Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Pix the Cat

08.10.2014
29.01.2015
08.10.2015
08.02.2017
08.08.2019
kompatibilní
65
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Pix the Cat je arkádová retro hra inšpirovaná klasikami ako Pac Man a Atomic Bomberman. Základom hry je arkádový režim Laboratórium, v ktorom hráč musí v určenom časovom limite vyzbierať s modrou mačkou vajcia, z ktorých sa hneď vyliahnu kačice. Tie následne musí umiestniť na vopred dané miesta, bez toho aby sa vajcia zamotali alebo navzájom zrazili. Ako hráč postupuje v hre, tak v, neskorších leveloch musí zvládnuť aj štyri postavičky naraz, vysporiadať sa s prekážkami alebo aj nepriateľskými postavičkami.

V druhom režime, zvanom Nostalgia, sa celá hra prepne čiernobielej farby, a hra v ňom pripomína Disney filmy z tridsiatych rokov. V tomto režime je nutné vyzbierať čo najviac možných vajíčok a nezomrieť pri tom.

Multiplayerový režim je určený pre dvoch až štyroch hráčov. Ide v ňom o súťaž v zbieraní vajíčok, ktoré môžu byť následne použité na zničenie protivníkov.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
Zpočátku na mne Pix the Cat působila jako podprůměrná arkádovka, která zabaví možná tak na pár minut. O to víc jsem byl překvapen, když se mi otevřeli další, několikanásobně lepší módy hry, hlavně pak režim Nostalgia.

Ten má mnohem originálnější level design a mechaniky a celkově je mnohem zábavnější. Proto nechápu, co vedlo autory dát nejlepší část hry až jako poslední odemykatelný obsah, po nahrání docela vysokého score na druhé mapě ne tak zábavného arcade režimu (kde už to spousta lidí může vzdát a odinstalovat).

Kdyby se naopak zaměřila na něj, udělala více levelů, propagovala se tím vizuálem animovaných filmů 30. let podobně jak to vyšlo třeba Cupheadovy, a teprve pak možná odemkla nějaký ten arcade mód, byla by IMHO úspěšnější.

Takže nadprůměrné score dávam jen díky tomuto módu, ale i tak je bohužel docela krátký a dohraje se ani ne za hodinku.
+7