@FildasCZ (18.07.2014 12:22): Říkal jsem že jsem si zkusil dát hru od znovu - abych si to ověřil - a promluvit s tím Pennem s jiným přesvědčením - to se dá lehce během 20 minut zvládnout ( jako opravdový neutrál - protože když jsem tam provedl nějaký úkol pro anarchisty tak mi přesvědčení spadlo ze zákonného dobra na neutrální dobro - a asi proto mě Penn nechtěl mezi Anarchisty přijmout, jako opravdového neutrála mě přijal, v mém předchozím hraní mě přijal i jako zákoně dobrého )
@Sinister (18.07.2014 11:48): Jen se ptám ;). Proč zrovna diablo ? :) Ten loot system je u hromady rpg. Tak já neměl na výběr nevěděl jsem, že port se aktivuje jen jednou a pak ho helgrim deaktivuje.
To o tom mrtvém králi si možná pleteš s tím mnohojednym/jedem. Tim krysákem ne ? :)
Tak za vybiti mi to vzalo jen 1 k zakonu a 2 k dobru.

@RXQ79rudax (18.07.2014 12:08): Právě v tom byl zádrhel. Jo, ale ta aktivace je jen jednou prave. A ja to nevedel portnul se ke krali pak si precetl radsi nasledky a zjistil jsem, ze pokud hraju za zlodeje ci ho mam ve skupine, ze tam staci dat hlava, a vzit tu kralovou vymena. A ze si narod neznepratelim. Bohuzel s tim portalem jsem to vedel az pak. A odejít od krale slo normalne pres dvere takze jsem si rikal, ze klic netreba,, Takze jsem nemel ani zalozny save. Pak jsem se tam vrátil a ejhle portal uz nesel... Tak ctu, ze je treba ukrast klic. Tak jsem zkusil se zneviditelnit a proplizit se a otevrit aniz by na me zautocili ejhle,. I presto na me zautocili.. Myslel jsem, ze je to treba podle %, ze treba budu mit stesti a otevru je aniz by na me zautocili ne.. Proto jsem udelal asi 20 loadu :D.. Nevadí uz jsem ve 4 aktu

@RXQ79rudax (18.07.2014 12:08): Jinak jak se dostat za pennem ? Si rikal, ze jsi tam byl za 20 minut. To není možné, nebo je, jak ? . Chci se přidat k anarchistů, abych se mohl infiltrovat do ostanich frakcí.
cože ? Vždyť Lothar chce lebku z té moji hrobky - takže vlastně lebku bezejmenného - o tichém králi se vůbec nezmiňoval, ? , jak jsem psal předtím - lze si zajistit přístup k Tichému králi poté co vás tam zavřou tak že se Hagrima na to zeptátáte a on vám řekne že potřebujete k volnému odchodu souhlas Tich. krále - pak rozhovor ukončte a jděte za Marry... a ta vám prozradí jak aktivovat ten portál vedoucí za tichým králem - pokud vím tak informace o tichém králi chce Mnohojden - nebo případně Acaste pokud hrajete za zlí charakter
@FildasCZ (18.07.2014 10:06): Zkratka na sbírání rozhodně není. Tohle není Diablo ;) Můžeš mi říct, jaké podzemí jsi zmasakroval? Snad ne Pohřbené národy? :D

Mimochodem, ty lebku Tichého Krále vůbec nepotřebuješ. Lothar chce informaci, že Tichý Král je mrtev, posléze mu postačí jakákoli jiná lebka. Tu informaci seženeš i jinak než vybitím všech, už nevím jak, ale seženeš.
@RXQ79rudax (18.07.2014 11:28): No udělal jsem všechny questy. A mluvil jsem s hagrimem i Marry a nic takového se mi nedostalo. A to jsem měl i s kouzlem 25 moudrost. Podle návodu prej, když se portnu za králem tak mu můžu vyměnit hlavu a dát tam tu soegovu, ale to také nešlo. Možná bug ? S mody. A po druhé se nešlo portnout za králem takže jsem ukradnul klíč utrhnul královi hlavu. Vysekal kostry a ghuly. Ted jsem akorat shlédhnul zabití pharoda.
@FildasCZ (18.07.2014 10:06): Ta kniha se hodí u těch velkejch kostlivců v márnici. co jsi zase zmasakroval - to podzemí s těmi zombíky, kostlivci a ghůly ?
- doporučji je nechat být a splinit si tam ty úkloly - samozřejmě jsem si je také zkusil je na zkoušku pozabíjet - když jsem zkusil vzít lebku Tichého krále ( a nabídnout ji Lotharovi ) - ale pak jsem loadnul. hlavi: Soego, Marry ( tu musíš o tu lebku požádat ), Hagrim, obyč lidská a krysodlačí lebka, Mantouk, Acaste.

- můžeš se tam také stát Tichým králem - potřebuješ vyšší charisma a informaci od Hagrime že potřebuješ k opuštění svolení Tich. krále a pak o tom promluv s Marry.

----
Každé první navštívení lokace - to téměř vůbec neběhám ( pokud to není lokace plná nepřátel ) - jen případně trochu popoběhnu dle potřeby - prostě to pak nějak kombinuji dle potřeby - je to proto abych si hru - tu atmosféru vychutnal - teď jak to hraju znovu - tak jsem se naučil používat klávesovou zkratku R ( předtím jsem autorun přepínal z herního nastavení, nebo používal shift ) ( R - přepínání během chůzí a během ). ( už jsem našel Ravel )
Kniha kostí a popela je něják důležítá ? Na googlu jsem to nemohl vůbec najít. Všichni radí at věci, které jsem použil četně klíčů v cetne Drowned Nations prostě dal do kontejnere a nezabejval se tím..

A je tu další věc.. Lootovaní mrtvol, zmasakroval jsem celé podzemí a nebaví mě naklikávat ty hromádky věcí. Není nějaká zkratka na sbírání, nebo cokoliv ?

Ted mě napadlo další prej Lothar vykupuje lebky, co jsem tak četl. Takže ty lebky soagar, marry apd by mu měli jít prodat ne ?

@RXQ79rudax (17.07.2014 17:24): Jsem rád za videa, ale zkusím se zeptat . Proč nepoužíváš běh ? :O . Nechci, aby to vyznělo, jako nevděčnost, ale urychlí to návod. Kudy kam, když chodíš tak se musím proklikávat a třeba 5 minutovej ůkol s chozením zabere 8 minut.
omodovaná verze PT už mě nenechá si lehce nalevelovat postavu v tom podzemí Sigilu - zabíjením těch červů - v neupravené verzi hry šli lehce zabít kouzlem - tím jedovatým mračnem - ale teď se mi tímto kouzlem nedaří zabít ani jednoho - musím na ně jít s celou partou a používat podpůrná kouzla.
@Jo_Do (13.07.2014 00:18): na překladu začnu pracovat až hru dohraji - asi prvních 20 hodin mám ale zničených - před nějakou dobou jsem tady psal že se mi zničil plný 3TB disk se spoustou videí z her a stále nevím zda mi to opraví - takže začnu překládat asi až hru dohraji momentálně jsem získal Nordoma - a odhaduji že mám za sebou asi už více jak 140 hodin hraní a případně se ještě budu muset ten začátek zopakovat těch asi 20 hodin - to je márnice, celá oblast před márnicí a pouze ten bar u doutnajícího nebožtíka.

No pak budu překládat a případně si to ještě rozehraji za zlý charakter - ten si myslím nebude mít problém se k Anarchistům přidat - protože ten Penn podle kouzla odhal zlo je zlý - proto se mnou nechtěl asi nic mít když jsem se pokoušel k nim přidat jako neutrálně/chaoticky dobrý.

Také mám ještě udělanou poznámku abych se pokusil vylákat toho Adaha - aby se objevil v tom baru - ještě nikdy jsem ho nepotkal. Jinak ta učitelka magie se vydávala za Adhanu.

A jak jsem tu již několikrát říkal hrajte hru v původním malém herním rozlišení (640*480) - postavičky a prostě všechno je pak dostatečně velké - úplně super na 22 palc. monitoru.
Ještě na tom překladu děláš? Původní překlad by opravdu potřeboval trochu vychytat, díval jsem se na tvoje video z hraní, a původní překlad souvětí: "Touched. Good for not much", jako: "Jsem dojatý, dobře žít a ušetřit", není právě nejpřesnější. Vět, které by chtěly opravit jsem objevil dost, práce jak na kostele.

(Upozorňuji, že práce překladatelů Tormentu si vážím a nechci ji nijak zlehčovat. Při takové náloži textů a počtu překladatelů, je téměř nemožné se vyhnout chybám.)

Mimochodem, rozehrál jsem to za zloděje a pravého neutrála a dal se k anarchistům. Viva la Revolución!
I když na novém počítači mi hra padá každých deset minut, na velkém monitoru jsou postavičky moc malé a v podstatě nic nevidím, a začalo mi vadit, že rozhovory nejsou dabované, i když dřív jsem si toho ani nevšiml. A když pauznu hru, tak se postavy zaseknou ve dvou animačních fázích, ale za to může určitě mód, protože původní hra mi tohle nedělala. Prostě začínám tušit, odkudže jsou ta nízká hodnocení z poslední doby.
@FildasCZ (09.07.2014 09:17): Jak píše valcik, spolubojovníci mají nějak jednou za tři levely bod, který se jim automaticky přidělí. Stejně jako se zbraňovými dovednostmi (Annah vždycky boxerové nože, Dak'kon vždycky meče). Což jde ruku v ruce s charakterem hry - postavy jsou individuality a přestože jsi vůdce družiny a říkáš jim, jak mají bojovat, do ostatních věcí je ti prd (což je ostatně i důvod, proč ve hře prakticky nejsou zbroje - s výjimkou dvou pro Fall From Grace a dvou pro Annah - najdeš později).

Pouze Bezejmenný dostává jednu statistiku každý level.
@FildasCZ (08.07.2014 23:24): Hmmm, to by asi stálo za to zvážit, zda nerozehrát znovu bez této konkrétní části modu. Dokud nejsi daleko.
Za zkoušku nic nedáš, tudíž zkus reinstall. Já to tak dělal pravidelně: laptop -> laptop + stolní monitor -> laptop + HDMI kabel s televizí atd. Během jedné hry docela dobře i dvacetkrát a s potížemi jsem se nesetkal ;) Každopádně si savy nejdřív zazálohuj, což je ale klasika, když něco děláš s hrou.
@Sinister (08.07.2014 16:30): No právě já už ty mody měl. A od druhého levlu se mi to nezměnilo staty..To je právě to zvláštní.
Tak savy by měli být poradku, jelikoz jak jsem preinstaloval hru s mody tak jsem tam nektere nedal hra sice obcas padne, ale zadnej zkrat.Tak rozliseni by melo byt mensi zlo.
Ten WS je verze 3,0.5 je to ten, co se doporucuje. ( jo je to infinity engine takze zkratka staci jen reinstal a nastavit si tam novou velikost. Rikam dobre ? Mám gog verzi nevím jestli to hraje nejakou roli

@MCZ (08.07.2014 19:51): Jaj to jsem to asi blbě přečetl já si umanil, že to bylo pouze potvrzení, že takové rozlišení právě chci
@FildasCZ (08.07.2014 16:13): No, v původní hře je tomu tak každým level - což se některým hráčům zdá, že to hru rozhodí. V nějakém modu (nějaké core-rules nebo tak něco) bylo, že to vrátí do stavu klasické edice D&D 3 (3,5) - tedy, že postavy mají bodík jednou za asi tři nebo pět levelů (je to snad i v závislosti na rase. Pokud sis tento mod nainstaloval, je mi to líto - chyba :/ Jde o to, že Bezejmenný se těmto pravidlům v mnoha ohledech vymyká a nespadá teoreticky do žádné rasy.

A pokud jde o savy - běžně jsem rozlišení měnil a problém nezaznamenal. Raději si je zazálohuj, aby se nějak necorruptly, ale ze zkušenosti vím, že s tím nejsou problémy. Pokud tedy používáš Infinity Engine Widescreen. Jak je tomu s jinými, nevím.
@Sinister (08.07.2014 14:24): Ok. Páč jsem četl.

Savy uložené při hraní v jiném rozlišení, se špatně načítají. Po změně rozlišení (i po nainstalování) je tedy potřeba založit novou hru.
Já jen, abych pak neměl nějak rozhozený savy :/.

A jeste me zarazi, ze mam 4-5 level a nemuzu si pridat body do statu, jako int, dexterty, wisdom.. To je vzdy od nejakeho levlu ? Vim, ze to slo jen jednou a to, kdyz jsem mel level 2 snad.
@FildasCZ (08.07.2014 14:12): Bez potíží přes Widescreen mod. Úplně normálně ho spustíš, zmáčkneš 'r' ('R'einstall) a nastavíš rozlišení úplně stejně jako poprvé.

To s tím spalovačem se dá řešit podle přesvědčení - nevím, jestli si to pamatuju přesně (spíš zhruba), ale mělo by to v zásadě být takhle: 1. řešení: Nezabíjej se, protože je to špatně (dobro); 2. řešení: Nezabíjej se, protože nebude Pravá Smrt (spalovačská - chaotická? - varianta); 3. Tak se pro mě za mě zabij (chaotická); 4. Měl by ses zabít (zlo).
@Sinister (08.07.2014 14:03): Já udělal všechny questy krom těch spalovačů. Jelikož to mi ubíralo na karmě :D.. Ta hospoda hned na zacatku ulu, jak jeden se chtel zabit.

Jinak ted jsem mimo domov a nemuzu to hrát. Zajímalo by me jestli, kdyz mam v modu nastaveny to rozliseni jestli pak to jde odinstalovat a zmenit to na rozliseni notbooku ?Aby se nepokazily savy. Vis, jako ze doma mam 1920x1080 a ted jsem na cestach a maximalne je tady to 1377x 768.
@FildasCZ (06.07.2014 19:00): Hele, jak jsem napsal, já ten quest nedělal - tuším, že ho přidal až Unfinished Business. Ale s jistotou to nevím. Poradí ti spíš Rudax.
Pharoda jsi našel? Bez problémů? Při prvním zahrání jsem naprosto vyčistil Úl od všech možných questů jen díky tomu, že se mi nedařilo najít portál k Pharodovi. Když se nad tím zamyslím, jsem za to vlastně rád :D
@FildasCZ (06.07.2014 17:24): ten přívěsek jsem tu už také řešil asi před měsícem - tady
ten sběrač je ve skutečnosti nějaká sukuba ( také se o tomto sběrači zmiňuje chlápek z hadrníkova náměstí ) - kterou do této podoby zaklel nějaký mocný kněz když se ho pokoušela svést(chtěla získat jeho duši), ale její přítelkyně ( další sukuby ) ji v tom nechali protože chtěli zaujmout její místo v nějaké té jejích hiearchii, ale nakonec si řekli že je škoda přijít o tak zkušenou sukubu že - takže ji dali za úkol nasbírat 10 duší ( asi nějakých 8 nejvýše postavených démonek/ďáblů - kterým tyto sukuby slouží - ji dali tento úkol který - když splní tak se může zase vrátit a získat svou podobu a moc zpět ) - a k tomu ji právě slouží ten Y. přívěsek, ten šermíř je v její moci - má za úkol prostě zabíjet nějaký týpky pro získání jejích duší - které lapí ten Y. přívěsek, takže buď ji můžeš zabít a ten přívěsek donést těm ještěrům v baru nebo ji ho prostě nechat - uzavřít s ní smlouvu že ti bude po nějakou dobu v budoucnu k dyspozici, s těmi ještěri v baru lze kvůli tomu amuletu pak vyprovokovat souboj/nebo prostě na ně můžež zaútočit - a zjistíš že je tam v tom baru jeden démon maskovaný za chlápka- který ti může dát nějaké kouzlo když si chaotický, ten chlápek reaguje na Annah i FFG.

nějaké velmi vtipné reakce - žlutoprst z hadrníkova náměstí - nechat Morta aby mu ukousnul prst když tvrdí že je to jeho lebka, nebo když uvidí Annah tak ji nabízí peníze za to aby si sní mohl vrznout. Annah i Morte také reagují na toho šermíře s tím *sběračem*
@FildasCZ (06.07.2014 16:21): Spíš asi k vůdci Sběračů? Jakože jdeš k Pharodovi? Hledá se to napoprvé dost blbě, kdybys měl problém, ozvi se.
Každopádně Ady je trochu na hovno postavička. Nemluv s ním, pokud možno. Když s ním nepromluvíš, nic se nestane, až budeš mít možnost splnit quest něco jako Yemmethův přívěšek (nebo tak nějak), tak si promluv až pak. Já sám ten quest nikdy neplnil, ale vím, že je spíš matoucí než co jiného...
@Sinister (06.07.2014 16:00): Narazil jsem na záhadnou postavu Adyzoel Eriane-Ard na internetu o tom nic není jen, že to možná je spojení s yemet questem.

Dobře díky.
Nene říkám, že má hodnotu jen 850 :). Já ho už mám nasazený. Mám už něco přes 2500 mincí. Už se těším na další postavu a ta bude hodně za dlouho předpokládám ? Už jsem smerem k vudci spalovacu. Presneji Uz vim, jak k němu.
@FildasCZ (06.07.2014 15:54): Snaž se tyhle věci nevyhazovat - ani ne tak proto, že by měly upotřebení dál ve hře (většinou ne), ale spíš jde o to, že já takhle vyhodil pár věcí, které jsem ještě použít ani nestihl - buď si najdi bednu v nějaké lokaci v Úlu, kam to budeš skládat (i knihy) anebo jednoho obchodníka, který vykupuje úplně všechno (a hlavně si ho pamatuj!).
To s tou náušnicí je známý bug. Od Windows 98, na němž jsem poprvé hru hrál, se mi vyskytl v 98, ME, Vistách. Naopak na XP a 7 nikdy. Ale kdoví, čím je vlastně způsoben.

EDIT: Člověče, hodnotit věci podle ceny?! No tak! To je přece nesmysl! Musíš přece hodnotu extrahovat z upotřebení - jestli jsi to vážně prodal, zbavil ses vážně užitečné pomoci. Faktem je, že tohle není Diablo a boje stojí převážně za prd, ale zase na druhou stranu všechno, co je zjednoduší a urychlí je vítáno.
@Sinister (06.07.2014 15:34): Prodejní cena byla jen 850 minci :D.. Zajímavé bylo, že ta nausnice, ze ktere vypadne zprava nesla prodat, pokazde kdyz jsem ji chtel prodat a sel jsem pryc z lokace spadla hra :/ . A to mela hodnotu jen 120

Jeste se zeptam mám dva klice z marnice muzu je zahodit ? Jeden ten balzamovací a druhej byl takovej cervenej marnice svatyně.
@FildasCZ (06.07.2014 11:39): můžeš ji prostě říct že si chceš něco koupit - pak se dole přepni do sekce Aid/pomoc ( taková zelená nádoba) - a můžeš si zaplatit aby na tebe seslala kouzlo zruš kletbu. Jinak ten prsten je dost dobrej - tak si nech nasazenej - bude ještě dost dlouho trvat než seženeš nějakej lepší.
Mempa's Biting Ring dá se zrušit kouzlem od babky ? Jelikož nejsem mág ještě tak to nemůžu ověřit.
@Jo_Do (30.06.2014 22:15): tak jsem si to ověřil - že je třeba být opravdový neutrál ( i když v té ofic. verzi hry jsem mohl být klidně zákoně dobrý) - zkusil jsem si dát hru od začátku a asi za 25 minut jsem mluvil s Pennem - a vážně teď už mi nabídl přijetí k Anarchistům.
@Jo_Do (30.06.2014 22:15): stát se chaotickým je lehký stačí jen pozabíjet hodně lidí - ze zákoného dobra - mi to takle lehce spadne na chaotické dobro. Jinak jako anarchista se můžeš přidat ke všem frakcím a tudíž využívat naráz jejich výhody - infiltrovat je.
V nějakém návodu, ale už před drahně lety. Taky jsem se chtěl přidat k anarchistům (jen si to vyzkoušet, ne že bych opravdu chtěl zničit sféry), ale nikdy se mi to nepovedlo, protože jsem vždycky skončil jako chaotický (což o mě taky něco vypovídá).
@Jo_Do (30.06.2014 13:29): a kde si se dozvěděl že by Bezejmenný měl být neutrál ( reskpetivě asi opravdový neutrál jako na začátku ), teď se mi totiž po zničení toho stroje změnilo přesvědčení na neutrální dobro - minule mi zůstalo na zákoně dobrým ( když jsem s Pennem mluvil ohledně přijetí k Anarchistům).
- a teď mi prostě Penn nadává do bláznů, nebo mi říká že B. Lihn byla jeho bývalá milenka a snaží se aby byl zatčen.
zatím si zkusím plnit jiné úkoly - pak si zkusím splnit ty úkoly pro b. Lihn znovu - pak Kdyžtak zkusím v té omodované verzi hry, případně i v té oficilání se rychle dostat do Dolní čtvrti s přesvědčením opravdový neutrál a uvidím jestli bude nějaká změna - jestli to opravdu není nějaký bug - že se tam nějak ty dialogy chybně překrývají.
"Radím" a přitom o té věci vím houby, nu což. Našel jsem jiný pěkný anglický návod, i s obrázky, krok za krokem.
Mám cukání si Torment zase nainstalovat, u anarchistů jsem nikdy nebyl.
@Jo_Do (30.06.2014 12:57): já jsem totiž předtím byl zákoně dobrý a vzal mě bez problému - zadal mi ten úkol někoho zabít - ten návod co tam je není správný - ten obchodník ti může říct heslo které použiješ v tom skladu ( aby sis tam mohl něco koupit bez toho aby sis se přidal k anarchistům ) ale ne u S. Penna - tomu musíš říct to heslo co máš od B. Lihn.
prosím o radu - ohledně se přidání k anarchistům - v mém předchozím hraní ( oficiální - neomodované verzi hry ) mi to šlo bez problému - ale teď když Pennovi řeknu to heslo - tak se vůbec ke mě nechce znát ani k Bedai Lihn.
- je třeba snad mít určité přesvědčení, nebo navštívit nějaké lokaci, splnit jiné úkoly...
@John Mirra (13.06.2014 15:57): Co jsem si z toho vzal já, tak na konci se kouknu do bronzové koule a TNO vidí, že jeho jméno je ve skutečnosti jméno moje, takže jsem celou hru prožíval svůj příběh. Takže jsem byl Bezejmeným celou dobu já jako hráč.
Hele, pokiaľ stále čakáte, že odpoveď na hádanku mena TNO je nejaké meno konkrétne, tak sa bojím, že strašne míňate pointu. ;)
A když se na konci má možnost dozvědět své pravé jméno, tak tam řečeno není? Já myslel že je - Yemeth...