Tak právě doplněn popis posledního chybějícího achievementu z mého návodu.

56. Nebudeš chybět? – Dohodni se s Heike Stayerovou. Achievement z 11. ruské mise, který se mi podařilo získat až po dlouhém zkoušení, testování a zkoumání YouTubových Let's Playů. Zisk tohoto achievementu podmiňuje poměrně velké množství různých rozhodnutí. Především je potřeba v 7. ruské misi zachránit Heike Steyerovou. Na konci mise prochází mapou, musíte ji zranit do červena a následně vyléčit (je za to i medaile). V následující 8. misi Stavíme musíte přijmout nabídku od Kurta Schmidta (je jedno zda se rozhodnete sami nebo požádáte o svolení nadřízené). Následně musíte odmítnout nabídku Dietricha Genschera zradit Araby. Po postavení minometných kasáren odveďte Heike k velkému stromu na západě (nemusí tam už skutečně být, já ho předtím porazil buldozerem). Na konci mise před útokem Američanů přijde další nabídka od Heike a tu opět přijměte (důležité! - zde jsem dělal chybu, vždy jsem ji odmítal). V 9. misi nic a konečně v 10. misi po příjezdu zhruba do středu mapy konečně dostanete nabídku od Heike, kterou přijměte. Po skončení rozhovoru se achievement odemkne. Ostatně to je i dobré rozhodnutí, dostanete další čtyři arabské vojáky, což se Vám v misi v podstatě na čas (kvůli medailím) může zejména na těžkou obtížnost dost hodit.

Celý návod v Zajímavostech.
@Malignus (25.10.2020 23:50): No, MMO jsem radši nikdy nehrál, mě vyhazovali z party jen z multiplayeru Tomb Raideru a Sniper Elite 3, kde jsem měl chuť si splnit mulťákový achievementy / medaile.:-D Nakonec jsem to hrál na manželčině notebooku a počítači zároveň a mulťákový medaile si tak nějak zajišťoval sám.:-D
@Malignus (25.10.2020 23:17): No, to mi udělal kamarád při StarCraftu, kdy mě ominoval v mojí základně, zatímco jsem se věnoval rozvoji základny. Holt někteří lidi by neměli hrát hry v multiplayeru a já bych jim mohl dělat krále.:-D
@Malignus (25.10.2020 23:06): No, já to zkoušel ještě v době, kdy nebylo tolik fanouškovských kampaní, protože hra nemá klasický single skirmish. No, postavil jsem skladiště, laboratoř a při stavbě továrny na mě vjel nějakej Polák s kolonou vozidel a totálně mě rozstřílel. Takže jsem si řekl, že tohle nemám zapotřebí.:-D
@Malignus (25.10.2020 21:30): No jo, s tím Setkej se se svým bratrem jsem měl taky problémy, doplnil mi to až jeden kolega na Steamu.

Jaderný magnát - nevím, poslední misi za Rusy jsem taky dohrál včera, kvůli odemčení avataru, alaskitový rakety jsem shodil asi 3, ale ani to ten progres nijak neposunulo. Jinak funguje trackování u ostatních achievementů perfektně, takže tomu věřím. Online to nehraju, multiplayer mě nezajímá, píšu to i v tom návodu.

Jedině mě napadá, že by se prostě spojili dva hráči a jeden večer si zahráli skirmish, kde by si hodinu stavěli budovy a vozidla, pak si to vzájemně zničili a někam do rohu mapy naházeli 25 siberitových raket. Jinak podle mě ani ty multiplayerový achievementy nejdou dát.

Jediný, s čím mám teďka problém, je ten achievement s tou Heike, sice už mi někdo něco poradil na fóru Steamu, ale asi něco dělám špatně, nabídka od Heike pořád nepřichází.

A jestli sis návod přečetl, dej mi prosím lajk, jedu na achievementy i tady na DH, takže to tam píšu čáastečně taky kvůli tomu.:-)
@veselykralicek (25.10.2020 20:23): Teď pročítám achievementy:

Setkej se se svým bratrem - Tohle mi přijde spíš do Ruský kampaně, kdy Burlak může / nemusí zachránit svýho bratra.

Jaderný magnát - Podle mě jde splnit jedině v poslední misi za Rusy, kde tě k tomu i hra nabádá. Na nejlehčí obtížnost jsem to dal s asi 15 siberitovkama.
[neexistující komentář]: Nevím, jestli je to přímo komentář, spíš by se to hodilo do diskuze, ale je to každopádně zajímavá novinka, asi si zahraju OW znovu. :-)
@Guldy (20.10.2020 18:14): Gratulace. Ale musím říct, že právě ta předposlední pro USA mise mi kolikrát dává víc zabrat než ta finální. Holt mít jen dva lidi a navíc omezení na dálkové ovládání... Vždy v ní utopím několik hodin. :D
Jinak těš se na finální ruskou misi. To se ti bude zdát ta americká jak procházka růžovým sadem. :D

@mazar1234 (20.10.2020 22:38): První mise za amíky jsou docela suché. Lepší je to ve 4. misi, kde už má člověk aj základnu. A v dalších misích se to pak už rozjede

@Brasikona (20.10.2020 23:15): Jakože vůbec nebo se všemi medailemi?
Jo OW je srdcovka, rozhodně v TOP5 seznamu her u kterých hrozně lituju, že nikdy nevyšlo pokračování.
Boha, tahle diskuze mi teď otevřela staré rány a zase se stydím, že to nejsem schopna dohrát... :D
Musím to už konečne skúsiť keď už to tu všetci označujú ako najlepšiu českú hru spolu s Hidden & Dangerous 2 )
Dohral jsem to vcera, posledni misi jsem hral poprve v zivote (za USA a bez aliance). V predchozi misi jsem ani nepomohl ty zensky, takze o to pry tezsi. No a byl to slusnej zahul. Milion loadu a cela mise od zacatku do konce hrana 4x. Ale ten pocit, kdyz to clovek da, za to stoji.
Mňa napr. dostalo to, aký bol rozdiel medzi hrou s oficiálnymi patchmi a hrou s patchmi vydanými OW komunitou - v niektorých misiách to pridalo pár momentov, ktoré človek z hry s ofiko patchmi nepoznal resp. ho dokázali nepríjemne zaskočiť.
@Malignus (01.09.2020 21:03): jojo, to známe, děsně jednoduchý, já si to pamatuji jako kurevsky těžký :)... chápu, že pro někoho, kdo má hru zmáklou křížem krážem nebo je zkušený v RTS to může být lehčí, ale pro průměrného 15-ti letého hráče to bylo peklo na zemi :)
@Walome (01.09.2020 20:31): Právě, že mi dlouhý nepřišly. Vlastně jde o to, vyzkoumat rychle ty správný technologie - napřed siberitovou bombu a pak odstřelovačky. Jakmile zničíš behemoty a hodíš siberitovku na Alianci, máš vyhráno. Za Rusy to je v podstatě ještě jednodušší. Pokud rychle vyzkumáš bazuky a vychytáš dva směry, odkud přicházejí nepřátelé, pak už jen vyrobíš alaskitový bomby a hodíš je na všechny ostatní. :-D
Ale ta hra je stejně tak super, že si jí řadím vysoko na seznamu "CO HRÁT". Ideálně bych jí chtěl ještě letos rozjet :)
Myslím že finální misi za Rusy jsem nikdy neudělal, nebo snad jen jednou - ani s návodem :) Ta je hodně hustá.
@ajne (31.08.2020 10:44):

@S4TW (31.08.2020 10:46):

Přesně jak oba říkáte, to se mi přesně na hře nelíbí, ale skutečný problém to začne být až od druhé nejvyšší obtížnosti. Na nejlehčí se to dá dát bez frustrace. Jen musíte myslet hodně takticky a provádět diverzní akce ještě před tím, než se připravíte k hlavnímu, závěrečnému útoku.
@Subject 13 (komentář):

@ZephyrCZ (31.08.2020 08:43): Děkuji, jsem rád :-). Zkus jí do třetice ;-). Ale jestli mohu doporučit - hraj jí na úroveň "dobrodruh". To je ta nejlehčí úroveň, která je ale i tak výzvou. A když Tě to chytne, můžeš si jí potom zkusit na vyšší obtížnost. Také jsem jí poprvé dohrál na nejnižší obtížnost, byť to už bude nějakých patnáct let :-).
@S4TW (31.08.2020 10:46): Jasně, já to taky chápu, že ten omezený čas je tam kvůli vytvoření napětí. Ale já osobně bych se klidně prošolíchal všemi misemi a užil si to po svém. Podobně mi to vadilo v Knighst&Merchants, hrozně mne bavily mise, kde jsem si stavěl a chystal se dle svého, a ně ty, kde se na mne vrhla horda po odpočtu času. Já vím, někoho by to bez toho nudilo, říkám to jen za sebe a vůbec to není výtka ke hře.
@ajne (31.08.2020 10:44): taky nesnáším časový press, ale někdy to prostě dává logiku a navyšuje obtížnost... já si obecně řekl, že chci znovu zahrát a hlavně dohrát všechny top české hry, které jsou pro mě herním stavebním kamenem :-)
@S4TW (31.08.2020 09:29): Jo nápodobně, já to dal celé až na poslední misi, ta je opravdu poměrně hutná. Hlavně to časové omezení, že je třeba stihnout, než soupeři vyvinou bombu. Tam jsem zatím neměl trpělivost to dotáhnout. Přiznám se, že mám raději klidnější mise, bez časového presu.
@ZephyrCZ (31.08.2020 08:43): nechápu, top hra :D já ji vlastně nikdy nedohrál, vždy jsem vyhořel někde u posledních 2 misích, které už jsou docela HC a já to hrál někdy kolem 14-16-ti let, kdy jsem neměl úplně trpělivost hry dotahovat, takže si teď budu muset dát repete a konečně to uzavřít :)
@Subject 13 (komentář): Original War jsem zkoušel dvakrát, ale ani jednou se do hry nemohl dostat. Mám rád strategie obecně, mám rád RPG, mám rád silné příběhy, ale ta hra mě do sebe nikdy nedokázala vtáhnout. Po přečtení Tvého komentáře mám chuť jí dát šanci potřetí... :)