Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Original War

Žánr:
strategie > real-time strategie *
RPG > nezařazeno
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
03.12.2001 PC
Vývojáři:
Altar Interactive
Oficiální stránky:
http://www.original-war.com/
Na Sibiři je objeven stroj neznámého původu. Po letech výzkumů se zjistí, že se jedná o stroj času, pomocí něhož se dá přepravit do velmi vzdálené minulosti, zásoby paliva k němu jsou však omezené - tvoří je minerál siberit v malém množství nalezený u stroje, katalyzátor studené fúze, jehož zásoby se stále nacházejí na Sibiři. Do minulosti je tedy vyslán tým amerických dobrovolníků bez zpáteční jízdenky, jejichž mise se zdá z počátku jednoduchá - vykopat zásoby siberitu ze Sibiře a zakopat je na Aljašce, s kterou je v té době pevninou spojena.

Original war je originální strategií - hra probíhá v real-time, můžete ji však kdykoliv pozastavit a rozdělit jednotkám příkazy. Bojujete o suroviny - bedny z budoucnosti s materiálem, ropu, siberit, ale hlavně lidi. Systém lidí je jedinečný - žádné nemůžete "vyrobit" v kasárnách, máte jen ty, kteří přistanou v minulosti. Každý člověk může vykonávat jedno ze 4 povolání (voják, dělník, mechanik, vědec), které si mění v příslušné budově a získává v něm dle vykonávané činnosti zkušenosti.