitecne rady ( ano nekdo je dal, nekdo hold nemel zajem, tak proc se namaha psat.. Pokud to mam project, jako masovy hrac, tak se nezlob, ale tve hodnoce 100% je napoadnutelne.. Reknes si, tak on se zajima a misto nadseni, ze je nadsenej, ze se zajima ho odkazu na videa, navody, ktere projel, ale už mě nezajíma, že se chce dozvedet neco, co jeste nevi treba. A jak jsem si vsiml nekdo jí da a nekdo jen dá "radu" tak to proste hraj..
Mozna jsem lehce citove napadnutelnej, ale pokud mám hru rád a prijde nekdo, kdo potrebuje pomoc a rozhled a reknu mu tohle tak, co si asi pomysli...
Co bych dal za pristup lidí , jako má RXQ79rudax:

Hre jsem dal druhou sanci, tenkrát v tom roce 2005 mě to prostě nezaujalo, A tak se zajimam a nesnazim se ji neignorovat, ale obcas tyhle vase nerady mi nepomahaj. To je jako, kdyz kamarad chtel poradit ohledne witchera tak byl hrou unesenej a misto odkazu jsem rekl, co vim .., kdybych ho odkazal na net, nebo rekl hraj to, jako normálni clovek.. Tak to projede, jako kazdou jinou hru. A bude zklamán. A ja taky pac prijde o mnoho veci, co treba nevi a z videa, a navodu se to nedozví pac toho je mraky.

Ja mám radost, kdyz druhej je u hry nadsenej a zajimaj ho konkrétní věci.
Ale opravdu se nezlob, z toho, co jsi napsal, ale tohle presne priklad, jak to nedelat.

Tohle není diablo, takže to srovnávás s diablem ? Optimalni naboostování ? Ja mam pocit, že jsem chtel jen vedet neco o te reputaci, o ktere jsem se moc nedozvedel na netu. Proto jsem prisel a vyptával se. A chtel se ujisti, jak to teda je( a uz jsem se to asi dozvedel) .. Me nezajimaj veci, jak si mozna myslis, jak si udelat nejlepsi staty, jak mít nejlepsi mec, zbroj.. Neee.

To by bylo moc lehke. Gothic 3 jsme snad hrál po druhé ? 118 hodin a pak znova , kdyz jsem zapomnel, co kde, jak, proc ? Ne taky jsem se vyptával, cetl, koukal, ale tohle jsem nezažil takový vratký most..

Já mám lehký pocit, že ti, co tohle pisí, jako ted ty , si možná mysli, ze proc by mi meli radit, kdyz stejne hre dam nulu.. Takovej pocit z toho mám pocit.
Neco jiného by bylo, kdybych byl proti hře, že by se mi nelibila na což mám nárok, ale v dolejších diskuzích to jedinci, co tomu dávájí víc jak 80% nechtějí akceptovat, že někomu se to nemusí líbít.

Tak teda sorry pařmeni, že jsem se snažil o vaši pozornost na tuhle ody pějící hru.
A budu rád, když mi zas někdo poradí, jako RXQ79rudax , nebo někdo, kdo hru má opravdu rád.

PS: A jestli se ted spustí nějáká diskuze, která bude tohle obracet. Můj adblock je rád přivítá. Diplomaticky to řeším tak chci to samé a ne ty lehké agrese, A takový to.. Jezis, co jeste chce slyset at ji proste zahraje., nemam chut mu psat neco, co neví, ale musím to napsat, abych to pochopil, že už není víc co o hře psát.
Verte, ze to chápu, ze vas asi nebavi mi psat rady, nebo neco, co bych mohl prehlidnout, ale asi máte dost energie, ze musite psát, i když to není nutný.

Ps.2 : Ale bojím se, že to bude něco, jako mlátit prázdnou slámu.. Tak prosím jestli hodláte pokračovat v tom odkazování na nic říkající věci. Tak nepište. Uvítám pouze ty, co chtěj respektovat to, co píšu a zařídit se tak.
@FildasCZ (11.06.2014 21:17): "To je těžký, když to považujete za nejlepší hru století. Tak já to chci vidět vašima očima :D.. Hrát to po 2x určitě nebudu, proto chci využít všeho, co se dá."

LOL, to je ale absolutní nesmysl - hra století to je právě proto že ji procházíš, objevuješ a prožíváš prožíváš sám za sebe. S tímhle přístupem... meh, se podívej na hromadu gameplayů na youtube a vůbec se s tím neotravuj, když to vlastně vůbec "hrát" nechceš.
Tohle není Diablo kdy bys měl číst rady na netu aby jsi si optimálně naboostoval postavu, táhni z internetu a hraj.
@Sinister (11.06.2014 20:32): jo přesně ten to byl - Zachariáš

re: Fildas: Později budeš mít možnost přivolat duši zpět do některých *ne příliš dlouho* mrtvých - a promluvit s nimi - zombíky i s připadnými jinými povalujícími se vzdechlinami co najdeš - na to se teď právě chystám jen co pořádně znovu prozkoumám Hive (Úl) - nové dialogové možnosti s některými NPC díky Annah ( např: Nails - ta s těmi hřebíky ) a prolezu celé ktakomby.
@USER47 (11.06.2014 21:25): Ok ;) tak tohle jsem potřeboval vedět :D a mohli jste si ušetřit zbytek. Aspon něco.

Jo PS: Aby si zbytek, co mi poradil nemyslel, že nejsem rád za rady jsem rád a děkuji tomu zbytku, co mile rád poradil.
"...Tak já to chci vidět vašima očima..."

Našima očima to nikdy neuvidíš, pokud si to budeš kontinuálně spoilovat nějakým výzkumem, odbíháním k návodům, walkthrough videím a podobnejm ptákovinám. Prostě hraj a objevuj, když ti sem tam uteče nějakej sidequest, vůbec nic se nestane.
@Matthew.J (11.06.2014 21:22): A jak myslíš, že to dělám ? :D dělám to teda mnohem univerzálnejc. Páč v návodu není vše.. A je to zdržování..

Místo motivace :D mi to lehce znechucujete tak to projed, jako nromální člověk apd., ale je dobré vědět, že vám tolik nezaleží kolik hře dám..
Pak se divíte, kolik jí dám a ještě to musím, jako malejm odůvodnovat teda těm, co brečí.

nastesti RXQ79rudax ma videa tak to sleduji v rychlovce :). Jinak bych tu hru prolítnul a vykašlal se na ní. Čekal jsem více ochoty a spolupráce a radost, že nemám záměr hru poškozovat, jak i mnody myslíte.
@USER47 (11.06.2014 20:39): To je těžký, když to považujete za nejlepší hru století. Tak já to chci vidět vašima očima :D.. Hrát to po 2x určitě nebudu, proto chci využít všeho, co se dá. Jako v jinejch hrách, co byly ve vašich očích epické hry, kdybych byl normální tak tak se s tím neseru a výsledný komentář a hodnocení by bylo neadekvátní si myslím. A pokad mi hra má dokázat hodnoty, který má, musím o nich vedět.

Je to u spousta her, co jsem dohrál a říkam si ty vado, to jsem nevěděl, nechal jsem se ochudit, děláte si prdel, že kdybych byl takovej a makovej hra ma jíný směr.
A předpokládám, že hra je dlouhá takže moje rozhodnutí bude mít dopad na hru ve hře.
Ser na návody, ser na výzkum toho, co se všechno může stát, když něco uděláš, a hraj to jako normální člověk...
@RXQ79rudax (11.06.2014 19:17): Jo ty já nezabijím se všema jsem si pokecal (az potom, co jsem zabil knihovníka) . To jsem asi přehlídnul, který z těch zombíků to byl.
Já to právě s těma gogu hraju :D. A když dáš S na klávesnici a potom takovou modrou knizecku svetlou tak tam mas zákon, good a nad tim je text.

No já je zabil podle návodu, že to maj něco vzácného u seb knihovník to pírko. A ta žena taky něco.

Paráda díky ;)
@FildasCZ (11.06.2014 18:48):
edit: jo a hlavně v márnici nezabíjeje žádné zombíky - pak s nima můžeš promluvit a jeden je i tvůj bývalý společník.
---
já to tedy teď poprvé hraji s těma doporučovanejma modama na gogu - ale žádného zobrazení změny náklonu/příklonu/přesvědčení - jsem si nevšiml.
prostě si často pro jistotu to přesvědčení kontroluji - a když se mi náhodou změní k horšímu - tak loaduji. Chci si to Zákonné dobré udržet.
No nevím proč si je v té márnici zabíjel - já si před rozhovorem vždy uložím - když tak si někoho zkusím zabít jen na zkoušku / nebo toho spalovače v tom baru - chtěl zemřít na tak jsem ho nechal mu zakroutit krkem - jako třeba toho knihovníka Dhalla - tama Spapalovačka co tam operuje ty mrtvoly - ta je spjata s čarodějkou Ravel stejně jako Mebbeth- ale nepomatuji si jestli jde s ní pak promluvit nebo jen zmizí

Přesvědčení má také vliv na dialogové možnosti, různé úkoly, reakce NPC, používání určitých předmětů dobrý příklad ke konci Bezejmenný lituje toho co udělal - dobrý že jeho některé inkarnace spáchali tolik zla, jako zlý - žes nestihl zabít více lidí

@valcik (11.06.2014 18:11): Ted jsem lehce mimo. zkrátka, když dělám dobráka tak dostávám + 1 k dobru , a když dělám špatné věci; pomáhání spalovačům tak je to špatné podle zákona. Např, jak jsme zmínil v tom baru na začátku jsem pomohl dvoum jeden se chtěl zabít a druhá potřebovala víru ( překecal jsem at se nezabíji a te druhé osobě at najde víru) . Tak jsem myslel, že je to dobře a místo toho mi to přidalo -2 k zákonu dle překladu.

A podle textu jsem neutrální, i když mám v poctatě -3. -7 zákon +4 dobro . Což bych měl být mírně zlej, nebo tak nějak