Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Pinball Dreams

56
7 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > arkáda *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
13.03.1992 Amiga
1993 PC
duben 1994 SNES
1994 SegaGG
03.06.1994 GB
1995 AtST
30.12.2008 iOS
19.11.2009 PS3PSP
22.02.2012 Vita
Vývojáři:
Digital Illusions CE, Spidersoft Limited (GB verze, SegaGG verze, SNES verze), Cowboy Rodeo (PS3 verze, PSP verze, Vita verze, iOS verze)
Oficiální stránky:
http://dice.se/games/pinball-dreams
První z řady pinballů od Digital Illusions (slavnými následovníky se posléze staly Pinball Fantasies a Pinball Illusions) nabízející čtyři herní stoly. Ignition, kde se proletíme ve vesmírné raketě, Steel Wheel, které nás vezme na Divoký západ, v Beat Box se staneme rockovými hvězdami a v Nightmare navštívíme ponurý hřbitov.

Pinball Dreams vyšel původně na Amize a o rok později se dočkal konverze na PC.


Poslední diskuzní příspěvek

4Dan9k - IMHO tam vynaseli do nebes spis Pinball Fantasies a Illusions, specialne Fantasies je super a stul Party Land je jeden z mych…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 40
Tahle hra je braná jako takový základ počítačového pinballu. Byl jsem na ní vždycky zvědavý, protože v jistém hodně starém Score v recenezi na hru Psycho Pinball, jeden redaktor právě pinbally od Digital Illusions vynášel do nebes...a můj veleoblíbený Psycho Pinball zatracoval.

Dočkal jsem se však zklamání. Jako téměř ve všech jiných PC pinballech, jsou k dispozici čtyři stoly a ačkoliv jsou vzájemně hodně odlišné, jsou málo trvanlivé. Nabízejí toho totiž velmi málo k objevení, téměř vše je hned jasné, snad s výjimkou nejlepšího stolu Nightmare. Přestože vím, že je hra už z roku 1992/1993, nenabízejí stoly žádnou přidanou hodnotu. Jsem zmlsaný z novějších pinballů, kde si můžu čas od času zahrát nějakou vtipnou mezihru. To tady nehrozí. Na závěr jsem si nechal úplně největší slabinu hry a tou je mizerná fyzika. Obzvláště stůl Ignition trpí tím, že kulička vystřelená z levé páčky, téměř vždy vyletí doleva. To samé, akorát obráceně, platí pro páčku pravou. To je úplně proti přírodě a zejméně stůl Igniton se tak stává takřka nehratelným. Zato Stůl Beat Box se ze začátku jeví jako hodně zábavný, úsměv však brzy přejde, když hráč zjistí, že polovina úderů, které vyšle, se nějakým záhadným způsobem vrátí doprostřed mimo dosah páček či do postranních kanálů.

Vývojáři asi chtěli hráče pořádně naštvat, a tak to podpořili ještě tím, že v celé hře chybí dočasný extra ball krátce po vystřelení kuličky. Výsledek je ten, že vám jeden stůl, při počtu tří míčků na jednu hru, může vystačit klidně jen na třicet vteřin.

Abych jen nehanil, grafická stránka hry je povedená, hudba je řízná a i přesto, že hru hodnotím negativně, nějakým způsobem mě dokázala udržet tak dlouho, abych porazil v High Scores defaultní rekordy počítače, a že to byl někdy skutečně záhul.

Pro: grafika, hudba

Proti: fyzika, nízká trvanlivost, pouze tři míče na hru, absence meziher, naštve

+3