Tak 12. mise za Rusy dohrána (ve které se Burlak stane vrchním velitelem). Naštvalo mě, že jsem nedostal 3. medaili, protože se prý všechny báze daly dobít bez boje. Já skoro nebojoval, té zelené jsem jenom zničil skladiště a bylo hotovo :(
@S4TW (18.07.2024 09:53): nic neloaduj, rovnou restartuj celou misi, vyjde to i rychleji a spolehlivěji.

Nebo úplně nejlíp, pusť ji úplně znovu z menu kampaně. Nevím, jestli to může být třeba výběrem postav. Třeba já si bral za ruskou Alianci jen ruské postavy, za americkou jen americké. Tak to zkus. I když by to podle mě nemělo mít vliv..
@S4TW (18.07.2024 09:32): Tak za Alianci je to jednoznačně bug, se kterým jsem se nikdy nesetkal (hraju jen legacy verzi). Sám jsem tuhle misi dohrál tak, že jsem na začátku nestavil základnu, ale rovnou zaútočil na Araby a postavil svou základnu na troskách jejich, protože na místě, kde začínáš, nepřístávají zásilky.
@John Mirra (18.07.2024 09:06): Takže když na ně útočím dřív, tak to hodí ten bug, že se všichni pomátnou? :D asi to rozehraji celé znovu (jako tu poslední misi)... já si třeba Powella nevybavuji, není to tím, že hraji za Alianci?
Dost mě to triglo a reload nepomohl, hlavně to začalo až fakt v té fázi, kdy jsem jel na Araby... Chtěl jsem zdárně aspoň dokončit US kampaň a nebylo mi to po letech dovoleno :(((
@John Mirra (16.07.2024 08:21): u mise Stavíme! je akorát potřeba si dávat pozor, aby se nestavělo moc u skály tak, aby za ní bylo za budována nějaký místo. Já třeba úplně poprvé (před 23 lety) musel tuhle misi opakovat právě kvůli tomu, že se mi pak v další misi naspawnovala některá klíčová postava do mezery za budovou, nemohla vylézt a tím pádem se nemohl spustit skript rozhovoru..
@John Mirra (16.07.2024 08:21): no jo, kdo by to neznal.:-)

Mise Stavíme! je nejkritizovanější z celý hry. Říká se, že už tvůrcům docházely nápady a je to jen taková výplň.

Nevím, je to moje nejoblíbenější mise z celý hry, je taková příjemně odpočinková a stavitelská. Vždycky, když mám chuť na OWar a chci si dát jen jednu misi, hraju vždycky tuhle misi.

Ale tak mě bavily třeba i ve Strongoholdu taky vždycky hlavně ty ekonomický minikampaně než to hlavní vojenský tažení..
Tak mise Stavíme! je asi nejnudnější z celé hry. Na konci jsem měl nedostatek zásilek, abych mohl vyrobit poslední 2 vozidla. A nekecám, asi 20 minut jsem musel čekat, než mi přistálo dostatečné množství. Bleh. Navíc mi celou tu pracně vybudovanou bázi o misi později srovnají se zemí... :D
Uf neprijemnem bug - nejdou mi nahravat loadingy v jedne misi. To asi budu muset dohrat na jeden zatah :,)
@S4TW (12.07.2024 11:38): Hele, mě čeká kampaň za Rusy a tu finální jsem myslím nikdy nedal - snad ani na lehkou :) Takže u ní mám pocit, že s ní začnu na normal a pokud to nepůjde, dám to na lehkou. A pokud se mi bude chtít, zkusím to na normal :D
Zkusím to ještě párkrát na normal, jestli to dotlačím, případně snížím obtížnost, abych si poprvé v životě tento skvost mohl po právu odškrtnout (teda ještě budu muset dokončit kampaň Rusů) a pak mě stejně ještě čeká X achievementů...
@John Mirra (11.07.2024 17:45): nesmysl. Original War je o příběhu a o postavách, ne o soubojovém systému a taktické výzvě.

Já to hraju na Hard jen proto, že se mi v menu kampaně líbí ty červeně splněné mise. A na Easy a Normal už jsem to dohrál, tak to chci mít komplet.:-)
Vzpomínám na diskuzi u Diabla 2, kde kdosi tvrdil, že na normal to hrají jenom zbabělci a to pravé Diablo začíná až na Hardcore...

Řekl bych, že u OWAR je to stejné! Go těžká obtížnost or go home!
@S4TW (11.07.2024 16:13): za alianci? Určitě ne. Pokud hraješ za ruskou alianci, tak jediné Tvoje vozidlo je Máša, kterou si vybereš sám, ale tam v podstatě taky není moc co vymýšlet.:-) Jinak jsou všechny ostatní vozidla (za americkou alianci úplně všechny) předdefinovaný. Třeba já tu předchozí (před předchozí myslím, dal úplně bez vozidel).
O víkendu bych to chtěl taky vozkoušet, ale nevím, jestli nebudu spíš plakat, když mě jako první čeká finální mise za alianci :/... pamatuji si své 3 tříhodinové neúspěšné pokusy... normálně si srabácky pohrávám s myšlenkou, že snížím obtížnost z normal na easy :D
No tak nakonec to jde, tam jsem měl nějakej divnej zásek. Ale už mám opice a jedeme.

Ale je to perfektní. Tahle hra je fakt klenot. Už to, jak lehne tráva když po ní přejedeš <3
@Walome (07.07.2024 11:29): jo, to jo, já si třeba pamatuju, že jsem u maturity řekl, že nejmocnějším mužem světa je Putin. A ne americkej prezident, jak se všude všeobecné říká. Že kdyby Putin vyhlásil válku Ukrajině, tak ji prostě vyhlásí. A to by americkýmu prezidentovi neprošlo. A to byl rok 2007..
@Malignus (06.07.2024 11:51): no, já měl u téhle mise spíš bug s medailí za zastavení dost nepřátelských posil. Kolikrát jsem nezabil jedinýho Američana a medaili jsem dostal, při posledním hraní jsem postavil zbrojnice v obou rozích mapy, zastavil úplně všechno a medaili jsem nezískal.

Naopak vozidla už jsem pak ani nevyráběl. Vyrobil jsem dvě, Kurinovi řekl, že jich mám dostatek a šel radši zastavovat Američany. Kurin si vzal obě a medaili jsem získal.
@John Mirra (06.07.2024 11:46): Může se projevit buď tak, že ti nepřijedou na seřadiště, nebo přijedou a neútočí s tebou, nebo i tak, že se někde zaseknout, a i když zaútočíš, mise skončí nezdarem, že jsi se nedostavil na seřadiště.
@S4TW (03.07.2024 15:59): ono někdy i větší. Ale podle mě spíš přidávají achievementy, upravují rozhraní atd.

Možná vylepšují hru pro více hráčů, protože kampaň obsahuje pořád stejný bugy jako kdysi.:-D Čehož si člověk dost rychle všimne.:-)

Podle mě tím žijou hlavně fanoušci, zejména teda Poláci.
Na OW mě fascinuje ještě jedna věc, že ta hra stále dostává pravidelné updaty, mám to nainstalované asi 3 roky na steamu a tak jednou za čtvrt roku proběhne nějaký menší update :)
Tak jsem právě zjistil, že na GOGu nemám Original War. Přísahal bych, že jsem to tam kupoval a mám to i ve zdejších tazích. Divný.
Ty jo, já to snad taky budu muset konečně dohrát... za Amíky mi chybí poslední mise, respektive za Alianci, zkoušel jsem asi 5x, ale skončil jsem na tom, že jsem jen dokola útočil na Rusy a nikdy je nedobil... za Rusáky mi toho chybí ještě trochu víc... mě na tom asi nejvíc deptá, že člověk investuje 90 minut, aby se vrátil v progresu zase na start :)
@John Mirra (01.07.2024 08:33): nene, mají základnu na jihu za řekou v lesích. Vozidlama se tam blbě dostává. Nicméně, pokud vyzkoumáš arabskou technologii Biodetekce, tak získáš přehled o lidech. I o těch dvou darebácích, kteří se zneviditelní u stromu ve středu mapy a pak Ti kradou lidi.
@John Mirra (29.06.2024 16:01): mně teda Petr Roth neutekl nikdy, to jsem ani nevěděl, že to jde. Já měl spíš problém ho nezabít. Já jsrm měl problémy ho spíš nezabít.

Protože Aliance Ti kradla lidi, musel jsi na její základnu čistě jenom s vozidly, Aliance měla dobrou obranu a vozidla jsi nemohl logicky opravovat. Takže je většinou házel na Alianci siberitovky, abych nezasáhl Rotha, ale Alianci nějak oslabil. Ale jelikož byl vědec, tak se stejně většinou vydal někoho zachraňovat a pak zařval na nemoc z ozáření..
@Malignus (29.06.2024 15:32): jako nesmíš zabít moc nepřátel, kteří se na Tebe sypou a nemáš uspávací střelivo. Plus potom utíkat s těma vědcema, po kterých Ti taky jdou jak po uzeným..

Kvůli týhle misi už to na Hard hrát nebudu.:-D
@Malignus (29.06.2024 13:53): přesně tak.

Jinak poslední mise za Sověty mi přišla ze všech posledních misí nejlehčí. Tam je potřeba si akorát dávat pozor na to, aby Ti nezabrali žádný z těch alaskitových ložisek, jinak hra instantně končí.

Nejtěžší mise ve hře (a zároveň nejdebilnější) mi přišla první mise za ruskou alianci. Tu jsem dal na nejtěžší obtížnost se všema medailema asi až na osmej pokus..
@Malignus (29.06.2024 10:38): Díky za tipy, zatím to nějak dávám, ale překvapilo mě, že za Američany nemůžu vyzkoumat štěpení siberitu. Rakety a siberitový výzkum mám splněný, tak netuším, proč to nejde... nebo musím počkat na nějaký spouštěč v misi?
@John Mirra (29.06.2024 09:39): U SSSR je třeba vychytat směry, ze kterých útočí američani a postavit jim do cesty zpomalovač a pár raketometčíků. Pak je to překvapivě snadný a všechno zničíš siberitovkou. Za američany je náročný splnit všechny potřebný akce v časovým limitu.

Za USA v podstatě musíš hned postavit skladiště vedle přinesených beden a u svahu kasárnu a dva nebo tři bunky. Hned potom labaratoř a vynalézt solární enrgii, postavi dvě solární elektrárny, vylepšit laborku na bojovou a vyzkoumat Rozvoj zbraňových technologií 1, pak dělo a pokročilá metalurgie.
@Ferdish (06.06.2024 16:57): asi jo. Jako nějaký bugy tam asi stejně budou. Protože třeba s achievementama jsem na tom 66/69, i když ty, který mi chybí, jsou dohrát všechny mise za USA, za SSSR a za Alianci na těžkou obtížnost se všema medailema. Dohrál jsem všechno, viz obrázek a postup mám u USA 14/15, u sovětů 13/15 a u Aliance 4/5. Nejhorší je, že ani nevím, u kterých misí mi to nezapočítalo.:-D A hrát to celý na hard už fakt znovu nechci.:-D Jakou tu jednu, dvě mise, bych ještě dál.:-)
@Ferdish (05.06.2024 16:34): Ano, samozřejmě, i za projití mise bez nahrávání.

Ne, myslím, že jsem dal hned pokračovat, ale to by na to nemělo mít vliv. Tu misi jsem dojel dokonce dvakrát. Poprvé jsem jel hnedka dolů za Joan, podruhé jsem jel po cestě, počkal, až mi zavolá, slíbil jí pomoc a pak teprve přijel. Výsledek je stejný.

Nebyla to jiná větev, na novou rozehrávku jsem si postup vymazal a jel jsem úplně od znova. Jako o nic nejde, všechny medaile v poslední misi lze získat i bez Joan, ale zajímalo by mě to. Navíc její pomoc by se v poslední misi na Hard fakt hodila..

@veselykralicek (05.06.2024 14:20): Predpokladám že všetky medaile = vrátane medaile za prechod misiou bez nahrávania. Teda po konci 14. misie si zrejme nepokračoval v hre ďalej, ale hru si ukončil/vypol a poslednú 15. misiu si rozohral inokedy - mám pravdu? V tom prípade sa mohlo stať, že poslednú misiu si rozohral z iného hráčskeho profilu, prípadne inej kampaňovej vetvy, v ktorej si práve Joan v 14. misii nechal v štychu...