Pinball Illusions

1995
listopad 1995

Pinball Illusions je pokračováním úspěšných klasických pinballů Pinball Dreams a Pinball Fantasies od Digital Illusions. Jak je u Pinballů zvykem, vaším úkolem bude pomocí několika „pálek“ odrážet míček a trefováním aktivních míst a všemožných bonusů na herním stole se dopracovat, pokud možno, k co nejvyššímu počtu bodů, které si následně můžete zapsat do tabulky „high score“.

K dispozici je možnost hrát až v osmi hráčích na střídačku, přičemž hra indikuje, který hráč je zrovna na řadě a v závěru vyhodnotí nejlepšího hráče. Ovládání stejně jako u předchozích dílů pomocí kláves „Lctrl“ (pro levou páčku), „Rctrl“ (pravá páčka) a šipka dolů pro vystřelení míčku, F1-F8 pak pro výběr počtu hráčů.

Jak je u série zvykem, i zde jsou k dispozici 4 stoly „Babewatch“, „Law & Justice“, „Extreme Sports“ a exkluzivně pro CD PC verzi „The Vikings“.

Ale musím říct, že ten Pinball Illusions má taky docela grády, hlavně tedy tenhle stůl, u kterého hraje mimochodem i fajn hudba. Škoda, že ostatní stoly mě tolik neoslnily. Ty Extreme Sports jsou vyloženě nezajímavé, Vikingové jakože ještě docela ujdou, ale nic extra a Babewatch... mno dejme tomu, ale u žádného z nich jsem nikdy nevydržel tak dlouho, Fantasies u mě rozhodně vede, tam mi přijde každý z těch stolů skvěly (obzvláště pak Party Land a Stone and Bones jsou imo jedny z top stolů obecně).

Každopádně to má zase o trochu blíže k třebas Balls of Steel a novějším Pinballům než k Fantasies- ať už třebas časovými questy, různými multibally, comby apod.
Fantasies se hraje přeci jen trochu odlišně a je na hráče tak nějak přísnější (tj. žádné "shoot again" při rychlé ztrátě kuličky, kickbacky se obecně aktivují dost obtížně a ne všechny stoly jimi disponují atp.).