Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Pixel Heroes: Byte & Magic

67
5 hodnocení Platformy
Žánr:
RPG > nezařazeno *
adventura > 2D adventura
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
06.02.2015 PC
03.02.2017 XOne
15.06.2017 PS4
Vývojáři:
The Bitfather
Oficiální stránky:
https://www.headupgames.com/game.php?game=35
Pixel Heroes je reguelike RPG odehrávající se ve fantastickém světě, skrze nějž vedete svou skupinu hrdinů. Na vaše území vkročila starobylá sekta, jejíž členové uctívají jakési temné božstvo a začínají ovládat obyvatele země. Jejich počínání nebezpečné pro vás i pro váš lid můžete zastavit už jedině vy a vámi vybraní hrdinové...

Na dobrodružnou cestu se vydáte se skupinou, kterou si sami vytvoříte z hrdinů 30 různých tříd, přičemž vlastnosti a schopnosti každého z nich jsou zcela odlišné. Jednotlivé postavy se procedurálně generují a nestane se, že by se setkaly dva totožné charaktery. Řadu questů doprovází množství náhodných událostí a neustále přítomná permanentní smrt. Součástí hry je pak 13 rozsáhlých dungeonů s nezbytnými bossy a humorné dialogy i situace.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Roguelike, který sází hlavně na jednoduchost a dobrou znovuhratelnost. 3 hrdinové, cesta do dungeonu, kde projdete několik místností s nepřáteli, až dorazíte k finálnímu bossovi. Souboje jsou tahové, přičemž postava, která provede nějakou akci nemůže v dalším tahu dělat nic. Takže jsou souboje příjemně taktické. Spolu s velkým množstvím předmětů a hrdinů s různými schopnostmi, rychle ubíhající hratelností a docela rozsáhlou kampaní, mi hra na občasné zahrání ideálně vyhovovala.

Pro: znovuhratelnost, humor, dobrý soubojový systém

Proti: trochu amatérská grafika a opakující se schéma úkolů

+9
  • PC 70
Dokážu si představit, že většině hráčům Pixel Heroes: Byte & Magic nesedne, jako kauzál hříčka trpí na permadeath, zatímco pro otužilejší hráče má málo obsahu a rychle spadne do předvídatelné smyčky: vzít úkol ve městě, 3 náhodné události, 7 bitek, boss, 3 náhodné události a znovu. Mě ovšem udržela ideálně nastavená obtížnost s důrazem na správu inventáře a nesourodý popkulturní humor.

Pro: množství hrdinů, humor

Proti: málo obsahu na hru založenou na znovuhratelnosti, slabá AI nepřátel.

+8